Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Може би въпроса ми е малко глупав, но наистина нямам отговор сам за себе си.
Имам няколко кредита, един от тях, който е предсрочно изискуем от поне година, на стойност 60 лева.
Доколкото знам, когато той е такъв ще трябва да платя всичко, но досега никой не ме е търсил и до колкото знам не са ме усъждали, пощата си я проверявам редовно.
Наскоро майка ми почина и наследих част от имотите ни.Имуществото в тях не е на мое име и има фактури, го доказват, тъй като са на името на баща ми, който е жив.
Въпроса ми е, заедно с всички кредити, които имам и със предсрочно изискуемият са на обща стойност максимум около 2000 лева. Има ли как да ми се направи опис на самото жилище или да ми вземат частта от жилището, която ми е по наследство за тази малка сума?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, RudeBoy написа:

Принципно - да, има възможност.

Ти защо не си връщаш кредитите?... 

Могат за 2,000 лева да ми вземат част от жилището? Не говорех за предмети, техника и прочие. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Lyacho написа:

който е предсрочно изискуем от поне година,

Докато се ослушваш за тази символична сума,след година още, ще ти тупнат и поне 200-300 лева лихва,отделно влизаш в черният списък на всякакви кредитни институции и ще видиш в бъдеще кредит(ако ти потрябва) през крив макарон!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Докато се ослушваш за тази символична сума,след година още, ще ти тупнат и поне 200-300 лева лихва,

А ако заведат срещу него дело и го осъдят, към тази сума ще бъдат прибавени и разноските по делото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Докато се ослушваш за тази символична сума,след година още, ще ти тупнат и поне 200-300 лева лихва,отделно влизаш в черният списък на всякакви кредитни институции и ще видиш в бъдеще кредит(ако ти потрябва) през крив макарон!

Тези неща ги знам. Знам, че ако ме осъдят имам да плащам лихви и прочие. Въпроса ми беше друг и ще помоля, ако някой е достатъчно компетентен по темата да ми даде конкретен отговор. Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Lyacho написа:

Могат за 2,000 лева да ми вземат част от жилището? Не говорех за предмети, техника и прочие. 

Прочети си това, като за начало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още не става ясно защо автора не плаща някакви си 60лв.
Ако нямаш толкова пари днес не знам за къде си.
Ясно е че има хора със сериозни затруднения, ама тука говорим за абсолютно никаква сума.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лихвите ти са най-малкия проблем. Минималният адвокатски хонорар е 300 лв. на човек, а са поне двама, съдебни разноски, запорни съобщения до всички банки са поне 450. А бе що се правите на тарикати и не плащате, а тук дори и имате претенции. Тук никой с нищо и на никого не е длъжен.

На колко години си и работиш ли? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Lyacho написа:

Тези неща ги знам. Знам, че ако ме осъдят имам да плащам лихви и прочие. Въпроса ми беше друг и ще помоля, ако някой е достатъчно компетентен по темата да ми даде конкретен отговор. Благодаря! 

преди 57 минути, Lyacho написа:

Могат и още как.Могат, но ще изберат най-удобния за съдебния изпълнител вариант и това ще са по-скоро вещи.Жилището по всяка вероятност е 75% собственост на баща ти(ако нямаш братя и сестри) и за кредиторите не е удобен вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питащият още не е казал към кои институции по колко кредити има и какво пише в договорите. Както и в поканите за издължаване. Някои частни лихвари си начисляват бая отгоре. Едва ли от банка ще му дадат такива малки суми без обезпечение от поне трудов договор и поръчители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Филипов написа:

Питащият още не е казал към кои институции по колко кредити има и какво пише в договорите. Както и в поканите за издължаване. Някои частни лихвари си начисляват бая отгоре. Едва ли от банка ще му дадат такива малки суми без обезпечение от поне трудов договор и поръчители.

Той си мисли, че ще му се размине, а те ще му го набият така жестоко.Наивност, наивност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.01.2021 г. в 23:00, Lyacho написа:

Има ли как да ми се направи опис на самото жилище или да ми вземат частта от жилището, която ми е по наследство за тази малка сума?

Да, има как. Не, не могат да ти вземат частта от жилището дори да е 2000 лв задължението ти. Трябва ти адвокат! Не подписвай нищо!!! Веднага консултация с адвокат = 35 лв. бе едно време!!!

Успех!

п.п. Максимално е 60лв. ;) Примерно ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване