Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с включването на актуализации на windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте, от няколко дена се опитвам да тегля няколко безплатни приложения от сайта на microsoft, но все дава грешка, грешката в детайли е че обновленията на системата са спрени и че трябва да се включат преди да мога да тегля... добре ама като вляза в секцията за обновления ми зарежда и толкова, без грешка без нищо. Тук да кажа, че най- вероятно поради ъпдейт който дава грешка или грешки в някои игри, преди време помня че най- вероятно съм ги спрял, проблема е че сигурно съм го направил гледайки някой клип в youtube.... и не знам точно какво съм направил. От servises намирам windows update, но не ми ми дава да пусна процеса, по долу ще дам скрийн. Та ако може да помогнете, мерси.

https://img321.com/view/image/d2f40f07-153b-4a82-b7c6-c8afe19add6e

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 95
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Мерси от душа. 🙂 Инак поста, си е един път, просто за мид, два ме остави без думи.  п.п. Мерси и на вас колега "Цър-Вул", през цялото време давахте мнения и опитвахте да помогнете. 🙂

За да премахнеш Farbar Recovery Scan Tool направи следното: Преименувай изпълнимия файл FRST64.exe на Uninstall.exe.      =>     Кликни с десен бутон на мишката върху Uninstall.exe

теглят се, в services всичко си беше вкючено и работещо, мисля че всичко вече е наред😁

Публикувани изображения

За кое/кои приложение/я става дума, може ли линк?

Колкото до обновленията : https://support.microsoft.com/en-us/topic/how-to-enable-and-to-disable-microsoft-update-90bc0156-b08e-8045-25a7-2d0543061ed2

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай го на  Manual и го стартирай
Стартирай и Windows Update service
И пробвай да търсиш ъпдейти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Задай го на  Manual и го стартирай
Стартирай и Windows Update service
И пробвай да търсиш ъпдейти.

е не.... не знам какво става, стартирах този background intelligent, после стартирах или по скоро опитах да стартирам windows update, уж се стартира, запаметявам всичко и като излаза и пак вляза все едно не съм го пипал, стои си на disabled и толкова... ето скрийн на грешката като опитам да изтегля нещо от stor-a

https://img321.com/view/image/b665c127-436f-4670-a027-29b1ba0b4e78

а като вляза в обновления на уиндоус, естествено нищо не става зарежда една празна страница и толкова https://img321.com/view/image/ac42c0a4-4387-4f75-a0f1-fbf2adaf0d7f

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, The Reaper написа:

е не.... не знам какво става, стартирах този background intelligent, после стартирах или по скоро опитах да стартирам windows update, уж се стартира, запаметявам всичко и като излаза и пак вляза все едно не съм го пипал, стои си на disabled и толкова... ето скрийн на грешката като опитам да изтегля нещо от stor-a

https://img321.com/view/image/b665c127-436f-4670-a027-29b1ba0b4e78

а като вляза в обновления на уиндоус, естествено нищо не става зарежда една празна страница и толкова https://img321.com/view/image/ac42c0a4-4387-4f75-a0f1-fbf2adaf0d7f

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/windows-10-windows-update-keeps-turning-it-self/323c832e-119f-4552-8641-474acbd3dcff

Горе те питах нещо, питаш си ушите гледам, ок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, The Reaper написа:

нищо не става зарежда една празна страниц

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/blank-screen-in-windows-update/b1a9a52d-33d6-490b-8493-55d4ce8f822a

преди 51 минути, The Reaper написа:

Като минеш през съветника за отстраняване на пробблеми [Troubleshoot] какво става накрая?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че и полето е бяло. Това се случва и при проблем с регистрацията на системните файлове.

Може да се пусне една команда за регистрацията им:

For /F %s in ('dir /b *.dll') do regsvr32 /s %s

Или направо да се опита с Tweaking инструмента с поправка 16 от списъка:

https://www.kaldata.com/forums/topic/298121-проблем-при-ъпдейт-на-уиндоус-10/?do=findComment&comment=4705585

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми че те много програми за бакъп си препарират системата и няма как да инсталираш от стора, нито да ъпдейтваш, нито пък фреймуорк да си слагаш! Например, ако е инсталирана Deep Freeze - йок манипулации по Уиндоус! :) Първо се научете, че винаги се започва от тук! После вече упражнения с командоси и команди за експерименти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Ми че те много програми за бакъп си препарират системата и няма как да инсталираш от стора, нито да ъпдейтваш, нито пък фреймуорк да си слагаш! Например, ако е инсталирана Deep Freeze - йок манипулации по Уиндоус! :) Първо се научете, че винаги се започва от тук! После вече упражнения с командоси и команди за експерименти.

То и един IMAGE е достатъчен и не му трябва дори DeepFreeze/Shadow Defender. Един Macrium Reflect Free (или по-добре платен с Image Guardian) и спи града.

Ама каруцата като се обърна пътища много...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, съжалявам за късния отговор от моя страна... Снощи пробвах доста работи като цяло без резултат... По едно време даже не щеше и администраторски права да ми признава... Днес като се прибера ще видя и пробвам точно каквото сте написали

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

То и един IMAGE е достатъчен и не му трябва дори DeepFreeze/Shadow Defender. Един Macrium Reflect Free (или по-добре платен с Image Guardian) и спи града.

С Deep Freeze е по-удобно и спокойно, без съмнения за настъпили промени, програмата винаги почиства боклука ти след рестарта. Клониращите правят презапис на всичките данни, докато бакапите правят запис само на промените. Така се щади твърдия диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

От Windows PE в cmd:
DISM /image:C:\ /optimize-image /boot
Dism /Capture-Image /ImageFile:"D:\Images\Factory.wim" /CaptureDir:C:\ /Name:Factory
И се възстановява с:
D:\ApplyImage.bat D:\Images\Factory.wim

ApplyImage.bat:

rem == ApplyImage.bat ==

rem == These commands deploy a specified Windows
rem    image file to the Windows partition, and configure
rem    the system partition.

rem    Usage:   ApplyImage WimFileName 
rem    Example: ApplyImage E:\Images\ThinImage.wim ==

rem == Set high-performance power scheme to speed deployment ==
call powercfg /s 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c

rem == Apply the image to the Windows partition ==
dism /Apply-Image /ImageFile:%1 /Index:1 /ApplyDir:W:\

rem == Copy boot files to the System partition ==
W:\Windows\System32\bcdboot W:\Windows /s S:

:rem == Copy the Windows RE image to the
:rem    Windows RE Tools partition ==
md R:\Recovery\WindowsRE
xcopy /h W:\Windows\System32\Recovery\Winre.wim R:\Recovery\WindowsRE\

:rem == Register the location of the recovery tools ==
W:\Windows\System32\Reagentc /Setreimage /Path R:\Recovery\WindowsRE /Target W:\Windows

:rem == Verify the configuration status of the images. ==
W:\Windows\System32\Reagentc /Info /Target W:\Windows

Източник:тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Бонбон с катран! написа:

С Deep Freeze е по-удобно и спокойно, без съмнения за настъпили промени, програмата винаги почиства боклука ти след рестарта. Клониращите правят презапис на всичките данни, докато бакапите правят запис само на промените. Така се щади твърдия диск.

И да и не. Както писах и преди DeepFreeze не разпознава вредни и полезни промени и с нея заминават всички такива. А някои може да са желани такива...така че дотук с удобството. А при IMAGE-a има правило да се прави на чиста и стабилна система. Никой не е казал да имаш само 1 Image. Правиш 1, когато ти харесва как работи системата, ползваш да речем системата месец (през това време си актуализирал Windows, програми и прочие)...правиш втори. Правиш нов IMAGE и временно държиш още стария докато се увериш. че ти харесва как продължава да работи системата и, че новия IMAGE е наред. После триеш стария и т.н. Т.е. желателно е да имаш поне 2 версии на IMAGE-a. Още по-удобно е в платената версия, която има и differential и incremental IMAGES. Но въпрос на вкус като цяло. Може да се ползват и двете програми...IMAGE-a пак да си го има, а DeepFreeze за тест на непознати файлове, но да го спираме, когато искаме да променим нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, така след като седмицата успешно мина и най- напрая се наспях като хората, какво успях и не успях да направя;

До колегата 'цър-вул' който в сряда ме е питал какво става като пусна програмата troubleshoot; винаги зарежда и не намира грешки, освен преди броени минути като пробвах това което колегата 'b-boy/style/ ми е препоръчал с инстримента за поправка; тогава въпросната troubleshoot намери уж някакви си 2 грешки и ги поправи, ала без никакъв резултат.

сега до инструмента за поправка (b-boy\style\ ) не, не помогна, следвах стъпките, и сложих отметка само на поправка на ъпдейти 16, нищо.

пак до колегата 'цър-вул', който в четвъртък е постнал да пробвам windows PE от CMD... тука точно не мога да разбера какво да постна в командния прозорец и/или какво точно да въведа, пробвах няколко пъти (честно казано много много и не смея да въвеждам така, като си нямам грам понятие за какво е или каква е целта)... не мога точно да следвам стъпките в поста, съжалявам за което.

И така с две думи няма резултат и не знам на какво се дължи това състояние на уидоус-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временно спри защитната стена!
Стартирай command prompt (Admin) и в черния прозорец постави копирания текст:

net stop wuauserv
net stop bits
rd /s /q C:\Windows\SoftwareDistribution
net start bits
net start wuauserv
sfc /scannow
usoclient StartScan

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, цър-вул написа:

Временно спри защитната стена!

net stop wuauserv
net stop bits
rd /s /q C:\Windows\SoftwareDistribution
net start bits
net start wuauserv
sfc /scannow
usoclient StartScan

https://img321.com/view/image/26cfde33-9073-4bbe-ba51-d7b97668b3dd

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, цър-вул написа:

Рестартирай и пробвай да направиш проверка за актуализации

същата работа, без промяна, то процеса в servises не се стартира, и дава същата грешка, (windows update)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, цър-вул написа:

А при ръчно стартиране на wuauserv?

това къде е не го виждамс

п.п.  Наистина си мисля че има нещо друго... не мисля че от servises ще стане работата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

net start wuauserv
Виж в Windows Update дали ще сканира/намери ъпдейти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване