Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърът загрява много по време на игра

Препоръчан отговор

Здравейте закупих си компютър уш геймърски но проблема неможах да го открия моля за съвети старият ми компютър който го взех заради една игра неможа да подкара играта и се наложи да сменя частите с по мощни те са i5 9600k gtx 1070ti 16gb drr4 3000mhz  ssd 120gb hd 500gb дънна платка msi z370 a pro  450w захранване и пускам играта тя е farming simulator 19 според мен с тия характеристики би трябвало да я играя на максимални без проблем но като я усиля на максимална графика  в отначалото върви супер но в средата вече някъде картата почва да вдига едни големи градуси като почва да се товари стига до 82 и 3 градуса което картата губи силата си а в нормалните сцени стои 66 67 градуса а като го ползвам за интернет такива си стои 35 36 градуса а и процесора е със стокова охлаждане слабо захранване имам кутията има  5 вентилатора със на частите 8 сменях всичко не ми се вярва видео картата да е слаба смених термопаста няма никъв прах и такива глупости моля за съвети какво трябва да направя за да не загрява толкова системата самата игра ли е тежка или незнам !! ще се радвам ако някой помогне 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да ти помогнем - видеокартата ти прегрява и тротълва. Не си направил правилно профилактиката и смяната на термопастата. Тази видеокарта втора употреба ли я купи? Ако е в гаранция - връщай я към търговеца за ремонт/подмяна, ако не е или си я отварял и вече не е в гаранция, дай я в някой сервиз. Прочети и правилата на форума (които трябва да си чел, щом си се съгласил с тях и си направил регистрация) как се пише тема и си оправи заглавието: 

https://www.kaldata.com/forums/guidelines/

Вземи и слагай малко точки на изреченията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, JKirilov написа:

Проблемът си го определил правилно:

Трябвало е да бъде фермерски, а не геймърски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Компютърът загрява много по време на игра

Направо ме шашкаш с тази карта да не можеш да играеш тази игра- има много по-ниски препоръчителни изисквания от това, което имаш ти. Виж най-отдолу.https://store.steampowered.com/app/787860/Farming_Simulator_19/

Вероятно трябва да си погледнеш пак видеокартата-почистванв и смяна на термопаста и инсталиране на подходящите драйвери от сайта на производителя. Погледни си и процесора-правилно ли му е поставен охладителя и каква му е температурата. Нещо ако си бърникал по биоса на дъното най-добре го върни към фабрични настройки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

играта ми е закупена от epic games процесора съм му поставил термопаста mx-4 . изчистих я отново прах и наново паста паднаха 2 3 градуса но си стои на 77 градуса при трудните кадри ! 

процесора при голямо натоварване не минава 55 градуса ! 

поръчах си по голямо захранване 750w и нова кутия с повече вентилатори . 

ще видя ако не се оправи при следващото поставяне в кутията ще закарам видео картата на сервиз .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да се похваля оправих проблема изтеглих msi afterburner и видях че вентилаторите на видео картата са на 20 усилигих на 70 и картата при максимално натоварване стига 60 градуса 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Byulent Ersoy написа:

проблемът пак ми се появи усилих вентилаторите  на 70 а видео картата отново почна до 80 градуса 

Не си написал кой модел 1070ti, защото те са много. Едни са с лоши охладители, други с много добри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нормално 80 градуса за видеокарта при положение, че процесорът не я спъва. Аз съм с RTX2080  на GB Aorus  и си стига осемдесетте градуса на FC5, Assetto Corsa  и всякакви игри, дето процесорът не е проблем, а те са повечето. Шумът може да се ограничи, ако ползваш вертикална синхронизация или ограничиш кадрите до някаква по-ниска стойност от това, което дава видеокартата. Така и темепратурата ще падне и шумът ще изчезне. Само че аз, понеже съм с G-Sync  монитор, нищо не ограничавам и картата си грее, въпреки че е с 3 вентилатора. Просто това е положението с тия карти и мощни процесори. Другият вариант е да си вземеш слаб процесор, дето видеокартата ботълнеква, ама тогава пък ще питаш, що кадрите са малко или подскачат. 

Занчи, пак да повторя. Единственият ефективен начин за ограничаване на температурата и шума, при положение че всичко с охлаждането е наред, е да се включи вертикална синхронизация или да се ограничат кадрите до определена стойност, която разтоварва видеокартата. Друг начин няма. Е, има, но едва ли някой ще иска да си слага водни охлаждания, само и само да смъкне няколко градуса. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.10.2020 г. в 0:18, Byulent Ersoy написа:

вентилаторите на видео картата са на 20 усилигих на 70

Какво означават тези цифри?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видео картата ми е на Palit dual 1070 ti 

интересува ме това ако играя на 80 градуса с видео картата можели да и стане нещо да се повреди и теми подобни ! 

мен шума неме дразни не се чува дразни ме че загрява игрите не лагват а загрява .

не ми се вярва да слагам грешно термопаста шото снощни 10 пъти я отварях и слагах и слагах но резултата един и същ 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Byulent Ersoy написа:

интересува ме това ако играя на 80 градуса с видео картата можели да и стане нещо да се повреди и теми подобни ! 

мен шума неме дразни не се чува дразни ме че загрява игрите не лагват а загрява .

не ми се вярва да слагам грешно термопаста шото снощни 10 пъти я отварях и слагах и слагах но резултата един и същ 

Щом не се чува шумът, вероятно се задества профил за нисък шум. Друга възможност, без да съм гледал характеристиките на видеокартата е, фабрично да е направена за нисък шум. А нисък шум има, когато се позволи по-висока темепратура. При NVIDIA  отдавна ограничението е 80 градуса. От там нататък картата почва да сваля честоти и напрежения, за да се задържи на 80 градуса.   В това гонене на фпс се стигна дотам, че видеокартите почти 100% работят на 80 градуса при натоварване с минимален за тия градуси шум. Защото теб може да не те дразни шума, но 90% ги дразни. Навремето имах една 8800GT,  правих и волтмод, карах я доста клокната винаги, но винаги вдигах турбината на 100% с Riva Tuner,  за мое успокоение. Тогава шумът не ми пречеше толкова или си мислех, че една видеокарта за да работи, трябва да шуми. От тогава много вода изтече и сега темата с фпс е съвсем различна, защото се появиха и монитори, които не се влияят толкова от fps. Затова и производителите на видеокарти просто си заплюха едни 80 градуса и от там нататък каквото стане с fps,  поддържайки шума в ниски граници. 

Между другото, смяна на термопаста на видеокарта е много лоша идея. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Byulent Ersoy написа:

Сега проверих точно за този модел 1070/ti palit dual и при доста от хората тази карта си работи около 80 градуса, явно охлаждането и е слабо. Аз съм с MSI Armor OC 1070 и температурите ми варират от 70 до 74-5 градуса и е сравнително тиха, въпреки че охлаждането и не е от най-добрите. Пробвай да усилиш вентилаторите на картата на 100% (да знам, че ще е шумна) и виж дали проблема продължава. Пробвай също да свалиш единия капак на кутията, така аз правех преди, защото старата ми кутия беше доста зле откъм въздушен поток и RX 570ката тогава ми вдигаше над 80 градуса и след като свалях капака градусите спадаха до 75+-.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Ъндъртейкър написа:

Между другото, смяна на термопаста на видеокарта е много лоша идея. 

Напротив, сменял съм няколко пъти и всичко е перфектно, дори спада температурата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, bogomilK написа:

Пробвай също да свалиш единия капак на кутията

при което въздушния поток съвсем ще отиде на кино?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, JKirilov написа:

при което въздушния поток съвсем ще отиде на кино?

Не е точно така, ако самата кутия е малка както беше при мен преди с един вкарващ и един изкарващ вентилатор, отварянето на капака помагаше много, особено в жегите. Не казвам че това е добра идея с капака, а просто да пробва дали ще има положителен ефект, ако е обратното много лесно може да го върне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Напротив, сменял съм няколко пъти и всичко е перфектно, дори спада температурата.

Е, ти си профи ;)  ,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са нужни професионални умения или висше образование, за да направиш подобна процедура. Всеки, който има малко понятие от техника и не е с ръце в г*за, ще се справи с подобно нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bogomilK написа:

Не е точно така, ако самата кутия е малка както беше при мен преди с един вкарващ и един изкарващ вентилатор, отварянето на капака помагаше много, особено в жегите. Не казвам че това е добра идея с капака, а просто да пробва дали ще има положителен ефект, ако е обратното много лесно може да го върне.

Аз навремето с един Селерон Northwood  се наложи да правя така, за да изиграя FEAR,  защото процесорът прегряваше. Отворих капакът на кутията, температурата му падна средно с 10 градуса и си доизиграх играта ;) Но кутията ползваше само изкарващия вентилатор на захранването, който смучи отвътре топлия въздух точно над процесора, че бе с горно разположение. Обаче същата тая кутия още я ползвам, макар и с друго захранване, което пак засмуква топлия въздух. Бях си купил един стар P4  за 6 лева, ей така за гъзария, че го продаваха почти без пари, направих си една конфигурацийка и се оказа, че като му сложих Чифтека със 120 мм перка отдолу, а не отстрани като предното, Пентиума пак смъкна доста градуси  :)  Варианти много за косвено охлаждане. 

току-що, Raze написа:

Не са нужни професионални умения или висше образование, за да направиш подобна процедура. Всеки, който има малко понятие от техника и не е с ръце в г*за, ще се справи с подобно нещо.

И няма да постигне нужния резултат. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл? Да не мислиш, че в сервизите правят разни магии? Отварят видеокартата, почистват старата термо паста, слагат нова и затварят видеокартата. При нужда чистят вентилатора и охлажането, като ги продухват с компресор със сгъстен въздух. В интернет също има достатъчно клипове с инструкции за всякакви подобни процедури.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

В смисъл? Да не мислиш, че в сервизите правят разни магии? Отварят видеокартата, почистват старата термо паста, слагат нова и затварят видеокартата. При нужда чистят вентилатора и охлажането, като ги продухват с компресор със сгъстен въздух. В интернет също има достатъчно клипове с инструкции за всякакви подобни процедури.

Човек, аз се бях разписал, ама се отказах. Имал съм и съм срещал случаи, примерно на сгрешена термопаста и незакачено кабелче на вентилатора. Даже имах един приятел, дето му продадох една FX5200 , той оплел кабелчето на вентилатора, вентилаторчето спряло и картата изгоря :)  Просто...това не е за всеки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване