Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да свържа PC-то към телевизора така, че да го ползвам като монитор, главно за гледане на филми. Но едновременно с това да ми е свързан И мониторът, за да не вадя и слагам кабели постоянно. Проблемът е, че имам само един изход от видеокартата на компютъра и той е VGA, а на тв-то няма VGA, само HDMI. На мониторът също е само VGA. Как да стане най-ефективно и евтино, с разклонения/сплитери/преходници или някаква вътрешна Wi-Fi мрежа...

Телевизорът е Samsung 43TU7092. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със смяна на видеокартата (ако е налична тази опция).

Другият вариант е да споделиш папката с филмите в домашната мрежа и и да ги отваряш през телевизора.

Или с програма, като Plex, Домашний медиа-сервер (UPnP), или подобна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и  аз мисля че смяна с някоя по-евтина но по-нова видеокарта ще е най добрия вариант, защото като вържеш телевизора през VGA картината ще ти е ужасно размазана особено ако е по голям екрана.

Ето ти нещо съвсем евтино което ако е само за филми ще ти върши отлична работа : https://www.cybertrade.bg/компютърни-компоненти/видео-карти/видео-карта-gigabyte-gv-n210d3-1gi-rev-6-1-747

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Mr. ?? написа:

Със смяна на видеокартата (ако е налична тази опция).

Другият вариант е да споделиш папката с филмите в домашната мрежа и и да ги отваряш през телевизора.

Или с програма, като Plex, Домашний медиа-сервер (UPnP), или подобна.

Това със споделянето май няма да стане, тъй като ОС на телевизора е шибан Tizen и май не може? 

Смяната на видеокартата ми звучи като най-добрият вариант. 

преди 20 минути, Bubbles написа:

Да и  аз мисля че смяна с някоя по-евтина но по-нова видеокарта ще е най добрия вариант, защото като вържеш телевизора през VGA картината ще ти е ужасно размазана особено ако е по голям екрана.

Ето ти нещо съвсем евтино което ако е само за филми ще ти върши отлична работа : https://www.cybertrade.bg/компютърни-компоненти/видео-карти/видео-карта-gigabyte-gv-n210d3-1gi-rev-6-1-747

Как да разбера дали е съвместима с моето дъно? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, forza_juve написа:

Това със споделянето май няма да стане, тъй като ОС на телевизора е шибан Tizen и май не може? 

Смяната на видеокартата ми звучи като най-добрият вариант. 

Как да разбера дали е съвместима с моето дъно? 

Ами като за начало можеш да кажеш какво е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Bubbles написа:

Ами като за начало можеш да кажеш какво е.

Ами не мога в момента, защото не съм вкъщи. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, forza_juve написа:

Ами не мога в момента, защото не съм вкъщи. :)

Ем' тогава чакаме.
Ся принципно ако случайно дъното не ти е някой модел от преди 20 години, не би трябвало да има проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за да не питаме по 100 пъти - направо дай пълните характеристики на компютъра + информация за параметрите на филмите.

Някак тази видео карта не ми се вижда най-подходяща за филми към 4K телевизор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

И за да не питаме по 100 пъти - направо дай пълните характеристики на компютъра + информация за параметрите на филмите.

Има ли значение видеокартата за качеството на картината?

И full HD филми ме устройват, чак до 4К не мисля да стигам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Е за 70лв. оставаше и 4К да има.

преди 6 минути, forza_juve написа:

Има ли значение видеокартата за качеството на картината?

И full HD филми ме устройват, чак до 4К не мисля да стигам. 

Със сигурност има значение, все пак тя е тази от която зависи качеството на картината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре нещо по-съвременно - GT 1030 втора употреба се намира за под 100 лева, а с нея без проблем ще си подкара и 4К, независимо от процесора.

https://www.olx.bg/ads/q-gt-1030/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, forza_juve написа:

Става. Инсталираш от магазина на телевизора плекс както и на компа слагаш плекс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Bubbles написа:

Ем' тогава чакаме.
Ся принципно ако случайно дъното не ти е някой модел от преди 20 години, не би трябвало да има проблеми.

IMG_20201126_191011.jpg

Screenshot_20201126-191144.jpg

IMG_20201126_191224.jpg

преди 20 часа, Coco1 написа:

Става. Инсталираш от магазина на телевизора плекс както и на компа слагаш плекс.

Платена ли е? И как става самата процедура - споделя екраните едновременно, или качваш филми от компа и после ги гледаш на тв? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, forza_juve написа:

Платена ли е? И как става самата процедура - споделя екраните едновременно, или качваш филми от компа и после ги гледаш на тв? 

Като гледам с картата няма да имаш проблем.

Колкото до Plex - Това е софтуер който създава медиен сървър на локалната ти мрежа(представи си го като нещо като твой локален ютуб), задаваш му папки и/или медийни файлове и получаваш достъп до тях в цялата домашна мрежа.
Аз лично обаче нещо не успях да го разбера напълно и затова сложих друга прогрмка от тоя род която ми предложиха тук - Universal media server

Забравих - И двете са безплатни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Bubbles написа:

Като гледам с картата няма да имаш проблем.

Колкото до Plex - Това е софтуер който създава медиен сървър на локалната ти мрежа(представи си го като нещо като твой локален ютуб), задаваш му папки и/или медийни файлове и получаваш достъп до тях в цялата домашна мрежа.
Аз лично обаче нещо не успях да го разбера напълно и затова сложих друга прогрмка от тоя род която ми предложиха тук - Universal media server

Забравих - И двете са безплатни.

Благодаря. Нещо не ми се занимава с тия програми, директно ще си ги вържа. Въпросът е евтина видеокарта, само заради изходите, или да инвестирам в нещо по-скъпо за 4к? И дали нова или втора ръка? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, forza_juve написа:

Благодаря. Нещо не ми се занимава с тия програми, директно ще си ги вържа. Въпросът е евтина видеокарта, само заради изходите, или да инвестирам в нещо по-скъпо за 4к? И дали нова или втора ръка? 

Е, това вече зависи колко ти е голяма кесията и колко са ти широки пръстите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Bubbles написа:

Е, това вече зависи колко ти е голяма кесията и колко са ти широки пръстите.

Заслужава ли си, според теб, да се инвестира в нещо подобно, ще има ли някаква чувствителна разлика? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, forza_juve написа:

Заслужава ли си, според теб, да се инвестира в нещо подобно, ще има ли някаква чувствителна разлика? 

Да се инвестира в какво?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, forza_juve написа:

Е 4К със сигурност е е по-висока резолюция, но пък за да я използваш трябва да имаш филмите със съответното качество.
За мен лично разлика няма що се отнася до филми, но аз не съм и маняк на тема резолюции и т.н. Всъщност единственото за което използвам тая резолюция на телезвира е да гледам видеа от космоса или от природата, останалото не ме блазни, така че всичко си е до вкус и предпочитания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, plamen_petrov_80 написа:

Коя точно визираш като модел?

Нямам конкретен модел все още. Изборът е между такава, която да може да възпроизвежда 4к и таква full hg. 

По-нагоре се споменах два модела. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GF 210 нова за толкова пари, не бих взел никога, дори парите да не ги давам аз.

1030 си заслужава повече, а ако е употребявана още повече - все пак след тест, по въможност гаранционна. Тук обаче нямаш VGA - така, че трябва от биоса да укажеш вграденото видео да продължи да работи за да ти остане връзката със стария монитор, но всичко което виждаш на него по никакъв начин не може да се възползва от видео картата - примерно игра, хардиерно ускорение на видео и т.н., ще се възползва само ако картината е на телевизора - тогава ще минава през новото графично ядро.

Като цяло - този телевизор филми от USB не може ли да пусне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

GF 210 нова за толкова пари, не бих взел никога, дори парите да не ги давам аз.

1030 си заслужава повече, а ако е употребявана още повече - все пак след тест, по въможност гаранционна. Тук обаче нямаш VGA - така, че трябва от биоса да укажеш вграденото видео да продължи да работи за да ти остане връзката със стария монитор, но всичко което виждаш на него по никакъв начин не може да се възползва от видео картата - примерно игра, хардиерно ускорение на видео и т.н., ще се възползва само ако картината е на телевизора - тогава ще минава през новото графично ядро.

Като цяло - този телевизор филми от USB не може ли да пусне?

Може, разбира се, но не ми се занимава. Искам и да си го ползвам като монитор и да си го управлявам от леглото. 

Какво мислиш за това? 

https://m.olx.bg/ad/chisto-nova-videokarta-gigabyte-nvidia-gt710-1gb-ddr5-CID632-ID8m9VI.html?reason=ip

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, forza_juve написа:

Може, разбира се, но не ми се занимава. Искам и да си го ползвам като монитор и да си го управлявам от леглото. 

Какво мислиш за това? 

https://m.olx.bg/ad/chisto-nova-videokarta-gigabyte-nvidia-gt710-1gb-ddr5-CID632-ID8m9VI.html?reason=ip

* 3840x2160 at 30Hz or 4096x2160 at 24Hz supported over HDMI.

Не знам дали ще е комфортно да го ползваш така като монитор.

Иначе за парите си - нормална цена, по нова е от 210.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване