Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте,

имам един малък тв тип кинескоп. трябва да му взема някакъв тунер за да преобразува дигиталния сигнал от кабелната тв в аналогов. какъв тип тунер точно трябва да се купи за тази цел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се закупи и такъв за ефирна телевизия, ако не иска да плаща месечен абонаметн към някой оператор. DVB-T и DVB-T2 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На почти всички кабеларки по кабела върви и аналогов сигнал. Поне 20 програми. При моята са 40+. С цел съвместимост с такива телевизори ги има най-гледаните програми и може без нищо повече.

Ако не плащаш на оператор, примерно на село / вилата за без пари може да се гледа ефирна телевизия.  Из цялата страна са 5 програми, в голямото село има и още един мултиплекс с още няколко. Ако телевизорът няма AV вход то трябва да купиш декодер с RF  модулатор. За някои места може да трябва и антена, каква зависи според сигнала, а на някои предимно планински няма покритие.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, ... тунерчето - само от доставчика - предварителна заявка, инсталационна такса - 10 лв., после ежемесечно по 3 лв.

едни 300 лв. за цифрово телевизорче ясно се очертават на хоризонта. как не ми се дават!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, kolon написа:

едни 300 лв. за цифрово телевизорче ясно се очертават на хоризонта. как не ми се дават!

Това едва ли ще ти спести 3 лв/мес за 2-ри приемник. А как ще декодираш програмите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В другата тема пишеш за ментел, те са най-зле, но поне 20 аналоггови програми има, за които не се иска нищо допълнително. Ново цифрово телевизорче няма да ти даде нищо повече, освен допълнителните разходи, за които спомена. Както вече съм писал, при моята кабеларка не се плаща допълнително нищо, а имам 4.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тунера за кабелна тв трябва да е DVB-C, но наистина е препоръчително да се обърнете към оператора за приемник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.08.2020 г. в 12:53, street racer написа:

А как ще декодираш програмите?

да, това също трябва да се уреди предварително. за първия телевизор използвам ca-модул с карта на а-1. 'интересното' е, че на website-а на technopolis.bg, например, са дадени най-различни технически параметри и характеристики на телевизорите, но не и наличие/отсъствие на ca-модул. поне аз не намирам такъв телевизор, а 'ca-модул' го няма и като филтър при търсенето на продукт. може би ще трябва обаждане по телефона. при отсъствието на ca-модул ще трябва да се използва фирмен тунер на а-1, май.

или пък ако цифровия тунер на телевизора влючва и dvb-c може и да няма нужда от фирмен тунер на а-1?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kolon написа:

а дадени най-различни технически параметри и характеристики на телевизорите, но не и наличие/отсъствие на ca-модул

Всички съвременни телевизори имат CA -модули. Но CA-модулите създават повече проблеми от приемника, другото е че не можеш да ползваш всички опции на IPTV.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pig написа:

Всички съвременни телевизори имат CA -модули.

това не го знаех. мерси за инфото! не съм купувал нов телевизор от 2014-та. доста съм поизостанал с hardware-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат CI  - интерфейс за модула. Който пък може да бъде за различни кодировки.  Вътре си има бая хардуер. Може и да бъде с дупка за карта, може и да е операторски модул и да не му трябва допълнителна карта. Те и в повечето случаи с "женени" и могат да работят само комплект.

Не разбрах темата за какво е - ще се теоретизира ли? 

На наличното кинескопно телевизорче могат да се гледат без допълнително плащане над 20 програми, като всичките са най-гледаните - К1, bTv, нова.

Ако искаш да гледаш и пълнежи - плащай отделно за втори приемник, модул или декодер и т.н. Ония от ментел само това чакат. Гладни са.

Доп: На доста съвременни телевизори захранването вижда зор с допълнителната консумация на модула и се случват дефекти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване