Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да купя втора употреба плазма тв.Чувал съм, че най-добрите плазми са на Панасоник.Моля дайте ми съвет какво точно да им гледам на тия телевизори, че хал хабер си нямам от плазми. Никога не съм имал през живота си плазма.От изтумбен скочих директно на елцеде и после директно на лед.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Чингис Хан написа:

Искам да купя втора употреба плазма тв.Чувал съм, че най-добрите плазми са на Панасоник.Моля дайте ми съвет какво точно да им гледам на тия телевизори, че хал хабер си нямам от плазми. Никога не съм имал през живота си плазма.От изтумбен скочих директно на елцеде и после директно на лед.

Втова употреба плазма?! Моля те кажи с какъв бюджет разполагаш и колко инча трябва да е екранът.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази технология не се произвежда от няколко години. Съмнявам се, че и втора употреба ще се намери нещо читаво, освен ако не е седяло в някой склад или таван/маза, без да се ползва. Плазмата има определен живот, след което прегаря и не става за гледане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Чингис Хан написа:

Плазма не ти трябва, особено 2-ра употреба.  Сега видях, че вече са ти отговорили на въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма живо такова. Не знам кой ти е напълнил главата с бръмбари да търсиш такова. От 10 годии не се произвеждат. В интерен на истината миналата година видях нещо на 8. Някакъв последен мохикан, поддържаще дори и MPEG4.

Хората на всичко плоско му казват нарицателно "плазма" дори и на някакъв LED.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чингис Хан написа:

че хал хабер си нямам от плазми

това всички го разбраха
едно време, преди да измислят синия светодиод, ползвали светещ газ в затворено пространство, вместо сегашните светодиоди

пп
плазма се нарича четвъртото агрегатно състояние на веществото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво, като не се произвеждат ит десет години.Те и жигули не се произвеждат от тридесет, но все още има читави екземпляри.Тука местния сайт за втора употреба е пълен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Чингис Хан написа:

И какво, като не се произвеждат ит десет години.Те и жигули не се произвеждат от тридесет, но все още има читави екземпляри.Тука местния сайт за втора употреба е пълен.

в светоизлъчващотото тяло, използват луминофор, който се изтощава с течение на времето и светлината намалява, подобно на живачните лампи
не ти трябва таквос нещо в къщи, дек не знаеш с каква сила те облъчва ултравиолетовата светлина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чингис Хан написа:

150  евро минимум 55 инча задължително Панасоник.

Няма как да стане, но ето ти най-евтиното предложение за момента. И разбира се ново. Втора ръка си е шега с парите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Няма как да стане, но ето ти най-евтиното предложение за момента. И разбира се ново. Втора ръка си е шега с парите.

Емо за плазма иде реч, това което ми препоръчваш е led

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери си, толкова ли е трудно да отвориш търсачката? Съветите сме ти ги дали, но щом продължаваш да упорстваш....

Plasma - Телевизори - OLX.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, дръндю написа:

в светоизлъчващотото тяло, използват луминофор, който се изтощава с течение на времето и светлината намалява, подобно на живачните лампи
не ти трябва таквос нещо в къщи, дек не знаеш с каква сила те облъчва ултравиолетовата светлина

Имат уникален контраст.Лошото е , че повечето са под 50 инча.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с някой oled или amoled и след това говори за контраст. Но цените са х10 и отгоре на тънкия ти бюджет, още повече за такъв голям размер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pioneer Kuro, до ден днешен си остават на второ място като качество на изобрзжението, което аз съм виждал. Но наистина ще е много трудно да се намери читава бройка, особено за толкова малко пари. Това е най-доброто когато си маниак по отношение на качествена картина. Новите топ OLED-и  горе долу се доближават, но им трябва още малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Чингис Хан написа:

и уникално бързо свършват на голяма яркост
луминофор ве майна, дек гори от йоните на газа, дек излъчва ултравиолета
имат далечен роднина дек свети луминофора от ударите на елекрони и му викат кинескоп
предимството на плазмата е, че не се нарушава цветовия баланс и високото качество на картината в сравнение с кинескопа
за сега не ми е известно нещо по-добро от ледените талавизори

пп
те ся вече са замислих, дали да не отворя монитора, да бутна сичкото да виси надолу и да туря една живачна ламба отзад в един кашон и те ти плазмен телевизор

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Чингис Хан написа:

Човек, на работа гледам няколко 65" плазми (ама наистина плазма) от 8 години сигурно. И то професионални! Така са прегорели вече някои, че наистина НЕ стават за нормално гледане.

Контрастът им за времето може да беше нещо много яко, но сега (почти) всеки AMOLED има сигурно по-добър. Отделно резолюцията им не е никак висока и познай какво се вижда на 65" плазма, гледана от 1-2 метра. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не да слушаш, а да гледаш. Ако екранът е на снежинки (като от слаб сигнал на аналогов телевизор) бягай далеч.

Виж дали има HDMI вход(ове). И дали може да изкара някоя програма на ефирната телевизия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно как все още има хора,които търсят стара,некачествена технология,спряна преди толкова години от производство.Плазмените телевизори имат образ с едрозърнеста картина.Ако сложиш до него един малко по съвременен телевизор,няма да никога повече да си помислиш за плазма...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Димитър 59 написа:

Чудно как все още има хора,които търсят стара,некачествена технология,спряна преди толкова години от производство.

Точно така ме разубеждаваше един авер, с който ходехме сега да го гледаме.И като го видя вика Аве брат можеш ли да ми намериш и на мен такъв телевизор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Чингис Хан написа:

Точно така ме разубеждаваше един авер, с който ходехме сега да го гледаме.И като го видя вика Аве брат можеш ли да ми намериш и на мен такъв телевизор.

Не те разубеждавам,а дадох съвет!Представям си как ще изглежда 4К видео на този телевизор.Без острота на картината,без многото цветове и на всичко отгоре едрозърнеста картина...,а през деня на светло,ще трябва да пускаш пердетата на прозорците,защото иначе нищо няма да се вижда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Чингис Хан написа:

И кой от двама ви го купи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Чингис Хан написа:

Точно така ме разубеждаваше един авер, с който ходехме сега да го гледаме.И като го видя вика 

Да не си помислиш, че не те уважавам сега." Аве брат можеш ли да ми намериш и на мен такъв телевизор." Този твой авер да не би да е зидаро кофражист?  Поискай му 150 евро, както ни каза и му го пързулни на бързо. Погледни колко хора те разубеждават от покупката. Вижда се че и без да те разубеждаваме, си решил да го купиш щото 150 евро за теб не са кой знае колко пари но няма да ти върши работа тази старата охтика. Едно време, когато се правеха този модел телевизори, най добре ги правеше PIONNER. Ако искаш да ти намеря нещо, но ще бъде над 1500 - 1700 евро. Отново ще бъде Панасоник от 2020 година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Димитър 59 написа:

Не те разубеждавам,а дадох съвет!Представям си как ще изглежда 4К видео на този телевизор.Без острота на картината,без многото цветове и на всичко отгоре едрозърнеста картина...,а през деня на светло,ще трябва да пускаш пердетата на прозорците,защото иначе нищо няма да се вижда.

И колко точно български канала има освен тв Планета на 4К. Я ми ги изброй, понеже тв се взима за гледане на бг канали.

преди 14 минути, baitexpo написа:

И кой от двама ви го купи?

Е аз. Това си е мое попадение.Макар, че имам още един спазарен 58-ца , пак на панасоник високия клас.И двата телевизора картината може да ти избие зъбите.Ще погледам сега тоя, и , ако ми хареса изцяло той , ако той  не вземе педесеиосмицата , мога да я взема аз и да си я сложа в хола, пък ледения ще вида какво ще го правя.

преди 14 минути, Kolev71 написа:

Да не си помислиш, че не те уважавам сега." Аве брат можеш ли да ми намериш и на мен такъв телевизор." Този твой авер да не би да е зидаро кофражист?  Поискай му 150 евро, както ни каза и му го пързулни на бързо. Погледни колко хора те разубеждават от покупката. Вижда се че и без да те разубеждаваме, си решил да го купиш щото 150 евро за теб не са кой знае колко пари но няма да ти върши работа тази старата охтика. Едно време, когато се правеха този модел телевизори, най добре ги правеше PIONNER. Ако искаш да ти намеря нещо, но ще бъде над 1500 - 1700 евро. Отново ще бъде Панасоник от 2020 година.

Телевизора, го взех за седемдесет кинта, а и приятели не мога да пързалям.И на друг не бих го продал за стоипедесет.Взимам си го за собствен кеф.Ако искам и олед на  Сони за 3000 евро мога да си купя, но не ми харесват.Още когато излязоха Олед и го видях на живо не ми хареса.С течение на времето не можах да си променя мнението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване