Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Zonealarm блокира някакви портове през десет секунди някой може ли да ми каже какво е това от снимката? 
Кога ще спре или какво да направим за да изчезне?

Без име.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Колко компютъра има във вашата локална мрежа?

Снимката е от лаптопа който е с безжичен интернет wifi 

преди 1 минута, sport's написа:

Снимката е от лаптопа който е с безжичен интернет wifi 

Иначе към рутера на доставчика има 4 изхода за lan кабел! 
Защо? 

Да не искаш да кажеш че има много 1249 компютъра към една мрежа? 
Няма как защото рутера има само 4 изхода единствено ако не е заради 
автоматичните настройки на TP-Link обаче това ако ми го отчита постоянно в интернет това ми бъгва компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре да питам пак!

Кое ваше устройство има IP 192.168.0.105 и кое 192.168.0.106?

За вируси проверявани ли са всички системи в локалната мрежа, била тя жична или безжична?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре да питам пак!

За вируси проверявани ли са всички системи в локалната мрежа, била тя жична или безжична?

Plamene ип-то ми за интернета е едно за всички устройства защтото това е домашен интернет! Тогава според мен въпроса е защо zonealarm е блокирала 1249 ip-та на моя компютър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са твойте вътрешни IP адреси раздавани от рутера, нали?

Сега провери точно кое IP има този лаптоп и съответно другите ти устройства в мрежата ти, включително и рутера ти.

1249 IP-та или пакета (опита за достап и т.н.)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това са твойте вътрешни IP адреси раздавани от рутера, нали?

Сега провери точно кое IP има този лаптоп и съответно другите ти устройства в мрежата ти, включително и рутера ти.

1249 IP-та или пакета (опита за достап и т.н.)?

Видях го даже пробвах ръчно да си направя настройките за интернет от: 
център за споделяне и мрежи - >  промяна на настройките на адаптера - > безжична мрежова връзка (десен бутон - свойства) - > internet protocol version 4 
и там се въвеждат настройките после ми излиза това от тази снимка: 

Без име.jpg

Без име.png

интернета1231.jpg

не знам какво е мисля да ги clean докато спре да се показва 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро не съм ползвал ZoneAlarm, но не може ли просто да добавиш IP адресите на системата в локалната мрежа в Trusted зоната на ZoneAlarm?

https://www.raymond.cc/blog/blocking-ping-response-in-windows-to-prevent-hackers-from-finding-you/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win7 е уязвим на атаки и какво ли още не. Каквото и да направиш, каквато и антивирусна да сложиш- няма да се спасиш. И веднага разкарай тая "driver easy" и си изтегли драйвъри от официалния сайт, такива програми бъгват системата от личен опит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, PsyManDelic написа:

Win7 е уязвим на атаки и какво ли още не. Каквото и да направиш, каквато и антивирусна да сложиш- няма да се спасиш. И веднага разкарай тая "driver easy" и си изтегли драйвъри от официалния сайт, такива програми бъгват системата от личен опит.

Мисля, че wifi когато е видим за всеки с който има телефон или таблет когато минава на 100метра от рутера може да се опита да се свърже с интернета защото wifi без код за достъп си е безплатен интернет  което забавя скороста на домашния интернет когато минувачите се свързват към моя wifi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този рутер който не раздава автоматично адресите, а е с отворена мрежа и всеки с телефон от улицата се свързва?

Аз задавам въпроси, ти ми връщаш упътване как аз да си настроя IP адреса ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Добре да питам пак!

Добре да питам пак!

Как да видя ip на устройството? 

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какъв е този рутер който не раздава автоматично адресите, а е с отворена мрежа и всеки с телефон от улицата се свързва?

Аз задавам въпроси, ти ми връщаш упътване как аз да си настроя IP адреса ...

Това е ако имаш безжичен интернет към домашния рутер всеки телефон с Wifi може да се опита да се свърже! Като bluetoot преди имаше телефони който някой ако е забравил да го изключи и можеше да си пишеш смс безплатно като бебефон 

преди 4 минути, sport's написа:

Как да видя ip на устройството? 

Това е ако имаш безжичен интернет към домашния рутер всеки телефон с Wifi може да се опита да се свърже! Като bluetoot преди имаше телефони който някой ако е забравил да го изключи и можеше да си пишеш смс безплатно като бебефон 

По принцип ако не знаеш повечето устройства автоматично търсят интернет и се свързват с тези който нямат код за достъп като в рейса или в таксито където има wifi общо взето 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще се опита да се свърже като DHCP то го резервираш по MAC адреси и сложиш силна парола с правилното криптиране?

ipconfig /all

Ти в рутера си можеш ли да влизаш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Колко компютъра има във вашата локална мрежа?

В локалната мрежа мога да включа до 4 лан кабела за 4 компютъра за всеки компютър по един кабел в рутера! Но за wifi всеки който иска да ползва интернет безплатно може да се включи защото wifi и публичен интернет за безжични устройства! 🤣 Много ясно че и да питаш няма да ти кажа мойто ip 

току-що, Cool Destination Eegame написа:

В локалната мрежа мога да включа до 4 лан кабела за 4 компютъра за всеки компютър по един кабел в рутера! Но за wifi всеки който иска да ползва интернет безплатно може да се включи защото wifi и публичен интернет за безжични устройства! 🤣 Много ясно че и да питаш няма да ти кажа мойто ip 

Искам като включа лан кабелите във всичките изходи на рутера портовете да работят по един и същ начин на всичките ми компютри ама в домашен интернет и ако може да не се вижда безжичната връзка с минувачите защото аз като търся Wifi виждам на всичките съседи с wifi interneta и никога не мога да го използвам защото имат парола но имената им са в полето с търсене на безжичен интернетттттттттт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Cool Destination Eegame написа:

Правиш ли разлика между публично ip (което според доставчика ти може да е дори динамично или вътрешно за доставчика ти) и вътрешните IP адреси, който вече ги има на снимката по-горе!

Що към моята безжична мрежа не се връзва никой?

А ако при теб се свърже някой - то той ще разбере публичния ти адрес, както и какви устройства имаш в мрежата си, отворени портове и всичко което може да измъкне, ако пожелае, а ти доброволно си споделил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Правиш ли разлика между публично ip (което според доставчика ти може да е дори динамично или вътрешно за доставчика ти) и вътрешните IP адреси, който вече ги има на снимката по-горе!

А ако при теб се свърже някой - то той ще разбере публичния ти адрес, както и какви устройства имаш в мрежата си, отворени портове и всичко което може да измъкне, ако пожелае, а ти доброволно си споделил.

На първо място, заслужава да се разбере какво е портал и какво може да бъде причината за проблема. Шлюзът е специално устройство, което позволява на компютъра „по въздуха“ да се свързва с рутер и да обменя данни. За операционни системи Windows XP-10, както и за други, това е специален софтуер, който осигурява същата функция - мрежова комуникация.

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

ти луд ли си да не си играл conter - strike с уникално ip за това ли ми говориш? В кънтъра с уникално ip се прави сървър но това не важи за интернет доставчиците те си знаят как се прави само не знам защо така постоянно защитната стена ми показва такива известия. Не е това! 

https://bg.teknikmark.com/2127-resolving-the-default-gateway-is-not-available   
ето с това трябва да се оправи ако можеш с това малко да ми съдействаш да го настроя wifi - то за да видя дали след това ще спрат тези известия от ZoneAlarm

Без име.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще се опита да се свърже като DHCP то го резервираш по MAC адреси и сложиш силна парола с правилното криптиране?

ipconfig /all

Ти в рутера си можеш ли да влизаш?

Не знам как се влиза! Сигурно може иначе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PsyManDelic написа:

Нали, то нищо не ми трябва ако зависи от теб. На мен Windows 7 най много ми харесва на визия oт всичките ми е най лесен и най приятен ако се науча и как да махна запитвания и реклами за бисквитки от сайтове ще стане още по добре!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Добре да питам пак!

Нито едно устройство! 🤷‍♂️ 

Ip-то си е едно за всичките компютри 🤣

Тези от снимката пише нещо като че ги спира да се свържат с моя интернет защо питаш? Ако не знаеш какво е не се напрягай все някога ще се намерят работливи доставчици който да си разбират от работата и нема да има проблеми! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Cool Destination Eegame написа:

Тези от снимката пише нещо като че ги спира да се свържат с моя интернет защо питаш? Ако не знаеш какво е не се напрягай все някога ще се намерят работливи доставчици който да си разбират от работата и нема да има проблеми! 

Кое IP си е едно за всички компютри? Техните или изходящото на рутера?

А ти дефакто кой си? И къде е описан твоя приблем ако търсиш някакво решение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Cool Destination Eegame написа:

Ще го обясня така :

Искам интернет - обаждам се на доставчик Vivacom да ми го пуснат - пускат ми интернет - компютъра работи - и не трябва да инсталирам по 200 пъти некви драйвъри който не знам за какво са ми изобщо. 

Да не говориме че съм ходил в четири сервиза и не могат да направят едно usb лъжат че са го оправили после като го включа и пак не работи а са взели 30лв какви са тези сервизи нема един нормален там само пари искат 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Cool Destination Eegame написа:

Ще го обясня така :

Искам интернет - обаждам се на доставчик Vivacom да ми го пуснат - пускат ми интернет - компютъра работи - и не трябва да инсталирам по 200 пъти некви драйвъри който не знам за какво са ми изобщо. 

Да не говориме че съм ходил в четири сервиза и не могат да направят едно usb лъжат че са го оправили после като го включа и пак не работи а са взели 30лв какви са тези сервизи нема един нормален там само пари искат 

Първо имаш доставчик - съответно договор - трябва да се разбереш с него.

Как точно се доставя интернета до теб - не си споделил, а това USB може да е както Wi-Fi карта, така и 4G модем. Отново не става ясно то какво общо има с интернета ти. А изобщо не ми е ясно защо изобщо пишеш в тази тема, а не направиш отделна и добре подредена за твоя проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кое IP си е едно за всички компютри? Техните или изходящото на рутера?

А ти дефакто кой си? И къде е описан твоя приблем ако търсиш някакво решение?

Доставката на интернет има Ip-то на доставчика ми с рутер с 4 изхода за lan кабел значи с този рутер мога да имам 4 компютъра с интернет! 

Плащам си за скорост на интернет за четири компютъра така че да не е бавен когато се свържат всичките. 

Затова искам да скрия безжичната си връзка от случайни минувачи и да я виждам само когато искам да се свържа бвзжично с интернет. 

Всеки който се е абонирал за доставчик има IP-adress за съответния абонат. Като моя рутер има едно ip с което доставчика вижда къде е адреса и какво е ip интернета е ip то на клиента обаче може да има 4 компютъра с интернет 

Примерно лаптопа ми има безжична връзка и интернет!

Обаче и като го включа с интернет кабела (Lan) и няма връзка с интернет! Това защо е така? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към този рутер може да имаш ... много компютри имащи интернет. Дали това ще е със суич или с втори рутер е въпрос на цели. Скоростта как я определи като за брой компютри ми е голям Х. Гледат се скоростите по договор, гледа се модела на рутера, гледат се мрежовите карти на устройствата ти.

Безжичната мрежа в момента с или без парола е? Ти достъп до рутера си с user и pass имаш или нямаш?

Ако имаш достъп можеш да правиш всичко което позволява рутера ти - примерно да заключиш мрежата или направо да спреш Wi-Fi модула, до момента в който ти потрябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо понятията ти за мрежи са мноого далече от истината.
Имаш рутър, който от едната страна е свързан с доставчика, който "дава" ip адрес на рутъра, а от другата му страна има ip адреси, които рутърът "раздава" на устройствата в безжичната мрежа и на LAN свързаните машини. IP адресът, който ти дава доставчикът, няма нищо общо с обхвата от ip адреси, които рутърът раздава на свързваните към него устройства.
Защитният ти софтуер открива устройство, закачено на ip адрес 192.168.0.105, а твоята машина е закачена на 192.168.0.106.
Това, което искаш - да се скрива безжичната мрежа, става от рутъра. И когато искаш да се свържеш безжично към нея, не е нужно първо да я правиш видима и тогава да се свързваш, а на ръка да й въведеш името.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване