Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows 7 на лаптоп ACER Aspire

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Plamen Hristov Pavlov написа:

Здравейте ! Възможно ли е да се инсталира windows 7 на лаптоп ACER Aspire 3 A313 -34-P12B .В момента е с 10-ка !

В сайта на производителя има драйвери само за 10. Може да инсталираш 7, но няма да намериш драйвери или ако намериш такива не се знае дали са читави и ще работят. Оставаш на 10.

преди 19 минути, Plamen Hristov Pavlov написа:

Здравейте ! Възможно ли е да се инсталира windows 7 на лаптоп ACER Aspire 3 A313 -34-P12B .В момента е с 10-ка !

Допълнително може да си монитраш SSD. Това ще подобри работата на машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Plamen Hristov Pavlov написа:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Bubbles написа:

Свиквай с 10, 7 е отживелица и вече не се поддържа...
...почти.
Изобщо не разбирам какво сте се вкопчили в тая 7ца.

Чети повече, образовай се, повиши си интелектуалното ниво! Но най-важното - работи на тоя компютър! За спам става всяка ос, май само без 95... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, JKirilov написа:

Чети повече, образовай се, повиши си интелектуалното ниво! Но най-важното - работи на тоя компютър! За спам става всяка ос, май само без 95... :)

Демек като се образовам ще изтрия десетката и ще търтя да турям седмица?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Plamen Hristov Pavlov написа:

Няма нужда от такива коментари ! 

Прав си Пламене, но топката е в твоята половина. Рови, търси и задавай по-конкретни въпроси! Ъпдейтите на 7 намират разни драйвери. Навремето ми намериха един за LAN INTEL 100 карта...

Възможно е да се появяват нови драйвери за 7, колкото и да му е смешно на Мехурко! По принцип драйверите се правят от производителя на чипа/устройството, от производителя на лаптопа/компа, от Майкрософт, но също и от т.нар. Third Party майстори!

С две думи - слагай 7 и почвай нататък. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, JKirilov написа:

и от т.нар. Third Party майстори!

И риска да внесеш вирус в системата е голям, защото това е основната цел на подобни драйверни модефикации. 

преди 1 час, Plamen Hristov Pavlov написа:

То добре ,ама не иска да почне да се инсталира .......от флашка разбира се !:)

Под UEFI и включен Secure boot няма да се случи инсталиране на Windows 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Bubbles написа:

Изобщо не разбирам какво сте се вкопчили в тая 7ца.

Някои хора си обичат съответния интерфейс. 

Лично мен ме мързи да си слагам 10-ка. 

Какво да ти кажа .... определени хора си обичат вид "кожа". ;) Аз лично класическата, но де модерни времена де ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 на current gen UEFI забрави да инсталираш ПО КОНВЕНЦИОНАЛЕН НАЧИН! Маха се базовият vga.sys драйвър, вгражда се драйвърът за видео картата на лаптопа, бутат се регистри, та чак тогава можеш да инстлираш 7 и няма да имаш safe mode(нали си махнал базовия драйвър).

Най-елементарно - карай си с 10. Тъжно, но факт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Някои хора си обичат съответния интерфейс. 

Лично мен ме мързи да си слагам 10-ка. 

Какво да ти кажа .... определени хора си обичат вид "кожа". ;) Аз лично класическата, но де модерни времена де ... :) 

Че ако е за едната кожа, то си има бре, можеш ако щеш десетката като 98 да си я направиш, въпрос на вкус.
Мен ако питаш повечето си стоят на 7 щото четат глупости за това как с 10 били следяли хората, пък видиш ли със 7 не можело...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hudyr написа:

Windows 7 на current gen UEFI забрави да инсталираш ПО КОНВЕНЦИОНАЛЕН НАЧИН! Маха се базовият vga.sys драйвър, вгражда се драйвърът за видео картата на лаптопа, бутат се регистри, та чак тогава можеш да инстлираш 7 и няма да имаш safe mode(нали си махнал базовия драйвър).

Най-елементарно - карай си с 10. Тъжно, но факт.

Благодаря !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bubbles написа:

Мен ако питаш повечето си стоят на 7 щото четат глупости за това как с 10 били следяли хората, пък видиш ли със 7 не можело...

В началото бе отвратителна. 

За следенето. И какво ще ми видят на личния компютър при положение, че не крия нищо, а?! Страх ги гони тези които имат незаконни помисли. ;) 

Има и друго = Признак е, че не владеят компютъра си. Да, имат някаква грамотност, но до толкова, че да се правят на анонимните. ;) 

Не се става ей така от Анонимните. ;) Трябва си вид култура!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

В началото бе отвратителна. 

За следенето. И какво ще ми видят на личния компютър при положение, че не крия нищо, а?! Страх ги гони тези които имат незаконни помисли. ;) 

Има и друго = Признак е, че не владеят компютъра си. Да, имат някаква грамотност, но до толкова, че да се правят на анонимните. ;) 

Не се става ей така от Анонимните. ;) Трябва си вид култура!!!

Бе и аз им казал, като щат, нека да ровят, ще водят малко музика, някоя програма и малко "новини" е чудо голямо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.07.2020 г. в 14:29, Plamen Hristov Pavlov написа:

Възможно е и да се направи, но не си заслужава главоболията. 10 си е доста стабилна ОС, ако си я настроиш както трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tepmu написа:

Възможно е и да се направи, но не си заслужава главоболията. 10 си е доста стабилна ОС, ако си я настроиш както трябва.

Благодаря ! Оставям си на 10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване