Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся програма за проверка бързината на SD карта Sony

Виж решението Разрешен от Гост,

Препоръчан отговор

Здравейте група, 

Купих си sd карта на Sony за фотоапарат(Sony SF-G32T SD) които уж са едни от най-добрите, но половината са фалшиви и Sony ги изтегля от пазара, но всичко е лото. Т. е. клиента си купува карта, и на късмет дали е оригиналната или фалшивата. Аз я снимах от двете страни и им изпратих за проверка, те ми отговориха че не от фалшивите, но мен малко ме съмнява и бих искала да и проверя скоростта. Бихте ли ми препоръчали такава програма? Благодаря предварително 

IMG_20210128_144040.jpg

IMG_20210128_143749.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 19 минути, stela22 написа:

Здравейте група, 

Купих си sd карта на Sony за фотоапарат(Sony SF-G32T SD) които уж са едни от най-добрите, но половината са фалшиви и Sony ги изтегля от пазара, но всичко е лото. Т. е. клиента си купува карта, и на късмет дали е оригиналната или фалшивата. Аз я снимах от двете страни и им изпратих за проверка, те ми отговориха че не от фалшивите, но мен малко ме съмнява и бих искала да и проверя скоростта. Бихте ли ми препоръчали такава програма? Благодаря предварително 

IMG_20210128_144040.jpg

IMG_20210128_143749.jpg

За какви пари е купена и откъде? Има ли гаранция?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

За какви пари е купена и откъде? Има ли гаранция?

От Амазон, има гаранция, всъщност мога да я върна, но ако е от тези които са без дефект бих искала да си я задържа :)

Sony SF-G32T SD-Speicherkarte (32 GB, UHS-II, SD Tough, G Serie) https://www.amazon.de/dp/B07H9FRVCY/ref=cm_sw_r_fm_apa_i_C9H0W3VN8EF3W42TNV76?_encoding=UTF8&psc=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, stela22 написа:

От Амазон, има гаранция, всъщност мога да я върна, но ако е от тези които са без дефект бих искала да си я задържа :)

Sony SF-G32T SD-Speicherkarte (32 GB, UHS-II, SD Tough, G Serie) https://www.amazon.de/dp/B07H9FRVCY/ref=cm_sw_r_fm_apa_i_C9H0W3VN8EF3W42TNV76?_encoding=UTF8&psc=1

Щом имаш гаранция си я ползвай. Като направиш няколко клипчета ще разбереш дали работи или не.

Освен това картата трябва да върви и с някакъв софтуер. Ето какво пише тук:

About this item

• Tough specification with shatterproof and shockproof design
  • The rib and switchless design increases reliability and reduces the risk of breakage.
  • Protection against dust and water with high rating (IP68).
  • High write speed up to 299 MB/s for continuous and high-resolution recordings
  • SD Scan Utility monitors the status of your card and shows you when the maximum number of write cycles is reached soon.
  • Class 10 (speed class SD), Class 3 (speed class UHS), V90 (video speed).
Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То зависи и четеца, който ползваш на компютъра, какви скорости може да поддържа и дали е на USB 3.0 поне. Иначе всяка програма, която показва скорости на четене и запис, ще ти свърши работа. Например Aida64 има тест на скоростите на дисковете, ATTODiskBenchmark, AS-SSD-Benchmark, CrystalDiskMark, дори и обикновено копиране от диска на картата и обратно под windows показва скоростта, с която се копира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

То зависи и четеца, който ползваш на компютъра, какви скорости може да поддържа и дали е на USB 3.0 поне. Иначе всяка програма, която показва скорости на четене и запис, ще ти свърши работа. Например Aida64 има тест на скоростите на дисковете, ATTODiskBenchmark, AS-SSD-Benchmark, CrystalDiskMark, дори и обикновено копиране от диска на картата и обратно под windows показва скоростта, с която се копира.

Вижте какво ми измери тази програма, изглежда нищо общо със 300мг.... :(

IMG_20210201_185539.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Raze написа:

Като гледам даже скоростта е много по-висока от това, но не е избрана картата, а диск C:.

О да извинявам се, просто побързах, сега ще го направя.. 

преди 19 минути, Raze написа:

Като гледам даже скоростта е много по-висока от това, но не е избрана картата, а диск C:.

Аз понеже много не разбирам, но посочих  диск,, Е '' където е и usb с картата и мисля че нещата не са добре, направих снимка и на скоростта от самия компютър докато прехвърля файловете. Иначе да ползвам 3.0 usb. Вие какво мислите? 

IMG_20210201_191100.jpg

IMG_20210201_191501.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш карточетец/cardreader, който разпознава UHS-II SD карти, монтиран на USB 3.0/или по висока, или вграден в хардуера, то тогава картата няма как да е тестваш.

Да не говорим, че и четеца има лимити. Трябва да се погледне и неговите спецификации.

Но, все пак ще ти покаже приблизителни резултати, с които да разбереш дали SD картата е фалшива/fake.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл да се тества карта на четец който не поддържа пълната и скорост. За UHS-II четеца трябва да има освен стандартните контакти на SD картите и тея допълнителните на втория ред. Вариант тест е ако самия фотоапарат да има възможност да се тества скоростта на картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Mr. ?? написа:

Ако нямаш карточетец/cardreader, който разпознава UHS-II SD карти, монтиран на USB 3.0/или по висока, или вграден в хардуера, то тогава картата няма как да е тестваш.

Да не говорим, че и четеца има лимити. Трябва да се погледне и неговите спецификации.

Но, все пак ще ти покаже приблизителни резултати, с които да разбереш дали SD картата е фалшива/fake.

Имам, с този изпробвам...

JSAUX USB 3.0 SD TF Kartenleser USB Card Reader Adapter TF SD Kartenleser 2 Slot Kartenlesegerät für SDXC, SDHC, SD, MMC, RS-MMC, Micro SDXC, Micro SD, Micro SDHC Karte-Grau https://www.amazon.de/dp/B0897QCY1S/ref=cm_sw_r_fm_apa_i_05W2FC210S6J0ZMXYYDH

Аз всъщност не знам правя ли нещо с тази програма... Не знам как се работи с нея.. Това е последната снимка, като само подадох къде е картата и то започна да си изчислява. Но мисля че е зле, трябва 300мг бързина да бъде-четене и писане, или нещо бъркам? 

IMG_20210201_191501.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам на карточетеца да пише UHS-II  , a само UHS-I. И затова, не може да тестваш картата за пълния и потенциал.

https://satechi.net/blogs/news/ultra-high-speed-uhs-sd-memory-cards-differences-between-uhs-i-vs-uhs-ii

Трябва ти карточетец UHS-II, като този е минимума:

https://www.amazon.de/-/en/Transcend-Compact-Multi-Function-CompactFlash-TS-RDF9K2/dp/B07K2JMJC6/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=transcend+card+reader&qid=1612206157&s=computers&sr=1-2

Но, ако искаш по високи скорости то тогава си вземи по-скъп карточетец:

https://www.amazon.de/-/en/Sony-MRWS1-UHS-II-Card-Reader/dp/B06XSCHJY8/ref=sr_1_8?dchild=1&keywords=card+reader+uhs-II&qid=1612206746&s=computers&sr=1-8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Mr. ?? написа:

Не виждам на карточетеца да пише UHS-II  , a само UHS-I. И затова, не може да тестваш картата за пълния и потенциал.

https://satechi.net/blogs/news/ultra-high-speed-uhs-sd-memory-cards-differences-between-uhs-i-vs-uhs-ii

Трябва ти карточетец , като този е минимума:

https://www.amazon.de/-/en/Transcend-Compact-Multi-Function-CompactFlash-TS-RDF9K2/dp/B07K2JMJC6/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=transcend+card+reader&qid=1612206157&s=computers&sr=1-2

Но, ако искаш по високи скорости то тогава си вземи по-скъп карточетец:

https://www.amazon.de/-/en/Sony-MRWS1-UHS-II-Card-Reader/dp/B06XSCHJY8/ref=sr_1_8?dchild=1&keywords=card+reader+uhs-II&qid=1612206746&s=computers&sr=1-8

На мен целта в момента ми е да измеря картата. Но явно няма да стане. Бих могла на по-късен етап да си купя този sony четец, изглежда добър. А има ли някакъв начин все пак тази карта да се измери? Благодаря ви за отговорите! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Устройството, на което се ползва, не позволява ли връзка с компютъра чрез кабел? Какви интерфейси поддържа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Устройството, на което се ползва, не позволява ли връзка с компютъра чрез кабел? Какви интерфейси поддържа?

Имате предвид фотоапарата за който е картата? Има кабел, с който може в лаптопа да ги свържа. После какво правя? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Връзката каква е? USB 2 или 3? Понеже ако е 2, няма да има разлика. Иначе пак по същия начин - като се свърже апарата, картата ще се появи като дисково устройство и на него могат да се направят тестове или просто да се копират по-големи файлове от и върху картата и да се види каква максимална скорост показва windows при копирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Връзката каква е? USB 2 или 3? Понеже ако е 2, няма да има разлика. Иначе пак по същия начин - като се свърже апарата, картата ще се появи като дисково устройство и на него могат да се направят тестове или просто да се копират по-големи файлове от и върху картата и да се види каква максимална скорост показва windows при копирането.

Фотоапарата не е от най-новите, едва ли ще е 3(Nikon d90). Така че ще взема да си поръчам и четеца, щом няма друг вариант, а и ще е по-бързичко. Мерси много! Хубава вечер! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е пробвай, включи го на USB3 порт и виж как копира и записва. Ако те задоволяват скоростите, не мисля, че има нужда да даваш излишни пари. То реално самия фотоапарат дали може да ползва високите скорости на картата изобщо, след като е стар модел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, stela22 написа:

Фотоапарата не е от най-новите, едва ли ще е 3(Nikon d90). Така че ще взема да си поръчам и четеца, щом няма друг вариант, а и ще е по-бързичко. Мерси много! Хубава вечер! :)

Щом апарата е стар модел, нямаше нужда от карта UHS-II, освен ако, няма да купуваш нов апарат поддържаш стандарта.

SD карта, UHS-I e достатъчна.

Единствената разлика с по-бърз четец,  е че ще прехвърляш снимките, по-бързо на компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
на 1.02.2021 г. в 20:36, Raze написа:

Е пробвай, включи го на USB3 порт и виж как копира и записва. Ако те задоволяват скоростите, не мисля, че има нужда да даваш излишни пари. То реално самия фотоапарат дали може да ползва високите скорости на картата изобщо, след като е стар модел?

Здравейте, вклчвам се отново в темата, бях много заета, но днес ми пристигна ubs 3.2,UHS II, и направих тест. Нещо не ми хареса, ще закача снимки, бихте ли ми написали вашето мнение? От Sony ме убеждават че картата ми не засегната от грешката която я има при много от този им вид sd карти, но един човек в Амазон има със същите номера и казва че са засегнате. Сега би трябвало да покаже с точност колко чете и пише (с подходящото usb UHS-II ) , но понеже много не разбирам, бих искала ваше мнение. Благодаря ви предварително! 

П. П. Прехвърлях към 6гб,като скоростта се менеше непрекъснато, от 20мб до 100мб

IMG_20210226_152708.jpg

IMG_20210226_152648.jpg

IMG_20210226_152912.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, stela22 написа:

П. П. Прехвърлях към 6гб,като скоростта се менеше непрекъснато, от 20мб до 100мб

нормално
когато се записва един голям файл, ще ти е максимална скоростта
няма как да ти е максимална при 635 елемента
губи се време, всеки елемент да се проверява преди да се запише и от там пада скоростта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, дръндю написа:

нормално
когато се записва един голям файл, ще ти е максимална скоростта
няма как да ти е максимална при 635 елемента
губи се време, всеки елемент да се проверява преди да се запише и от там пада скоростта

Да но дефакто картата ми има четене и писане 300мб бързина, и е UHS-II, с новото ми usb- 3.2 UHS-II не би ли трябвало бързината да е над 200 мб поне? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, stela22 написа:

Да но дефакто картата ми има четене и писане 300мб бързина

дефакто, няма как да ти  е една и съща скоростта на четене и запис 
при запис имаш закъснение от четене на файла
няма как да запише нещо преди това да го е прочело
намери си  един по-голям файл и пробвай за да видиш реалната скорост на запис

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...