Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Интернета спира при сваляне на торент (телевизия и интернет от Виваком)

Препоръчан отговор

Хора, направо съм потресен! Преди малко установих следното: Когато от лаптопа се тегли торент (лаптопа е само на Wi-Fi връзка и тегли с Bitcomet) интернета и телевизията спират - те са свързани от Виваком заедно (такава е услугата). Щом спра да свалям веднага интернета и телевизията тръгват. От компютъра (който е свързан с кабел за да ползвам интернет), когато свалям нещо, изобщо не го прави този проблем (пак Bitcomet). На компютъра също спира интернета независимо, че е свързан с кабел. Скоростта на интернета според Ookla e близо 500 Mbps. Уина е 8,1 оригинален и до сега този проблем не се е получавал.

Как е възможно едно обикновено сваляне на торент да спира интернета и телевизията в апартамента?! Интересува ме как да реша проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 81
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това не е рутер, а е комбинирано устройство. През него ти минава интернет и телевизия. В момента в който го натовариш или си достигнеш капацитета на интернет връзката и ще ти прекъсва и разпада всичко

Значи няма как да ти изкара Speedtest или какъвто и тест да полваш 500 мегабита. Това устройство е ONT+рутер+суич+IPTV. През него ти минава както интернетът,така и телевизията. Въпреки, че скоростта з

Емо не го познава, емо го работи. Само че няма как да дава консултации в такъв форум, защото е подписал договор с дадената компания. Знаеш за какво говоря. Ами аз на моя торен клиент съм му огра

Публикувани изображения

Рутърът ти забива при по-високи скорости на безжичния модул. Звъниш на оператор и си търсиш функционалността. Или рутърът е дефектен, или е нисък клас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plmen88 написа:

Хора, направо съм потресен! Преди малко установих следното: Когато от лаптопа се тегли торент (лаптопа е само на Wi-Fi връзка и тегли с Bitcomet) интернета и телевизията спират - те са свързани от Виваком заедно (такава е услугата). Щом спра да свалям веднага интернета и телевизията тръгват. От компютъра (който е свързан с кабел за да ползвам интернет), когато свалям нещо, изобщо не го прави този проблем (пак Bitcomet). На компютъра също спира интернета независимо, че е свързан с кабел. Скоростта на интернета според Ookla e близо 500 Mbps. Уина е 8,1 оригинален и до сега този проблем не се е получавал.

Как е възможно едно обикновено сваляне на торент да спира интернета и телевизията в апартамента?! Интересува ме как да реша проблема?

Каква услуга ползваш от Виваком и какво е устройството дадено ти от Виваком. И недей да се потресваш. И да, ако торент клиентът ти не е настроен може да ти разкатае буквално фамилията.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plmen88 написа:

"Свалянето" на торент....съвсем не е "обикновено нещо". На първо време, ограничи конекциите в торент клиента

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

Каква услуга ползваш от Виваком и какво е устройството дадено ти от Виваком. И недей да се потресваш. И да, ако торент клиентът ти не е настроен може да ти разкатае буквално фамилията.

Рутера, който е предоставен от Виваком е Nokia G-240W-A

SSID: Vivacom_FiberNet

Споменах, че съм потресен, защото за пръв път виждам подобен проблем, за какъвто дори не съм и чел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plmen88 написа:

Рутера, който е предоставен от Виваком е Nokia G-240W-A

SSID: Vivacom_FiberNet

Споменах, че съм потресен, защото за пръв път виждам подобен проблем, за какъвто дори не съм и чел.

Това не е рутер, а е комбинирано устройство. През него ти минава интернет и телевизия. В момента в който го натовариш или си достигнеш капацитета на интернет връзката и ще ти прекъсва и разпада всичко. И с такова устройство няма как да ти се предоставят 500 мегабита. Най много да си на FIBER 100.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Най много да си на FIBER 100

Вярно е. Просто теста за скорост на интернет на Ookla показва толкова, но това не ме бърка (или поне така смятам). Как да реша проблема със спирането на интернета?

Spoiler

1818273767_(1).png.204df2a6da592e9c6552a85bf3bdb732.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plmen88 написа:

Вярно е. Просто теста за скорост на интернет на Ookla показва толкова, но това не ме бърка (или поне така смятам). Как да реша проблема със спирането на интернета?

Покажи скритото съдържание

1818273767_(1).png.204df2a6da592e9c6552a85bf3bdb732.png

Кажи ми по договор на какъв пакет си. Иначе проблемът със спирането на интернета ще го решиш като си настроиш торент клиента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plmen88 написа:

FiberNet 100 ...

• до 100 Mbps скорост на download
  • до 50 Mbps скорост на upload

Значи - Емо позна и това

преди 53 минути, plmen88 написа:

Скоростта на интернета според Ookla e близо 500 Mbps.

изобщо не е реално!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plmen88 написа:

FiberNet 100 и VIVA IPTV XL+

Значи няма как да ти изкара Speedtest или какъвто и тест да полваш 500 мегабита. Това устройство е ONT+рутер+суич+IPTV. През него ти минава както интернетът,така и телевизията. Въпреки, че скоростта за интернет да няма нищо общо с преноса за телевизията, когато се натовари това устройство или си достигнеш капацитета от 100 мегабита ще имаш пролбеми и с двете услуги ( интернет+телевизия). Така, че трябва да внимаваш какво правиш. Ако торент клиентът ти не е настроен и си го оставил на автоматични настройки той има неблагоразумието да дърпа целия трарфик към себе си и тогава вече има проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам. Как да настроя торент клиента за да нямам проблеми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:
  • до 100 Mbps скорост на download
  • до 50 Mbps скорост на upload

Значи - Емо позна и това

изобщо не е реално!

Емо не го познава, емо го работи. Само че няма как да дава консултации в такъв форум, защото е подписал договор с дадената компания. Знаеш за какво говоря.

току-що, plmen88 написа:

Разбирам. Как да настроя торент клиента за да нямам проблеми?

Ами аз на моя торен клиент съм му ограничил uplaod скоростта и съм я сложил на 20 килобита. Това е достатъчно. Само, че аз ползвам микроторен, а не биткомет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой, който ползва същият торент клиент като мен евентуално да съдейства с настройките?

Редактирано от plmen88 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plmen88 написа:

Някой, който ползва същият торент клиент като мен евентуално да съдейства с настройките?

Е те са същите както при мторент или уторент. Търси някъде настройка за Uplaod скорост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Емо не го познава, емо го работи. Само че няма как да дава консултации в такъв форум, защото е подписал договор с дадената компания. Знаеш за какво говоря.

Знам!

Но когато обясняваш такива неща - слагай ... „Минути за реклама“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Знам!

Но когато обясняваш такива неща - слагай ... „Минути за реклама“!

По принцип даже нямам право да казвам къде работя, но то вече се рабра. Но понеже станаха много такива теми и се опитвам на ръба на бръснача да помагам. Мога да си направя даже и беля по принцип, макар че с нищо не нарушавам договора. Иначе въобще не правя никакви минути за реклама. Сам може да видиш в коментарите си какви съвети давам. Никога не съм твърдял, че Виваком е префектна компания и че там няма проблеми или издънки. Но пък, когато една услуга е качествена и работи, ще дам своето мнение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Е те са същите както при мторент или уторент. Търси някъде настройка за Uplaod скорост.

Направих го (сложих uplaod скоростта на 20 килобита) и същата работа - интернета и телевизията спират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

По принцип даже нямам право да казвам къде работя, но то вече се рабра. Но понеже станаха много такива теми и се опитвам на ръба на бръснача да помагам. Мога да си направя даже и беля по принцип, макар че с нищо не нарушавам договора. Иначе въобще не правя никакви минути за реклама. Сам може да видиш в коментарите си какви съвети давам. Никога не съм твърдял, че Виваком е префектна компания и че там няма проблеми или издънки. Но пък, когато една услуга е качествена и работи, ще дам своето мнение. 

Да - винаги си помагал, според случая и без лично отношение!

Не виждам основание за упрек от страна на работодателя ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plmen88 написа:

Направих го (сложих uplaod скоростта на 20 килобита) и същата работа - интернета и телевизията спират.

Това само през безжичната свързаност или и по кабел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Сам може да видиш в коментарите си какви съвети давам. Никога не съм твърдял, че Виваком е префектна компания и че там няма проблеми или издънки.

Всъщност "издънките" са повече от страна на клиентите - тия дето не знаят какво и къде бутат. Затова повечето ISP ограничиха контрола в/у клиентслите устройства

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NewRedDragon написа:

:offtopic_s:

Всъщност "издънките" са повече от страна на клиентите - тия дето не знаят какво и къде бутат. Затова повечето ISP ограничиха контрола в/у клиентслите устройства

И така и не е така. Просто трябва да се внимава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това само през безжичната свързаност или и по кабел?

Само през лаптопа - безжичната свързаност. На практика на настолният компютър нямам проблем когато свалям (същият торент клиент, но свързаност с кабел).

Редактирано от plmen88 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само през лаптопа - безжичната свързаност. На практика на настолният компютър нямам проблем когато свалям (същият торент клиент, но свързаност с кабел).

Ясно, че не е „отвън“, а „вътре“!

WiFi на каква честота и стандарт е настроен? 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n или 802.11ac?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж сега. Тази Нокия не се слави с някакви перфектни безжични възможности. Взе пак поддържа 2,4 и 5 гигахерца честотите. Ти към коя от двете мрежи се свързваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване