Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли някой да намери код за увеличение на тези снимки?

Препоръчан отговор

Опитвам се да уголемя снимките на джаджите от страни на сайта. Правел съм го и преди, но не помня къ'в беше номера. В момента не мога, явно изпускам нещо.

https://otaku.bg/otakubg/

Ето го сайта. Става въпрос за страничните постери: https://prnt.sc/u98arp

Ако някой успее да им зададе по-голяма ширина и дължина, ще се радвам да чуя как е успял. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С css не става ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш изрязване на снимката с инструмента за изрязване на Уиндоус-а, записваш си я някъде и слез това с програмата  я увеличаваш.

11.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам страницата е правена през WordPress. Оригиналната снимка ти е 960/1358 px, а thumbnail е 45/64 px. Намери настройката, която указва галемината на thumbnail. Тази статия може да ти помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. (примерно) търсиш този размер?

Ако ли да - отваряш поста (този от дясно), и след това през браузър инспектора вземаш урл-то на изображението (кратко демо как се прави това за конкретния сайт съм направил тук). Но това е ръчна работа. Ако търсиш някакво автоматизирано решение, не мисля че мога да ти помогна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ли поддържаш сайта? Ако да, отваряш стиловете, търсиш вътре следния селектор:

.serieslist ul li .imgseries

и вътре в него променяш width на колкото ти харесва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригиналните снимки могат да се намерят, да се свалят и да се промени техния размер. Тук става въпрос за умалените изображения, които WP генерира автоматично според неговите си настройки. В случая е зададена настройка да са 45/64 пиксела. Ама и авторът го няма никакъв ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, 2249 написа:

Оригиналните снимки могат да се намерят, да се свалят и да се промени техния размер. Тук става въпрос за умалените изображения, които WP генерира автоматично според неговите си настройки. В случая е зададена настройка да са 45/64 пиксела. Ама и авторът го няма никакъв ...

Няма нужда - ако погледнеш src на картинките, които са там, всичките са в пълен размер и само на база стилове са смачкани до 45 пиксела ширина, т.е. не се генерират и използват отделни thumbnail-и, поне не тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Няма нужда - ако погледнеш src на картинките, които са там, всичките са в пълен размер и само на база стилове са смачкани до 45 пиксела ширина, т.е. не се генерират и използват отделни thumbnail-и, поне не тук.

Да, прав си. Зададени са снимки с целия си формат. Но, според мен, действията на стиловете се задават от настройките на WP за създаване на умалени изображения. Възможно е и да се "пипне" самия код, но ако има по-лесен начин - защо не ? Чакам авторът да сподели ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеле - колко сложно сте го написали!!!

При мен се получи по най-бабешкия начин! Клик с „десен бутон“ върху „постера“ (малката картинка) и избирам от изскачащото меню „Отваряне на изображението в нов раздел“!
Там картинката е с резолюция „532 / 750“!

Spoiler

Пример - постера на „One Piece – Wano Country Arc“

onepiecewano.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jhoro написа:

Олеле - колко сложно сте го написали!!!

При мен се получи по най-бабешкия начин! Клик с „десен бутон“ върху „постера“ (малката картинка) и избирам от изскачащото меню „Отваряне на изображението в нов раздел“!
Там картинката е с резолюция „532 / 750“!

Покажи скритото съдържание

Пример - постера на „One Piece – Wano Country Arc“

onepiecewano.jpg

Това всички го можем 😉

Прочети в началния пост каква е идеята ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, 2249 написа:

Това всички го можем 😉

Прочети в началния пост каква е идеята ...

Кое по-точно?

преди 19 часа, qnkov написа:

Опитвам се да уголемя снимките на джаджите от страни на сайта.

Как да ги „уголеми“ - да се виждат по-големи на екрана ли? Ми, да ... зуумне цялото екран!

Абе вие - нормални ли сте? Без промяна кода на страницата - нищо няма да стане! Това са динамични линкове - „вписват“ се в „дупките“, които са им зададени. Да де - ама браузъра отваря цялата странница „накуп“ - без бърникане по съдържанието.

Това е все едно, да искаш да гледаш „Нощ в музея“, ама ...  Джедедайа (Оуен Уилсън) да е висок колкото Лари Дейли (Бен Стилър).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, qnkov написа:

Ето го сайта. Става въпрос за страничните постери: https://prnt.sc/u98arp

Те са си големи изображенията, само са преоразмерени: santaposter.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не бях ясен. Целта е да уголемя снимките с малко. Чрез браузера виждам кода - https://prnt.sc/u9s9fs

в style.css , но не се получава. Дали не ръчках в друг файл та ги промених, не помня.

И да сменям на проценти и на Px, поне аз, не мога. По-малки стават, също така мога да ги разтегна нагоре, но как да си уголемя правилно. Мисля, че и преди се бях чудил на това и намерих решение, но какво беше.... 

По логиката от инспекта, кода се намира в style.css и са тези редове... от снимката. Може да ги ръчкате чрез браузера за проба, ама... Къде е грешката? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, qnkov написа:

Целта е да уголемя снимките с малко.

Ctrl +

или въртиш колецето на мишката със задържан клавиш Ctrl

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се опитвам да направя зуум, а да увелича снимките на джаджите (страничните малки снимки) от файловете на сайта. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не се опитвам да направя зуум, а да увелича снимките на джаджите (страничните малки снимки) от файловете на сайта.
Това … даже аз го разбрах!
Искаш само тези „картинки” да св показват „по-големи”, а останалите неща от страницата, да са със същия (досегашния) размер.
Значи - влизаш в приключение (в скрипта, с който са оразмерени елементите). Няли се,сещаш, че за всяко нещо - текст-бокс, имплементирана картинка … - трябва да се укажат „локация и размер”!
От мен -толкова. По-навътре е специфично.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, qnkov написа:

Аз не се опитвам да направя зуум, а да увелича снимките

zoom in - увеличавам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, qnkov написа:

Може би не бях ясен. Целта е да уголемя снимките с малко. Чрез браузера виждам кода - https://prnt.sc/u9s9fs

в style.css , но не се получава. Дали не ръчках в друг файл та ги промених, не помня.

И да сменям на проценти и на Px, поне аз, не мога. По-малки стават, също така мога да ги разтегна нагоре, но как да си уголемя правилно. Мисля, че и преди се бях чудил на това и намерих решение, но какво беше.... 

По логиката от инспекта, кода се намира в style.css и са тези редове... от снимката. Може да ги ръчкате чрез браузера за проба, ама... Къде е грешката? :)

Иди два елемента по-нагоре в дървото (div.imgseries), а не картинката, и виж ширината там... както написах в първия си отговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, killchain написа:

... както написах в първия си отговор.

Ти си написал, ама ... „чукча писател - чукча не читател“!  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Ти си написал, ама ... „чукча писател - чукча не читател“!  :)

В случая и ти си в тази категория :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

В случая и ти си в тази категория :D

Прав се, но си казах - от код ... нищо не разбирам (в момента).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ... когато човек си няма работа - си я търси!

1. От първоначалната „картинка“ -
     image.png.e668aaeaae1a244681b7aabbbff667c1.png
  2. „десен клик“ върху „миниатюрата“ (thumbnail) и избирам „Инспектиране“.
    В момента е зададено:
    За serieslist ul li .imgseries img
    width (ширина): 100%
    height (височина): auto
    За img
    max-width: 100%
    height: auto - не е активно.
  3. Променям:
    За serieslist ul li .imgseries img
    width (ширина): 400%
    height: auto - махам отметката
    За img
    max-width: 500%
    height: auto - ком махна отметката горе, тук става активно.
  4. Резултата е ...
    image.png.d773e1b10972d618b69b6e3fc3a14f1e.png

Пп. Много мразя да се уча по метода „проба-грешка“ и набързо, ама ... понякога се налага.

на 1.09.2020 г. в 12:22, 2249 написа:

Да, прав си. Зададени са снимки с целия си формат. Но, според мен, действията на стиловете се задават от настройките на WP за създаване на умалени изображения. Възможно е и да се "пипне" самия код, но ако има по-лесен начин - защо не ? Чакам авторът да сподели ...

С уточнението, че при презареждане на страницата - пак си идват „оригиналните“ настройки. Затова беше въпроса

на 1.09.2020 г. в 10:48, killchain написа:

Ти ли поддържаш сайта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, успях да го намеря къде е било. 

https://prnt.sc/uadq8o

Добре, че някой от горните коментари ме подсети да цъкна на <div таговете и да видя точното място на кода в style.css

Благодаря на включилите се. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване