Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с настройките за интернета

Препоръчан отговор

Здравейте!

Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.

Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.

Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:

Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

space.gif

Как да оправя това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Hrisit D. написа:

Здравейте!

Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.

Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е net.contact.bg.

Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

space.gif

Как да оправя това?

Сайтът е my.contact.bg. Обади се на 123 и кажи какво точно да ти настроят като парола и име на мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Hrisit D. написа:

Влиза се в рутера с 192.168.1.1 .. Там следваш нещата... и променяш "вътрешните" неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

Влиза се в рутера с 192.168.1.1 .. Там следваш нещата... и променяш "вътрешните" неща.

И как ще влезеш в рутера по този IP адрес след като не знаеш потребителско име и парола? И дори да ги знаеш как ще активираш услугата ако е АДСЛ?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

потребителско име и парола?

На самото устройство са ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На самото устройство са ... 

На кое устройство са????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На кое устройство са????

Рутера на .... доставчика ... 

п.п. Буквално са от долу ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутера на .... доставчика ... 

Не си запознат с услугите на Виваком. На никон рутер, модем не пише потребителско име и парола за достъп. И не ги бъркай с паролите по договора за MKB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Не си запознат с услугите на Виваком. На никон рутер, модем не пише потребителско име и парола за достъп. И не ги бъркай с паролите по договора за MKB

Ти на кои мислиш съм?! Виж ми IP то ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти на кои мислиш съм?! Виж ми IP то ... 

И като си на Виваком какво? Ресетваш модема и си дотам. Ресетнеш ли рутер и си дотам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

модема

Модема .... ;) 

По кой протокол се ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модема .... ;) 

По кой протокол се ... 

Ако си с модем и го ресетнеш си умрял без да знаеш user/pass за PPPoE сесията. Ако искаш може да се хванем на бас за 100 000 лева и да ти го демонстрирам пред теб лично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

модем

Що?!

п.п. На времето бе с ... но сега  ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Модема .... ;) 

По кой протокол се ... 

Ти четеш ли какво ти пиша? Какво искаш да кажеш модемът по кой протокол е????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти четеш ли какво ти пиша? Какво искаш да кажеш модемът по кой протокол е????

Хайде сега да видим дали рутер или модем ... как е поставил въпроса?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега да видим дали руте или модем ... как е поставил въпроса?! 

Независимо дали е модем ( АДСЛ) или рутер ( където има оторизация по МАК адрес) в тези устройства ако са ресентнати нищо не може да направиш. Да не говорим че user// pass вече не са стандартни, а за сменят при ресет и само операторът може да ги знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

ресентнати

Бях си забравил нещата и аз и ги ресетнън ... после през ... прочие ги промених ... и?!

Нима мислиш, че съм се допитвал до 123?!

Не, че не съм го разглеждал въпросния "модем" по по друг начин ... :)

п.п. Тук като отявлен трол  = устпйството на Виваком по именно!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях си забравил нещата и аз и ги ресетнън ... после през ... прочие ги промених ... и?!

Нима мислиш, че съм се допитвал до 123?!

Не, че не съм го разглеждал въпросния "модем" по по друг начин ... :)

Не ми се слушат глупости. Ресетнеш ли модема  и край. Или го активираш през my.contact.bg с потребителско име и парола от договора или го активираш през 192.168.1.1 ( ако знаеш 1 админските парола и потребителско име, които вече не са универсалните при старите модеми) след което трябва да знаеш user// pass за PPPoE профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Хайде сега да видим дали рутер или модем ... как е поставил въпроса?! 

Няма значение вече. Костов е прав - скоро се бълтавих цял ден, докато клиента си признае за ресета...

Много клиенти явно бърникат, дето не им е работа и стават големи каши в мрежата на ISP. Специално при Виваком, след нормален разговор с админ...някои неща стават, но....те са си в правото. Услугата, реално работи - толкова. Като буташ неща дет не са ти ясни..... 123

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PPPoE профила

Да видим дали е модем или рутер, а! ;) 

Не съм ползвал при Виваком PPPoeE протокол отдавна ... ;) 

преди 3 минути, street racer написа:

докато клиента си признае за ресета...

Е .... той нали клиента винаги има право ! ;) 

Тъ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да видим дали е модем или рутер, а! ;) 

Не съм ползвал при Виваком PPPoeE протокол отдавна ... ;) 

И рутер да е все тая. Очаквам да кажат модел на устройството и веднага ще ти кажа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И рутер да е все тая. Очаквам да кажат модел на устройството и веднага ще ти кажа. 

Казах ти, с моя рутер .. 

модел на устройствот

Е ... това е приказка ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти, с моя рутер .. 

Е ... това е приказка ... 

Марка и модел на рутера, който ползваш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Марка и модел на рутера, който ползваш. 

Аз ли???

п.п. Виж IP-то и прецени ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли???

Ами ти или постващият. Нали спорите, че това което казвам не е вярно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от Живко Тенев
      Здравейте, бих искал да ми помогнете със свързването към WiFi мрежа на стар лаптоп. Лаптопа се свързва с директен кабел и има интернет, но не мога да се свържа със wifi връзка. Става въпрос за Windows xp защото не съм много запознат. Благодаря предварително за отделеното време https://prikachi.net/image/oYecp ето и линк към проблема 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване