Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Духовното и физическото, какво точно сме ние?

Препоръчан отговор

Здравейте,

От доста време мислех по въпроса,дали изобщо си струва да пускам такава тема,и дали ще й бъде обърнато внимание.

Бих се радвала да чуя мненията ви по темата, а след това на дълго и широко ще обясня и моята гледна точка.

П.С.

Ако темата не се намира в подходящия раздел,моля модерорите/админите просто да я преместят, където трябва.

Редактирано от al3x (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние истинските мъжете атеисти сме биология и секс нагон, от духовни измишльотини не разбираме нищо.
Според нас мозъчната дейност е функция на материята. Следователно любовните чувства не могат да съществуват без наличието на добре изваяна материя съставена от женски клетки. 
Абе не става влюбването в статуя от мрамор. 
Трябва си да има насреща генетичен материал с подходящо качество за създаване на наследник.
Та така, това неразбираемо духовно, освен за продължаване на човешкия род, хич тамън за друго не ми е изтрябвало сестро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме подобие на Бог. Той ни е вдъхнал посредством Светия Дух разбирания за този свят.

Към даден момент в миналото е пратил своя син, за да го изпита във вярност тук сред нас.

Същия жертва своята плът, за да покаже на нас, човеците истината.

Някои я разбират, но други са лукави и всячески се опитват да префасонират истината в техни нисши страсти.

Това сме ние докато не проумеем истината сами. После е лесно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, dioib написа:

Това сме ние докато не проумеем истината сами. После е лесно.

Истината. Често съм разсъждавала, медитирайки с часове, относно истината. Истината я свързвам със знание и мъдрост. За едни тя е едно,а за други съвсем друго. Всеки има своя избор да вярва в каквото душа му иска.

Ще си излея душата точно тук. Често гледам хората,техните дествия,мислимповедение и как те гледат на душевната си същност. Ами,никак. Чисто, просто и ясно, са я задушили, като са изгубили своята същност,в търсене на себе си. Превърнали са вярването,знанието и силата в митове, а на нейно място са я изопачили донстепен, такава че са я заместили с култове, религиозни учения,които са съмнителни. Тезата си продкрепям само с един факт. Каквото или които ни е създал е,по негов образ и подобие, т.е. ние притежаваме в гена си същите способности,каквито и това (или този) което ни е създало. 

В днешно време хората "закърнват" духовно,без да могат да видят истинските си "способности". Тъжно е.Света би бил по-добър, ако се "събудят".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, al3x написа:

Всеки има своя избор да вярва в каквото душа му иска.

Да, така е.

Истината с едно изречение е: Децата ти да са по-щастливи от теб! Банално звучи, но все пак аз съм човек. ;)

Човек трябва да възпита децата си по начин който те ще живеят по-добре от него.

Да, същите ще изживеят вид изкушения, но по този начин се калява вярата им в утрешния ден на човечеството.

Ти ако си загрижен само и единствено за своята си душа, ми добре. Не възразявам, но твоята душа не е по-висша от душата на друг.

Продължавай да меди какво си ... Не ми пречиш. Като огладнееш какво правиш?! Трудиш ли се?! Мислиш ли за своите деца?! Какво реално вършиш, за да я достигнеш въпросната истина?! О, чакаш нещо от отвъдното ли ...

Щом си решил да вегетираш = няма проблем, но това не е истината свързана с човек, а само и единствено с теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dioib написа:

Ти ако си загрижен само и единствено за своята си душа, ми добре. Не възразявам, но твоята душа не е по-висша от душата на друг.

Продължавай да меди какво си ... Не ми пречиш. Като огладнееш какво правиш?! Трудиш ли се?! Мислиш ли за своите деца?! Какво реално вършиш, за да я достигнеш въпросната истина?! О, чакаш нещо от отвъдното ли ...

Щом си решил да вегетираш = няма проблем, но това не е истината свързана с човек, а само и единствено с теб.

Разбира се. Аз съм на принципа, аз съм се приела каквто съм, а другите такива каквито са. Нормално е, да има търкания в мненията,или да се различават. Всеки е уникален сам по себе си.

Относно другото, разбира се че водя социален живот, живея, храня се, дишам, заабавлявам се и така на татък. Би било странно ако не го правех,нали.

А ето тук, ми стана малко тъжно,че си помисли че правя разделение на хората по каквито и да било критерии. За мен няма повече или по-малко човеци. Всеки, които търси,намира. Които иска,получава. Също,исках да добавя - не искам а и не трябва да се разделя духовното от физическото. Според мен трябва да се съчетаят. 

И последно...за въпросната истина, бих ти изписала при интерес доста неща, но още не зная дали някой би ги приел, и за това си я пазя за себе си - струва ми се най-удачно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човекът е създаден от растенията и насекомите

защо е  нужен единствено на тях 

за да отделяме  въглероден диоксид и  с него а се хранят растенията

а когато се се храним и изхождаме помагаме  на растенията да се размножават

космената покривка на бозайниците е предназначена за укритие на насекоми и някои растения се прихващат към нея както чичката и да пътуват и да се засеят на ново място

и насекомите  да ни виждат  в тъмното

и сме им храна 

и когато ни убождат с хоботите ни вкарват днк  и ако е качествено си го заделяме и еволюираме

ако не е качествено се разболяваме или умираме или преборваме това днк и го изхвърляме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Генадий 35 годишен написа:

човекът е създаден от растенията и насекомите

защо е  нужен единствено на тях 

за да отделяме  въглероден диоксид и  с него а се хранят растенията

а когато се се храним и изхождаме помагаме  на растенията да се размножават

космената покривка на бозайниците е предназначена за укритие на насекоми и някои растения се прихващат към нея както чичката и да пътуват и да се засеят на ново място

и насекомите  да ни виждат  в тъмното

и сме им храна 

и когато ни убождат с хоботите ни вкарват днк  и ако е качествено си го заделяме и еволюираме

ако не е качествено се разболяваме или умираме или преборваме това днк и го изхвърляме

Найстина интересно мнение. Радвам се да го чуя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, al3x написа:

И последно...за въпросната истина, бих ти изписала при интерес доста неща, но още не зная дали някой би ги приел, и за това си я пазя за себе си - струва ми се най-удачно.

Ето едно нещо което забелязвам. Страх, че не ще приемат нещо ...

Това е само един твой страх ... в психологията от там се тръгва ...

Вярващия човек не се страхува да се изповяда. Той знае на кого.

Принципно се вижда и мания за преследване ... но това е друга тема ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и продължение по - случая

еволюираме умствено за да сме мозъка на растенията и насекомите и по някакъв начин да видим границите на материята-  космоса и в близък план да видим как да излезем от планетата земя и да стигнем до друга планета после друга звездна система след това  друга галактика 

това е целта.

защото бурена така прави

когато го засадиш в земята се размножава до край

ако не може

еволюира

започва да прави дълги  клони

и ако саксията се запълни започват семената  да му се пръскат по пода

преди 1 час, Белгиеца написа:

Абе не става влюбването в статуя от мрамор. 

съгласен

но мисля че може да има влюбване в пластмасовите манекени за дрехи

знаеш ли какви хубави форми имат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dioib - Прав си до някъде, и не си. Въпроса не е до това мен дали и от какво ме е страх, а до това до колко бих могла да споделя от житейските си преживявния,без да бъда сметната за откачалката на форума :))))

Не бъркай манията за преследване с амбицията за нещо по-добро. Все пак всичко това е с хипотетичен харктер, ние сме просто съфорумници, споделящи рзлични гледни точки, тези и мнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dioib написа:

Ние сме подобие на Бог.

ако и той ходи до тоалетна....

гнусна работа 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Генадий 35 годишен написа:

когато го засадиш в земята се размножава до край

С растенията се занимава жена ми. :) Тя би се съгласила с теб, но не точно така при животните, да не говорим при човек ... :)

Благодаря ти, че ме развесели! :)

преди 2 минути, al3x написа:

Прав си до някъде, и не си.

Седнал съм. ;) Все пак съм подобие, но не и оригинал. Това не е квантов модел. ;)

п.п. Човек съм и греша ... ;)

преди 3 минути, al3x написа:

споделя от житейските си преживявния,

Това е ... преживяла си, но не си ги изживяла ... трябва си споделяне ... но с подходящия човек, а не със всеки ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dioib написа:

С растенията се занимава жена ми. :) Тя би се съгласила с теб, но не точно така при животните, да не говорим при човек ... :)

Благодаря ти, че ме развесели! :)

напротив

така е

човекът е инструмент

ако човекът е счупен си сeди на едно място

и няма как да се срещне  с другия пол по улицата и да направят друг инструмент

и генетичния материал се унищожава защото целта е

да има прогрес

със счупени крака  в космоса не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dioib написа:

Това е ... преживяла си, но не си ги изживяла ... трябва си споделяне ... но с подходящия човек, а не със всеки

Така е. И съм изживяла, и съм преживяла по-точно казано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, al3x написа:

Така е. И съм изживяла, и съм преживяла по-точно казано.

каквото се е случило е имало шанс да се случи

номера е шанса за случване на лошите неща  да се държи нисък

а шанса за случване на хубавите висок

примерно пускам тото

имам шанс да спечеля

ако не пускам тото няма да спечеля от тотото

това е от малкото примери с нагледен нулев шанс 

друго

има шанс да ме блъснат на пешеходна пътека

ами просто не  преминавам на пешеходна пътека 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Генадий 35 годишен написа:

Не бе бате ... в ная мааала му викъбе съдба ... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dioib написа:

Не бе бате ... в ная мааала му викъбе съдба ... :)

съдба е друго - обратното  когато нещо е с малък шанс да ти се случва ти стане 

докато за кармата работиш да ти се  случва- примерно  изключваш лампата - удължаваш и живота

когато изгори я сменяваш и  те удря ток

това значи че когато изключиш лампата си удължаваш живота  колкото си удължил живота на лампата защото е могла да изгори по рано и тока да те хване по- рано.

най- добре е да викаш чужди хора да правят неща опасни за живота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Генадий 35 годишен написа:

съдба е друго - обратното  когато нещо е с малък шанс да ти се случва ти стане 

Не намесвай математиката и шанса.

Не си достатъчно подготвен в тази дисциплина, защото щеше да си доктор и определено нямаше да си тук във форума.

Не е проблем да си лентяй. Просто стани на определена възраст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Генадий 35 годишен написа:

примерно пускам тото

имам шанс да спечеля

ако не пускам тото няма да спечеля от тотото

друго

има шанс да ме блъснат на пешеходна пътека

ами просто не  преминавам на пешеходна пътека 

Много добре казано

Ще допълня още нещо: мислиш си че ще те бутнат на пешеходната пътека и то вземе ,че се случи ...

Има и друг вариант:

Фокусираш се обаче при преминаването мислейки си че няма да ти се случи нищо лошо и найстина става така. Или просто изхвърляш от съзнанието си негативния вариант.

А примера с тотото:

Пускаш тото,но с намерение че едва ли ще спечелиш и съмннията.... е, точно и това се случва не печелиш.

А има и друг вариант, изхвърляш съмненията си относно негативния вариант, без да мислиш за всички несполучливи варианти, и оставаш в тихо очакване,знаейки че...ще спечелиш.

И, хоп, печелиш - независимо от размера на печалбата.

Но, за да сработи не трябва да допускаш в мислите разума да формулира всякакви негативни сценарии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, al3x написа:

Често гледам хората,техните дествия,мислимповедение и как те гледат на душевната си същност. Ами,никак.

Даже и да не се развива "душевната същност" я има у човека, иначе нямаше да бъде човек и живо същество.

Основното за живото същество е да "яде, пие и спи".
Така наречената "нормалност" означава някакво средно ниво.
Когато за човек се каже, че не е нормален, обикновено се разбира нещо лошо.
Но всъщност, ако човек не е "нормален", може да бъде и много по-добър от нормалните.
Така че "откачен" може да бъде голяма похвала, ако "нормалните" само ядат, пият и спят.

Човешкият живот е много кратък, един  живот не стига да се научи или постигне нещо значително.
Лично аз съм привърженик на традиционни учения, но предпочитам да се говори за същността на нещата,
а не да се поставят "етикети".
За някой човек гледам да си създам мнение по това какъв е самия той, какви са личните му качества,
а не по това какъв му е "етикета" - как се казва нацията, религията му и т.н.

Човек може да поиска да се развива духовно или в друг аспект, ако неговото съществуване не го задоволява с нещо.
Не винаги този мотив е алчност за повече или страх от нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NVJ написа:

Даже и да не се развива "душевната същност" я има у човека, иначе нямаше да бъде човек и живо същество.

Тук сме на едно мнение, това е зложено във всеки един от нас. 

току-що, NVJ написа:

Човек може да поиска да се развива духовно или в друг аспект, ако неговото съществуване не го задоволява с нещо.
Не винаги този мотив е алчност за повече или страх от нещо.

Абсолютно съгласна с теб. 

Всеки сам избира пътя си. Вариантите са два, или вървиш нагоре, или стоиш на едно място,позволявайки на света да те "влачи". 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, al3x написа:

Всеки сам избира пътя си. Вариантите са два, или вървиш нагоре, или стоиш на едно място,позволявайки на света да те "влачи". 

Няма горе или долу. Има напред само!!! ;)

Имам любим словоред: Пепел и сол назад, а ние напред! Нито крачка назад!!!

Живота утре ще е по-хубав от днес! От нас зависи! Вече след натискане на клавиша "Добави отговор" ще е минало ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, al3x написа:

Истината я свързвам със знание и мъдрост. За едни тя е едно,а за други съвсем друго. Всеки има своя избор да вярва в каквото душа му иска.

Абе ша дойдете вие на мойта... 😁
Хората сме просто организми живеещи на тая планета докато някой ден не я халоса някоя комета или не я изпапка слънцето след някой и друг милиард години, междувременно тя самата си ни го напомня като ни подрусва отвреме на време.

преди 4 часа, dioib написа:

Ние сме подобие на Бог.

Демек стареца си цъка SIMS с нас, и ко ша стане като му писне и деинсталира играта?

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване