Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Премахване на рутера от виваком

Препоръчан отговор

Привет,
Днес ми инсталираха интернет и телевизя на виваком, като ми сложиха техния шибан рутер до който дори нямам достъп. Разбира се аз си вързах моя чрез access point mode след техния обаче това не ме се нрави много, също така губя някой фунционалности като QoS защото се поддържат в този режим. Та това което е искам да премахня техния рутер и да си ползвам моя като основен и единсвен, обаче не ми е ясно това как точно ще стане и през какво устройсвто (предполагам някакъв суич). Ето каке направено в момента, оптичния кабел влиза в техния рутер Nokia G-140W-C и от LAN портовете излизат два UTP кабелия, единия от който отива към модема за IPTV, а другия отива към моя рутер. Сега това което си мисля че трябва да стане е че ми трябва някакъв вид суич/адаптер който да преобразува оптичния сигнал в WAN (най-вероятно говоря някакви глупост) и съответно вече преобрзувания сигнал да влиза в WAN порта на моя рутер, а лан портовете да си ги ползвам за IPTV-тата или за просто да си вържа компа към кабел ако не искам wi-fi. Другия вариант за който си мисля е почти същия, но с разликата е че адаптера който ще преобрзува оптичния сигнал от него да има 4 изхода за ethernet port (един за моя рутер и 3 за IPTV).

image.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

То в тая "кухня" и готвачите не знаят къде се намират... 😄

Уникален си , признавам 😄 ... ех онзи денк съм се прецакал със закупуването на микроик CCR2004-1G-12S+2XS ... ми той не е рутер - няма етернет портове 🤣 Спирам, че нещата придобиват трагикомични

Айдя влезна "коня у ряката" или в кухнята 🤣🤣

Публикувани изображения

Я по-бавно и по-конкретнно. Какво не искаш:

• този рутер;
  • такъв рутер;
  • техен рутер (на Vivacom)?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма шанс да разкараш техният рутер, но може да помолиш да го сетнат в бридж мод за един от лан портовете за който ще си кънектнеш твоят рутер, а другите портове да ти сетнат за iptv !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, jhoro написа:

Я по-бавно и по-конкретнно. Какво не искаш:

• този рутер;
  • такъв рутер;
  • техен рутер (на Vivacom)?

Не разбирам защо се правиш на интересен, ако нямаш желание да помогнеш или не можеш, то кому е нужен този спам в момента който ще се получи? Къде съм написал този или такъв рутер че не виждам? Мисля че е достатъчно ясно кой рутер имам напредвид под "Та това което е искам да премахня техния рутер". Абсалютно на всякъде съм написал техния рутер, и след като става дума за виваком, ти как мислиш чии рутер искам да махна? Сигурно този на бабата в съседния блок?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, No Pain, No Gain написа:

Не разбирам защо се правиш на интересен, ако нямаш желание да помогнеш или не можеш, то кому е нужен този спам в момента който ще се получи? Къде съм написал този или такъв рутер че не виждам? Мисля че е достатъчно ясно кой рутер имам напредвид под "Та това което е искам да премахня техния рутер". Абсалютно на всякъде съм написал техния рутер, и след като става дума за виваком, ти как мислиш чии рутер искам да махна? Сигурно този на бабата в съседния блок?

Не разбирам - защо мислиш, че трябва да е точно тяхното устройство?

Пп. Хубаво е @Емил Костов да се включи - с инфо „от кухнята“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Не разбирам - защо мислиш, че трябва да е точно тяхното устройство?

Защото няма на кой друг да е, след като говоря за на виваком интернета, както логиката така и контекста все си мисля че подсказват че искам да премахна тяхното устройство. Когато подписах договора жената и казах изрично че не искам техен рутер, а тя отвърна че трябва да го взема, обаче не съм длъжен да го ползвам и мога да си сложа мой. Обаче днес когато дойдоха техниците, ми обесняват че без рутера нямало как да стане, защото той приема оптичния сигнал и разпределя интернета за IPTV и Wi-Fi, имало някакви суйчове вместо тези рутери но в системата им било заведено че само рутер могат да ми дадат.. Пълна простотия според мен... Да не говорим техния рутер колко е зле, само 30 Мbps при 300 по договор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

То в тая "кухня" и готвачите не знаят къде се намират... 😄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж се - сам казваш...

... тя отвърна че трябва да го взема, обаче не съм длъжен да го ползвам и мога да си сложа мой.

Значи - може да сложиш друго устройство (друг рутер) - други марка, модел ....

Да не говорим техния рутер колко е зле, само 30 Мbps при 300 по договор.

А ти как мериш - колко „идва“ преди рутера?

Пп. Пак казвам - в договорите пише „ДО 300 Mbps“! Никой не ти гарантира нищо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, No Pain, No Gain написа:

Това не е рутер, а е комбинирано ОНТ. Няма как да стане. След това устройство включваш твоя рутер. Другият вариант, който може да поискаш от страна на виваком е да ти сложат чисто ONT Alacatel Lucent, след него се слага един суич TP-Link ( 5 портов). На 1 порт се свързваш с ОНТ-то, на 2 порт си слагаш твоя рутер, а от 3 порт нататък си свързваш ИПТВ приемниците.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото няма на кой друг да е, след като говоря за на виваком интернета, както логиката така и контекста все си мисля че подсказват че искам да премахна тяхното устройство. Когато подписах договора жената и казах изрично че не искам техен рутер, а тя отвърна че трябва да го взема, обаче не съм длъжен да го ползвам и мога да си сложа мой. Обаче днес когато дойдоха техниците, ми обесняват че без рутера нямало как да стане, защото той приема оптичния сигнал и разпределя интернета за IPTV и Wi-Fi, имало някакви суйчове вместо тези рутери но в системата им било заведено че само рутер могат да ми дадат.. Пълна простотия според мен... Да не говорим техния рутер колко е зле, само 30 Мbps при 300 по договор.

Горе ти казах нещо. Не става понеже се ползва вивакомският портал за настройки за клиенти, централизирано управление и т.н. и за да се ползваоще една сурия сървъри, които работят с определени протоколи независимо преносната среда.

Т.е. искам да ти кажа че управлението и мониторинга в мрежата им за да се унифицира се ползват само техни устройства с пипнати фърмуери и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, No Pain, No Gain написа:

Лично ти казвам, че не знаеш къде се намираш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Това не е рутер....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Виж се - сам казваш...

Значи - може да сложиш друго устройство (друг рутер) - други марка, модел ....

А ти как мериш - колко „идва“ преди рутера?

Пп. Пак казвам - в договорите пише „ДО 300 Mbps“! Никой не ти гарантира нищо!

Именно това питам, как става номера, защото няма как оптичния кабел просто да го вкарам в моя рутер, между моя рутер и оптиката трябва да има някакво устройсва/преобразувател или каквото и да е коеот да служи като мост, аз ако знаех какво е това нещо, как се прави и настройва мислиш ли че щях да питам тука?

Меря като се свържа с рутера на виваком, ако се закача директно към ЛАН порн скороста е окей,.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Прости вземи и СПРИ, за да не се излагаш повече. 13 години съм в тази компания и много добре знам какво се дава на клиентите. Това е не е РУТЕР

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, No Pain, No Gain написа:

Именно това питам, как става номера, защото няма как оптичния кабел просто да го вкарам в моя рутер, между моя рутер и оптиката трябва да има някакво устройсва/преобразувател или каквото и да е коеот да служи като мост, аз ако знаех какво е това нещо, как се прави и настройва мислиш ли че щях да питам тука?

Меря като се свържа с рутера на виваком, ако се закача директно към ЛАН порн скороста е окей,.

ГолЕм смешник си!!!

Казаха ти - това не е „просто рутер/маршрутизатор“!

Да - взел си да се усещаш. Требе си „нЯщо“, дето „да улазя“ оптичен кабел, пак да „излазя“ LAN жица!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ако обичаш без цинизми.
2. Рутера на виваком аko е още белия The Bonds си е много добър.
3. Можеш да си сложиш твой рутер по следния начин :

Влизаш в клиентския портал на Виваком(Не му помня вече адреса, виж в договора си, там го пише), логваш се с името и паролата които също са ти в договора.
Там си настройваш MAC адреса на твоя рутер. Ако има някакви промени и вече нее възможно или просто не знаеш как се прави се обаждаш на 123 или 087123 и молиш техническия отдел да свъши работата вместо теб като ако ще се обаждаш трябва преди това да си закачил твоя рътер директно за главния кабел за да могат да го засекат.

Можеш УЧТИВО да помолиш замимето и паролата на рутера ти но трябва предварително да обяснш за какво точно ще ги ползваш и да демонстрираш малко знания, иначе ще те отрежат.

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Това не е рутер, а е комбинирано ОНТ. Няма как да стане. След това устройство включваш твоя рутер. Другият вариант, който може да поискаш от страна на виваком е да ти сложат чистно ONT Alacatel Lucent, след него се слага един суич TP-Link ( 5 портов). На 1 порт се свързваш с ОНТ-то, на 2 порт си слагаш твоя рутер, а от 3 порт нататък си свтрзваш ИПТВ приемниците.

Я, значи има промени от моето време хихи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Няма шанс да разкараш техният рутер, но може да помолиш да го сетнат в бридж мод за един от лан портовете за който ще си кънектнеш твоят рутер, а другите портове да ти сетнат за iptv !

Няма как да стане това нещо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

ГолЕм смешник си!!!

Казаха ти - това не е „просто рутер/маршрутизатор“!

Да - взел си да се усещаш. Требе си „нЯщо“, дето „да улазя“ оптичен кабел, пак да „излазя“ LAN жица!

Като те гледам ти си още по-голям, и с доста малко мозъчни клетки. Много добре знам какво трябва да стане, въпроса е как и дали може. ЯВНО НЕ може, защото виваком са си олигофрени., аз не искам да имам 5000 устройсва по трасето, а шибания кабел да влиза в моя рутер и ДО ТАМ, но щом не може окей, разбрах ви. Няма какво повече да коментираме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

1. Ако обичаш без цинизми.
2. Рутера на виваком аko е още белия The Bonds си е много добър.
3. Можеш да си сложиш твой рутер по следния начин :

Влизаш в клиентския портал на Виваком(Не му помня вече адреса, виж в договора си, там го пише), логваш се с името и паролата които също са ти в договора.
Там си настройваш MAC адреса на твоя рутер. Ако има някакви промени и вече нее възможно или просто не знаеш как се прави се обаждаш на 123 или 087123 и молиш техническия отдел да свъши работата вместо теб като ако ще се обаждаш трябва преди това да си закачил твоя рътер директно за главния кабел за да могат да го засекат.

Можеш УЧТИВО да помолиш замимето и паролата на рутера ти но трябва предварително да обяснш за какво точно ще ги ползваш и да демонстрираш малко знания, иначе ще те отрежат.

Няма промени, това винаги си е било откакто Виваком пусна "GPON" оптика до клиентите си. Комбинираните устройства обаче се използват повече. Абонатите ги предпочитат и затова се раздават. Ако клиентът обаче иска свой рутер и чисто ОНТ никакъв проблем. Просто трябва да го каже.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, No Pain, No Gain написа:

защото виваком са си олигофрени.

Да ти се чуди човек тогава за какво си вързал към тях...:brickwall:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Прости вземи и СПРИ, за да не се излагаш повече. 13 години съм в тази компания и много добре знам какво се дава на клиентите. Това е не е РУТЕР

Аз с тях работя 17г. и мисля по-добре им знам концептуалните спатии, включаем и подизпълнителите им . За другите компании няма да отварям дума :)

Но това не пречи да се познават устройствата, които ползват и да не се твърдят полуистини или откровенни щуротии . Ако не си чувал за модем комутатори, модем маршрутизатори и с годините си останал с грешни впечатления поне не заблуждавай хората с напълно грешни твърдения !!! Спирам !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, No Pain, No Gain написа:

... няма как оптичния кабел просто да го вкарам в моя рутер, между моя рутер и оптиката трябва да има някакво устройства/преобразувател или каквото и да е коеот да служи като мост ...

Нали това „ти пее радиото“!!!

преди 4 минути, Bubbles написа:

Каквото да молиш и настройваш ... все тая!
Твоите обяснения - все едно да „закача“ телефона директно (с две жички) в контакта! И да зареждам директно от 230 волта - само някакви настройки!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Аз с тях работя 17г. и мисля по-добре им знам концептуалните спатии, включаем и подизпълнителите им . За другите компании няма да отварям дума :)

Но това не пречи да се познават устройствата, които ползват и да не се твърдят полуистини или откровенни щуротии . Ако не си чувал за модем комутатори, модем маршрутизатори и с годините си останал с грешни впечатления поне не заблуждавай хората с напълно грешни твърдения !!! Спирам !

Не знам къде работиш, но ТОВА не е рутер. Това е комбинирано ОНТ. WAN портът му е оптичен. Все едно да кажеш, че един АДСЛ модем е рутер. Ще го кажа пак, не се излагай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Няма промени, това винаги си е било откакто Виваком пусна "GPON" оптика до клиентите си. Комбинираните устройства обаче се използват повече. Абонатите ги предпочитат и затова се раздават.

Може, аз говоря за 2015-та, тогава като се вързах към, вас ми дадоха един Huawei който обаче беше много скаран с WiFi-а и си сложих моя рутер по описания горе начин, после като заминах баща ми решил да спре интернета и върнал моя рутер та ме боля корем от смях.:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Да ти се чуди човек тогава за какво си вързал към тях...:brickwall:

ДА и аз почвам да се чудя, реално ме подтикна факта че може те единсвенно могат да ми предложат бърз интернет (300 мбпс) с ИПТВ на моя адрес...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване