Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как съм го направил в Xubuntu

Препоръчан отговор

Кой ще познае как съм направил да виждам горе в малкото бяло прозорче скоростта за Download и за Upload в Xubuntu ?
Важно уточнение, прозорчето мога да го пускам и да го спирам по желание и ще е видимо и върху браузъра, ако той е чак до горния край на екрана.
А сега де ?

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 139
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

https://www.xfce-look.org/p/998895/ Казва се  Netspeed та толкоз за големия спец Ами аз съм маг 2 ниво та му разгадах номерата

Голяма истерия за едно нищо.... Добавен аплет за наблюдение на мрежата с прозрачност,прозрачен панел и т.н...Пък  каквото и да е там...      

Прекрачи границата. Определено ти хлопа дъската, ама много яко ти хлопа. Защо си въoбразяваш, че някой се интересува от смешните ти "свръх-секретни открития"? Че и да е длъжен да ти отговаря? Деск

преди 17 минути, Белгиеца написа:

Кой ще познае

Май бъркаш знанието с врачуването и с шансовете в тотализатора.
И заглавието предполага описание на това как си го направил, А НЕ ВЪПРОС!
Ако беше питане трябваше да завършва с питанка. Е те така - ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.xfce-look.org/p/998895/

Казва се  Netspeed та толкоз за големия спец

преди 5 минути, цър-вул написа:

Май бъркаш знанието с врачуването и с шансовете в тотализатора.

Ами аз съм маг 2 ниво та му разгадах номерата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Казва се  Netspeed

Ти пък! Разби 'сичко деЦко у как му викаше ти - белгийската мида...🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с conky ще може прозрачно, ненатрапчиво

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Белгиеца написа:

Кой ще познае как съм направил да виждам горе в малкото бяло прозорче скоростта за Download и за Upload в Xubuntu ?
Важно уточнение, прозорчето мога да го пускам и да го спирам по желание и ще е видимо и върху браузъра, ако той е чак до горния край на екрана.
А сега де ?

spacer.png

Браво! Показвай какво още интересно си направил. Забелязвам YoutubeBE локализация. В Белгия ли живееш?

• Харесване 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 2
  • Любов 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, petie1 написа:

https://www.xfce-look.org/p/998895/

Казва се Netspeed   та толкоз за големия спец

Ами аз съм маг 2 ниво та му разгадах номерата

Ами не си го разгадал, защото не можеш да се мериш с мен по творческа креативност да направиш магия като моята която ви показвам.
Не можеш дори да познаеш как се пуска с едно кликане с мишката.
За сега утешението ти е, че и другите скоро няма да познаят.
Та не, не е Netspeed !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, rostislaf написа:

с conky ще може прозрачно, ненатрапчиво

Предполагам че може, ама трябва да се мъчи човек да учи как сам да направи от него нещо работещо. Тук съм използвал просто каквото има налично в стандартно Xubuntu.
Но този постигнат резултат е висш пилотаж, недостъпен за сухари техничари лишени от творческо въображение. 
Това да не можете да се сетите какво съм направил, е като да си на плажа до надарена мацка, ама да не знаеш как да я подхванеш така че да стане чудо.

преди 5 минути, цър-вул написа:

Нъл си знаш, че не мой та чете! В онийо списък сме!

Ха ха ха ... аз съм ви отворил и с втори браузър без да съм логнат бе цървуланеееее ...
И ви виждам всичките без зор, да ви се порадвам на умственото ви безсилие в тази тема.
Това е то, хем да сте блокирани, когато не сте ми изтрябвали, хем да мога да ви наблюдавам как се гърчите като земен червей хвърлен в жерава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

как се гърчите

Ко нещо е простотията! Сам да се давиш в нея...
И ич да не усещаш, че се забавляваме (гаврим) на един чужд гъззз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Предполагам че може, ама трябва да се мъчи човек да учи как сам да направи от него нещо работещо. Тук съм използвал просто каквото има налично в стандартно Xubuntu.
Но този постигнат резултат е висш пилотаж, недостъпен за сухари техничари лишени от творческо въображение. 
Това да не можете да се сетите какво съм направил, е като да си на плажа до надарена мацка, ама да не знаеш как да я подхванеш така че да стане чудо.

И какво ли чудо точно ти ще направиш с надарена мацка на плажа с тази твоя калъфка? Наближава април, пиши каквото има да казваш още,защото булчето ти ти е уредила нова командировка за бране на маруля до октомври месец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, цър-вул написа:

Нъл си знаш, че не мой та чете! В онийо списък сме!

Списъкът има мартенски update. Забелязани засега, да загряват по тъч линията се не виждат.

spacer.png

Чете, чете, я виж как е отговорил на кръстника! Прави се на железен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, този човек наистина е болен и то много. Болници ли няма в Белгия, русата красаваца аванс ли не му отпуска към месечната помощ, незная.  Събира половината белгийско село да им покаже как с три удара е заковал гвоздей на чамова дъска, без да го изкриви или да се удари по пръстите си. Ковид 19 със сигурност се лекува, но неговото ще си остане до последния ден от живота му.

преди 54 минути, Белгиеца написа:

Ха ха ха ... аз съм ви отворил и с втори браузър без да съм логнат бе цървуланеееее ...
И ви виждам всичките без зор, да ви се порадвам на умственото ви безсилие в тази тема.
Това е то, хем да сте блокирани, когато не сте ми изтрябвали, хем да мога да ви наблюдавам как се гърчите като земен червей хвърлен в жерава.

Толкова години го наблюдаваш точно това при мен може би над 8години и си се чудил как да го добавиш и при линукс. Аз за разлика от теб си го ползвам по предназначение, като последното ми води пълен отчет за интернета, скоростите, какво съм теглил и качил за месеца по дата, часове и минути, което при теб не е приложимо а и не ти трябва, като ти гледам скоростта на охлюв. Е, petie малко му збърка името независимо, че бяхме го коментирали на лично. Друго е по интересно миличък мой! Ти нямаш пари да си купиш обувки, а искаш гайда. Е да, ама трябва да се хвърляш отново по нос пред русата красавица и да ти отпусне някое евро за интернет абонамент. За тебе, това, особено с този upload е напълно излишно, дори да го инсталираш на задника си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kolev71 написа:

Хора, този човек наистина е болен и то много. 

Толкова години го наблюдаваш точно това при мен ...

Отишъл Шопа в зоологическата градина, стигнал до жирафа и го разглеждал дълго време и накрая рекъл:
"Е па такова животно с такава дълга шия нЕма."

Та и тука така на тази тема се изказват разни "капацитети" на закоравялата старческа мисъл, че това което не могат да проумеят как става е болест.

Ето тука, бог да го прости, един изстрадал ник се е молил като помияр да му кажа нещо:
https://www.kaldata.com/forums/topic/295084-взаимопомощ-без-терминал/#comments

Цитат

Сега имам едно много важно питане за мен, което живо ме интересува.

Долу, ниско в дясно имаш чудесна за мен иконка за постоянно следене на скоростта  при качване и сваляне. 

Ще съм ти благодарен, ако кажеш името на софтуера, който си използвал ти. 

А сега в тази тема ви правя демонстрация, че може  да се пуска и да се спира с мишката с кликане това дето мери скоростта на връзката към Интернет.
Та даже може и да го местя по целия екран, ако искам докато гледам видеото.
Ама няма кой да познае как стават тези благи работи.

преди 1 час, pix3l написа:

Целият ти десктоп е висш пилотаж... не бях виждал толкова грозно нещо.

Проблемът идва от твоя лош естетически вкус.

А малкото прозорче може и да е прозрачно, но тогава ще се четат по-трудно числата които се променят постоянно при гледане на видео от ютюб, не е като при сваляне на голям ISO файл за Боза 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

А сега де ?

spacer.png

Долкото знам, не съм психолог, но жълтия цвят се води  женски цвят. 

Затова повечето филми се асоцират с този цвят жените. Примерно, Power Ranger жълтия е момиче.

Е има и моменти и момче да го облече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Profruit написа:

Списъкът има мартенски update. Забелязани засега, да загряват по тъч линията се не виждат.

spacer.png

Чете, чете, я виж как е отговорил на кръстника! Прави се на железен!

Аз не се виждам в този списък ,считам го за дискриминация от белгииска страна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, -Fu- написа:

Аз не се виждам в този списък ,считам го за дискриминация от белгииска страна.

Кажи, че си уни6(*sechs) и го харесваш. Сложи му едно сърце.

преди 3 часа, Белгиеца написа:

А сега де ?

spacer.png

Живее в Белгия, избягал от България, пише на канадска клавиатура, всичко е на френски език, няма ли фламански език или там някакъв език за Белгия? Даже знамето е като на Германия. Гледа красотите на Швейцария. Има 5 Браузера отворени. 

Само не разбрах, какво е Термини?

Много въпроси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Кажи, че си уни6(*sechs) и го харесваш. Сложи му едно сърце.

Аз съм го писал във форума че съм негов верен фен и почитател ,но и сърце ще сложа щом го изисква ситуацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, -Fu- написа:

Аз съм го писал във форума че съм негов верен фен и почитател ,но и сърце ще сложа щом го изисква ситуацията.

Хубаво, че не иска нещо друго да му го сложиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Белгиеца написа:

А сега в тази тема ви правя демонстрация, че може  да се пуска и да се спира с мишката с кликане това дето мери скоростта на връзката към Интернет.
Та даже може и да го местя по целия екран, ако искам докато гледам видеото.
Ама няма кой да познае как стават тези благи работи.

Което го правиш съвсем безплатно или като неделна примоция - ти си linux master :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване