Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Твърде Висока температура на SSD Samsung ?

Виж решението Разрешен от [email protected],

Препоръчан отговор

Здравейте.

Samsung 970 EVO Plus 250GB MZ-V7S250BW

Това е диска, току-що си копнах Windows на него, но още не съм го тествал даже а е с абсурдни температури според Samsung Magician и Hard Disk Senstinel...

2020-10-10-152102.png

2020-10-10-152112.png

Компютърът е този - HP All-In One: HP Pavilion All-in-One - 24-xa0000nq

HP Desktop PCs - Motherboard Specifications, Diamaster | HP® Customer Support

c06146520.png

Какви са горе-долу оптималните, доколкото знам до около 60 по целзий и то макс ?

samsung ssd 970 evo plus temperature - Google

samsung ssd 970 evo plus temperature too high - Google

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същият диск и не съм виждал такова нещо..............лятото когато в стаята е около и над 30 градуса и при товарене съм го засичал до 55-60 градуса,но в момента се движи в рамките на 37-45,47 градуса.Пробвай и с hwinfo какво ще покаже,но това наистина ми се виждат нереално...........

Екранна снимка (35).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2020-10-10-163531.png

По принцип намерих хептен малко болтченце за закрепването му, което няма чак такава периферия(глава), та нямах и шайба и сложих вместо шайба една пробита "люспа" от тези където ги слагат по конекторите за твърд диск и разни други да се хване там и да се дръпне... възможно ли е да е от нея ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, [email protected] написа:

2020-10-10-163531.png

По принцип намерих хептен малко болтченце за закрепването му, което няма чак такава периферия(глава), та нямах и шайба и сложих вместо шайба една пробита "люспа" от тези където ги слагат по конекторите за твърд диск и разни други да се хване там и да се дръпне... възможно ли е да е от нея ?

Хмм,не знам,но щом и тук показва такива температури,има нещо..........даже си мисля,че не би трябвало да може да работи при тези показатели,тоест защитата му да го изключва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи, даже в момента съм BOOT-нал от него.

Нека и други се изкажат, благодаря за отзива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С цел да разбера кой грее ли ?

Да, но преди това трябва да махна 2 капака и да махна предната лепенка на SSD-то... за целта трябва да махна първо и стойката на машината... но ако това е разковничето, то - нямам избор ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само капака, освен ако не можеш да бръкнеш някак изотзад! ;)

Няма да махаш лепенката!!!

С пръст пробваш където е удобно, то всичко трябва да е вече безумно нагрято. На пръст започва да пари след 45-50 градуса (за ориентир).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, [email protected] написа:

Температурите са нормални, защото платката(М.2) е задушена в тази малка кутийка на AIO конфигурацията ти. Хем тези платки греят повече от подобните "SATA", хем не се охлаждат подобаващо(както е при теб). Можеш да пробваш с някакво охладителче с термоподложка(EK-M.2), но ефектът няма да е потресаващ, поради липсата на обдухване. А критична температура за твоята играчка по спомен е 85 градуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва и има начин някак чак до отвън корпуса ще изкарам радиатор, само и само да стане някаква, иначе вътре не виждам как ще го пъхна и затворя всички капаци след това. Всичко е едва ли не до милиметър сметнато.

Едни 65 градуса си ги вдига ей така - за "Здрасти". Не мисля че мога да разчитам да работи това SSD така... при първата по-продължителна операция по четене или писане, вероятно диска е пътник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно модела или серията са калпави и греят. Връщай, продавай и се отървавай от него. Аз съм с kingston a2000 250GB и никога не е загрявал над 40 градуса. Обикновено си е със стайната температура.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно още не си пробвал? Хората досега щяха да си купят контактен и безконтактен термометър.

На такива програми да вярваш, че и да се сугестираш???

https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/74475-Всичко-за-SSD-устройствата/page553

Имам подобен, е не е същия и е 1Т, в момента е 29 градуса. В стаята е 25...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.10.2020 г. в 22:47, [email protected] написа:

Ако трябва и има начин някак чак до отвън корпуса ще изкарам радиатор, само и само да стане някаква, иначе вътре не виждам как ще го пъхна и затворя всички капаци след това. Всичко е едва ли не до милиметър сметнато.

Едни 65 градуса си ги вдига ей така - за "Здрасти". Не мисля че мога да разчитам да работи това SSD така... при първата по-продължителна операция по четене или писане, вероятно диска е пътник.

Не мисля че ще се срине. Просто ще започне да работи на по ниска скорост. Четох някакви проучвания че средните откази на SSD при високи температури са по редки. От там иде може би и мита че SSD работели по добре при високи температури.

на 11.10.2020 г. в 3:05, JKirilov написа:

Явно още не си пробвал? Хората досега щяха да си купят контактен и безконтактен термометър.

На такива програми да вярваш, че и да се сугестираш???

https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/74475-Всичко-за-SSD-устройствата/page553

Имам подобен, е не е същия и е 1Т, в момента е 29 градуса. В стаята е 25...

Определено не може да се вярва на софтуера за отчитане на температурите . На моето дъно имам 8 градуса и минус 63 градуса . Така че ръчна проверка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

За протокола:  Онзи ден реших проблема:

Поставих медна планка (пластина) между металния капак и SSD-то, като за капака е залепена с термо паста, а към SSD-то с едно двойно залепящо тиксо.

Тогава успях да вдигна до 63 градуса, а току-що 65 - с едновременен тест /Performance Benchmark чрез Samsung Magician и запис върху диска с около 170МБ/секунда. Когато вдигна 65 по целзий скоростта на копиране падна на около 80МБ в секунда. В момента е към 55. Другите ми 2 диска са с поне по 20 градуса надолу, но те са си класически HDD-та и не са системни.

Samsung Magician определя температури межу 50 и 54 като "High" (високи), а над 55 като "Too high" (твърде високи).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, [email protected] написа:

Когато вдигна 65 по целзий скоростта на копиране падна на около 80МБ в секунда.

Това показва, че може и да си прав, но все още не виждам да си установил точната температура, пък било и с пръст?

А това за капака и пластинката, си го направил наопаки...

Дай поне снимки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целия метален капак:

Отдясно се пада отляво на платката (това е вътрешната част на капака)

spacer.png

Мястото над SSD:

2020-10-16-17-51-56.jpg

2020-10-16-17-44-26.jpg

Ползвах тази пластина отдясно, доколкото разбрах е някъде 1,5мм дебела, другата е около 0,5мм.

spacer.png

А и моля да не ме упреквате за лепенката, знам че отпада гаранцията, но я махнах защото си направих опит с едно друго двойно залепящо тиксо, да го ползвам като термо лепнка (за каквато бях посъветван в другия форум), но както и да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тиксото, ако ще и четворно залепящо да е, е изолатор! Т.е. влошава охлаждането.

Това, дето му викаш капак, не може ли да се замени с продаваните свободно различни радиатори за М2 слот? Ако не може, трябва някак (примерно с топченце пластелин) да измериш разстоянието от чипчетата до капачката и да намериш медна пластина с точно същата дебелина. Ако се затваря трудно, шлайфаш! Защото от всеки напън може всичко да се натроши. В краен случай термопроводяща лепенка!

https://www.dekada.com/термопадове-лепенки-c-165.html

Да разбирам ли, че монтажът не позволява достъп до М2 с пръст или с термометър във включено и работещо състояние?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може без този капак, той покрива всичко, да не говорим че на него е закрепена стойката, освен да му изрежа дупка... 

Иначе мога да го включа отворен, да... но засега поне нямам такъв зор.

Хайде да не се товарим излишно един-друг ?

За мен темата е изчерпана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил

преди 18 часа, JKirilov написа:

нооооооооооо

преди 11 часа, [email protected] написа:

темата е изчерпана

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е да си караш чисто новото БМВ,което вдига 250, с 60 на първа и полусъединител.......Има какво да се направи,но темата щом е изчерпана няма смисъл.

Дълго и безпроблемно ползване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване