Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здрвейте!Наскоро си купих флашка ADATA UVISO/64GB и я форматирах както не една и две други преди нея,т.е. към файлова система NTFS,размер на единица на заделяне-4096 байта и махнах чавката на "бързо форматиране".След като я форматирах,качих няколко mkv-та и я бучнах в телевизора.Първото и второто mkv се стартираха но образа беше размазан,а при третото се прекъсна връзката на флашката с телевизора.Помислих че е от самите mkv-та,защото ми се е случвало и с някои други такива на други флашки,но не с размазан образ а понякога с невъзможност да се възпроизведат.Качих на флашката още едно mkv,този път филм и малко по размер и уж тръгна но пак прекъсната връзката.Качих и едно avi което пък въобще не тръгна.При стартирване от лаптопа,файловете от флашката си вървят нормално,както и от външен хард диск свързан с телевизора,но от тази флашка на телевизора нещат.Пробвах с филм от друга флашка и всичко е нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава да сменя системата?Телевизора разпознава всякакви флашки.По-големи от 64 ГБ не съм пробвал...ако има такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пък да има проблем с кодеците на телевизора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, нушо написа:

Да не е NTFS

Системата изглежда не трябва да се сменя,защото имам опит с две флашки на които май не сложих NTFS и двете се скапаха по идентичен начин и сега ще трябва да си играя с тях кой знае колко време и дали въобще ще тръгнат на телевизора не се знае.

преди 10 минути, Eclipse2G написа:

Или пък да има проблем с кодеците на телевизора.

Вече писах че пробвах с филм от друга флашка и всичко е наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ше рече скапаха? Форматираш и си тръгват отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката да не е ADATA UV150/64GB? Ако не се чете нормално на телевизора значи няма да я ползваш на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изясним:

- имаш видео вайл който е качен на друга памет и върви без проблеми

- имаш проблемната памет на която каквото и да качиш не върви добре

Пробвал ли си да копираш файл който е от работещата памет директно на проблемната - какъв е резултата?

Пробвал ли си да копираш проблемен файл от проблемната памет на здравата - какъв е резултата?

Пробвай отново да форматираш паметта с NTFS, но със стандартни настройки и отново пълно форматиране.

От много време имам 128GB USB памет - така, че да има и по-големи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Alpine Trail написа:

Вече писах че пробвах с филм от друга флашка и всичко е наред.

Как е форматрана другата флашка и пробва ли същиия филм да го копираш и пуснеш от проблемната флашка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В описанието на телевизора изрично е написано в какъв формат трябва да са флашките и до колко гигабайта. Виж тук, какво си написал: "...имам опит с две флашки на които май не сложих NTFS и двете се скапаха по идентичен начин и сега ще трябва да си играя ..." И щеше да бъде много добре, ако беше написал модела на телевизора. Все някой щеше да погледне тези данни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Alpine Trail написа:

Флашката е ADATA UVISO/64GB

преди 2 часа, ined написа:

Флашката да не е ADATA UV150/64GB?

:hush:

Да сложим пенджурите...

Софтуера на повечето телевизори е "оле майко". Има по-добри решения за плейване на филми, от това да се качват на флашки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Как е форматрана другата флашка и пробва ли същиия филм да го копираш и пуснеш от проблемната флашка?".

Дугата флашка е форматирана по същият начин.Точно и същият филм мислих да копирам на проблемната флашка както и направих впоследствие,но според очакванията ми положението е пак същото,т.е. прекъсна се връзката между флашка и телевизор.Сигурен бях че и да копирам файл от проблемната на работеща ще върви на последната,но и това направих и си върви нормално.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Пробвай отново да форматираш паметта с NTFS, но със стандартни настройки и отново пълно форматиране.

Ами аз точно със стандартни настройки си форматирам.Те нали са дадени по подразбиране и в тях няма "пълно форматиране" а има "бързо форматиране" което може да се изключи,както правя аз.Мисля че проблема е в това на което обърна внимание ined в мнението си по-горе.Т.е. от вида на флашката и възпроизвеждане на такъв вид на може би по-стари телевизори.Моят е Самсунг на близо 11 години.Та не бях обръщах внимание но тези флашки с които имам проблеми са от тип UV на ADATA.Дали ще са UVISO или UV128 или пък UV150 както писа ined изглежда май няма значение.За размера обаче на въпросният вид флашки съвсем пък незнам дали има значение.Така че сега пак си оставам в задънена улица,т.е. какво да правя с тази флашка защото съм я взел точно за възпроизвеждане от телевизор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички имаме вече по няколко флашки. И сме разбрали, че понякога е въпрос на късмет.

Имам флашка от 2005 година, 2 ГБ, струваше 60 лева. До ден днешен работи, преформатирана е с всякакви видове формати, била е бутваща, сега е само за пренос. Живо ме  съветват да я публикувам в Гинес.

Сериозно.

Както са описани нещата, явно, просто има несъвместимост, която никога няма да разберете, без лабораторни изследвания. Не  я ползвайте в тв, и това е.

Защо разправям това.

Нали знаете, че точно когато ни потрябва флашка, точно тогава нямаме в себе си? Набързо купих най-евтината от неспециализиран магазин. Тя ми свърши работа, сетне я ползвах 2-3 месеца като бутваща с линукс и checkra1n. Но отпосле ми дотрябва да пренеса данни, форматирах я като обикновена по подразбиране FAT32. И това беше. Компютрите престанаха да я виждат, освен като устройство, в което уж трябва да се постави носител. 

Побърках се. От инат. Друг път веднага бих я изхвърлил, но сега се заядох и зачетох форуми. След дълго бродене, установих, че вътрешността на флашките не е това, което изглежда. Не е ли маркова от спец магазин, никой не гарантира качествата на материалите и фърмуера. Милиони бракувани чипове били префлашвани както им падне по гаражи и пещери, и потегляли с кораби по света. Подложки за 4 ГБ били флашнати като за друг размер и още още.

Понеже изпробвах ВСИЧКО конвенционално, за възстановяване, безуспешно, преди да я метна в кофата, реших да я префлашна. На този руски сайт има преизобилно инфо, как се сваля номер на контролера, как с тегли фърмуер ТОЧНО ЗА ВАШИЯ модел. И програми с които се извършва префлашването.

https://www.usbdev.ru/files/

Никой няма да ви помогне! Усилията са много, а не си струва за нещо, толкова достъпно вече и евтино. Има много обяснения за начинаещи, има и за напреднали. Но все казват – вършите това на своя отговорност. Милиони варианти, честно, това е океан, за който не съм предполагал.

Учудващо, но за два дни успях. Сега флашката пак проработи, ОЖИВЯ. Но вече не смея да я ползвам за друго, освен за пренос. Явно е фалшива и не понася тежки режими на чести смени. Иначе е красива А дата е, да.

Затова, моят съвет е, ползвайте си я, докато работи за каквото в момента работи. А за тв купете, например Вербатим, тези са ебати коравите флашки, за всичко стават.

Впрочем, А дата са супер печени, просто вашето може само така да изглежда. А може и да е фабричен недъг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:
преди 17 минути, Kolev71 написа:

В описанието на телевизора изрично е написано в какъв формат трябва да са флашките и до колко гигабайта. Виж тук, какво си написал: "...имам опит с две флашки на които май не сложих NTFS и двете се скапаха по идентичен начин и сега ще трябва да си играя ..." И щеше да бъде много добре, ако беше написал модела на телевизора. Все някой щеше да погледне тези данни.

Това отдавна вече не е актуално за мен,защото си имам работещи флашки,различни по видове и с различен размер,форматирани по един и същ начин,които си работят с години без проблем на телевизора ми.

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това по подразбиране толкова ли е?

О да,разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Това отдавна вече не е актуално за мен,защото си имам работещи флашки,различни по видове и с различен размер,форматирани по един и същ начин,които си работят с години без проблем на телевизора ми."

ОК!

В такъв случай, тази тема за какъв чеп си я пуснал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти четеш ли темата или може би като купуваш нещо което не функционира или не го прави правилно и директно в коша без да се замисляш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Alpine Trail написа:

Ти четеш ли темата или може би като купуваш нещо което не функционира или не го прави правилно и директно в коша без да се замисляш?

Аз темата много добре я чета. А ти как мислиш по въпроса? Толкова много хора а iztre6tel  ти е написал цяло есе по въпроса са се постарали да ти отговорят, кой каквото знае и може, а ти си недоволен от отговорите. След като знаеш и си минал на горно ниво, за какво ти е да питаш?  Аз като купувам нещо, преди това съм преценил, че мога да го купя. Когато не ми е ясно нещо, обикновено питам и се вслушвам от съветите, които хората ми дават. Не ми се прави на "невидим". Кажи на хората поне благодаря за изгубеното им време с теб! Ясен ли съм?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Alpine Trail написа:

т.е. прекъсна се връзката между флашка и телевизор

Възползвай се от гаранцията с точно това обяснение. Никой не може да оспори какво се случва на твоя ТВ. За тебе флашката е неизползваема, след като си я закупил за тази цел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да се форматира флашка с файлова система NTFS,предимно предназначена за уиндоус,след като ще се използва на телевизор!За тази цел си има вариант: exFAT,който е съвместим с всякакви устройства.Чете се по-лесно от телевизорите,позволява запис на големи файлове.Твоята флашка,когато е била нова,си е била с exFAT.Въобще не е било нужно да я форматираш с друг формат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Alpine Trail написа:

Флашката е използваема,но може би не за моя телевизор.

Ето!

И това го имаш като отговор още в началните постове. Даже си гласувал за него

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Не виждам смисъл да се форматира флашка с файлова система NTFS,предимно предназначена за уиндоус,след като ще се използва на телевизор!За тази цел си има вариант: exFAT,който е съвместим с всякакви устройства.Чете се по-лесно от телевизорите,позволява запис на големи файлове.Твоята флашка,когато е била нова,си е била с exFAT.Въобще не е било нужно да я форматираш с друг формат.

Ето, това ти е истинският отговор за флашката!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване