Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Рутерът не свързва устройствата с интернет или с конкретен сайт

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Win98 написа:

В DHCP са си взели IP,  като двете устройства няма статични адреси, а получават от рутера такива.
Мрежовите карти са включени и избирам безжична връзка, така че за това нямам съмнения.

я си пипни DHCP сървъра.

Кажи да раздава за DNS 8.8.8.8 : )

Рестартирай рутера.
Рестартирай и телевизора и лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ресетни си рутера и го конфигурирай на ново! Ако нямаш достъп свържи се с доставчика си и поискай съдействие дистанционно или посещение на техник на адреса

Така по въпроса! При извършената проверка,  лаптопът проблем с мрежата няма! Мрежата и рутерът са окей и доставчика е окей! Телефоните имат достъп до всякъде а лаптопа четете по надолу! Оказа

'ми, можеш да си цитираш поста, Не е необходимо да се повтаряш(потретваш). Та кьоравите кат' мен да видят. ПП Успех на новата работа!

Публикувани изображения

преди 1 минута, street racer написа:

Да ни би това става при отворени n таба.... и просто да нямаш ...достатъчно капацитет на връзката...на какви скорости ти е договора с доставчика?

По принцип не използвам много табове, най-много 5 едновременно, но в случая е само 1. Връзката е 100 мбит. Няма липсва на скорост, защото видео, Нетфликс и т.н. си върви на няколко устройства без проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Win98 написа:

По принцип не използвам много табове, най-много 5 едновременно, но в случая е само 1. Връзката е 100 мбит. Няма липсва на скорост, защото видео, Нетфликс и т.н. си върви на няколко устройства без проблеми.

Смени си DNS сървъра да е на гугъл!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо....не е добра идея да са свързани два интерфейса едновременно - поне при вин ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Taner Rasim написа:

я си пипни DHCP сървъра.

Кажи да раздава за DNS 8.8.8.8 : )

Рестартирай рутера.
Рестартирай и телевизора и лаптопа.

Тук да въведа DNS?

MaxthonSnap20200731185742.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

И още нещо....не е добра идея да са свързани два интерфейса едновременно - поне при вин ...

Не е голям проблем, OS-a си избира най добрата връзка.

току-що, Win98 написа:

Тук да въведа DNS?

Да!

8.8.8.8
и 8.8.4.4

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Win98 написа:

Имам - принтер и преди малко минах на кабел към лаптопа. Има свързаност, но отново не може да отвори гореспоменаните сайтове...

Принтерът няма нищо общо. Ти въобще ли нямаш интернет на ТВ и лаптопа или само определени сайтове не можеш да отваряш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Win98 написа:

Тук да въведа DNS?

да, а за втори....м8же и този на доставчика, ако има такъв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

да, а за втори....м8же и този на доставчика, ако има такъв

Този на доставчика ми изглежда нестабилен, моят съвет е направо да го забрави : )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Принтерът няма нищо общо. Ти въобще ли нямаш интернет на ТВ и лаптопа или само определени сайтове не можеш да отваряш?

На ТВ въобще не мога да осъществя връзка - нито безжично, нито по кабел. За лаптопа - само определени сайтове може да отваря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Taner Rasim написа:

Този на доставчика ми изглежда нестабилен, моят съвет е направо да го забрави : )

Напълно възможно....но ти сам каза - без поглед на нещата....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Емиле, понякога ми приличаш на 5-то класник!

В момента наводняваш темата а се води че уж си модератор, работим по въпроса, още се чака обратна връзка.

Професионално е да се изчакваме не мислиш ли ?

В авиацията знаеш ли как се работи?

С протоколи и чеклистове!

Първо второ трето    организирано а не на хаотичен принцип : )

На ТВ въобще не мога да осъществя връзка - нито безжично, нито по кабел. За лаптопа - само определени сайтове може да отваря.

Още чакаме обратна връзка, какво става като си сложиш на гугъл DNS-ите : )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Taner Rasim написа:

Да!

8.8.8.8
и 8.8.4.4

Сложих ги, направих рестартите, няма ефект. Имам малко работа за вършене, затова ще пиша в темата по-късно вечерта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Taner Rasim написа:

Емиле, понякога ми приличаш на 5-то класник!

В момента наводняваш темата а се води че уж си модератор, работим по въпроса, още се чака обратна връзка.

Професионално е да се изчакваме не мислиш ли ?

В авиацията знаеш ли как се работи?

С протоколи и чеклистове!

Първо второ трето    организирано а не на хаотичен принцип : )

Още чакаме обратна връзка, какво става като си сложиш на гугъл DNS-ите : )

Хайде госпидин перфектен, що като сложи goоgle DNS няма ефект??? И що трябва да слага тези DNS, който са свободни и се ползват много. Проблемът е друг. Бих го посъветвал да елиминира рутера и да закачи директно лаптопа към устройството на доставчика, но не знам кой е той и по какъв начин е направена свързаносатта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Win98 написа:

Сложих ги, направих рестартите, няма ефект.

Искам да си отвориш cmd : )

Искам да изброиш с кои сайтове имаш проблеми.

Искам да пуснеш пингове по ip на сайтовете.
Искам да пуснеш пингове до сайтовете и по име.
Искам да пуснеш и един трейсрут.
Искам също така да ми съобщиш за това кой ти е доставчика?

Също така искам да ми кажеш каква ти е мрежовата топология?

Как ти доставя оператора услугата?

Къде е неговото оборудване и къде е твоето : )

И как са свързани? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих ги, направих рестартите, няма ефект.

Я му набий един ресет на тоя рутер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Хайде госпидин перфектен, що като сложи goоgle DNS няма ефект??? И що трябва да слага тези DNS, който са свободни и се ползват много. Проблемът е друг. Бих го посъветвал да елиминира рутера и да закачи директно лаптопа към устройството на доставчика, но не знам кой е той и по какъв начин е направена свързаносатта.

Ти в DNS на гугъл ли се съмняваш Емиле.

Доставчика ти ще умре, ти ще умреш ама DNS-a на гугъл ще надживее дори всеки потребител във форума!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Taner Rasim написа:

Доставчика ти ще умре, ти ще умреш ама DNS-a на гугъл ще надживее дори всеки потребител във форума!

Тук съм съгл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Taner Rasim написа:

Ресет :)

Ко се хилиш - карам и пиша от таблета...няма сменям кб..сега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Taner Rasim написа:

Както виждаш се съмнявам. Не стана с тези ДНС? Но може да го накараш да сложи и OpenDNS.За всеки случай. И не се притеснявай за мен или за доставчика. Смешното е че ми се ежиш насреща, обиждаш ме даваш съвети, които  също нямат ефект. По-често трябва да влизаш във форума. Ххубаво имаш самочувствие, но внимавай с егото си. Един тъп съвет, от глупак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз спирам да те чета господин Костов!

До автора ресет и да даде обратна връзка!

Поздрави!

преди 26 минути, Емил Костов написа:

Както виждаш се съмнявам. Не стана с тези ДНС? Но може да го накараш да сложи и OpenDNS.За всеки случай. И не се притеснявай за мен или за доставчика. Смешното е че ми се ежиш насреща, обиждаш ме даваш съвети, които  също нямат ефект. По-често трябва да влизаш във форума. Ххубаво имаш самочувствие, но внимавай с егото си. Един тъп съвет, от глупак.

Какво его и самочувствие те гони па тебе?

Това че не съм съгласен с теб не ме прави надут!

Много съм земен човек аз : )

Ти имаш проблем, проблемът ти е че тъпчиш на едно място и не си вдигаш нивото! и повтаряш като папагал едно и също.

Проблемът може да е в доставчика в крайна сметка : ).

Проблемът може да е DHCP конфликт, IP конфликт, DNS конфликт.

Още никой не знае как е свързването от личният му рутер до рутера на доставчика : )

Така че  е излишно да се пише преди да даде отговор!

На запад в по цивилизованите страни където се гони стандарт и професионално отношение, на този проблем решението му е Basic troubleshooting, толкова елементарен проблем!

Минеш ли трабълшутинга, и няма ефект, то поне до диагностика и определяне на проблема ще си достигнал, ако е проблем от към потребителска страна потребителя ще е във физическо състояние да може да реши проблема!

Ако пък нещо се троши в доставчика, няма да може да направи нищо без помощ от доставчика.

Не знам защо се вживяваш толкова!

Жена нямаш ли, деца?

Намери си жена, имаш спешна нужда от жена, понякога си мисля че сте омъжени, оженени, в някакви релешъншип с калдата..........................

И държа да отбележа че никой не те е наричал глупак, имаш нужда от почивка ; )

Не съм те обиждал нещо се вкарваш във филми ; )

Давам ефективни съвети с които да изключа определени възможности за да последва насочване към други възможности и решения.

Не знам защо злорадстваш че съветът ми не е помогнал!

То и твоите не помогнаха много!

Като някой ви каже че подходът ви е ужасен и че се разписвате излишно, и често влизате в някакви тъпи конфликти и недоволствате, като някой ви каже че има по добър подход, и се обиждате, аз за това не влизам често тук, разбрал съм и съм научил почти всеки в ИТ разделите тук и кой колко си може : )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я му набий един ресет на тоя рутер
Ако не помогне - набий му един … шут!
И си купи друг рутер!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, jhoro написа:

Ако не помогне - набий му един … шут!
И си купи друг рутер!

OpenWRT

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Taner Rasim написа:

OpenWRT

Така, направих ресет, но няма промяна - телефоните си работят без проблем, лаптопът отваря няколко сайта както безжично, така и по кабел, телевизорът не иска да се свърже нито по wifi, нито по кабел.

Интернет връзката от доставчика е следната - оптичен кабел до стаята, конвертор, лан кабел от конвертора до рутера, като последният е свързан с лан кабел с принтер, всичко друго е безжично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване