Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добавяне на РАМ Памет на настолен компютър

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Компютъра ми е доста бавен и мисля да добавя 8ГБ рам памет, ( в момента съм с 4ГБ ) ( oбщо дъното ми потдържа 16ГБ)

В момента съм с марки KIT 2X2GB DDR3 1333MHz CL7

Четох че като слагам друга плочка рам , трябва да бъде същата марка...доколкото знам вече не продават такива стари KIT, има ли проблем да сложа друга марка пак да си е DDR3 1333MHz  , и това последното CL7 , важно ли е при закупуването на новият рам , и то да бъде с тези данни CL7 ?

Също при поставянето на новата RAM памет, има ли нещо специфично което трябва да се направи, или просто слагам на свободният слот и заключвам с щифтчетата ? 

Благодаря ви

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Популярни публикации

Защото дъното е SATAII

Това да не ти е колбас, че да се развали за 5 месеца? Оперативната памет - работи или не работи. Няма смисъл защото компютъра ти е по-евтин от паметта която ще му купиш.

Тук всичко е крайно субективно и ти си преценяш къде да инвестираш. Но аз лично за 2x35 лв + 5 лв достаква = 75 лева бих взел друг процесор (втора употреба). Това вече наистина ще подобри бързоде

Публикувани изображения

Привет,

Слагането на повече РАМ няма да подобри бързодействието на машината ви.

Информацията се извлича от хард диск (най-вероятно) и временно се съхранява в РАМ.
С увеличаване на обема където може да се съхранява временно нещо, не се подобрява първоначалната скорост на извличане.

Затова е най-добре първо да разгледате вариант за SSD, ако нямате такъв.

Също е добре да погледнете колко РАМ се запълва при използване на вашата машина.
В зависимост от операционната система това е различно.
Ако използвате над 80% от физическия и капацитет (според настройките) Windows има опцията за така наречения пейджинг, където запазва не толкова нужна в момента информация на хард диска.
А това също може да е ужасно бавно, особено ако се извлича от хард диск.
От там идва мита, че повече РАМ = по-бърза машина. Но както виждате - всичко се върти около това дали говорим за хард диск или SSD.

Ако наистина вашата машина страда от константен пейджинг т.е. дори с леко натоварване вече е над 3.6 GB заета - тогава може да говорим за добавяне на още РАМ.
Генерално и за днескашните машини поне 8 GB си е задължително. Но пак казвам, от това директно не зависи бързодействието.

Аз лично съм намирал стари KIT'ове RAM от разни сайтове като bazar и olx. Не че го препоръчвам, но на теория е възможно да намерите същите платки (ако желаете).
Също на теория няма значение от марката на платките, стига да спазват същите спецификации (DDR3 1333MHz)
Практиката обаче е показала, че понякога, на някой дъна може да има проблеми от това (когато марките и чиповете вътре са различни).

CL7 е тайминга/латенцията на платките. Колкото по-малко - по-добре (т.е. CL7 е по добре от CL79)

Относно позицията - за да работят в Dual mode, на повечето дъна поставянето е през слот (ако имате 4).
Т.е. в момента вашите две платки x2GB трябва да са през слот.
Често самите слотове са боядисани в друг цвят (син или жълт) за по-лесно различаване.
Някой дъна обаче са изключение. Затова трябва да се знае точно модела и да се прочете в ръководството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Усмихни_Се :) написа:

oбщо дъното ми потдържа 16ГБ

Трябва да се съобрази каква памет поддържа поддържа - SS/DS SD/DD.
Модел няма ли си това дъно? Процесорът също е важен - някой процесори не поддържат такт 1600MHz, т.е паметта при тях може да работи макс на 1066 или 1333 при други процесори.

преди 9 минути, Потребител666 написа:

т.е. CL7 е по добре от CL79

Може би под CL79 си имал CL9?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със SSD диск съм , но понеже дънната платка е от преди 10 години, и скоростта я чете на половината скорост ( от 540 MB/s , само половината приема дънната платка ) ( но пак съм доволен ) 

Тази снимка е когато отворя 6 страници в Google Chrome

123.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавен - при какви случаи? Няма да е лошо да се даде информация за останалия хардуер - процесор и видеокарта, за да се види кое е най-слабото звено в системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, цър-вул написа:

Трябва да се съобрази каква памет поддържа поддържа - SS/DS SD/DD.
Модел няма ли си това дъно? Процесорът също е важен - някой процесори не поддържат такт 1600MHz, т.е паметта при тях може да работи макс на 1066 или 1333 при други процесори.

Това са данните на компютъра ми в момента 

CPU-INTEL-LGA 1156           I3-540 3.06GHZ/4MB/LGA1156/BOX

HDD - WD                     Western Digital 1TB Caviar Green WD10EZRX 64MB

MB-INTEL-ASUS                P7H55-M PRO /H55/LGA1156

MEMORY RAM - SUPER-T         KIT 2X2GB DDR3 1333 CL7

POWET SUPPLY - FORTRON       BLIESTORM II400

VIDEO-PCI-E-SAPPHIRE         HD5670 1G GDDR5 HDMI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, цър-вул написа:

Да, след copy-paste на 3 символа от мързел пак в издънка стана положението.

преди 3 минути, Усмихни_Се :) написа:

Това са данните на компютъра ми в момента 

CPU-INTEL-LGA 1156           I3-540 3.06GHZ/4MB/LGA1156/BOX

HDD - WD                     Western Digital 1TB Caviar Green WD10EZRX 64MB

MB-INTEL-ASUS                P7H55-M PRO /H55/LGA1156

MEMORY RAM - SUPER-T         KIT 2X2GB DDR3 1333 CL7

POWET SUPPLY - FORTRON       BLIESTORM II400

VIDEO-PCI-E-SAPPHIRE         HD5670 1G GDDR5 HDMI

Къде е SSD'то ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При копирането на данните, трябва да махна този Western DIGITAL ...

(моя грешка, извинявам се )

В момента съм с Crucial BX500 2.5 240GB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Потребител666 написа:

I3-540

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/46473/intel-core-i3-540-processor-4m-cache-3-06-ghz.html

Memory TypesDDR3 1066/1333

Максимално поддържана честотта на паметта - 1333Mmhz. Което значи, че и 1600MHz модули паммет да сложиш, с този процжесор няма да работят на повече от 1333.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не разбрахме за какво се ползва системата и защо реши, че добавяне на памет ще я забърза? Иначе, дъното поддържа и памети на по-висока честота:

https://www.asus.com/Motherboards/P7H55M_PRO/specifications/

Цитат

4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 2133(O.C.)*/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Усмихни_Се :) написа:

При копирането на данните, трябва да махна този Western DIGITAL ...

(моя грешка, извинявам се )

В момента съм с Crucial BX500 2.5 240GB

Не съм имал Crucial SSD до сега, но знам че са сравнително добри и съответно и софтуера им трябва да е на ниво.

Samsung имат една софтуерна опция наречена RAPID mode, където заедно с част от RAM паметта успяват да бълват доста големи скорости на четене и запис.

Crucial изглежда имат подобно нещо наречено Momentum Cache : https://www.crucial.com/support/storage-executive

Пробвай с него как е, въпреки че тези неща са за доста повече RAM.

Също лично аз бих искал да видя един бенчмарк на твоята машина тук : https://www.userbenchmark.com/

Даже самия сайт ще покаже кое е най-зле в момента, въпреки че на това не трябва да се вярва на 100 %.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Потребител666 написа:

Не съм имал Crucial SSD до сега, но знам че са сравнително добри и съответно и софтуера им трябва да е на ниво.

Samsung имат една софтуерна опция наречена RAPID mode, където заедно с част от RAM паметта успяват да бълват доста големи скорости на четене и запис.

Crucial изглежда имат подобно нещо наречено Momentum Cache : https://www.crucial.com/support/storage-executive

Пробвай с него как е, въпреки че тези неща са за доста повече RAM.

Също лично аз бих искал да видя един бенчмарк на твоята машина тук : https://www.userbenchmark.com/

Даже самия сайт ще покаже кое е най-зле в момента, въпреки че на това не трябва да се вярва на 100 %.

https://www.userbenchmark.com/UserRun/34201449

Не играя игри, 

Главно ми трябва да сърфиране в интернет и за обработка на видеа с Camtasia програма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, цър-вул написа:

Този драйвър много често води до BSOD.

И аз това четох преди година като го активирах, но при мен лично (година по-късно) не съм имал и един BSOD.
Но дори и да приемем че има някакъв риск от BSOD, заради огромното повишаване в скоростта, според мен си заслужава (риска).
А и Crucial може по-добре да са направили нещата и при тях риска да е още по-малък.
Трябва на всяка система индивидуално да се тества за да се разбере.

преди 7 минути, Усмихни_Се :) написа:

Не знам в какво състояние в била машината ти като си пускал бенчмарка т.е. какво е работило в момента, но процесора индикира 39% натоварване, което си е много.
При моите бенчмаркове никога не съм имал повече от 5% с отворен браузер. То си зависи главно от процесора това, но според мен първо трябва да видиш какви сървиси ти стартират с пускането на Windows.

Често попадам на машини, които не са оптимизирани от към тази гледна точка и системата стартира с един куп излишни неща. Google Chrome ъпдейти, Java ъпдейти, Adobre Reader ъпдейти, разни скеджулъри за Офиса, за други програми, за някакви пълни простотии. И всичко това работи на заден план без потребителя да знае за него, като крайния резултат е една ужасно бавна машина.

С тази програма може да се видят всички тези неща : https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

И съответно да се спрат излишните.

преди 2 минути, цър-вул написа:

Май най-разумно за тази машина е добавянето на 2х2GB...
https://www.olx.bg/ad/ram-pamet-za-pc-4gb-kingston-4gb-kit2x2gb-ddr3-1333mhz-CID632-ID8hGfH.html

Съгласен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Май най-разумно за тази машина е добавянето на 2х2GB...
https://www.olx.bg/ad/ram-pamet-za-pc-4gb-kingston-4gb-kit2x2gb-ddr3-1333mhz-CID632-ID8hGfH.html

Няма ли да е по добре да купя една плочка 8 ГБ  

https://edigital.bg/ddr3-pamet/desktop-pamet-csx-desktop-8gb-ddr3-1333mhz-512x8-standard-p221191?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=221191

Само това се стартира с пускането на компютъра

13.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Усмихни_Се :) написа:

Тази е CL9, а от този сайт се чака някъде седмица докато дойде стоката. Мисля че от Румъния ги пращат или нещо такова.
Пък и цената е по-висока спрямо предното решение. Производителя на мен не ми е познат (въпреки че главно чиповете е важно какви са).

преди 1 минута, цър-вул написа:

8GB модули не се поддържат - макс 4х4GB

Това аз не го съобразих. Къде е посочено като спецификация ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Усмихни_Се :) написа:

Само това се стартира с пускането на компютъра

13.PNG

Това е малко по-различно т.е. грубо казано това са приложенията които стартират в началото.

Само че Windows има и един куп сървиси които стартират с него.

С клавишна команда Windows + R и след това services.msc се виждат всички и тези които са Automatic тръгват още в началото.
90% ще са от Microsoft неща които са нужни за системата. Но понякога голяма част са разни излишни дошли от допълнителни програми (както дадох за пример).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е всичко което се стартира, но ме е страх да пипам там и да изключвам неща , защото не разбирам кое за къде е точно

4.PNG

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване