Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи понеже хич не са ми ясни нещата, копирах скрипта на @цър-вул в текстови файл и го ренеймвах на .bat файл ? После минах на сейф мод и стартирах bat файла - започна да прави нещо в command prompt и се затвори автоматично и после нищо ? Прикачам log файла, щото гледам че е от сега долу-горе. Също прикачвам log файловете от FRST.

MpCmdRun.log FRST.txt Addition.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лог файловете са наред, но явно има или липсващ сертификат или нещо му пречи да се свърже с интернет. 0x8007043C => новата грешка означава, че услугата не може да бъде стартирана в Safe Mode =

Ама ти продължаваш да си вярваш...

Файла се сваля бавно, ще го пробвам утре, че днес вече ми гръмна главата. Благодаря на всички включили се.

Публикувани изображения

Лог файловете са наред, но явно има или липсващ сертификат или нещо му пречи да се свърже с интернет.

0x8007043C => новата грешка означава, че услугата не може да бъде стартирана в Safe Mode => ERROR_NOT_SAFEBOOT_SERVICE

0x80072F0C => старата означава (както вече беше споменато) => ERROR_WINHTTP_CLIENT_AUTH_CERT_NEEDED

Видях, че стената е пусната. Все пак пробвайте да я изключите за теста с командата:

netsh advfirewall set allprofiles state off

Но честно не вярвам там да е проблема. По-скоро пробвайте с инструмента Tweaking към, който бях дал линк или направете един In-place Upgrade на инсталацията на Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

направете един In-place Upgrade на инсталацията на Windows

Аз като че ли съм по-склонен към това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Аз като че ли съм по-склонен към това.

Да, подозирам, че това е причината и за проблема с браузърите да не могат да се вържат към редица сайтове с HTTPS.

Видях, че има инсталиран и CCleaner. Не се знае дали и той не е изтрил нещо, което не е трябвало от файловата система или регистрите или някоя актуализация да е омазала пейзажа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не чистя, освен със щатните инструменти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с Tweaking Windows Repair All-in-On, ето прикачам логовете. Надявам се така е правилно ?

_Windows_Repair_Log.txt Repair_Windows_Updates.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли инсталатор на този Windows - iso файл или носител - DVD/USB? Закачи носителя/монтирай iso файла, стартирай инсталатора (setup.exe) от там и следвай помощника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам за съжаление, това процедурата - "In-place Upgrade на инсталацията на Windows" ли е ? Това няма ли да ми изтрие всички качени програми и настройки ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е и не, няма.
Ако Windows e 20H2 X64 English:
https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=b6a45285

Сваляш, монтираш, стартираш setup.exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да бъда извинен за тъпия въпрос, ама какво означава "монтираш"?  Да го кача на флашка ? Или да ползвам някаква програма от сорта на Daemon tools ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, [email protected] написа:

какво означава "монтираш"

По подразбиране iso файловете с асоциирани с Windows (8.1/10) Exxplorer и при кликване по тях се създава виртуално устройство на което автоматично се монтира съдържанието на iso файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файла се сваля бавно, ще го пробвам утре, че днес вече ми гръмна главата. Благодаря на всички включили се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, [email protected] написа:

Файла се сваля бавно

Казва се "скоростта ми е ниска" ;)

Snap26.png
Когато - тогава.
Лека вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, свалих файла и в My Computer имам DVD Drive (D:) CCCOMA_X64FRE_EN-US_DV9, и ... не знам какво да правя. Ако вляза в файла и стартирам setup.exe стигам до един прозорец в който се казва, имаше три настройки и активна беше само "Nothing" което значеше, че няма да ми запази старите настройки. Трябва ли да кача .iso файла (Win10_20H2_English_x64) на флашка, да го сложа в USB-то и да рестартирам ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не правя нещо правилно, ето какво правя:

1.png

2.png

Не мога да кликна на другите опции. И нататък не мисля, че е добре да продължавам ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно сваленият Windows не е за твоята инсталация или проблемът е от езиковите ти настройки.
1. Да не би инсталираният Windows да е Home? Каково пише в прозореца като стартираш winver?
2. Какви са езиковите настройки? Какво връща изпълнението на командата:

dism /online /get-intl

Вариант е да използваш Media Creation Tool , избираш [Изтегляне на инструмента сега] и с негова помощ да направиш надграждане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е истина...

на 30.11.2020 г. в 13:16, цър-вул написа:

Явно сваленият Windows не е за твоята инсталация или проблемът е от езиковите ти настройки.
1. Да не би инсталираният Windows да е Home? Каково пише в прозореца като стартираш winver?
2. Какви са езиковите настройки? Какво връща изпълнението на командата:

dism /online /get-intl

Вариант е да използваш Media Creation Tool , избираш [Изтегляне на инструмента сега] и с негова помощ да направиш надграждане.

Е не е истина...Събрах смелост да изпълня процедурата с Media Creation Tool и ето на:

error-Win-Up.png

Започвам да си мисля, че имам някой вирус или кой знае какво ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я направи Internet explorer браузър по подразбиране и така опитай.
Или дръпни от тук:
https://dox.abv.bg/download?id=590504f6d0#

Ако не стане:
Предлагам да направиш чиста инсталация в Windows среда:
2.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, [email protected] написа:

Започвам да си мисля, че имам някой вирус или кой знае какво ...

Не прилича на вирус, а и логовете бяха чисти. По-скоро това отново е същия проблем с липсващия сертификат, заради, който браузърите мрънкат и Defender-a не се актуализира:

0x80072F0C => старата означава (както вече беше споменато) => ERROR_WINHTTP_CLIENT_AUTH_CERT_NEEDED

Всичко в нета сочи към някакъв сървърен проблем, но не намирам решение за локален компютър. Явно този сертификат се ползва от вградени приложения и функции и наистина май една чиста преинсталация би трябвало да реши проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради ред причини не мога да преинсталирам, ще си кача някоя безплатна антивирусна и с нея ще сканирам. Още веднъж благодаря за помощта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, [email protected] написа:

Поради ред причини не мога да преинсталирам, ще си кача някоя безплатна антивирусна и с нея ще сканирам. Още веднъж благодаря за помощта.

Проблема не е само в антивирусната...Браузърите сигурно няма да работят с половината сайтове и може би Windows няма да може и да се актуализира с последните пачове. Омазването е сериозно, но вие си знаете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване