Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Премахване на рутера от виваком

Препоръчан отговор

току-що, Bubbles написа:

Може, аз говоря за 2015-та, тогава като се вързах към, вас ми дадоха един Huawei който обаче беше много скаран с WiFi-а и си сложих моя рутер по описания горе начин, после като заминах баща ми решил да спре интернета и върнал моя рутер та ме боля корем от смях.:lol6:

Не си бил на GPON, а си бил на другата свързаност. До адреса се слага един HUAWEI Quidway 2300. На определен порт си менажиран. След това до теб стига UTP кабел. Там можеш да слагаш твой рутер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

То в тая "кухня" и готвачите не знаят къде се намират... 😄

Уникален си , признавам 😄 ... ех онзи денк съм се прецакал със закупуването на микроик CCR2004-1G-12S+2XS ... ми той не е рутер - няма етернет портове 🤣 Спирам, че нещата придобиват трагикомични

Айдя влезна "коня у ряката" или в кухнята 🤣🤣

Публикувани изображения

преди 1 минута, jhoro написа:

Нали това „ти пее радиото“!!!

Каквото да молиш и настройваш ... все тая!
Твоите обяснения - все едно да „закача“ телефона директно (с две жички) в контакта! И да зареждам директно от 230 волта - само някакви настройки!

Демек?
Това съм го правил, помолих също учтиво за помощ и ми помогнаха. 2018-та като си бях в България пак пуснах интернета но вече с техния рутер този The Bond, моя така и така баща беше им го дал без да иска, помолих за паролата, обясних за какво ми е и ми я дадоха.

Кое точно е като да оровиш в контакта с жички?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не знам къде работиш, но ТОВА не е рутер. Това е комбинирано ОНТ. WAN портът му е оптичен. Все едно да кажеш, че един АДСЛ модем е рутер. Ще го кажа пак, не се излагай!

Това на L1 как върви трафика не определя какво е устройството. Има ли устройството RIB е и рутер . Всеки път ще те поправям, когато твърдиш такива небивалици !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не си бил на GPON, а си бил на другата свързаност. До адреса се слага един HUAWEI Quidway 2300. На определен порт си менажиран. След това до теб стига UTP кабел. Там можеш да слагаш твой рутер. 

Разбрано. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Все едно да кажеш, че един АДСЛ модем е рутер.

Еееее ... не е баш!

Във вашите устройства имаше И ADSL модем, и нормален рутер/маршрутизатор!
Говоря както за „белите“ (не помня марката), така и за Pirelli.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Еееее ... не е баш!

Във вашите устройства имаше И ADSL модем, и нормален рутер/маршрутизатор!
Говоря както за „белите“ (не помня марката), така и за Pirelli.

Това са модеми, а не рутери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Кое точно е като да оровиш в контакта с жички?

За махна „адаптера“!

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Да бе!!! Модем + суич!

А маршрутната таблица ... от къде идва?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Това на L1 как върви трафика не определя какво е устройството. Има ли устройството RIB е и рутер . Всеки път ще те поправям, когато твърдиш такива небивалици !

Слушай ме сега г-н ( ти си избери как да бъдеш обиден). Погледни какво е това и тогава ми говори за небивалици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Въй, въй , кой та тъй подлъга ... дори ти бях показвал на Хуавейя преди време колко мрежи се вдигат и мисля включаем рутинг таблицата му.

Изглежда за теб само етернет рутер е рутер или поне такива са ти заблудените схващания 🤣🤣😂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jhoro написа:

За махна „адаптера“!

Да бе!!! Модем + суич!

А маршрутната таблица ... от къде идва?

Ами хайде включи го зад един модем или зад един конветор да видим къде и в какво. Това са модеми. Нямат нищо общо с рутерите. Това, че имат някакви опции на рутер, не значи че са такива. WAN портовете са телефонни и могат да работят единствено чрез PPPoE, което ти се дава от интернет доставчика и то ако използва АДСЛ като технология. Моля ви се вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Слушай ме сега г-н ( ти си избери как да бъдеш обиден). Погледни какво е това и тогава ми говори за небивалици.

Какво трябва да видя ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Въй, въй , кой та тъй подлъга ... дори ти бях показвал на Хуавейя преди време колко мрежи се вдигат и мисля включаем рутинг таблицата му.

Изглежда за теб само етернет рутер е рутер или поне такива са ти заблудените схващания 🤣🤣😂

Въй не въй можеш да го казваш на който поиска. Хайде покажи ми как ще използваш един АДСЛ модем като рутер, към който и доставчик да си поискаш?

Какво трябва да видя ?

Значи си трол и сляп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Въй не въй можеш да го казваш на който поиска. Хайде покажи ми как ще използваш един АДСЛ модем като рутер, към който и доставчик да си поискаш?

Значи си трол и сляп.

Не с рогите, не съм те характеризирвал с определения ! ....

Нали ти показвах в предходна тема. А дали аз мога да го ползвам за мои нужди или не определено устройство не го прави друго. Що за щуро твърдение. Все едно да се опитваш да отключиш чужда кола за да се придвижеш както с твойта и като не успееш да я подкараш да кажеш Е Т'ВА НЕ Е КОЛА 🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Ами хайде включи го зад един модем или зад един конветор да видим къде и в какво. Това са модеми. Нямат нищо общо с рутерите. Това, че имат някакви опции на рутер, не значи че са такива. WAN портовете са телефонни и могат да работят единствено чрез PPPoE, което ти се дава от интернет доставчика и то ако използва АДСЛ като технология. Моля ви се вече.

Емо - товорим за различни устройства:

1. „чист рутер“;
  2. рутер с ADSL модем;
  3. рутер с огичен модем;
  4. рутер с ... друг вид модем - за друг протокол за комуникация.

Как ще включиш ADSL модем+рутер зад един друг модем или зад един конветор, при положение, че няма WAN-порт?

Но - щом създава маршрутна таблица, щом раздава IP-адреси, има DHCP сървър и пр. - значи е маршрутизатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с рогите, не съм те характеризирвал с определения ! ....

Нали ти показвах в предходна тема. А дали аз мога да го ползвам за мои нужди или не определено устройство не го прави друго. Що за щуро твърдение. Все едно да се опитваш да отключиш чужда кола за да се предвижеш както с твойта и като не успееш да я подкараш да кажеш Е Т'ВА НЕ Е КОЛА 🤣

Няма роги. Просто ми писва от глупости. Как ще направиш един АДСЛ модем, като този, да бъде руртер като този. На модема WAN портът му е телефонен. Съответно как ще накараш едно ОНТ като това , където WAN портър му е оптичен да стане рутер

преди 1 минута, jhoro написа:

Емо - товорим за различни устройства:

1. „чист рутер“;
  2. рутер с ADSL модем;
  3. рутер с огичен модем;
  4. рутер с ... друг вид модем - за друг протокол за комуникация.

Как ще включиш ADSL модем+рутер зад един друг модем или зад един конветор, при положение, че няма WAN-порт?

Но - щом създава маршрутна таблица, щом раздава IP-адреси, има DHCP сървър и пр. - значи е маршрутизатор.

Говорим за модемите на Виваком. Не говоря за рутер, който освен UTP WAN порт има и ADSL порт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Няма роги. Просто ми писва от глупости. Как ще направиш един АДСЛ модем, като този, да бъде руртер като този. На модема WAN портът му е телефонен. Съответно как ще накараш едно ОНТ като това , където WAN портър му е оптичен да стане рутер

Говорим за модемите на Виваком. Не говоря за рутер, който освен UTP WAN порт има и ADSL порт.

Как  ли? Естествено - по трудния начин. С „колоноскопия“!
Като „му бръкна“ ... между „модем“ и „рутер“ модулите!

Говорех за рутер, който има САМО ADSL порт. И 4 LAN порта.
Huawei-HG530-ADSL-WiFi-wireless-router-Vivacom-NET-Russian-Hot-Products.jpg_960x960.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Как  ли? Естествено - по трудния начин. С „колоноскопия“!
Като „му бръкна“ ... между „модем“ и „рутер“ модулите!

Говорех за рутер, който има САМО ADSL порт. И 4 LAN порта.
Huawei-HG530-ADSL-WiFi-wireless-router-Vivacom-NET-Russian-Hot-Products.jpg_960x960.jpg

Няма труден начин. Това е МОДЕМ. Дали ще намериш firmware дето някой ентусиаст е написал софтуер да обърне някой от ЛАН портовете във ВАН е просто божа работа. Този боклук дето си го дал на снимката не може да се използва за нищо. Единствено можеш да го използваш като АДСЛ модем и то ако операторът ти използва така услуга, както е примерно Виваком и ти даде user/pass за PPPoE сесията.  Този боклук не мога да го използвам примерно при мен както съм на БЛИЗУ с модем Сиско и след него имам рутер TP-Link.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този боклук дето си го дал на снимката не може да се използва за нищо. Единствено можеш да го използваш като АДСЛ модем и то ако операторът ти използва така услуга, както е примерно Виваком и ти даде user/pass за PPPoE сесията.  Този боклук не мога да го използвам примерно при мен както съм на БЛИЗУ с модем Сиско и след него имам рутер TP-Link.

Точно „този боклук“ съм го ползвал извън България за същата услуга.
А за „не може“ - не може без разглабяне! Иначе - всичко може.

Но темата беше за друго - питащия да си купи съвместимо устройство (само модем или ...) и да се кефи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникален си , признавам 😄 ... ех онзи денк съм се прецакал със закупуването на микроик CCR2004-1G-12S+2XS ... ми той не е рутер - няма етернет портове 🤣

Спирам, че нещата придобиват трагикомични измерения ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Точно „този боклук“ съм го ползвал извън България за същата услуга.
А за „не може“ - не може без разглабяне! Иначе - всичко може.

Но темата беше за друго - питащия да си купи съвместимо устройство (само модем или ...) и да се кефи!

Този боклук може да го ползваш навсякъде където има АДСЛ като услуга. За рутер обаче не можеш. Това се опитвам да кажа. Освен това ( не към теб разбира се) е важно да се разбере, че когато един интернет провайдър поръча такива устройства, той иска от производителят да им напише специфивен firmware и да го защитава и заключва. Има случаи, където не може да се налее дори стандартния firmware.

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Уникален си , признавам 😄 ... ех онзи денк съм се прецакал със закупуването на микроик CCR2004-1G-12S+2XS ... ми той не е рутер - няма етернет портове 🤣

Спирам, че нещата придобиват трагикомични измерения ?

Хайде сега г-н УНИКАЛЕН направи разбор и разлика между твоя микротик РУТЕР и между комбинираното ОНТ, което предлага Виваком. Ти сериозно ли се излагаш или наистина няма мозък в главата ти.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Хайде сега г-н УНИКАЛЕН направи разбор и разлика между твоя микротик РУТЕР и между комбинираното ОНТ, което предлага Виваком. Ти сериозно ли се излагаш или наистина няма мозък в главата ти.

До сега ти твърдиш , че ако не е с етернет порт дадено устройство /за WAN поне/то не е рутер или вече има проблясъци ?

Хайде стига си се оплитал повече ! Пак ти казвам, когато имаме различна L1 свързаност на WAN и за това има наличие на някакъв модем-преобразувател в устойството и има функции на рутер /L3 функционалности/се нарича модем-маршрутизатор. Ако пък устройството няма такива функции се нарича модем-комутатор, като пък някои от тях са по-умни и имат L2 функционалности и са с повечко етернет портове, но не ги прави маршрутизатори защото нямат L3 такива.

Устройствата , ако не могат да се ползват за други нужди от обикновен потребител освен за тези за които му е предоставено, не отменя неговата функционалност , като такова , както ти твърдиш, което е мега нелепо! Лека нощ !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, No Pain, No Gain написа:

в момента, оптичния кабел влиза в техния рутер Nokia G-140W-C и от LAN портовете излизат два UTP кабелия, единия от който отива към модема за IPTV, а другия отива към моя рутер.

Я пак? Отива към твоя какво...? Би трябвало да го кажеш по следният начин: в момента, оптичния кабел влиза в техния рутер Nokia G-140W-C и от LAN портовете излизат два UTP кабелия, единия от който отива към модема за IPTV, а другия отива към моята мрежова карта на компютъра (към компютъра). Би трябвало да си доволен като се редуцира техниката, имаш да включиш единствено един адаптер за да имаш интернет.

преди 3 часа, No Pain, No Gain написа:

Пълна простотия според мен... Да не говорим техния рутер колко е зле, само 30 Мbps при 300 по договор.

Не мога да преценя какво печелиш с тези реформи, може би ще споделиш, дали не го правиш заради скоростта, но при нас за договор 300 Мbps с Nokia G-140W-C скоростомера удря над тавана за България и под тавана за чужбина в порядъка:
Връзка до София - 449 Mbps Download; 198 Mbps Upload
Връзка до Париж - 205 Mbps Download; 45 Mbps Upload

Възможно е дори още да стоиш на старата скорост. След два дни се наложи да звъннем на 123 за да помолим за опресняване, техническия отдел те кара да изключиш устройството за да изчисти запазен стар адрес, каквото и да значи тази глупост! За 3 минути работа и връзката хвръква. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро!
Гледам, че сте се поуспокоили, затова - да обобщя.
Повечето устройства (по принцип) са специализирани за конкретни неща и simple user си ги ползва само за тях.
Което не означава, че … не мога да си затопля кафето на … ютията или на радиатора на десктопа!
За най-универсалния ми инструмент - Home Edition на Чукът на Тор (15-килограмов „боен” чук) - няма … „Няма” и „Не може”!

Пп. Колкото до смешките - „в договора пише „до *** Mbps”, а реално е „** Mbps”” …
Имал съм обратния вариант. В договора пише „до 20 Mbps”, а реално е „80 Mbps”.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Бонбон с катран! написа:

Я пак? Отива към твоя какво...? Би трябвало да го кажеш по следният начин: в момента, оптичния кабел влиза в техния рутер Nokia G-140W-C и от LAN портовете излизат два UTP кабелия, единия от който отива към модема за IPTV, а другия отива към моята мрежова карта на компютъра (към компютъра). Би трябвало да си доволен като се редуцира техниката, имаш да включиш единствено един адаптер за да имаш интернет.

Не мога да преценя какво печелиш с тези реформи, може би ще споделиш, дали не го правиш заради скоростта, но при нас за договор 300 Мbps с Nokia G-140W-C скоростомера удря над тавана за България и под тавана за чужбина в порядъка:
Връзка до София - 449 Mbps Download; 198 Mbps Upload
Връзка до Париж - 205 Mbps Download; 45 Mbps Upload

Възможно е дори още да стоиш на старата скорост. След два дни се наложи да звъннем на 123 за да помолим за опресняване, техническия отдел те кара да изключиш устройството за да изчисти запазен стар адрес, каквото и да значи тази глупост! За 3 минути работа и връзката хвръква. :)

Точно това което съм написал, това съм искал и да кажа. Нека пак да повторя, втория UTP кабел който излиза от рутера на виваком (нокията) влиза в моя рутер, но не в WAN порта му, а в някой от всичките LAN портове и за да работи това нещо, трява да му пусна access point mode. След това лаптопа ми ми го връзвам към мрежата на моя рутер и на практика нямам нито 1 кабел който ми стига до лаптопа, а и това няма как да стане защото рутерите стоят в коридора пък лаптопа ми е в мойта стая, капиш? Тоест имам два рутера с две техни си wi-fi мрежи, като ползвам мрежата от моя рутер а не тази на вивакомския.

Всичко което ми се искаше да направя @Емил Костов почти го каза: "Съответно как ще накараш едно ОНТ като това , където WAN портър му е оптичен да стане рутер", мислех си че може да сложа някакво малко адаптерче/преходниче на оптичния кабел и самото преходниче да е с WAN порт в единия му край и да го вкарам директно в WAN порта на моя рутер, но явно не може да стане... 

Относно скороста, пак казвам, че скороста е както и ти се изрази дори повече от тази в договора и съм доволен, обаче свържа ли се към техния чрез wi-fi към техния рутер, пада на 30, в някой случей и под 10 ми ги мереше, докато през моя рутер е над 100, дори 200 стига, което е окей, разбирам че има някакви загуби и няма как да е колкото е и на кабела. И ако си чел внимателно ще стигнеш до извода че вивакосмия рутер ми е напълно излишен и за това искам да го махна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, No Pain, No Gain написа:

Всичко което ми се искаше да направя @Емил Костов почти го каза: "Съответно как ще накараш едно ОНТ като това , където WAN портър му е оптичен да стане рутер", мислех си че може да сложа някакво малко адаптерче/преходниче на оптичния кабел и самото преходниче да е с WAN LAN порт в единия му край и да го вкарам директно в WAN порта на моя рутер, но явно не може да стане... 

Ами сложи си де - какво ревеш, като ... „моряшка булка за ...“
По-горе ти казаха какво да търсиш - „модем
-комутатор“!

преди 36 минути, No Pain, No Gain написа:

Относно скороста, пак казвам, че скороста е както и ти се изрази дори повече от тази в договора и съм доволен, обаче свържа ли се към техния чрез wi-fi към техния рутер, пада на 30, в някой случей и под 10 ми ги мереше, докато през моя рутер е над 100, дори 200 стига, което е окей, разбирам че има някакви загуби и няма как да е колкото е и на кабела. И ако си чел внимателно ще стигнеш до извода че вивакосмия рутер ми е напълно излишен и за това искам да го махна.

Щом, скоростта на твоя рутер те кефи повече, от скоростта на WiFi-модула на ОНТ-то - ами ползвай си твоя рутер!
И ... Fuck off, if you please!

Благодаря за вниманието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване