Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

някой знае ли дали все още има сервиз/човек, който би се заел да ремонтира CRT монитори? Питането ми е за София и района. Прозвънях 3-4 сервиза, които намерих в интернет, но без успех. Не им се занимава. Имам няколко монитора с различни проблеми, които бих искал да ремонтирам, но не ми достигат знанията и уменията, за да се справя сам. Ако има някакво значение, всичките са Trinitron-и с размер 21-24 инча.

Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива монитори в момента са непродаваеми. Тоест цената им клони към нула или някаква отрицателна стойност.

Ако обясниш в сервиза, че цената на ремонта не те притеснява, може и някой да се захване и да ги поправи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, manoleo написа:

Здравейте,

някой знае ли дали все още има сервиз/човек, който би се заел да ремонтира CRT монитори? Питането ми е за София и района. Прозвънях 3-4 сервиза, които намерих в интернет, но без успех. Не им се занимава. Имам няколко монитора с различни проблеми, които бих искал да ремонтирам, но не ми достигат знанията и уменията, за да се справя сам. Ако има някакво значение, всичките са Trinitron-и с размер 21-24 инча.

Благодаря предварително

Няма и да се навият. Нещата с тези бараки са приключили.Да не говорим, че няма нито части, нито пък някой ще може да гарантира какво ще се случи след ремонта. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно това се опитах да обясня в един от сервизите, че не очаквам ремонтът нито да е евтин, нито бърз, нито вечен. Части все още се намират, но на техниците не им се занимава, което разбираемо. Надявам се все пак да се намери някой, който да се захване. Варианти извън София също може да свършат работа. Дори съм склонен и на вариант при който в сервиза да направят само диагностиката, а аз да си търся частите и да си ги сменям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко в бг върви с такъв мързел че скоро никой нищо няма да поправя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mapuku написа:

всичко в бг върви с такъв мързел че скоро никой нищо няма да поправя.

Не говорим за мързел, а защото няма смисъл. Частите и ремонтът ще струва повече отколкото един LCD монитор втора употреба.

преди 11 минути, manoleo написа:

Да, точно това се опитах да обясня в един от сервизите, че не очаквам ремонтът нито да е евтин, нито бърз, нито вечен. Части все още се намират, но на техниците не им се занимава, което разбираемо. Надявам се все пак да се намери някой, който да се захване. Варианти извън София също може да свършат работа. Дори съм склонен и на вариант при който в сервиза да направят само диагностиката, а аз да си търся частите и да си ги сменям.

Части не се намират. Опитай си да намериш. Да не говорим, че не се знае колко ще работят, защото са свалени от стара техника. Ако аз съм сервиз също няма да ти направя този ремонт. Няма как да ти дам гаранция.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, manoleo написа:

Дори съм склонен и на вариант при който в сервиза да направят само диагностиката, а аз да си търся частите и да си ги сменям.

ами може да измериш високоволтовия транзистор на мониторите
в голяма степен дефектират именно те
а  инак никой няма да ти го поправи
много по-лесно е да вземе 40 кинта за смяна на захранваща букса на лаптоп, отколкото да търси повреда в устройство за което му трябва схема
просто няма начин
 с вложения труд, би могъл да спечели от ремонта на други устройста толкова, че да си вземе телевизор, който да ползва за монитор
просто в случая, трудът не си заслужава

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казвам че човек дори по нелогични причини да е решил да се раздели с парите си - не им се занимава. а това е страшно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Не говорим за мързел, а защото няма смисъл, части, ремонтът ще струва повече отколкото един LCD монитор втора употреба.

И какво значение има колко ще струва, след като клиента е готов да плати ремонта?

преди 13 минути, manoleo написа:

Попитай тук https://www.lan-service.bg/ 

В пан сервиз също може и да се съгласят. Пробвай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Mapuku написа:

казвам че човек дори по нелогични причини да е решил да се раздели с парите си - не им се занимава. а това е страшно.

Верно ли? А като се раздели с 200 лева за ремонт и след 2 дена мониторът умре, тогава с колко още 200 лева ще иска да се разделя? Я мислете малко. Ами ако е изгорял кинескопът на този монитор откъде ще вземеш???

току-що, baitexpo написа:

И какво значение има колко ще струва, след като клиента е готов да плати ремонта?

Попитай тук https://www.lan-service.bg/ 

В пан сервиз също може и да се съгласят. Пробвай.

Написах го и пак ще го напиша. Няма гаранция за ремонт. Като умре след 1-2 месеца какво правим?? Ти отварял ли си CRT монитор. Само за разглобяването и диагностиката ако съм лично АЗ ще ти взема над 50 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Я мислете малко. Ами ако е изгорял кинескопът на този монитор откъде ще вземеш???

и се опасяват, че няма да им платят трудът дет са хвърлили за откриване на повреда, която поради липса на части не е отстранена

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Верно ли? А като се раздели с 200 лева за ремонт и след 2 дена мониторът умре, тогава с колко още 200 лева ще иска да се разделя? Я мислете малко. Ами ако е изгорял кинескопът на този монитор откъде ще вземеш???

Написах го и пак ще го напиша. Няма гаранция за ремонт. Като умре след 1-2 месеца какво правим?? Ти отварял ли си CRT монитор. Само за разглобяването и диагностиката ако съм лично АЗ ще ти взема над 50 лева.

Ами вземи му де и му го оправи. Човека обясни, че цената не го притеснява и знае, че няма гаранция дали пак няма да се развали.

Клиента преценява дали един ремонт има смисъл, а не сервиза. Вече ако сервиза ги мързи да се занимават с такива неща е друга тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дpъндю написа:

и се опасяват, че няма да им платят трудът дет са хвърлили за откриване на повреда, която поради липса на части не е отстранена

Остави липсата на части. Нали се сещаш, че само за смяната на кондензаторите ще отидат поне 100 лева. Никой няма да рискува. Всичко се е опелкло.

току-що, baitexpo написа:

Ами вземи му де и му го оправи. Човека обясни, че цената не го притеснява и знае, че няма гаранция дали пак няма да се развали.

Клиента преценява дали един ремонт има смисъл, а не сервиза. Вече ако сервиза ги мързи да се занимават с такива неща е друга тема.

Клиентът говори глупости, защото просто пише да се намира на приказка. Когато имаш умения изнания да правиш ремонти, тогава ще разбереш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тогава разбираш че дори да ти плати 200 лв., ти си щял да изкараш тия 200 лв. доста по-лесно.

така е навсякъде. и при коли и при техника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Mapuku написа:

тогава разбираш че дори да ти плати 200 лв., ти си щял да изкараш тия 200 лв. доста по-лесно.

така е навсякъде. и при коли и при техника.

Няма да плати, ти също няма да платиш.Просто пишете ей така за постове.Колкото до колите там има части и се произвеждат нови. За тези монитори няма. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Части има и проблемите не са големи, но с хейтърите борбата е епична! :)

Лошото е, че си ми далеч...

преди 22 минути, Емил Костов написа:

.. Само за разглобяването и диагностиката ако съм лично АЗ ще ти взема над 50 лева.

Че ти не можеш да го разглобиш? Ще трябва да връщаш после 100 лева! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Клиентът говори глупости, защото просто пише да се намира на приказка. Когато имаш умения изнания да правиш ремонти, тогава ще разбереш.

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Няма да плати, ти също няма да платиш.Просто пишете ей така за постове.Колкото до колите там има части и се произвеждат нови. За тези монитори няма. 

Няма лошо да имаш мнение по въпроса, но да слагаш оценки на хора, които не познаваш, изобщо не е добре. Как точно прецени, че пиша глупости и че не бих си платил за ремонтите, за които питам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, JKirilov написа:

Части има и проблемите не са големи, но с хейтърите борбата е епична! :)

Лошото е, че си ми далеч...

Че ти не можеш да го разглобиш? Ще трябва да връщаш после 100 лева! ;)

Добре се шегуваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, manoleo написа:

Няма лошо да имаш мнение по въпроса, но да слагаш оценки на хора, които не познаваш, изобщо не е добре. Как точно прецени, че пиша глупости и че не бих си платил за ремонтите, за които питам?

Щом искаш да си дадеш парите отивай и търси. После ти ще плачеш. Аз се опитвам да ти обясня. Оправяй се. 

току-що, JKirilov написа:

Не му се сърди на Костов. Той къде е, ний къде сме!

Човекът има два айфоня 13, долу го чака G63AMG...

За разлика от теб се опитвам да предпазя постващият, защото ще намери някой пишман майстор дето ще му вземе парите. И той тогава ще се усети. Но пък който е решил да бъде излъган и измамен то си е негова работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои неща като тези просто нямат икономически смисъл.

Теглото им е прекалено голямо и няма кой да се гърби. Да не казвам колко тенекии има вътре за разхлабяне докато се стигне до платката. Части се намират, дори и втора употреба транзистори защото новите са китайски ментета. Проблем е да се намери ТХО. Макар че при тези размери почти сигурно са разделени развивка от високо напрежение. 

Въобще губене на време. За това време се ремонтират без гърбене поне 3 LED телевизора, за които ще взема 150 лв.

По същата логика - ремонт двигател на нормалнаа кола и на някакъв социалистически москвич или жигула е подобен като труд - вътре има има същите бутала, клапани, колянов вал и т.н. Само че кой ще даде 2000 за ремонт на нещо, което струва 200?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Филипов написа:

Някои неща като тези просто нямат икономически смисъл.

Теглото им е прекалено голямо и няма кой да се гърби. Да не казвам колко тенекии има вътре за разхлабяне докато се стигне до платката. Части се намират, дори и втора употреба транзистори защото новите са китайски ментета. Проблем е да се намери ТХО. Макар че при тези размери почти сигурно са разделени развивка от високо напрежение. 

Въобще губене на време. За това време се ремонтират без гърбене поне 3 LED телевизора, за които ще взема 150 лв.

По същата логика - ремонт двигател на нормалнаа кола и на някакъв социалистически москвич или жигула е подобен като труд - вътре има има същите бутала, клапани, колянов вал и т.н. Само че кой ще даде 2000 за ремонт на нещо, което струва 200?

Остави. Постващият темата иска да стане "шаранче". Ще отиде при някой, който ще му вземе парите и после ще пусне тема, дето ще ревне, че еди кой си сервиз са измамници. Има вече достатъчно теми във форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми може да си ги запази още 20 години и кат станат антики да ги шитне за някоя прилична сума на колекционер :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, petie1 написа:

Ми може да си ги запази още 20 години и кат станат антики да ги шитне за някоя прилична сума на колекционер :)

И това няма как да стане. Такива боклуци ги махахме още преди 10 години. Отиваха дирекнто на боклука. Даже и на вторични не ги искаха. Да не говорим, колко са вредни за очите. Аз съм израснал с тия боклуци. Сутрин като станех и се погледнех в огледалото даже и вампирите бягаха от мене.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване