Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет при избор на телефон

Препоръчан отговор

Здравейте!

Стария ми HTC сдаде багажа. Ще купя нещо евтино, че да не се ядосвам като го изтървам.

Спрял съм се на един от тия двата този

или този

Кой от двата е по удачния вариант? Максимално до тази цена търся.

Благодаря!

Или може би тази Нокиа ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nokia - не, в никакъв случай. 

Първият "този", който си посочил, е за предпочитане. По-нов модел, с по-добри параметри.

И аз скоро ще трябва да сменям телефон, но съм решил да заложа на класиката - Samsung.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi Redmi 8 ако се избира между зададените, погледни също Redmi 9 и разновидността Note, цената им е малко по висока но си заслужава, имат по мощен процесор и Full HD дисплей. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, RudeBoy написа:

Първият "този", който си посочил, е за предпочитане.

Благодаря за мнението! Ще ида утре до Технополис да го купя..

преди 3 часа, FusE написа:

Note, цената им е малко по висока но си заслужава, имат по мощен процесор и Full HD дисплей. 

Благодаря! Не ми се влагат повече пари от тия, защото често го изтървам, и се налага до две години да го сменям..

Хубава вечер на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, RudeBoy написа:

Nokia - не, в никакъв случай. 

Първият "този", който си посочил, е за предпочитане. По-нов модел, с по-добри параметри.

И аз скоро ще трябва да сменям телефон, но съм решил да заложа на класиката - Samsung.

И защо не Нокиа? Какви са аргументите против?  Чак пък в никакъв случай да не избира Нокиа...а тия китайски боклуци като не са поддържани от Google? Брат ми си взе преди 1-2 седмици нещо подобно, макар и по-скъпо. Направо се отвратих от екрана му. Малко да го завъртя и ако е бял, дразни очите.  Питам го, де е Гугъл? няма. Щял незнам си какво да прави, да му салга нелегален и така нататък...Моля, моля. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, точно Nokia вече са китайски боклуци :) . Марката е собственост на HMD Global, която е финландска компания, но самите устройства се произвеждат по тяхна поръчка и спецификации от Foxconn в Китай. И качеството им е доста занижено. 

Нещо май бъркаш марките. Huawei са тези, които не могат да ползват гугълските приложения. Което, лично според мен, не е голяма загуба. Но в тази тема се обсъжда покупка на модели на Xiaomi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, RudeBoy написа:

Всъщност, точно Nokia вече са китайски боклуци :) . Марката е собственост на HMD Global, която е финландска компания, но самите устройства се произвеждат по тяхна поръчка и спецификации от Foxconn в Китай. И качеството им е доста занижено. 

Нещо май бъркаш марките. Huawei са тези, които не могат да ползват гугълските приложения. Което, лично според мен, не е голяма загуба. Но в тази тема се обсъжда покупка на модели на Xiaomi.

А за това Леново мнение?

Или за предпочитане е Xiaomi?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Богатир написа:

А за това Леново мнение?

Съжалявам, нямам. Допреди 5 години, когато работех в Технополис, Lenovo бяха големи боклуци. Сега не знам как са. Но - лично аз не бих си го купил,  за всеки случай.

Макар че това, дали един телефон ще ти дава технически проблеми, е до голяма степен въпрос на късмет. Виждал съм сервиза на Samsung задръстен с апарати за ремонт. Но въпреки това пак бих си купил такъв. Последните ми два бяха от тази марка, и не са ми правили проблеми. Сегашният ми е на 4 години, и все още ми върши работа. Но миналата година паднах върху него, и го изкривих - дисплея, платката, и батерията. И напоследък се случи 2-3 пъти да ми блокира тъчскрийна, и да се налага да го рестартирам. Затова си мисля, че може да ме остави скоро, и се оглеждам за негов наследник. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, RudeBoy написа:

Съжалявам, нямам. Допреди 5 години, когато работех в Технополис, Lenovo бяха големи боклуци. Сега не знам как са. Но - лично аз не бих си го купил,  за всеки случай.

Купих го..

Spoiler

121418721_352605229517257_41753123189878

Имам позната , работи в Австрия в магазин за мобилни телефони https://www.drei.at/de/privat/

Та ми е казвала - не купувай Samsung. Ще береш ядове.

Тази марка давала най-големи проблеми.

Както и да е !

Да разгледам телефончето..

Приятен ден на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.10.2020 г. в 12:46, Богатир написа:

Купих го..

Покажи скритото съдържание

Имам позната , работи в Австрия в магазин за мобилни телефони https://www.drei.at/de/privat/

Както и да е !

Приятен ден на всички!

Честито!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
на 12.10.2020 г. в 1:42, RudeBoy написа:

Foxconn най-реномираната компания за производство "на ишляме" в областта на електрониката!И ей,тъй между другото да те "светна"-Foxconn произвеждат и APPLE IPHONE!

на 12.10.2020 г. в 12:46, Богатир написа:

Купих го..

Покажи скритото съдържание

Както и да е !

Приятен ден на всички!

Преди около 3 години Министерството на търговията и промишлеността на Руската федерация официално е предупредила компанията SAMSUNG,че ако НЕ ПОДОБРИ качеството на телефоните си внасяни в Русия,то Министерството ще забрани вноса и продажбата им на територията на страната!Официално над 30% от телефоните на SAMSUNG не са можели да изкарат безпроблемно дори срока на минималната потрбителска гаранция....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има една марка и от оно време повечето знаят или поне тези които някога са имали iPhone, че Apple правят най-добрите телефони в света. 

Повечето критики са от хора които никога не са имали такъв телефон или са имали такъв който е бил втора ръка и изкарват няколко месеца и тотал.

факта е,че всички андроидски марки са все телефони сапунерки, рано или късно се прецакват по един или друг начин, Айфона също не е вечен все пак е електроника, но качеството просто е няколко идеи над.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Baininja написа:

Има една марка и от оно време повечето знаят или поне тези които някога са имали iPhone, че Apple правят най-добрите телефони в света. 

:D

Както каза по-горе колегата - не Apple правят телефоните, а китайците от Foxconn. И са мноооого качествени ;) . Да не ти разправям колко съм ги карал в сервиза, още гаранционни. Или пък колко съм ги гледал в Продавалника, "чисто нов, заменен гаранционно" :D

Не съм имал iSiktir, и няма и да имам. Телефон, на който не мога да кача музика с просто copy/paste или да инсталирам безплатно каквото си искам - не ми го хвали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, RudeBoy написа:

:D

Както каза по-горе колегата - не Apple правят телефоните, а китайците от Foxconn. И са мноооого качествени ;) . Да не ти разправям колко съм ги карал в сервиза, още гаранционни. Или пък колко съм ги гледал в Продавалника, "чисто нов, заменен гаранционно" :D

Не съм имал iSiktir, и няма и да имам. Телефон, на който не мога да кача музика с просто copy/paste или да инсталирам безплатно каквото си искам - не ми го хвали.

Аз затова съм написал че в крайна сметка ново или старо то е електроника и може да даде дефект. Това с Foxconn, аз за пръв път го чувам, но реално погледнато с Apple никога не съм имал проблеми, от когато съм с iPhone нещата се случват много по-бързо в ръцете ми вече трета година па макар и аз да говорех така като теб в началото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бе дотук всички собственици на iPhone-и тръбят гръмогласно, че телефоните им били най-добрите. Ама никой конкретно не обяснява с какво точно са по-добри от останалите. 

Докато аз мога да кажа с какво са по-лоши. Ограничават потребителя в много отношения - работа с файлове, теглене и инсталиране на приложения и мултимедийно съдържание, обвързване с iCloud и една купчина други простотии. И най-лошото - струват сума ти и пари, плащаш в пъти повече за по-слаб хардуер, в сравнение с Android смартфоните. Б*си, за толкова пари ще искам телефонът сутрин да ми прави капучино, и да ми го носи в леглото :D .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RudeBoy написа:

А бе дотук всички собственици на iPhone-и тръбят гръмогласно, че телефоните им били най-добрите. Ама никой конкретно не обяснява с какво точно са по-добри от останалите. 

Докато аз мога да кажа с какво са по-лоши. Ограничават потребителя в много отношения - работа с файлове, теглене и инсталиране на приложения и мултимедийно съдържание, обвързване с iCloud и една купчина други простотии. И най-лошото - струват сума ти и пари, плащаш в пъти повече за по-слаб хардуер, в сравнение с Android смартфоните. Б*си, за толкова пари ще искам телефонът сутрин да ми прави капучино, и да ми го носи в леглото :D .

Според мен парите си заслужават. Веднага мога да ти обясня с какво са по-добри от останалите. Например аз работя с iPhone SE - 1-ва генерация.

Малък размер на телефона, а в същото време като бързина на работа може да се сравни пре-спокойно с най-новото Хуявейче. Изключително доволен съм от батерията макар, че да има страшно много спекулации, че батерията на Айфоните не струвала, това е мит произлязъл от хора които не искат да платят 1000лв+ за чисто нов и са взели 3-та употреба от комшията който е купил преди поне 3-4 години и е взел силата на този телефон и все пак той още работи.Бъговете които съм срещал с айфона са почти никакви в разлика с тези които бяха при Андроид смартфоните.За камерата не мога да кажа нищо,защото не съм от хората които снимат постоянно доволен съм и от нея. 

В заключение качеството на iPhone просто е много пъти над за мен и не се чувствам с нищо повече ограничен от един Андроид телефон, имал съм такъв и такъв и щом да избера iPhone не мисля че iOS ме е ограничила с нещо.

Единствената марка която в момента може да се сравнява с Айфона това е Samsung и то защото последните години започнаха да правят наистина едни уникални модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това имах предвид :) - само общи приказки, нищо конкретно. Наизустени цитати от реклами. Дай да поговорим с числа, искаш ли?...

Айфонът ти бил "бърз". Я да видим колко?... Остави я твоята дърта барака, дай да вземем новия модел - iPhone SE 2020. Гледам му цената в Технополис - 940 лв! :eek:  Е**си, това за телефонче с 4.7" дисплей?!? Както и да е. Гледам кое има най-близка до него цена, и попадам на един китаец - Xiaomi Mi 10T. Сравнение на данните на двата модела в GSMArena. По отношение на бързината - 462253 AnTuTu точки за "ябълката", 589000 за "китаеца" . Та, кой викаш, е по-бързия?... :) .. Батерия - 1821 срещу 5000 mAh!  Издръжливост на айфона - 59часа :D . Жалък резултат, моя дърт 4-годишен Самсунек издържа двойно. Няма данни за Mi 10T, но с тази батерия ще ги има едни 120-130 часа, гледам аналогичните модели. Дисплей? Просто е безсмислено да говорим за сравнение - и като размери, и като разделителна способност. Имал съм телефон с 4.7" екран - мъка е с него да се рови в нета, заболяват очите от взиране. За работа с файловата система, за инсталиране на приложения - платени и безплатни, включително и от неизвестни източници, пак айфонът губи. За аксесоари да не говорим, сестра ми има като твоя SE, и трепери да не ѝ стане нещо на кабела за зареждане, че ще трябва да си даде половината заплата за друг :D . И т.н.

Та, с какво викаш, били по-добри нахапаните ябълки?... :lol6: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, RudeBoy написа:

Ето това имах предвид :) - само общи приказки, нищо конкретно. Наизустени цитати от реклами. Дай да поговорим с числа, искаш ли?...

Айфонът ти бил "бърз". Я да видим колко?... Остави я твоята дърта барака, дай да вземем новия модел - iPhone SE 2020. Гледам му цената в Технополис - 940 лв! :eek:  Е**си, това за телефонче с 4.7" дисплей?!? Както и да е. Гледам кое има най-близка до него цена, и попадам на един китаец - Xiaomi Mi 10T. Сравнение на данните на двата модела в GSMArena. По отношение на бързината - 462253 AnTuTu точки за "ябълката", 589000 за "китаеца" . Та, кой викаш, е по-бързия?... :) .. Батерия - 1821 срещу 5000 mAh!  Издръжливост на айфона - 59часа :D . Жалък резултат, моя дърт 4-годишен Самсунек издържа двойно. Няма данни за Mi 10T, но с тази батерия ще ги има едни 120-130 часа, гледам аналогичните модели. Дисплей? Просто е безсмислено да говорим за сравнение - и като размери, и като разделителна способност. Имал съм телефон с 4.7" екран - мъка е с него да се рови в нета, заболяват очите от взиране. За работа с файловата система, за инсталиране на приложения - платени и безплатни, включително и от неизвестни източници, пак айфонът губи. За аксесоари да не говорим, сестра ми има като твоя SE, и трепери да не ѝ стане нещо на кабела за зареждане, че ще трябва да си даде половината заплата за друг :D . И т.н.

Та, с какво викаш, били по-добри нахапаните ябълки?... :lol6: 

Само глупости приказваш с идеята да оплюеш колкото може повече Айфоните и не знам каква е реалната причина да имаш такива комплекси. Аз не ровя и не играя на този телефон че да ми е неудобен, ползвам го за работа и разговори. Няма да споря повече с теб защото ти просто си го знаеш. 

А и да ти кажа само, моя кабел за зареждане си го купих точно за 6лв от магазинче за аксесоари в гр.Пловдив и вече трета година няма яд. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, нямам никакви комплекси :) . Просто се чудя на липсата на мозък у някои хора :D . Чули или чели някъде, че Apple били най-добрите телефони, дават луди пари за един такъв, и веднага почват да си вярват, че са взели нещо невероятно, че и да убеждават другите! И пак само празни приказки. Показах ти с цифри колко ти е "бърз" телефона, нещо да кажеш?... Ползваш го за разговори - какво те грее тогава дали реагира за 1/100 сек, или за 5/100?... Нещо успяваш да говориш по-бързо от "бързия" си телефон ли? :D . Ползвал го за "работа" - какво работиш с телефон, бе? :D Аз ползвам моя телефон за работа - инсталирал съм му две кракнати навигации, и без мобилен интернет се ориентирам с него по адреси, и си разнасям пратките. Ти колко трябва да плащаш на твоя за подобни екстри?...

Айде наистина спри да спори, защото само се излагаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, RudeBoy написа:

Приятел, нямам никакви комплекси :) . Просто се чудя на липсата на мозък у някои хора :D . Чули или чели някъде, че Apple били най-добрите телефони, дават луди пари за един такъв, и веднага почват да си вярват, че са взели нещо невероятно, че и да убеждават другите! И пак само празни приказки. Показах ти с цифри колко ти е "бърз" телефона, нещо да кажеш?... Ползваш го за разговори - какво те грее тогава дали реагира за 1/100 сек, или за 5/100?... Нещо успяваш да говориш по-бързо от "бързия" си телефон ли? :D . Ползвал го за "работа" - какво работиш с телефон, бе? :D Аз ползвам моя телефон за работа - инсталирал съм му две кракнати навигации, и без мобилен интернет се ориентирам с него по адреси, и си разнасям пратките. Ти колко трябва да плащаш на твоя за подобни екстри?...

Уви пълен си с комплекси друже. Аз мозък достатъчно си имам, проблема е че при теб нещата леко куцат щом намесваш на хората мозъците вследствие на един спор кой телефон е по-добър като деца от 4-ти клас.

Аз винаги съм казвал една приказка, че този който плюе айфоните просто не може да си ги позволи, малцина са хората които казват, че не стават след като са имали. Като имаш-ще си купуваш, кой каквото има, това показва. Аз реших да изразя мнение какво съм видял от Айфона и какво продължавам да виждам макар че телефона ми вече го ползвам няколко години. С никой друг смартфон не е било така.Не ми пука твоето негативно мнение върху телефона дори изобщо няма да си го сложа като мнение от някой си, за мен ти си един човек изпълнен с гняв и злоба към хората които ползват това което ти вероятно не можеш да си позволиш или това което на теб не ти харесва.

Извод: Това мен не ме кефи... Не знам другите как го ползват?!

За да си разнасяш пратките не ти е нужен Айфон и даже.. Не ти трябва Айфон.  А за какво повече го ползвам и какво работя на теб не ти е нужно да знаеш, истината е че за каквото ми трябва върши прекрасна работа. Разкарвай си пратките и не се занимавай с глупости. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излишен спор водите с което се пълни темата с ненужни постове за автора. Андроид смартфоните, както и тези на Епъл имат своите полюсове и минуси, които всеки за себе си решава коя ОС да избере и какъв бюджет е склонен да похарчи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Излишен спор водите с което се пълни темата с ненужни постове за автора. Андроид смартфоните, както и тези на Епъл имат своите полюсове и минуси, които всеки за себе си решава коя ОС да избере и какъв бюджет е склонен да похарчи. 

Съгласен съм с теб. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти кажа, че в Канада всеки ползва iPhone. Много рядко можеш да видиш някой с Android ОС. 

Все пак iPhone е бизнес телефон както iMac, Macbook.

И iPhone съм ползвал 2 години (iPhone 5S) нямах никакви проблеми. И мога да изредя на иос и дроида плюсовете и минусите. 

Никой не може да промени вкуса на другия, защото на него така не му харесва.

П.С: Какъв ти е бюджета за смартфон? Без бюджет няма как да предложим

на 2.12.2020 г. в 21:44, RudeBoy написа:

То си личи на кой му трябва мозък...На мен пък не ми харесва доставчик, не трябва да работиш това. Напускай. Търси някоя друга работа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване