Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, ще си купувам видео карта, спрял съм се на rtx 3070, в момента гледам какви са цените и така. Само че знам че по едно време имаше проблем с тези нови карти от 3000ледната серия на нвидия, катализатор мисля че беше. Та как са сега нещата? Всичко оправи ли се ? Гледам има наличност в сайтовете. Като цяло 1300-1400макс мога да дам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също прегледах гледах цените на картите и се депресирах. Не си струва да сменям 1060 с 1660, а 3060ti/3070 са един чувал с пари. Другите дори няма да ги коментирам...не че и те не са разграбени де....няма нищо в момента читаво останало... (и не само при картите е така - процесори с надути цени, слушалките от по-горните класове нямат внос и т.н.). Вместо да са по-евтини дори, защото масово доста бизнеси фалираха и доста се покачи безработицата заради този локдаун, то е точно обратното. Лура работа. И кой по-дяволите би си купил 3060Ti, като 3070 е по-евтина дори (или поне на същата цена). Вярно, Palit е, но при тази цена, кой би избрал тогава 3060Ti, пред 3070? Някой ще обясни ли къде е уловката тук?

https://www.ioncomputers.bg/video-karti?page=2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз също прегледах гледах цените на картите и се депресирах. Не си струва да сменям 1060 с 1660, а 3060ti/3070 са един чувал с пари. Другите дори няма да ги коментирам...не че и те не са разграбени де....няма нищо в момента читаво останало... (и не само при картите е така - процесори с надути цени, слушалките от по-горните класове нямат внос и т.н.). Вместо да са по-евтини дори, защото масово доста бизнеси фалираха и доста се покачи безработицата заради този локдаун, то е точно обратното. Лура работа. И кой по-дяволите би си купил 3060Ti, като 3070 е по-евтина дори (или поне на същата цена). Вярно, Palit е, но при тази цена, кой би избрал тогава 3060Ti, пред 3070? Някой ще обясни ли къде е уловката тук?

Точно така е, или ъпгрейт с 3070, или втора ръка, или никакво действие, но ще пробвам. Имам една 2060 за която имам купувач и смятам да понадя за 3070, за това и пуснах темата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз се извинявам, че нахлух в темата, но се канех да пускам тема именно с въпроса, защо 3070 е по-евтина от 3060Ti (като изключим, че 3070 е на Palit и те винаги са по-евтини, а 3060Ti в линка са на GB и Asus, които винаги са по-надути като цени заради бранда). Но се питах дали има и друга причина. Според тестовете 3070 е по-бърза от 3060Ti. На практика това не обезсмисля ли съществуването на 3060? Винаги съм смятал, че 60-тките са средния клас. който се явява като най-балансираното бюджетно решение като цена/производителност и винаги са били по-евтини от 70-тките и 80-тките (така беше при всички предходни поколения поне до 10-то). Явно с този RTX нещата са доста по-различни. Иначе вярвам, че с времето самата архитектура ще се изчисти. Помня навремето и трудния старт на Fermi (или както беше там) и после се нормализираха нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

При нормални цени, 900-950 лева, картата е добра покупка. При тези цени е безсмислена. Периодично ще се пускат карти на по-приемливи цени, но трябва да се следи пазара. Сега чета и че оперативната памет ще поскъпва. Дано някъде май-юни се нормализират малко нещата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Да, аз се извинявам, че нахлух в темата, но се канех да пускам тема именно с въпроса, защо 3070 е по-евтина от 3060Ti (като изключим, че 3070 е на Palit и те винаги са по-евтини, а 3060Ti в линка са на GB и Asus, които винаги са по-надути като цени заради бранда). Но се питах дали има и друга причина. Според тестовете 3070 е по-бърза от 3060Ti. На практика това не обезсмисля ли съществуването на 3060? Винаги съм смятал, че 60-тките са средния клас. който се явява като най-балансираното бюджетно решение като цена/производителност и винаги са били по-евтини от 70-тките и 80-тките (така беше при всички предходни поколения поне до 10-то). Явно с този RTX нещата са доста по-различни. Иначе вярвам, че с времето самата архитектура ще се изчисти. Помня навремето и трудния старт на Fermi (или както беше там) и после се нормализираха нещата.

преди 1 минута, A.com написа:

Една причина да са по-скъпи 3060Ti е охлаждането. По-читаво охлаждане и по-тихи вентилатори вдигат цената. Отделно е какви елементи са изпозлвани. Гледах преди седмица EVGA 1660 - ниска цена спрямо Асус РОГ например, и като видях в едно видео как VRM-ите нямат досег с радиатора, колко дебел е този радиатор и с каква скорост се въртят вентилаторите(съответно шума е по-висок), за да охлаждат и става ясно защо цената е по-ниска. Пък като има backplate, разни светлинки, всичко да е от метал, а не пластмаса, три вентилатора вместо два и цената отива още нагоре. Като се има предвид, че 3060Ti я дават с почти същата производителност като чиста 3070, то цените би трябвало да са близки, и едната перка повече вдига с 20 лв. Но, както сте забелязали цените са ненормални.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, A.com написа:

На сайта, който си посочил 3060Ti е с три перки и по-голям радиатор от 3070. Като се има предвид, че 3060Ti я дават с почти същата производителност като чиста 3070, то цените би трябвало да са близки, и едната перка повече вдига с 20 лв. Но, както сте забелязали цените са ненормални.

Ми на същия сайт виждам, че и 3070 е с три перки (или поне има модел с 3 перки, освен модела с 2 перки). А производителността според бенчмарк сайтовете за тестове макар и с малко на места стига с 13-17% в полза на 3070 (ако цифрите са верни). Иначе за компонентите съм съгласен, но май тук освен те една идея се плаща и заради самия бранд, защото аз съм ползвал и GB и Palit и MSI карти и моделите на Palit, които съм ползвал не отстъпваха чак толкова по качество. Не знам. За мен цените са излишно завишено на този етап.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Can Oa написа:

Карти няма да има поне до месец. Ако биткойна не падне няма да има и след един месец.

Тия 21 милиона биткойна не ги ли изкопаха вече? :) Като гледам и другите "койни", то тази лудост край няма да има. Ще свършат биткойните, ще започнат да копаят нещо друго.

преди 50 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ми на същия сайт виждам, че и 3070 е с три перки (или поне има модел с 3 перки, освен модела с 2 перки). А производителността според бенчмарк сайтовете за тестове макар и с малко на места стига с 13-17% в полза на 3070 (ако цифрите са верни). Иначе за компонентите съм съгласен, но май тук освен те една идея се плаща и заради самия бранд, защото аз съм ползвал и GB и Palit и MSI карти и моделите на Palit, които съм ползвал не отстъпваха чак толкова по качество. Не знам. За мен цените са излишно завишено на този етап.

И както виждаш два модела на Палит, и този с три перки е по-евтин от този с две. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Точно така е, или ъпгрейт с 3070, или втора ръка, или никакво действие, но ще пробвам. Имам една 2060 за която имам купувач и смятам да понадя за 3070, за това и пуснах темата

П.п. след търсене, ровене и прочие си поръчах, избрах си на msi с 3 перки. Само имам едно питане понеже дъното ми е това https://www.asrock.com/mb/AMD/B450m Pro4/

А охладителя на професора е arctic cooler 34 duo, а има разлика в дебелина между rtx 2060 и 3070 което е точно 1.5см... дали ще влезе в 1вия слот в който беше 2060-тицата... Много е на кантар, даже в полза че няма да пасне особено... Но дъното има 2 слота за видео, което си е облекчение... Ето една снимка, на която не може сякаш добре да се прецени.

20201229_132634.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, The Reaper написа:

П.п. след търсене, ровене и прочие си поръчах, избрах си на msi с 3 перки. Само имам едно питане понеже дъното ми е това https://www.asrock.com/mb/AMD/B450m Pro4/

А охладителя на професора е arctic cooler 34 duo, а има разлика в дебелина между rtx 2060 и 3070 което е точно 1.5см... дали ще влезе в 1вия слот в който беше 2060-тицата... Много е на кантар, даже в полза че няма да пасне особено... Но дъното има 2 слота за видео, което си е облекчение... Ето една снимка, на която не може сякаш добре да се прецени.

Виж какви са ти двата слота за видео:

- 1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE2: x16 mode)*
- 1 x PCI Express 2.0 x16 Slot (PCIE3: x4 mode)

Аз на твое място не бих заменил 2060 в момента и с тези цени в България. Но, ти си знаеш най-добре. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Виж какви са ти двата слота за видео:

- 1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE2: x16 mode)*
- 1 x PCI Express 2.0 x16 Slot (PCIE3: x4 mode)

Аз на твое място не бих заменил 2060 в момента и с тези цени в България. Но, ти си знаеш най-добре. :)

http://www.asrock.com/MB/AMD/B450 Pro4/

Извинявам се, без 'M' е модела... Но и той модел си има два слота ?! Нали така само разликата е че единия е 2.0 а другив 3.0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, A.com написа:

Тия 21 милиона биткойна не ги ли изкопаха вече? :) Като гледам и другите "койни", то тази лудост край няма да има. Ще свършат биткойните, ще започнат да копаят нещо друго.

Там е работата , че с видео карти Не се копае BTC , а други алтернативни валути. Спечелите монети , обръщат след това по борсите в БТЦ. /освен ако не чакат помпа на цената и при тях/.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, The Reaper написа:

http://www.asrock.com/MB/AMD/B450 Pro4/

Извинявам се, без 'M' е модела... Но и той модел си има два слота ?! Нали така само разликата е че единия е 2.0 а другив 3.0

Ще си купиш 3080, за да я сложиш в PCIE2? :)

Според мен няма да имаш проблеми с PCIЕ3 слота. Едва ли се задната планка на 3080 ще "стърчи" толкова, че да си "пречат" с охладителя на процесора. Като си намериш карта провери модела в сайта на производителя.

преди 3 часа, pepy86 написа:

Там е работата , че с видео карти Не се копае BTC , а други алтернативни валути. Спечелите монети , обръщат след това по борсите в БТЦ. /освен ако не чакат помпа на цената и при тях/.  

Значи тази врътка край няма да има. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Ще си купиш 3080, за да я сложиш в PCIE2? :)

Според мен няма да имаш проблеми с PCIЕ3 слота. Едва ли се задната планка на 3080 ще "стърчи" толкова, че да си "пречат" с охладителя на процесора. Като си намериш карта провери модела в сайта на производителя.

Значи тази врътка край няма да има. :)

Неее, би трябвало и двата слота да са 3.0, така пише в сайта на производителя, дано пасне на същия, но се съмнявам, след ден, два ще се убедя де

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, The Reaper написа:

Неее, би трябвало и двата слота да са 3.0, така пише в сайта на производителя, дано пасне на същия, но се съмнявам, след ден, два ще се убедя де

Боцкай смело тогава. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, само на бързо да кажа и напиша, че от nvidia явно са помислили за това дали видео карите им от 3000-ледната серия, понеже са по масивни, ще паснат/ си пасват на дъна b 450 сериите, и моя охладител arctic cooler 34 duo не пречи на монтажа, което си е много добре. Ако някой се чиди де (както аз се).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване