Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да задам един въпрос. През май 2017 взех карта на мое име + телефон на лизинг към Теленор. Всичко добре, докато не заминях за Агнлия и там ми спряха роуминга много бързо.Съответно спряха и телефона, входящи и изходящи обаждания. 2 месеца не бях плащала и като се прибрах, отидох да вкарам парите за да ми пуснат телефона, да обаче от Теленор ми търсеха сума на стойност над 2 хил. Казаха ми , че не съм плащала 2 месеца, сега искат да платя целея договор накуп. Тоест таксата за картата + таксата за телефон за целия срок на договор. Започнахме да се разправяме с тях и аз казвах, че няма да платя тези пари, най-малкото нямах възможност. Започнах поетапно да вкарвам някакви пари, но така и картата не ми я пуснаха, така че започнах да ползвам телефона с друга карта. Вкарвам аз пари, тая сума все си седи 2хил. и накраяим казах, че спирамд а плащам. 2019г. живеех извън Бг и 1 ден майка ми ми се обажда да ми каже, че някаква си фирма за събиране на вземания и звъннала (не знам от къде и имат телефона) да я предупреди, че съм им длъжник. Обаждам се аз на тази фирма- 1во не се представят, само по малко име. 2-държаха се супер зле. Под зле имам предвид всякакъв вид заплахи и обиди към мен. - Идиотка, тъпачка, ти си луда и тн. Когато им казах, че според мен са измамници и пари няма да им дам, се започна един тормоз по телефона на МАЙКА МИ. Всеки ден, по цял ден звънене и заплахи, за мен , за нея и т.н. Стигнаха до там,че знаеха адреса и на местоживеена и на работа. Прибрах се аз и отидох да се разправям в Теленор, от там нищо не знаели, заема бил изкупен от някоя си фирма и те ме търсели. Почнах пак да вкарвам пари. по 100 по 200 лв колкото когато мога. Да ама не- майка ми пак се обажда и ми казва, че на нейната работа е постъпило писмо да и запорират заплатата! НЕЙНАТА заплата, че тя какво общо си има с моя телефон и договор? Отивам аз вече много притеснена, вкарвам пак пари в Теленор, а от тази фирма ми казват ти нищо не вкарваш ние никакви пари не получаваме. Отивам аз и моля хората в теленор да говорят с тях и да обеснят, че аз пари вкарвам. Съответно едно момче, от моя телефон им издиктува датите и внесените пари - те отговориха - Ти май си и гадже и я защитаваш. Ходи кажи , че нямаш сестра - с мен не желаеха да разговарят, звъняха само на майка ми и се заяждаха. Когато вече тормоза стана на всеки 10 минути, им се обадих и ги заплаших, че всичките ни разговори са записани и всички обиди , който са казали на майка ми и мен, ще бъдат дадени на съд. Веднага затвориха. Многократно се опитах да питам от къде имат на майка ми личните данни, това е против закона, те ми отговаряха да си гледам работата. И изведнъж тормоза спря. Реално договора към оператора е изтекъл май 2019, повече от година и малко, обаче от 2 дни пак се почнаха едни звънения от номера нон стоп пак към майка ми и се притеснявам отново да не са тези . Какво се прави в този случай? Могат ли реално , ако найстина са фирма за събиране на вземания да ми направят нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Пускаш жалба в полицията за тормоз и ще спрат.

И КЗП и да не ти дреме че ти звънят, щом като имаш документ/и че си плащала нищо не могат да ти направят.ю, само плашат гаргите пък ако върже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Колекторска фирма / Теленор/
преди 37 минути, iveto99899 написа:

През май 2017 взех карта на мое име + телефон на лизинг към Теленор. Всичко добре, докато не заминях за Агнлия и там ми спряха роуминга много бързо.Съответно спряха и телефона, входящи и изходящи обаждания. 2 месеца не бях плащала и като се прибрах, отидох да вкарам парите за да ми пуснат телефона, да обаче от Теленор ми търсеха сума на стойност над 2 хил. Казаха ми , че не съм плащала 2 месеца, сега искат да платя целея договор накуп.

Един месец винаги имаш отсрочка за плащането. Също така защо не ти платиха телафона тук, а трябваше да ти го спират? Не тръгваш за Англия просто така ... хайде и потеглям ... нещо цялата работа не ми се връзва ..

Не е ясно също дали плащаните пари покриваш някаква лихва или плащаш главницата! Не е ясно когато си подписвала договора дали има такава клауза да ти изискат пълната сума!  На база каква лихва (не се знае какъв е плана и сметката) за два месеца стават 2000 лв.?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2000+ лв. Ми казват, че трябва да платя, защото не съм си платила телефона 2 месеца и сега търсели да платя цялата сума на договора. Карта- 35лв. такса+ телефон- 75 лв. (Лизинг) + лихви. Оставаха 15 месеца до края на договора. Аз имам вина, че не помилих някого да отиде и просто да плати сметката, не съм мислила, че за 2 месеца ще решат да ми търсят пари за целия договор.  Не знам какво плащам, като плащам реално. От фирмата за събирания ми казват отиваш и даваш пари само на каса на Теленор. Отивам аз вкарвам пари, после фирмата ми казва, ние нищо не сме получили. Като отида за справка, от теленор казват - парите са преведени, а от фирмата казват - нищо не получаваме. 

преди 3 минути, iveto99899 написа:

2000+ лв. Ми казват, че трябва да платя, защото не съм си платила телефона 2 месеца и сега търсели да платя цялата сума на договора. Карта- 35лв. такса+ телефон- 75 лв. (Лизинг) + лихви. Оставаха 15 месеца до края на договора. Аз имам вина, че не помилих някого да отиде и просто да плати сметката, не съм мислила, че за 2 месеца ще решат да ми търсят пари за целия договор.  Не знам какво плащам, като плащам реално. От фирмата за събирания ми казват отиваш и даваш пари само на каса на Теленор. Отивам аз вкарвам пари, после фирмата ми казва, ние нищо не сме получили. Като отида за справка, от теленор казват - парите са преведени, а от фирмата казват - нищо не получаваме. 

преди 51 минути, Bubbles написа:

И КЗП и да не ти дреме че ти звънят, щом като имаш документ/и че си плащала нищо не могат да ти направят.ю, само плашат гаргите пък ако върже.

То въпроса е , че нанесоха такъв психически тормоз над майка ми, която какви общо си има с мойте задължения и то към моб.опер., не си обеснявам и как  така са пуснали писмо за предопреждение за запор над нейната заплата. От къде на къде ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те никакви не са, че да пускат писма и да правят запори. Разчитат на глупави хора, които вярват на всичко и не могат да се защитят. Все пак не живеем в африка, тук си има закони и можеш спокойно да ги осъдиш за тормоз и психически вреди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да доизясним нещата.

1. Няма как ако е плащано 2 месеца да ти се закрие договорът и да се изисква цялата сума. Ако не се плати 1 месец ти спират изходящите, на втория месец входящите. Ако на третия месец не се плати нищо, вече услугата се закрива административно и се изисква да се заплатят всички такси и услуги по самият договор. 

2. Имаш право плащането да бъде разсрочено и минават поне още един месец ( може и повече) преди колекторска фирма да изкупи дълга от страна на Теленор.

3. Не знам какво и къде си плащала, но плащанията вече не са към теленор, а към съответната колекторска фирма. Ако все пак вкарваш някаква сума в магазин на телефон, трябва да се обаждаш на колекторската фирма и да диктуваш номер на фактурата.

4. За да се стигне до запори, караници и разправии е минало още доста време. Разбира се майка ти няма нищо общо с теб ( разбира се ако договорът не е на нейно име), но от колекторската фирма е нормално да звънят на роднини, познати или хора свързано с теб. Това им е работата. Да си приберат дължимото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Емил Костов написа:

4. ... Разбира се майка ти няма нищо общо с теб ( разбира се ако договорът не е на нейно име), но от колекторската фирма е нормално да звънят на роднини, познати или хора свързано с теб. Това им е работата. Да си приберат дължимото.

Това може да им е работата, но ми се струва, че е незаконно да търсят и използват личните данни, тел. номер, личен и работен адрес, на лице, нямащо нищо общо със сделката и дълга. Подлежат, мисля си, на санкции по закона за защита на личните данни.

Имам някакво подозрение, че ако Ивето внесе пари пряко в тази колекторска фирма, това по закон ще означава, че тя се съгласява, че има дълг към нея. Именно към колекторската фирма, а не към Теленор. Те и затова натискат с това телефонно преследване, като, от друга страна, пред съда позицията им би била губеща, ако Ивето не ги признае по никакъв начин. Да го има предвид.

Да, и тези вземания май имат давностен срок 3 години. Ако има постъпило плащане или какъвто и да е документ на длъжника в тази фирма, подтвърждаващ пряко или непряко дължимостта, 3 годишният срок се "пренавива" и отново започва да тече от тази дата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, extreme_b_c_d написа:

Това може да им е работата, но ми се струва, че е незаконно да търсят и използват личните данни, тел. номер, личен и работен адрес, на лице, нямащо нищо общо със сделката и дълга. Подлежат, мисля си, на санкции по закона за защита на личните данни.

Имам някакво подозрение, че ако Ивето внесе пари пряко в тази колекторска фирма, това по закон ще означава, че тя се съгласява, че има дълг към нея. Именно към колекторската фирма, а не към Теленор. Те и затова натискат с това телефонно преследване, като, от друга страна, пред съда позицията им би била губеща, ако Ивето не ги признае по никакъв начин. Да го има предвид.

Да, и тези вземания май имат давностен срок 3 години. Ако има постъпило плащане или какъвто и да е документ на длъжника в тази фирма, подтвърждаващ пряко или непряко дължимостта, 3 годишният срок се "пренавива" и отново започва да тече от тази дата.

Май още не е дошъл, а тези неща се обсъждат с адвокат, не по форуми. На първо място е задължителна жалба в полицията, след това с адвоката се обсъждат останалите варианти - проверка какви задължения има, какво може да се направи по въпроса, както и евентуално дело за тормоза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

... а тези неща се обсъждат с адвокат, не по форуми.

Това ме подсети, че Ивето може да потърси по-стойностна информация и във форума на lex.bg .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

Май още не е дошъл, а тези неща се обсъждат с адвокат, не по форуми. На първо място е задължителна жалба в полицията, след това с адвоката се обсъждат останалите варианти - проверка какви задължения има, какво може да се направи по въпроса, както и евентуално дело за тормоза.

Фирмата колектор има правата да работи с лични данни. И нали се сещаш, че за да си приберат дълга трябва да те "тормозят".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя има права, но дали е придобила законно това задължение, е друг въпрос. Прочети какво е "цесия" и как се придобива, най-малкото длъжника трябва да е уведомен за това, което досега не знам някой колектор да е правил. Но докато не се заведе някое масово дело срещу тези фирми и да се оправи закона, ще продължават да правят каквото си искат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хем взимате и ползвате, хем не гледате какво подписвате. Имаш пари да се разхождаш до Англия, вероятно и пари изкарваш там, защо не си плащаш? Запор на трето лице се налага на законово основание или поне дело или поръчителство. Като си там защо не си взе тамошна карта, че и са по-евтини? За ползване предимно в роуминг има съответни клаузи за "нетипично потребление". И за толкова пари какво си взе - последната модна дрънкулка с нагризана ябълка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Anita Hristova Trifonova
      Божков: Краят на диктатурата на Борисов и Пеевски е близо

Обвиняемият бизнесмен написа пореден пост срещу управляващите на страната в

социалната мрежа Фейсбук. Този път повод стана 31-ата годишнина от началото на

демократичните промени у нас на 10 ноември 1989 г.

Преди 31 години падна един диктаторски режим. Сега имаме друг. Диктатурата на

Пеевски и Борисов доведе страната ни до Трета национална катастрофа.

Но България се събуди. Краят и на тази диктатура е близо.

...а как е с дрогата?

Преди дни Божков отново иронизира

премиера Бойко Борисов, като пусна анкета "Нуждае ли се Борисов от спешна

психиатрична помощ" и след това публикува отговорите своята страница във

Facebook, които бяха предимно положителни. 

Аз Ви казах, тук писах,

че БОРИСОВ НЯМА КОРОНАВИРУС,

ЧЕ НЕ Е БОЛЕН ОТ КОВИ19,

А ОТ КАКВО 

БОЖКОВ ВИ КАЗВА!

А дали е близо времето когато престъпни, крадливи гадове като черепи,

кости, тикви и тям подобни мутри и червени боклуци ще застанат пред

съда и ще получат заслужения си отдих на наровете в затвора, КОЙ ще

каже и ще се случи ли, а дано, ама надали. -ТА БОЖКОВ КРАЛ, АМИ

БОРИСОВ? КАРТОФИ  В БАНКЯ ЛИ Е ЯЛ!?

БОЖКОВ ПРЕД БЛУМБЪРГ: ВЛИЗАМ В ПОЛИТИКАТА,

ЗА ДА СВАЛЯ БОРИСОВ ОТ ВЛАСТ

И СЕГА НЕКА ДРУГО КАЖА-

КУКЛОВОДИТЕ СЕ ЧУДЯТ КАК ДА ГО ЗАДЪРЖАТ НА ВЛАСТ--

ДОРИ БЕЗ ИЗБОРИ,

защото се знае че няма да ги спечели ,

поне честно няма да е .

КОНСТИТУЦИЯТА НЕ ЗНАМ ДАЛИ ПОЗВОЛЯВА 

ПРОСТО БОЙКО БОРИСОВ

ДА СИ ОСТАНЕ БЕЗ ИЗБОРИ

ОЩЕ ЕДИН МАНДАТ КАТО ПРЕМИЕР,

ЗА КОЕТО ГО ГЛАСЯТ...

За тази цел революция ли

трябва да стане

или промяна на конституцията,

или пък гражданска война,

но въоръжени са само полицаите,

а АРМИЯ НЯМАМЕ!

ТОГАВА...ПОЗНАЙТЕ...
    • от dream3dprint
      Здравейте. В момента съм поставен в шах  и мат от нашите мобилни оператори. 2 год бях на договор на теленор 22 лв - 10 гб и неограничени разговори...в момента ми предлагат 8 гб за 26 лв и неограничени разговори + 10 гб за вайбър или месинджър....аз естествено не желая това, понеже вайбъра и месинджъра ми хабят макс 500 мб на месец. Може ли да ми кажете ако знаете дали в момента има някаква изгодна оферта от който и да е мобилен оператор подобна на досегашната ми? Благодаря!
    • от Тошко2001
      Здравейте!  Гледам напоследък се вихрят страшни спекули  със зеолита. Трябват ми едно 10-15 кг зеолит за земеделски цели, ама няма брате всичко живо е надуло цените. Чувам , че из кърджали бил 30-40 лв чувала ама аз съм на бая километри от там . Разполагате ли с контакти с хора/фирми, които продават на приемливи цени и пращат по куриер? Благодаря  ви. ..........
    • от loranst looa
      Здравейте искам да стартирам собствен бизнес с фирма ЕООД  по прочетох из Интернет доста неща но искам да попитам за следното нещо  ? Аз живея  в София , но тъй като имам лични ангажименти доста често се  налага да пътувам до Пловдив и бих искал да дам адрес седалище на фирмата  в Пловдив както и адрес на управлението на фирмата да бъде в Пловдив . Дружеството ще се занимава с дребна търговска дейност, та въпроса ми е мога ли да го регистрирам както си е реда с всички необходими документи в агенцията по вписванията в София  или трябва да задължително в Пловдив да го регистрирам .  
    • от Anastasia Petrova
      Здравейте искам да попитам отностно това как и къде онлайн мога да проверя за това дали една фирма  е реална или фантом . Или по просто казано ще се опитам на кратко да обясня . В началото на годината направих сериозна инвестиция закупих доста богат асортимент от домакински стоки и други подобни артикули с цел търгувия на дребно закупих ги като частно лице от фирма вносител заплатих солидна  сума за направената инвестиция получих касова бележка но искам да съм сигурна че това може да бъде доказано защото не бих желала да плащам ддс върху чужди приходи . Какво трябва да проверя булстата на фирмата седалището и и още какво . Моля за повече информация и съвети от хора които са се занимавали с подобни казуси . Благодаря .
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване