Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

някой друг получавал ли е АКТ заради щипка на колана (която служи като стопер ,че да не се прибира докрай и да ме стяга) ?

Написаха:

"Водача не използва колана , с който е оборудван автомобила"

Като възражение написах ,че "колана се ползва със стопер" и получих Наказателно Постановление за

50лв + 6точки 

Как мога да докажа ,че съм бил с колан като полицая казва обратното?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами полицая ти пише акт че си без колан, защото реално все едно си без колан след като му ограничаваш функционалността, поправи ме ако греша но с тази щипка колана стои по хлабав, за това се е хванал униформения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Bubbles написа:

Ами полицая ти пише акт че си без колан, защото реално все едно си без колан след като му ограничаваш функционалността, поправи ме ако греша но с тази щипка колана стои по хлабав, за това се е хванал униформения.

Прав си , стой по-хлабав.Затова е тая щипка. Тя обаче не пречи на функцията на колана.Колана заключва при опън.

преди 39 минути, JKirilov написа:

Какво е това?

Пластмасов клипс , който не дава на колана да се прибере докрай.Щраква се горе на колана при влизането му в гредата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, JKirilov написа:

Снимка?

От моя страна имам запис от видео регистратора ( не към купето за съжаление) , от тяхна страна нямам представа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, kocegeorgiev написа:

Тя обаче не пречи на функцията на колана.Колана заключва при опън.

Това е така, но пред закона си променил функционалността и все едно си без колан. Говорим законово а не дали е работещо решение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, rostislaf написа:

Това е така, но пред закона си променил функционалността и все едно си без колан. Говорим законово а не дали е работещо решение. 

Точно това се опитвам да разбера. Дали е противозаконно. Защото никъде не намерих нищо относно коланите , освен че съм длъжен да съм с поставен такъв. Никъде не пише , че трябва да е опънат и ако е така , тогава на Москвича трябва да му забранят да се движи по пътя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само специализиран КАТ адвокат може да обясни нещо по въпроса, но не ми давате снимка на щипката и няма как да питам моя...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, kocegeorgiev написа:

Точно това се опитвам да разбера. Дали е противозаконно. Защото никъде не намерих нищо относно коланите , освен че съм длъжен да съм с поставен такъв. Никъде не пише , че трябва да е опънат и ако е така , тогава на Москвича трябва да му забранят да се движи по пътя.

Не е противозаконно.Нищо не е противозаконно, докато не бъде изрично упоменато като такова или пък пречи на осъществяване на императивни цели на закона.

Проблема ти е другаде.Съгласно чл.189 ал.2 от ЗДВП АУАН(акта за установяване на нарушение) издаден от КАТ се смята за доказателство и в тежест на нарушителя е да оспори  направените в него констатации.

КАТ твърдят, че си бил без колан, а ти твърдиш обратното.Как обаче ще го докажеш?

на 7.04.2021 г. в 17:58, kocegeorgiev написа:

Как мога да докажа ,че съм бил с колан като полицая казва обратното?

Свидетелите посочени в акта.Практика е като такъв  свидетел да бъде вписан другия полицай от смяната.Ако с твоя запис успееш да докажеш, че другия  полицай също участва в проверката, то той вече не може да бъде свидетел, и може да се иска отмяна на акта заради липса на свидетели, което е задължително изискване при съставяне на акт.Тази възможност е твърде мъглява.

Наказателното постановление се оспорва в съда.

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, JKirilov написа:

Само специализиран КАТ адвокат може да обясни нещо по въпроса, но не ми давате снимка на щипката и няма как да питам моя...

Не съм ви разбрал правилно за снимката.

...прилагам снимка

Screenshot_20210407-191059_AliExpress.jpg

преди 12 часа, badr написа:

Не е противозаконно.Нищо не е противозаконно, докато не бъде изрично упоменато като такова или пък пречи на осъществяване на императивни цели на закона.

Проблема ти е другаде.Съгласно чл.189 ал.2 от ЗДВП АУАН(акта за установяване на нарушение) издаден от КАТ се смята за доказателство и в тежест на нарушителя е да оспори  направените в него констатации.

КАТ твърдят, че си бил без колан, а ти твърдиш обратното.Как обаче ще го докажеш?

Свидетелите посочени в акта.Практика е като такъв  свидетел да бъде вписан другия полицай от смяната.Ако с твоя запис успееш да докажеш, че другия  полицай също участва в проверката, то той вече не може да бъде свидетел, и може да се иска отмяна на акта заради липса на свидетели, което е задължително изискване при съставяне на акт.Тази възможност е твърде мъглява.

Наказателното постановление се оспорва в съда.

Благодаря за изчерпателния отговор.

Наистина изглежда мъглява ситуацията  , обяснена по тоя начин.

Акта го платих , че му дойде времето.Обаче ме гложди да разбера , какво се прави в такава ситуация и как мога са се защитя и застраховам.Камера снимаща купето , предполагам не е в нарушение на правата на длъжностното лице? До колкото знам с телефона немога да си снимам или греша?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих това https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n3-ikiopps.pdf

на трета страница започваш да четеш за изменение на конструкцията на ППС и после 7-9 страница - заради тази щипка се води че си променил конструкцията и те глобяват. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.04.2021 г. в 21:39, JKirilov написа:

Снимка?

Вижте на баба Ви въжето с прането!

преди 1 минута, nickolaycho написа:

Вижте на баба Ви въжето с прането, т.е. щипка за прани гащи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма закон, който да забранява да си слагаш украшения на колана. Няма и закон, който да описва как точно трябва да е опънат той. Обжалваш акта в съда и си ок. Няма да платиш нищо, МВР ще поеме разноските.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Радул написа:

Няма закон, който да забранява да си слагаш украшения на колана. Няма и закон, който да описва как точно трябва да е опънат той. Обжалваш акта в съда и си ок. Няма да платиш нищо, МВР ще поеме разноските.

За съжаление го платих вече , но въпроса остана принципен.

преди 17 часа, rostislaf написа:

Намерих това https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n3-ikiopps.pdf

на трета страница започваш да четеш за изменение на конструкцията на ППС и после 7-9 страница - заради тази щипка се води че си променил конструкцията и те глобяват. 

Благодаря за отделеното време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, kocegeorgiev написа:

Значи въпроса вече не е принципен, а приключен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Радул написа:

Значи въпроса вече не е принципен, а приключен.

Да , акта приключи . Въпроса за щипката обаче още не ми съвсем ясен. Ако това което казваш е така , то съм се хванал на лъжите на полицая .  Просто се усетих , че явно не си знам правата дотам че да се оправя на момента и сега се опитвам да се подготвя с ваша помощ за следващия път .Защото тогава ще ми напишат , че карам не без колан , ами без волан или без половината кола или квото там им хрумне и пак ще ме нахендрят хубустниците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kocegeorgiev написа:

Да , акта приключи . Въпроса за щипката обаче още не ми съвсем ясен. Ако това което казваш е така , то съм се хванал на лъжите на полицая .  Просто се усетих , че явно не си знам правата дотам че да се оправя на момента и сега се опитвам да се подготвя с ваша помощ за следващия път .Защото тогава ще ми напишат , че карам не без колан , ами без волан или без половината кола или квото там им хрумне и пак ще ме нахендрят хубустниците.

Ами след като си със колан, а са ти написали че си без, какво има да го мислиш? Ако нямаш  свидетел, а те са двама- гърмиш. И да обжалваш не можеш да докажеш че лъжат. Разбира се, има много начини да им го върнеш, но ще трябва ти да излъжеш и да влезеш в корупционни схеми. Което не си заслужава за 50 лева.

И когато пишеш възражението, трябва да напишеш срещу какво възразяваш. Така както си го направил е неясно срещу какво. Писал си че имаш щипка на колана при положение, че те глобяват за неползване на предпазен колан.

Ся, ако трябва да съм честен с теб, щипката на колана е голяма глупост, която реално прави колана излишен и те са напълно прави да напишат, че не ползваш предпазния колан. Защото ти дефакто не го ползваш. Аз също карам без колан, но не слагам никакви чалъмчета за заблуда. Просто не го слагам. като ме спрат ме глобяват и всичко приключва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, kocegeorgiev написа:

За най сигурно се обърни към адвокат. Ако една такава щипка ще промени конструкцията на автомобила, то 90 % от колите ще са с променена конструкция.  

В твоя случай вероятно заптиетата са имали таргет да изпълняват,  за това са те глобили. Иначе не се вижда нормално обяснение на подобен идиотизъм.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Радул написа:

Ами след като си със колан, а са ти написали че си без, какво има да го мислиш? Ако нямаш  свидетел, а те са двама- гърмиш. И да обжалваш не можеш да докажеш че лъжат. Разбира се, има много начини да им го върнеш, но ще трябва ти да излъжеш и да влезеш в корупционни схеми. Което не си заслужава за 50 лева.

И когато пишеш възражението, трябва да напишеш срещу какво възразяваш. Така както си го направил е неясно срещу какво. Писал си че имаш щипка на колана при положение, че те глобяват за неползване на предпазен колан.

Ся, ако трябва да съм честен с теб, щипката на колана е голяма глупост, която реално прави колана излишен и те са напълно прави да напишат, че не ползваш предпазния колан. Защото ти дефакто не го ползваш. Аз също карам без колан, но не слагам никакви чалъмчета за заблуда. Просто не го слагам. като ме спрат ме глобяват и всичко приключва.

Ами за съжаление не се усетих какво да пиша като възражение тогава , щото изобщо не очаквах подобно развитие на нещата. По принцип съм спокоен тип , но тогава ченгето ме изкара извън релси с наглия си тон и държание и не бях хич адекватен.

Иначе колана си го слагам винаги , че едно време участвах в катастрофа и видях смисъла от него. А със щипката го отпускам буквално 5см , колкото да не ме опъва за гушата , щото не съм от най-високите.

Благодаря ти за отговорите .

преди 5 часа, Michigan111 написа:

За най сигурно се обърни към адвокат. Ако една такава щипка ще промени конструкцията на автомобила, то 90 % от колите ще са с променена конструкция.  

В твоя случай вероятно заптиетата са имали таргет да изпълняват,  за това са те глобили. Иначе не се вижда нормално обяснение на подобен идиотизъм.  

Напълно съм съгласен с теб . Трета година карам с въпросната щипка и тия са първите да ми кажат , че е забранена от закона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой закон не може да обхване всичките потребителски малоумия и "изобретения". А и не не нужно.

Като не знаеш какво да подписваш - проблемът си е твой. Явно не правиш разлика и между АКТ и Наказателно постановление. Защото там пише наказанието и санкцията и то се плаща. Но пък фишове до 50 лв са необжалваеми и те се плащат. Което въобще не е задължително да стане веднага - няма лихви и може да ги хване давност. Точки взеха ли ти? Защото това не се прави с фиш.

Адвикатска защита струва повече от 50 лв. Случаят е приключен и за следващия път да си знаеш. Ползвай си коланите. Аман от тарикати. Касто ония с китайските фарове, които заслепяват всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване