Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Липса на звук при свързване на лаптоп и телевизор(HDMI)

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Лаптопа е lenovo s145 и странното е,че като се свърже изкарва картина,а звук-не!Днес си загубих половината ден с него(служебни са и колежките ме помолиха за помощ),какво ли не правих с драивери,забраняване,дейнсталиране и инсталиране на устройството и куп други неща и не става,и не става.Като се свърже телевизора с друг лаптоп всичко е ок,значи кабела и тв са изправни,но въпросният лаптоп ме изяде!Ако е развален изхода на лаптопа няма и картина да вади,а то картина-има.Странно е и,че като отида на настройките за звук и опции за свързване, не го вижда този HDMI източник,показва,че не е свързан с HDMI.Иначе на самият лаптоп си има звук,работят си вградените колонки.Пропускам нещо,но се изнервих вече и не мога да открия проблема,така че моля за съвети и помощ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз мисля,че причината е в аудио драйвъра.Ако си оставил уиндоус да го инсталира автоматично,то може да не намери точният,който е необходим или да е с по малко функции.Може би да е неправилната версия или все още липсващ.Хубаво е да потърсиш такъв от оригиналния му сайт и инсталираш отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Profruit написа:

Възможни причини:
HDMI  версия 1.3 на телевизора.
Контролер High Definition Audio (Microsoft) изключен в windows.

Ами със същият кабел и тв(не знам каква версия е)от друг лаптоп няма проблем.Той кабела е постоянен,че е телевизор на стена и е дълъг и скриван и т.н. и него не съм го сменял.Гледах сто пъти от диспечера на устройствата тези контролери-няма проблем,разрешени са,и драйвери дейнсталирах и слагах,и какво ли не................не става!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тук вижда ли се HDMI?
%windir%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mmsys.cpl,,0

Десен клик на празно място в полето и маркирай и двете опции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, цър-вул написа:

А тук вижда ли се HDMI?
%windir%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mmsys.cpl,,0

Десен клик на празно място в полето и маркирай и двете опции.

Вижда се,но ми дава,че не е свързано с  HDMI,а то е, показва го,все пак нали вади картина..........но за звук не го вижда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има звук при свързването с HDMI  към ТВ, на вградените говорителчета или от изхода за слушалки,

значи проблема е не конфигурирано устройство или не инсталиран драйвър на производителя (видеокартата).

При изпълнено второто условие : с десен бутон върху говорителчето/Отваряне на настройките за звук/скрол по-надолу Контролен панел за звука/ на отворилия прозорец) и разрешаваш/enable HDMI аудиото на видеокартата (с десен бутон)

http://picbg.net/img.php?file=43b291d487ef9a91.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми дава,няма опция да го направя устройство по подразбиране,макар,че в момента е свързан с HDMI и има картина на тв,не съм гледал видео картата с какъв драйвер е,то е вградено на интел hd620,сега ще слагам и там нов драйвер.

Екранна снимка (2).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си свързал външен екран, било то ТВ или монитор с вградени тонколoнки за да излезе опцията.

Също да избереш втория екран (от Win+P) бутона.

От свойства да го разрешиш.

Имаш ли инсталирани драйвери за видеокартата?

HDMI кабела който използваш коя версия е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързал съм естествено,сега понеже го взех в нас съм го свързал с монитора ми и той има и вградени и външни тонколони,картина има...............сега сложих нов драйвер от сайта на леново и последният драйвер за intel hd graphics 620  интересно,че макар да е свързан с HDMI и да има картина на външния монитор,вече въобще не се вижда опцията за HDMI от настройките за звук,даже не е като преди да се вижда,но да пише,че не е свързано........

Екранна снимка (3).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих това из нета:   https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx/Ideapad-S145-no-sound-device-found-on-HDMI-output/m-p/4569845  явно проблема не е само при мен и е свързан както изглежда с режима в биоса и начина на инсталация.............аз между другото се опитах да променя в биоса да зарежда в uefi режим и не се зареди и съответно го върнах,явно е инсталиран за  legacy режим и точно там е проблемът,колкото и странно и далечно и невероятно да звучи.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Слави Маринов, мернах, че инсталирането на Intel Management Engine решавало проблема.
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx-Edge-LaVie-Z-Flex-Notebooks/HDMI-audio-not-working-on-Lenovo-530S-14ikb/m-p/4161257?page=1#4170465

Цитат

The only difference between my first install is that I have installed Intel Mamagement Firmware and after reboot HDMI audio appeared immediately! The problem was in that firmware. It is the only thing that I have not tried.  I hope it will be helpfull to someone.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леново си имат хубава програма за ъпдейтване и подръжка.Пробвай тя да сканира и предложи липсващите драйвъри.Потърси Lenovo Vintage for Windows 10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, цър-вул написа:

Мерси ще погледна сега,макар че при мен нищо не липсва и както изглежда проблема е,че ми е в mbr диска и съответно биоса е в legacy режим.................затрих 1 ден за глупости да гадая и се чудя какъв е проблема,пък не е и мой лаптопа!

преди 5 часа, Димитър 59 написа:

Леново си имат хубава програма за ъпдейтване и подръжка.Пробвай тя да сканира и предложи липсващите драйвъри.Потърси Lenovo Vintage for Windows 10

Слагах всичко от сайта на леново и с програма и ръчно слагах и махах драйвери,защото и аз бях убеден,че е от тях проблема,но няма ефект.........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Защо не конвертираш в gpt?
В cmd as admin:

mbr2gpt /convert /allowfullOS

и след рестарт да промениш Boot Mode от Legacy на UEFI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Защо не конвертираш в gpt и след рестарт да промениш BIOS на uefi?
В cmd as admin:

mbr2gpt.exe /convert /allowfullOS

Е сега тъкмо това ще правя,ако не стане ще сложа наново уиндоус и ще го направя в GPT и съответно да е в uefi  режим,ама вчера загубих цял следобед и вечер да се лутам и правя какво ли не,докато намеря причината.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да се направи и от command prompt (Shift+F10) в ремонтна Windows среда:

mbr2gpt /convert

Не е необходима нова инсталация! Процесът протича така:
image_thumb-84.png

Виж как са си го написали в последния ред... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Това може да се направи и от command prompt (Shift+F10) в ремонтна Windows среда

Не е необходима нова инсталация!

Да ще пробвам първо да конвертирам и ако нещо не се получи дет се вика един уиндоус се слега за 15-20 мин,аз имам и готова флашка,само се чудя дали да използвам командите,или с аомей партишън асистент да пробвам да конвертирам....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това само уиндоус дяла ли ще конвертира или целият диск?Диска е един NVme 256гб,разделен на две.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Trying to shrink the system partition
Trying to shrink the OS partition
Creating the EFI  system partition
Installing the new boot  files
Performing the  layout conversion
Migrating default  boot entry
Adding recovery boot entry
Fixing drive letter mapping

Цитирам снимката на command prompt по-горе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово..............баси не е за вярване,всичко ми отне 2-3 мин,конвертирането ,влизането в биос и промяната не режима,както писаха във форума,сега при стартиране се появява логото на леново,досега го нямаше,разбира се сега всичко е наред и се вижда монитора ми свързан с HDMI,има и звук,не мога да повярвам,че за 3 мин ,вчера загубих толкова часове в лутане..........Oh No Reaction GIF

Екранна снимка (5).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване