Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов комп не поства

Препоръчан отговор

Здравейте !

Имам следния проблем след сглабяне на нов компютър със следните части

Дъно : Asus Prime B450M-K

Процесор : AMD Ryzen 3400G with graphics

Рам : Team Group 2x8 2666mhz 

Захранване : Deep Cool DA500 bronze

След сглабянето на частите беше тествано дали върви и всичко беше наред , разпознаваше всичко в Биос-а , но след промяна на боот опциите от Other OS на windows only след рестарт спря да поства Биос на монитора.

Пробвах да го ресетна както е описано тук : https://www.asus.com/support/FAQ/1030210/ само че не се получи и все още не поства.

Пробвах също да сваля и едната плочка рам , и рамта като цяло но не се чуват звуци от дъното. Вентилатора на процесора си върти и също когато включа клавитарура към него , не я захранва и не върви.

Батерията беше извадена също но това не помогна изобщо , компа е свързан със VGA тъй като нямаме DVI преходник в момента.

Някой има ли някакви насоки в случая понеже ресетването не беше успешно и най вероятно може би е от това ?

Мерси !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като прави reset BIOS компютъра изключен ли беше? Пробвай пак, като го изключиш преди това, след това върни джъмпера обратно и го включи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Да беше изключен докато правихме ресет , даже и кабела беше изваден. Пробвах с отвертка да направя късо с двата пина за 5-10 секунди с батерията на дъното после го включихме и не стана. След това извадихме батерията пак на късо с пиновете и върнахме батерията и го включихме но нищо не стана , реално няма екран на монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отидете където е сглобявана машината. След като нямате необходимите умения = Не пипайте повече!

Това с отвертката не ми хареса!!!

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета :) обаче тва с отвертката си го пише че е възможно в сайта на асус от линка който съм дал тъй като няма джъмпер към дъното. Мерси все пак , ако някой се сети нещо да казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, nikpgg2 написа:

тва с отвертката си го пише че е възможно в сайта на асус

То пише, но не знам до колко са сте имали тремор в ръцете. ;) 

Успех!!!

п.п. Прощавайте!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се справиш, остава да изпратиш дъното на тия, от които си го купил, стига компютъра да е с отделна гаранция на частите. Навремето имах подобен проблем с едно GB  дъно, същите магарии правеше, пратих го да го видят гаранционно, пуснали го, тръгнало, пратиха ми го обратно. Изкарах известно време с него и пак същите номера. Тогава пак реших да им го пратя, но по невнимание окривих пин на сокета  и до там с гаранцията ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.07.2020 г. в 16:39, Ъндъртейкър написа:

Тогава пак реших да им го пратя, но по невнимание окривих пин на сокета  и до там с гаранцията ;) 

Всъщност аз съм виждал, когато един приятел сглобяваше една система как не искаше да изкарва какъвто и да е сигнал...черен екран, а чаркалъците си работеха (вентилатори, диоди там и прочие) и след като тества с друга рам, видео карта, захранване и т.н. забеляза след оглед на сокета, че има точно изкривени пинове на сокета на процесора. Изправи ги с една игла нежно и внимателно и след това всичко тръгна от раз и дори и до ден днешен въпросната система няма проблеми със стабилността, сини екрани или прочие проблеми. Та съвета ми към постващия е да види с лупа за изкривени пинове на сокета на процесора, но да не се опитва да ги изправя, ако не иска да рискува.

Редактирано от B-boy/StyLe/
правописни грешки (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Всъщност аз съм виждал, когато един приятел сглобяваше една система как не искаше да изкарва какъвто и да е сигнал...черен екран, а чаркалъците си работеха (вентилатори, диоди там и прочие) и след като тества с друга рам, видео карта, захранване и т.н. че има точно изкривен пин на сокера на процесора. Изправи го с една игла нежно и внимателно и след това всичко тръгна от рас и дори и до ден днешен въпросната система няма проблеми със стабилността, сини екрани или прочие проблеми. Та съвета ми към постващия е да види с лупа за изкривени пинове на сокета на процесора, но да не се опитва да ги изправя, ако не иска да рискува.

При мен случая бе по-различен. Отначало нямаше видими изкривявания на пинове, но аз ги изкривих от незнание, опитвайки се да поставя капачката за сокета. Възможно е да е имало някакво изкривявания и преди това, беше доста отдавна. Но съветът ми към питащия е, да не прави неща, които не са му много ясни. Като мен, дето не ми бе много ясно как се поставя тая капачка на сокета. Особено за тия части мисля, трябва внимателно да се проучи опита на другите, днес е лесно - отваряш Youtube  и гледаш 1-2-3 клипа за проблема, който те притеснява, като например тоя да поставиш капачка на сокета ;)   Никога не съм се замислял, как точно се поставя капачката, макар всички дъна да са идвали точно с такава капачка - махам я и повече не я слагам. Но когато се наложи да я сложа...опирам до незнанието си за това действие :)  Та по тия PC  системи, най-добре е човек като не знае нещо, а иска да го направи собственоръчно, да се допита или до Youtube  или до форум. Предполагам има много подобни проблеми и много начини за решаването им и човек ако има време и желание, може да прегледа много неща. Но ако няма желание и време, добре е просто да се отнесе към продавача или сервиза. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване