Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ Избор на климатици

Препоръчан отговор

Здравейте

Налага ми се да подменя климатиците Не съм сигурен сегашните какви са но зимно време неотопляват

Трудно ми е да се ориентирам! Бихте ли ми помогнали в избора Търся цена качество 

Системата която ми е нужна е следната

1 Спалня 9

2 Спаля и хол Мултисплит система като в спалнята климатика може да е под 9 и в хола 18

Става дума за доста пари но искам да знам какви модели купувам преди да се поръчат 

Двама майстори идваха вкъщи Една камара пари се искат а не ми обясняват какво получавам! Все едно съм кон с капаци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Разгледай тук:

https://gree-bulgaria.com/

На бай китаец леко им е поумрял сайта - дали е постоянно явление или в момента само е така е друг въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като качвах работеше. Иначе аз съм с такъв климатик за 1000 лева от няколко месеца и съм доволен. Ето този:

https://www.emag.bg/invertoren-klimatik-gree-gwh12acc-k6dna1d-fairy-wifi-12000-btu-klas-a-003/pd/DYT2ZBMBM/?X-Search-Id=1a7809eb169262db6d41&X-Product-Id=56696935&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Raze написа:

Като качвах работеше. Иначе аз съм с такъв климатик за 1000 лева от няколко месеца и съм доволен. Ето този:

Автора иска да се топли зимата с климатици.А сега сме още почти лято!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

https://www.emag.bg/invertoren-klimatik-gree-gwh12acc-k6dna1d-fairy-wifi-12000-btu-klas-a-003/pd/DYT2ZBMBM/?X-Search-Id=1a7809eb169262db6d41&X-Product-Id=56696935&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Те за охлаждане всички стават. Да видим как ще е на зима. Мъгла, под нула градуса... да не стане така...абе да му  ...м.... ще паля кюмбето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се разбере скоро, още не съм го тествал дали топли. Уж не трябва да има проблеми. Имам приятели с подобни климатици и казват, че и зимата работят без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

В първия пост съм променил параметрите от 9 на 7! Давам снимка по план на жилището ако имам грешка ме коригирайте но имам нужда от изпълнител Т.е. Фирма която да ми предложи следните климатици по параметри Цена качество...

За Мултисплит-а Конфигурацията е 7+18 

7 - 11,45 м2 на снимката е номер 1

18 - 41.22 м2 е на снимката номер 2

Външното тяло не го обсъждам, но трябва да покрива параметрите на Мултисплита

За Сплит 

7 на снимката номер 3

Допълнение

По план баните не ги включвам защото са с панели и не ми е нужно за тях отопление от климатиците!

Моля кажете цени защото сумата наистина е голяма, а трябва да ги сменя

В момента съм Конвекторни климатици Medea които за нищо не стават

Второ живея на плажа и идея си нямате какъв ад е Специално зимния сезон!

Отворих темата защото не искам да плащам за по мощни климатици които не са за стаите ни!

В крайна сметка всеки си продава стоката, но план за апартамент никой не прави климатична инсталация... Като хората! Извинявайте

10 000 лв подарък не мога да им правя! На когото и да е било За Дайкин и нещо др 

C047E5F7-60FC-466F-AD7D-8D1F8B45D3B0.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, andrianivanov написа:

Здравейте

Отворих темата защото не искам да плащам за по мощни климатици които не са за стаите ни!

Ами тогава си остани със сегашните.

Иначе викаш фирми и искаш оферти, обсъждате вариантите и избираш някой.

преди 8 часа, andrianivanov написа:

Цена качество...

А това какво трябва да значи? Искаш ниска цена, или искаш качество?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, JKirilov написа:

1. Не си казал квадратура?

2. Ще стоят ли вратите отворени?

3. Каква е външната и вътрешна изолация, и дограмата?

Здравей 

Малко съм под стрес последните дни.

1 Квадратурата съм я посочил за стаите за които ми трябват моделите в по предния пост.

2 Вратите са затворени. През зимата сме в хола и там работи единия климатик от мултисплита Вечер сме в едната спалня там също работи др отделен като изключвам този в хола през нощта.

3 Имам външна изолация Вътрешната е шпакловка Прозорците са PVC. Вратите ни са немски интериорни 

Сменям климатиците защото старите са конвекторни като идеята на старите места да сложа новите които да са с правилни параметри

В момента конфигурацията им е Един мултисплит 9 и 12 и др отделен който е 9

Сметки за ток са космически само заради тях

По празниците пускам и 2 маслени радиатора Защото ми е студено

преди 12 минути, halek написа:

Ами тогава си остани със сегашните.

Иначе викаш фирми и искаш оферти, обсъждате вариантите и избираш някой.

А това какво трябва да значи? Искаш ниска цена, или искаш качество?

Извинявай но 8000 лв минимум Приемлива цена ли ти е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, andrianivanov написа:

Сменям климатиците защото старите са конвекторни като идеята на старите места да сложа новите които да са с правилни параметри

В момента конфигурацията им е Един мултисплит 9 и 12 и др отделен който е 9

Извинявай но 8000 лв минимум Приемлива цена ли ти е

Вероятно имаш предвид конвенционални климатици. Лошата новина е, че и ти топлят колкото инверторните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, andrianivanov написа:

Защото ми е студено

Това не добре!

Друг въпрос - имаш ли място под прозорците за подов климатик?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.10.2020 г. в 20:44, andrianivanov написа:

Не зная какво наричаш космически сметки. но двата ти радиатора харчат повече ток от климатиците, а вкарват по-малко топлина от тях.

И защо мултисплит.Няма ли място за монтаж отделни сплитове.Мултисплит е решение само когато липсва възможност за друг вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...