Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ при свързване на настолен компютър към Wi-Fi мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един настолен компютър Lenovo с Windows 10 и дънна платка ThinkCentre M58p.

2WjQhG.jpg

На белия слот съм поставил Wi-Fi карта (DWL-520 Wireless 2.4GHz (802.11b) PCI Adapter), но само я разпознава и не мога да открия работещ драйвър за нея за да сработи с Windows 10 / 64bit. 
Вероятно е доста стара и вече не се поддържа. 
image.png.52a689fef686f35af1ca20fd138dec10.pngimage.png.7aa5846bd258f4e21d37dfd9f285dcf2.pngimage.png.dde7b343a8ea3bdad1f0348f37a38ad5.png

Какви варианти имам като цяло да свържа безжично този компютър към Wi-Fi връзка излъчвана от рутер? Разполагам с Усилвател за Wi-Fi сигнала – Xiaomi Mi Repeater 2 стик, но дали мога с него да направя връзката? 

Имам и друго устройство Xiaomi Смарт Устройство Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro Extender Усилвател. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ConZoli написа:

DWL-520

Е изключително стар - 2003 и много бавен - до 54Mbps. В музея или в кофата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щото компютъра пък е много нов :) Core 2 duo....

Виж някои от тези няма ли да станат, въпреки че са за vista най-новите. Пробвай с ръчно инсталиране.

D Link DWL 520 Drivers Download for Windows 10, 8, 7, XP, Vista (driverguide.com)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Windows 98SE, Windows 98

Що губиш времето на човека?
@ConZoli, купи си един wifi USB адаптер за 15ина лв. И си реши проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, цър-вул написа:

Що губиш времето на човека?
@ConZoli, купи си един wifi USB адаптер за 15ина лв. И си реши проблема.

Хайде да проверяваме, преди да пишем! Ето го архива D-Link_DWL-G520.rar:

spacer.png

х86 е, ама тази видеокарта като са я правили едва ли е имало х64. Ако стане - стане, ако не - търси друг адаптер, нищо не пречи да пробва, за 2 мин. работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти решението. И струва само 15 лева..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Емил Костов написа:

Ето ти решението. И струва само 15 лева..

Емо! Поне да беше му казал ако избере този адаптер да погледне на гърба му дали е версия 3.  Иначе ще има нова тема, че няма драйвер за Win 10, независимо, че и за версия 1 също има, но не е на диска с който се продава адаптера. Другият вариант е този, който RAZE му е посочил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен тъп-линк имам WN721N, стар е, но си работи без проблеми с windows 10. Никъде не пише каква версия е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Хайде да проверяваме, преди да пишем! Ето го архива D-Link_DWL-G520.rar:

Ще тръгне, ама...никога на Win 10 X64...
Така, че не губи времето на човека!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Подобен тъп-линк имам WN721N, стар е, но си работи без проблеми с windows 10. Никъде не пише каква версия е.

На задната страна има черен стикер. На нея пише. Имам 3 точно версия 1. Купувани през 2011 година. А твоя е 721 - без външната антена. Eмил е посочил модел 722N

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Profruit написа:

Пише! Обърни го и внимателно разгледай стикера. Написано е с малки букви.

и аз съм с такова и виндовса сам си намери работещ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kolev71 написа:

На задната страна има черен стикер. На нея пише. Имам 3 точно версия 1. Купувани през 2011 година. А твоя е 721 - без външната антена. Eмил е посочил модел 722N

ОК, покажи ми кое е версията?

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

spacer.png

Разе! Не разбра ли, че се говори за модел 722N ?  Трябва ли непременно във всяка тема да се изострят отношенията между хората? Коя година си го купил твоя 721? Навремето всички български фирми се нажебиха с този модел и той  досега, до този момент все още масово се продава. Нали хората трябва да си върнат парите. Трябва ли да ги интересува версията? 

ScreenShot006.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Kolev71 написа:

Емо! Поне да беше му казал ако избере този адаптер да погледне на гърба му дали е версия 3.  Иначе ще има нова тема, че няма драйвер за Win 10, независимо, че и за версия 1 също има, но не е на диска с който се продава адаптера. Другият вариант е този, който RAZE му е посочил.

Драйверите за 8,1 стават за 10. Постоянно го ползвам и в момента. Гарантирам за думите си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Raze написа:

spacer.png

Версия 1 по-простата причина, че модела няма вариации/модификации. Не очаквах толкова древен модел. Притежавам доста подобни стикове, зашото са "хакерски". Елементарно могат да се изпържат. В linux са железни. И понеже стана манджа у дома ги надписвам с маркер, коя версия са. Версията е до бар-кода или до модела с ситни букви на обратната страна.

spacer.png

A този лежи на рафта.

spacer.png

Oптичният ми 5G ги пенсионира.

поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kolev71 написа:

Разе! Не разбра ли, че се говори за модел 722N ?  Трябва ли непременно във всяка тема да се изострят отношенията между хората? Коя година си го купил твоя 721? Навремето всички български фирми се нажебиха с този модел и той  досега, до този момент все още масово се продава. Нали хората трябва да си върнат парите. Трябва ли да ги интересува версията? 

Аз казвам за моя, мислех, че за него питаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

точно същият ама с антенка и е кръстен 722N
няма версия, няма нищо
при търсене онлайн, джама го разпознава като AR9271

936130017_.PNG.891886311718f5294a2c41e04c78a0b5.PNG

при инсталиране с .inf файла на версия V1, се вижда това - TP-LINK

1806789760_1.PNG.339f07716a2390186452a46f32b5ebce.PNG

версии V2 и V3 са други чипове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Profruit написа:

Притежавам доста подобни стикове, зашото са "хакерски". Елементарно могат да се изпържат. В linux са железни.

аве знайх си че си хакер 
ама все още държи
не съй изпържил, въпреки че му дигам от нормалните 20db  на 35db за да досаждам на неприятни съседи
тъй де, аз къртач немам, ама съм му намерил цаката
:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Драйверите за 8,1 стават за 10. Постоянно го ползвам и в момента. Гарантирам за думите си.

Подкрепям. Безжичния адаптер на TP Link 722n, със хардуерна версия 1, го използвах (преди да го продам) на трите Windows OS x64 (7, 8.1, 10).

и работеше. Но при 10-ката се изключваше/включваше от-време на време.

Проблема се реши с поредния Windows 10 ъпдейт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си взех 722N V2 с чип на realtek, но се оказа, че старите линукси нямат драйвери за този вариант.:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, M.Николов написа:

Аз пък си взех 722N V2 с чип на realtek, но се оказа, че старите линукси нямат драйвери за този вариант.:rolleyes:

Здрасти Николов! Обърни се за помощ  към Белгийчето. Не виждам от форума друг, който може да ти помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, M.Николов написа:

Ти пък ... защо ползваш „старите линукси“???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във връзка с коментарите Ви, поръчах тази:
https://www.emag.bg/adapter-wireless-tp-link-usb-2-0-tl-wn722n/pd/E8RV7BBBM/
От коментарите виждам, че е версия 3. В крайна сметка ще работи ли на Win10/64bit или не или да търся версия 1? 🙄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване