Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с фитнес гривна.

Препоръчан отговор

Здравейте,наскоро си закупих фитнес гривна Honor Band 5, гривната тръгна без проблеми,проблема е там,че на програмата на телефона не ми дава подробни данни за съня,не ми изписва ВМО съня и  не ми изписва дали това е нормален сън или не,изписва ми само колко часа дълбок и лек сън имам.Също така не ми изпраща анализ на пулса,имам приятели със същата гривна получават доста по-подробни данни,иначе ми дава данни за отчет на изгорени калории и крачки.Пробвах да я свържа с два телефона Хуауей,моя Хонор и таблет Хуауей,но положението е същото,някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, акаунт007 написа:

Здравейте,наскоро си закупих фитнес гривна Honor Band 5, гривната тръгна без проблеми,проблема е там,че на програмата на телефона не ми дава подробни данни за съня,не ми изписва ВМО съня и  не ми изписва дали това е нормален сън или не,изписва ми само колко часа дълбок и лек сън имам.Също така не ми изпраща анализ на пулса,имам приятели със същата гривна получават доста по-подробни данни,иначе ми дава данни за отчет на изгорени калории и крачки.Пробвах да я свържа с два телефона Хуауей,моя Хонор и таблет Хуауей,но положението е същото,някакви идеи?

Не вярвай на такова нещо. Това не е реално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Връщай я!

Това пък ... защо? Тя толкова си може - не, че не работи.

преди 1 час, акаунт007 написа:

... имам приятели със същата гривна получават доста по-подробни данни ...

Като начало - кажи ти какво приложение ползваш и какви - другите хора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същото приложение на Huawei Health ползваме... Не фатално ама ме дразни,че не ми дава данни за пулса и съня,иначе става за следене на тренировките.. 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, jhoro написа:

Това пък ... защо? Тя толкова си може - не, че не работи.

Като начало - кажи ти какво приложение ползваш и какви - другите хора?

Това са нереални боклуци и просто лъжат потребителите. Няма как една смешна гривна да ти дава информация за тялото. Ти кардиограма правил ли си си или кръвни изследвания??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, акаунт007 написа:

Същото приложение на Huawei Health ползваме... Не фатално ама ме дразни,че не ми дава данни за пулса и съня,иначе става за следене на тренировките.. 😀

Ами разменете си гривните с някой приятел и тествайте. Така ще разбереш в гривната ли е проблема или в телефона ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ти кардиограма правил ли си си или кръвни изследвания??? 

А ти къщичка за птиченца правил ли си? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JKirilov написа:

А ти къщичка за птиченца правил ли си? :)

Аз не се шегувам. И ДА правил съм. По комунистическо време ги правихме, заедно с цветарници и каквото още се сетиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са нереални боклуци и просто лъжат потребителите. Няма как една смешна гривна да ти дава информация за тялото. Ти кардиограма правил ли си си или кръвни изследвания??? 

Това го знам … може би - по-добре от теб.
Правили са ми почти всички възможни изследвания - и ЕКГ, и ЕЕГ, и ЯМР, и рьонген, и скенер … Само PCR тест не са.

В случая въпроса е - защо една гривна показва повече данни от друга (същата като марка и модел).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Това го знам … може би - по-добре от теб.
Правили са ми почти всички възможни изследвания - и ЕКГ, и ЕЕГ, и ЯМР, и рьонген, и скенер … Само PCR тест не са.

В случая въпроса е - защо една гривна показва повече данни от друга (същата като марка и модел).

В случая е да се спре да се вярва на такива боклуци, защото те объркват човек, който наистина иска да спортува, решава да спазва някакви режими или пък има здравословен проблем. Това че си сложил една връв на ръката си нищо не означава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама нищо не разбираш ти!

У вас с паржкия иридиев метър ли мериш или с атомния часовник???

На мен не ми пука дали съм точно 100кг или 102.6789кг. Представи си да съм паднал на 97,45! Ужассссссссс...

Важна е тенденцията, вървиш нагоре, надолу, стоиш на място. При внезапни големи разлики отиваш на доктор, а не спамиш по форуми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Ама нищо не разбираш ти!

У вас с паржкия иридиев метър ли мериш или с атомния часовник???

На мен не ми пука дали съм точно 100кг или 102.6789кг. Представи си да съм паднал на 97,45! Ужассссссссс...

Важна е тенденцията, вървиш нагоре, надолу, стоиш на място. При внезапни големи разлики отиваш на доктор, а не спамиш по форуми!

Не ти нищо не разбираш, но ако решиш да се занимаваш с елементарен начин на живот за движение, хранене и прочие ще го разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смяташ, че се занимавам със силно комплициран

току-що, Емил Костов написа:

начин на живот за движение, хранене и прочие

ли? Бързо хапчетата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JKirilov написа:

Смяташ, че се занимавам със силно комплициран

ли? Бързо хапчетата!

О я се оправяйте. Що пък да не вярваш на едно въженце на ръката. Никъде не съм говорил за хапчета и химия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Емил Костов аз ползвам смарт часовник Garmin Fenix 3 и данните са си доста реални. На база на пулса и движенията дава данни за съня, които съм следил и са си достатъчно точни, време на заспиване, събуждане, лек и дълбок сън. За целта е нужен пулсомера и сензор за движение. Вече относно калориите нещата са относителни, въпреки че пак според тегло и възраст, които ти въвеждаш, и според пулса, си прави някакви изчисления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

емил както обикновено се изказва компетентно, както знаете той знае всичко, разбира всичко и е работил почти всичко (не са го взели в SpaceX щот е показал по-голямо его от Мъск..)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

@Емил Костов аз ползвам смарт часовник Garmin Fenix 3 и данните са си доста реални. На база на пулса и движенията дава данни за съня, които съм следил и са си достатъчно точни, време на заспиване, събуждане, лек и дълбок сън. За целта е нужен пулсомера и сензор за движение. Вече относно калориите нещата са относителни, въпреки че пак според тегло и възраст, които ти въвеждаш, и според пулса, си прави някакви изчисления.

:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах какво му е смешното? Мога да ти пратя снимки от приложението на телефона, за да видиш за какво става въпрос. Как без да си ползвал нещо подобно даваш такива "компетентни" мнения не ми е ясно?

JOL9cgo.pngHFdFszo.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Raze написа:

Да!
Отделно - въз основа на пулса, може да се направи заключение за кръвното налягане! При „падане“ на „кръвното“ - пулса се учестява! Елементарна логика - същото количество кръв, с по-ниско налягане и повече тласъци.

преди 56 минути, Емил Костов написа:

В случая е да се спре да се вярва на такива боклуци, защото те объркват човек, който наистина иска да спортува, решава да спазва някакви режими или пък има здравословен проблем. Това че си сложил една връв на ръката си нищо не означава.

Пп. За точността - никой не спори, въпроса е да се „улови“ някаква рязка промяна!
Ама чак пък „връв“!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За кръвното си трябва отделно нещо, само на база пулс няма как да се определи. Гривни, дето мерят кръвно, все още не са измислени. Тези, които ги дават, че могат да го правят, е просто рекламен трик, няма как данните да са верни. Има часовник на omron, дето мери кръвното, но той по-скоро прилича на мини апарат за кръвно за китка: https://omronhealthcare.com/products/heartguide-wearable-blood-pressure-monitor-bp8000m/

Имаше и новина в калдата, че някакви са изобретили сензор, дето мери кръвното налягане по някакъв различен принцип, но колко е вярно и кога, дали и къде ще го видим, не е много ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Raze написа:

Има часовник на omron, дето мери кръвното, но той по-скоро прилича на мини апарат за кръвно за китка: https://omronhealthcare.com/products/heartguide-wearable-blood-pressure-monitor-bp8000m/

Не, че въпросните апарати са точни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се,бутнах малко настройките и снощи ми показа подробни данни за съня и пулс,благодаря на всички за мненията,ако искате трийте темата. :) Гривната я взех предимно,за да следя колко километра изминавам и колко калории изгарям при колоездене и бягане,а и готиното е че ми изпраща данните на телефона и мога да следя в кой ден колко съм пробягал и колко калории съм изгорил иначе доколко са достоверни не знам,но със сигурност са някакъв ориентир. :D

Сега изглежда така:

Screenshot_20200916-113651.png

Screenshot_20200916-113646.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, jhoro написа:

Отделно - въз основа на пулса, може да се направи заключение за кръвното налягане! При „падане“ на „кръвното“ - пулса се учестява! Елементарна логика - същото количество кръв, с по-ниско налягане и повече тласъци.

Пълни глупости :) 

преди 19 часа, Емил Костов написа:

Не вярвай на такова нещо. Това не е реално.

Иначе гривните с датчиците им мерят сравнително точно пулса, плюс минус 1-2 което е напълно предостатъчно да си направи човек изводи . Напоследък има и такива за измерване на кислорода в кръвта. Което е също сравнително доста точно.

Кръвно налягане не могат да мерят. Търсил съм и евтини и скъпи, това което мерят е по някакви алгоритми, които рядко имат нещо общо с кръвното.Много зависи и в какви условия.

Дори не коментирам по горната глупост за врзката между пулса и кръвното налягане.

При някои мерят уж точно, но то е по скоро съвпадение и изключение. Най много да ти дадат насока дали е високо или ниско. Но на числа не бива да се доверява какво показва.

Но ако ти покаже високо, поне може да те подсети да си измериш истински с апарат на лакета.

Някои имат и ЕКГ и др функции и ти вадят пулсации и т.н. Но това също казват е за ориентир, а не толкова за сериозно замерване.

Затова изрично си пишат за всяка гривна че това не е медицински прибор.

За мерене на крачки също варират стойностите, но и там са си горе долу точни, особенно по сериозните марки. Не е фатално да минеш 1000 а то да ти покаже 950 , нали ?

Та, думата ми е че не са съвсем фалшиви гривните, въпрос на датчици и тяхната чувствителност и функции.

До скоро и за такава функционалност не можехме да мечтаем. :) 

За съня най интересна ми е функцията дълбок и лек сън.

Изглежда по движението и покоя на тялото, пулса и т.н. преценява кое е дълбок и кое не е.

И според мен това също точен анализ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълни глупости

Ето го бе, ето го … Мирко!
И пак говори … „Пълни глупости”.
Изпъдиха ли те, от политиката???
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване