Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

в петък -11.12.2020г. взех от офис на Еконт в Благоевград-светещ маркуч,включвайки го се оказа че не работи,опита ми да се свържа на обявеният тел. е неуспешен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И еконт какво са виновни за това? На кой телефон се свързваш, кой е търговеца/продавача? Трябва боб ли да хвърляме? Защо не поиска от продавача преглед и тест на пратката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина не работи - попаднал си на измамник значи.

Както по-горе вече ти казаха, трябвало е да поискаш при поръчването на пратката от продавача преглед и тест да ти сложи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пийни една студена водица и следващия път ще внимаваш повече

news__3f4646aae291054d37855267823ad70d.j

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, томата написа:

в петък -11.12.2020г. взех от офис на Еконт в Благоевград-светещ маркуч,включвайки го се оказа че не работи,опита ми да се свържа на обявеният тел. е неуспешен

Еконт са просто доставчик на стока от продавач към купувач. Те също има отговорност за безопасното и пренасяне, за което имат доста строги изисквания. По принцип е хубаво да искаш опцията преглед и тест, но не при всяка стока това е възможно. Затова има и риск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

не при всяка стока това е възможно

Например? За тест не всичко може да се пробва, но преглед е възможно за всичко. Все пак стоката си е в офиса и може да се отвори и огледа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Например? За тест не всичко може да се пробва, но преглед е възможно за всичко. Все пак стоката си е в офиса и може да се отвори и огледа.

Веднага ти давам. Точно преди малко мой познат иска да си купи дъно втора употреба. Продавачът твърди, че дъното работи. Как ще направиш преглед и тест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много по-лесно и съм го правил. Вкъщи дойде куриера, подготвих процесора, захранването за закачване и всичко останало, RAM памет имаше на дъното, но имах и моя готова. Имах windows 10 инсталиран на SSD диск, но бях подготвил и USB със Сергей стрелец. Като дойде куриера, за минута закачих всичко, поставих процесора, закачих захранването, диска и останалите кабели. Стартирах дъното с окъсяване на джъмперите, изчаках 2-3 минути windows 10 да го разпознае и системата стартира. Пуснах набързо 2-3 теста, като всичко ми отне около 10 минути. Винаги може да има скрити дефекти, но това е риска на втората употреба. Това дъно го ползвах над година и след това го продадох, понеже ъпгрейднах с нови части. Вариант е всичко това да се направи и в някой местен сервиз срещу заплащане. А ако става въпрос за някоя по-скъпа стока, може да се отиде и на място с кола/влак/автобус до продавача и да се тества там, ако е от друг град. В нашата страна всичко е на около до 100-150 лева в най-лошия случай резервоар гориво/газ, билетите за обществения транспорт са по-евтини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Това е много по-лесно и съм го правил. Вкъщи дойде куриера, подготвих процесора, захранването за закачване и всичко останало, RAM памет имаше на дъното, но имах и моя готова. Имах windows 10 инсталиран на SSD диск, но бях подготвил и USB със Сергей стрелец. Като дойде куриера, за минута закачих всичко, поставих процесора, закачих захранването, диска и останалите кабели. Стартирах дъното с окъсяване на джъмперите, изчаках 2-3 минути windows 10 да го разпознае и системата стартира. Пуснах набързо 2-3 теста, като всичко ми отне около 10 минути. Винаги може да има скрити дефекти, но това е риска на втората употреба. Това дъно го ползвах над година и след това го продадох, понеже ъпгрейднах с нови части. Вариант е всичко това да се направи и в някой местен сервиз срещу заплащане. А ако става въпрос за някоя по-скъпа стока, може да се отиде и на място с кола/влак/автобус до продавача и да се тества там, ако е от друг град. В нашата страна всичко е на около до 100-150 лева в най-лошия случай резервоар гориво/газ, билетите за обществения транспорт са по-евтини.

Добре, само че колко хора са като теб???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Raze написа:

Все пак стоката си е в офиса и може да се отвори и огледа.

Ако поръчаш крава, да не мислиш, че ще ти дадат да я доиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кьорав карти не играе.

Вземи си прецизирай мераците. Така както си го написал все едно че куриерът ти е доставил нечия пратка. Ако имаш претенции за нещото не към куриера.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Ако поръчаш крава, да не мислиш, че ще ти дадат да я доиш?

Еконт не пренасят животни. Освен това е забранено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Пуснах набързо 2-3 теста, като всичко ми отне около 10 минути.

wow.png Куриера да не ти е бил роднина?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, всичко отне около 10 минути. Ако не вярваш, мога да ти го демонстрирам, но ще ми подготвиш всичко и ще ми платиш разходите и транспорта до вас, както и комисионна ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

В нашата страна всичко е на около до 100-150 лева в най-лошия случай резервоар гориво/газ

Предпочитам да си взема мигащия маркуч, който не свети, и да го хвърля в кофата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя го поставих без закрепващи скоби, само с термопаста.

току-що, Myanmar написа:

Предпочитам да си взема мигащия маркуч, който не свети, и да го хвърля в кофата.

Както казах, става въпрос за скъпи неща, ама кой да чете....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Както казах, всичко отне около 10 минути. Ако не вярваш, мога да ти го демонстрирам, но ще ми подготвиш всичко и ще ми платиш разходите и транспорта до вас, както и комисионна ;)

Аз поръчвам често по ЕКОНТ, но никога не са ме чакали 10 минути. Даже казвам им, идвам след малко "Аа, не. Нов час следобед."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Аз поръчвам често по ЕКОНТ, но никога не са ме чакали 10 минути. Даже казвам им, идвам след малко "Аа, не. Нов час следобед."

https://www.econt.com/services/review-and-test

Цитат

С услугата Преглед можете да отворите и прегледате съдържанието на пратката.

А с услугата Преглед и тест дори можете да тествате* пратката, преди да платите Наложения платеж.**

За да ползвате тези услуги, е нужно подателят да ги отбележи при изпращане на пратката.

*До 15 минути

Това, че ти не си запознат, не означава, че подобна услуга няма. Доколкото знам и спиди предлагат такова нещо, за повече информация можеш да провериш в сайта им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Raze написа:

Като дойде куриера, за минута закачих всичко, поставих процесора, закачих захранването, диска и останалите кабели. Стартирах дъното с окъсяване на джъмперите, изчаках 2-3 минути windows 10 да го разпознае и системата стартира.

И какво става като запуши дим? Плащаш като поп. Няма как да докажеш, че вината не е твоя.

току-що, Raze написа:

В офис са по-търпеливи. Даже си почиват като тестваш, ама като ти дойдат на крака сумтят и тропат с крака.

преди 4 минути, Raze написа:

Доколкото знам и спиди предлагат такова нещо

Наясно съм. И Рапидо ползвам даже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Добре, само че колко хора са като теб???

По-нагоре зададе въпрос, отговорих ти. Дал съм и алтернатива - сервиз. А и както каза по-горе един друг потребител:

преди 24 минути, Филипов написа:

Кьорав карти не играе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Raze написа:

По-нагоре зададе въпрос, отговорих ти. Дал съм и алтернатива - сервиз. А и както каза по-горе един друг потребител:

Само не разбрах на куриера с какво го почерпи ( биричка или уиски) ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване