Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Закупуване на първи автомобил и след това

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша темата от как да кажа, комбинирани чувства като, гняв (доста точно днес), разочарование (е това вече с лопати мога да го рина днес и едва ли ще му се види края) и тем подобни. Значи преди си мислех че ако се запиша на шьофьорски курсове на тази възраст просто ще си умра от срам, но не беше така. Беше някак по различно и по зле в същото време. На 25 съм и така и не се реших да изкарам книжка през годините до преди няколко месеца. Винаги съм го виждал като слабост в мен, да не мога да се реша да направя нещо, което всеки друг кажи- речи го прави не че с лекота ала все пак сравнително нормално. При мен проблема е че много трудно се решавам. Както и да е това мина замина, вече имам пустия му документ. И разбира се след това е закупуването на автомобила, разбира се. Нали ? Преставям си това дава вълнение и въудошовение у всеки 18-19 годишен, не толкова у мен но... Та закупих въпростата кола, едвам събирайки парите, понеже държавата ни е много благоприятна към нормалния работник, който ако може да се изхранва и плаща сметките си в днешно времем си е 1/4 живо чудо. И днес  на 3-тия ден си карах и минах върху дупка (естествено) само дето започна да капе масло, сякаш по амортисьора и това беше.... Имам приятел на баща ми който има автокъща и ме наглежда, защото не можах да я подкарам колата от 10-тия път и то сам неможе... Къде дизел-а на който се учихме, къде бензина..... И нема ви кажа разочарованието, усилията, средствата, които едвам едвам успях да скалъпя да изкарам курса, закупя колата у за какво ? Да мина  с 50 върху дупка, спуквайки или някой мъркуч или повредя амортисьора.... егати чудото ( даже 3 цели дни не трая) а вчера отидох до село по баирища и чудеса безпроблемно. Ала кармата си ме намира предполагам. 

Просто толкова ми е криво и разачароващо че не може да бъде, то без дефекти и проблеми кой се учи знам, ала сам човек в тоя живот е за никъде, а аз глупака се опитвам да бягам преди да знам да вървя, не че съм очаквал да е инак, ала меко казано не ми е по вкуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами...какво правиш в/у дупката, а? Отиваш в сервиза и толкова...или набаеваш един Patrool 2000-2001-ва, слагаш един по така двигател, регистрираш в кат и не ти пука

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, street racer написа:

Ами...какво правиш в/у дупката, а? Отиваш в сервиза и толкова...или набаеваш един Patrool 2000-2001-ва, слагаш един по така двигател, регистрираш в кат и не ти пука

търся джинджифил... ако бях да я видя щях ли да мина отгоре й ??? Втори път минах пак същата работа, тя една такава настрани остава, почти нищо не се вижда

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти е проблемът колата приятелю. Проблемът ти е в начина на мислене, че ти си жертва. Никой няма да те спаси, докато мислиш и действаш по този начин.

• Харесване 4
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Не ти е проблемът колата приятелю. Проблемът ти е в начина на мислене, че ти си жертва. Никой няма да те спаси, докато мислиш и действаш по този начин.

Казваш как не трябва да мисля. Добре прав си. Наистина, ала дай пример как да го постигна, опитвам се да придобия инстинкт, който се придобива с време. Което тепърва предстои, просто е разочароващо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The Reaper написа:

Казваш как не трябва да мисля. Добре прав си. Наистина, ала дай пример как да го постигна, опитвам се да придобия инстинкт, който се придобива с време. Което тепърва предстои, просто е разочароващо...

Не съм казал да не мислиш, а да се промениш начина на мислене. Поемаш отговорност за живота си. От теб зависи какъв да бъде той. Ти да не мислиш, че ние дето имаме коли не сме дали средства и не сме попадали в дупки.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Не съм казал да не мислиш, а да се промениш начина на мислене. Поемаш отговорност за живота си. От теб зависи какъв да бъде той. Ти да не мислиш, че ние дето имаме коли не сме дали средства и не сме попадали в дупки.

Това за промяната иска време. Аз на мен друго ми е. Всеки ден с пот на челото си изкарвам работния ден, от малък град в североизточна България живея. 1000лв грубо са ми доходите. 200наем, останалото за мен. Сметките не ги броя. Няколко години събирах колкото можах. Едвам събрах половината пари за кола. Добре имам родителите на възраст че от пенсиите помогнаха. Това са няколко години, за мен е доста труд и не малко време. И сега понеже нямам усета и инстинкта, греша и грешките са солени. И финансово и ментално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за промяната иска време. Аз на мен друго ми е. Всеки ден с пот на челото си изкарвам работния ден, от малък град в североизточна България живея. 1000лв грубо са ми доходите. 200наем, останалото за мен. Сметките не ги броя. Няколко години събирах колкото можах. Едвам събрах половината пари за кола. Добре имам родителите на възраст че от пенсиите помогнаха. Това са няколко години, за мен е доста труд и не малко време. И сега понеже нямам усета и инстинкта, греша и грешките са солени. И финансово и ментално.

Учи и се развивай. Възможности има много в момента. Иначе в момента просто се оплакваш. С оплакване до никъде няма да стигнеш. Всеки е минал през това, през което ти си минал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Учи и се развивай. Възможности има много в момента. Иначе в момента просто се оплакваш. С оплакване до никъде няма да стигнеш. Всеки е минал през това, през което ти си минал.

Учи и се развивай хм къде ли съм го чувал а? А да в цеха в който работя от колегите със няколкото висше образования.... Дам нищо те си имат дипломите нали, нищо че начерно набяло сме под един знаменател. Кой е този всеки? Тия дето се друсат пият пушат и харчат за световно. Тия дето крадат и ги гледаме по Тв? Тия хора които протестират те що се оплакват а? Да живеят като мен не могат ли? Искаме промяна или не, последно, защото стана ми доста объркано от последния ти коментар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел разбирам.Положението в бегето е шибано меко казано.Автомобила си е голямо удобство, но и голям разход.Особенно втората употреба.Гледаш всеки кара, едвали се е превърнала в част от ежедневието, като обувките и вероятно си изненадан какъв много по сериозен разход.Незнам кой набор си, но по времето на соца нямаше такива кошници по родните пътища.Караха се само нови коли.Да чакаш десет години, ама след десет години караш чисто нова лада или москве или жигулка и хората си ги караха цял живот защото бяха здрави.Сега обикновенния българин събира пари десет години да кара на чичо Ханс продънената каруца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, The Reaper написа:

Учи и се развивай хм къде ли съм го чувал а? А да в цеха в който работя от колегите със няколкото висше образования.... Дам нищо те си имат дипломите нали, нищо че начерно набяло сме под един знаменател. Кой е този всеки? Тия дето се друсат пият пушат и харчат за световно. Тия дето крадат и ги гледаме по Тв? Тия хора които протестират те що се оплакват а? Да живеят като мен не могат ли? Искаме промяна или не, последно, защото стана ми доста объркано от последния ти коментар.

Ти отказваш просто да живееш. Това си е твой избор. Никой не ти говори за висше образование или за университети. Нещата са малко по-различни. Така като гледам и компанията трябва да си смениш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, franchesko написа:

Приятел разбирам.Положението в бегето е шибано меко казано.Автомобила си е голямо удобство, но и голям разход.Особенно втората употреба.Гледаш всеки кара, едвали се е превърнала в част от ежедневието, като обувките и вероятно си изненадан какъв много по сериозен разход.Незнам кой набор си, но по времето нямаше такива кошници по родните пътища.Караха се само нови коли.Да чакаш десет години, ама след десет години караш чисто нова лада или москве или жигулка и хората си ги караха цял живот защото бяха здрави.Сега обикновенния българин събира пари десет години да кара на чичо Ханс продънената каруца.

Точно. Много добре го каза. Положението трагично. Проблема ми го разбра ти, разходи едно, време и нерви друго, ала това че нямам опита, усета и мисловно не мога да преценя.... Всичко това допълнително изтормозва и скапва положението. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно. Много добре го каза. Положението трагично. Проблема ми го разбра ти, разходи едно, време и нерви друго, ала това че нямам опита, усета и мисловно не мога да преценя.... Всичко това допълнително изтормозва и скапва положението. 

Погледни колко отрицателни глупости написа. Хайде сега намери начин да обърнеш това и да се запиташ как мога да го променя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни колко отрицателни глупости написа. Хайде сега намери начин да обърнеш това и да се запиташ как мога да го променя.

Като се науча, в този пример с автомобила да карам бавно и внимателно и то просто ще стане? Елементарно нали, само че без такива дребни или по сериозни проблеми не става нали? Грешки! Без тях няма истинско учене. Но като някои са твърде скъпи какво прави човек тогава? Взимаш лъжица и сърбаш нали? Това го знам вярвай ало ли не по добре от теб, то поне толкова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, The Reaper написа:

Като се науча, в този пример с автомобила да карам бавно и внимателно и то просто ще стане? Елементарно нали, само че без такива дребни или по сериозни проблеми не става нали? Грешки! Без тях няма истинско учене. Но като някои са твърде скъпи какво прави човек тогава? Взимаш лъжица и сърбаш нали? Това го знам вярвай ало ли не по добре от теб, то поне толкова.

Няма да го разбереш! Но както и да е. Спирам да пиша. Ти си решил, че животът е гаден!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да го разбереш! Но както и да е. Спирам да пиша. Ти си решил, че животът е гаден!

Аман спри най сетне моля ти се. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, The Reaper написа:

Споко! Ще се научиш.Иска се желание и тренинг.Парите са преходно нещо и щастието не е в тях нито в колите.Колко богати звезди са депресирани и се самоубиват.Ако не се чустваш добре в бегето емигрирай.Но и на запад не е лесно.Там няма дупки, но има други лайна.И там втората употреба кола, се чупи лесно..Мойта първата кола се оказа здрава нищо, че беше за 1000лв. но ми я избра чичо ми, който много разбира от коли.Втората си я избрах сам беше за 1500 евро и я купих с много по-голям мерак от първата.Обаче нищо не разбирах от коли имаше една красива фасада само останалото беше жмел.Оказа се с ремонти за 2000 евро.Сдухах се много яко и след месец се наложи да я продам.Абе майната и си рекох.Пари се изкарват коли се купуват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката ти приятелю е, че не си искал съвет още преди започване на курса. Да не говорим за закупуването на първа кола!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Грешката ти приятелю е, че не си искал съвет още преди започване на курса. Да не говорим за закупуването на първа кола!

кой ти каза че не съм искал, как го съчини тва ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайдер спрете се! Темата не е за положението в България, равнището на доходите, дупките по пътищата и т.н.

Тук е раздел <Автомобили>. Купил си си някава кочина (кенеф) с последните пари и се е повредила. Нормално. Всяка техника се поврежда. Поне напиши марка и модел. А за колата потърси съответен сервиз. Нали не очакваш че някой е обслужил всичко, сменил е консумативи и ти само да караш? Обикновено при купуване на нещо си има едни минимум няколкостотин за обслужване. Ангренаж, спирачки, масло и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Филипов написа:

Хайдер спрете се! Темата не е за положението в България, равнището на доходите, дупките по пътищата и т.н.

Тук е раздел <Автомобили>. Купил си си някава кочина (кенеф) с последните пари и се е повредила. Нормално. Всяка техника се поврежда. Поне напиши марка и модел. А за колата потърси съответен сервиз. Нали не очакваш че някой е обслужил всичко, сменил е консумативи и ти само да караш? Обикновено при купуване на нещо си има едни минимум няколкостотин за обслужване. Ангренаж, спирачки, масло и т.н.

Такъв коментар не търпя! Модератор да заключва темата, докато не съм нахилил Филипов

Какви са тия коментари, кочини мочини. Къде са намираш ти, на български като хората можеш ли да пишеш?! Можеш ли бе ей ****... Покажи нужното минимално уважение като се обръщаш към когото и да било... !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, JKirilov написа:

Какъв точно съвет да поиска преди започване на курса ве Жорка? Човека няма опит, и мисли, че поради неговата разсеяност е скочил в дупка.А то реално не е така, просто пътищата на майка България са по-зле от тия в Шриланка и дори и да си професионалист ще си трошиш колата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, The Reaper написа:

Такъв коментар не търпя!

Твоя си работа. Ако щеш. Форумът е публичен и всеки може да си изказва мнението.

Тези епитети са нарицателни за МПС с най-ниския ценови сегмент и съответното окаяно техническо състояние. И съответно нужда от техническо обслужване. Лошото е че са и на много години и ръждата (корозията) си яде нейното - ламарини, елементи по окачването и т.н.

Като напишеш подробности, поне марка, модел и евентуално накратко техническото състояния, може да се говори и технически за съответното МПС.

Както виждаш не казвам че не е трябвало да изкараш курс. МПС е необходимост особено в райони където е силно разреден до тотална липса на обществен транспорт. Но общи приказки как не са достатъчно доходите и свързаните с това лишения са за друг раздел. Тук все пак се разискват технически въпроси около автомобилите и друго МПС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Филипов написа:

Твоя си работа. Ако щеш. Форумът е публичен и всеки може да си изказва мнението.

Тези епитети са нарицателни за МПС с най-ниския ценови сегмент и съответното окаяно техническо състояние. И съответно нужда от техническо обслужване. Лошото е че са и на много години и ръждата (корозията) си яде нейното - ламарини, елементи по окачването и т.н.

Като напишеш подробности, поне марка, модел и евентуално накратко техническото състояния, може да се говори и технически за съответното МПС.

Както виждаш не казвам че не е трябвало да изкараш курс. МПС е необходимост особено в райони където е силно разреден до тотална липса на обществен транспорт. Но общи приказки как не са достатъчно доходите и свързаните с това лишения са за друг раздел. Тук все пак се разискват технически въпроси около автомобилите и друго МПС.

Думата 'курник' в кой технически раздел го видя или в кой мислиш че е?! Ти гледай по- уважително да се изказваш, от там насетне ако е рекло ще говорим... Но едва ли.

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване