Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

При връзка с интернет, лаптопът прави каквото си иска

Препоръчан отговор

Здравейте! Спешно ми трябва помощ. Лаптопът ми прави каквото си иска. Курсорът се движи сам, отварят се програми, затварят се, маркират се разни файлове, въобще пълен хаос. Когато успея да спра уайфай връзката и рестартирам, всичко престава. Но свържа ли към интернет, всичко отново започва. Какво да правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, нушо написа:

Мини през антивирусния раздел,там си пусни тема. Или преинсталиране .

Минах, но ми дава, че няма никакви вируси. А това прилича на вирус..... Възможно ли е такова нещо, Боже, Боже

преди 6 минути, aivanov1 написа:

Минах, но ми дава, че няма никакви вируси. А това прилича на вирус..... Възможно ли е такова нещо, Боже, Боже

Ох, грешка. Не видях точно какво сте ми написали. Ще мина и през антивирусния раздел на форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JKirilov написа:

Вирусът е минал-заминал, това вероятно е външно дистанционно управление.

тоест?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли инсталирана програма за дистанционен достъп до компютъра?

TeamViewer или  AnyDesk

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Богатир написа:

Имате ли инсталирана програма за дистанционен достъп до компютъра?

TeamViewer или  AnyDesk

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Да, но тя си е затворена...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, aivanov1 написа:

Не, не сте минали през раздела ни!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, aivanov1 написа:

Да, но тя си е затворена...

Явно не е. И този, който я влизал и я е настройвал, я е настроил така, че да се стартира с ОС и да може да си влиза по всяко време в компютъра ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не, не сте минали през раздела ни!

Сега май стана. Написах

преди 7 минути, Богатир написа:

Явно не е. И този, който я влизал и я е настройвал, я е настроил така, че да се стартира с ОС и да може да си влиза по всяко време в компютъра ви.

Не не, не е от нея. Нея я знам как работи и съм сигурен, че е напълно затворена. Нещо друго е, но не мога да разбера и аз. Направо съм шокиран. Никога не съм имал нещо подобно на компютър или лаптоп с Уиндоус 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, aivanov1 написа:

Сега май стана. Написах

Не не, не е от нея. Нея я знам как работи и съм сигурен, че е напълно затворена. Нещо друго е, но не мога да разбера и аз. Направо съм шокиран. Никога не съм имал нещо подобно на компютър или лаптоп с Уиндоус 10.

Ако обичаш, погледни я от Таск менажера да ли работи или не. Настроена скрито,от човек, който е на Ти с нея, ще ти разкаже играта. Без значение, дали ти е познат или не. Другото е да отвориш настройките и и да смениш написаната парола( направи я с 10 символа). ID номера че ти го знае, е без значение.Махни и отметката за стартирането и със операционната ти система. Не бъди много сигурен, че е затворена. Това са най честите симптоми, както си описал положението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kolev71 написа:

Ако обичаш, погледни я от Таск менажера да ли работи или не. Настроена скрито,от човек, който е на Ти с нея, ще ти разкаже играта. Без значение, дали ти е познат или не. Другото е да отвориш настройките и и да смениш написаната парола( направи я с 10 символа). ID номера че ти го знае, е без значение.Махни и отметката за стартирането и със операционната ти система. Не бъди много сигурен, че е затворена. Това са най честите симптоми, както си описал положението.

Видях, но за съжаление не е тя. Тя е затворена напълно. И от Таск мениджъра погледнах. Нещо друго ще да е. Възможно ли е нещо като вирус да я влязло? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, aivanov1 написа:

Видях, но за съжаление не е тя. Тя е затворена напълно. И от Таск мениджъра погледнах. Нещо друго ще да е. Възможно ли е нещо като вирус да я влязло? 

Господинът от вирусния раздел ви е отговорил на този въпрос. B-boy/StyLe/

"Не, не сте минали през раздела ни!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kolev71 написа:

Господинът от вирусния раздел ви е отговорил на този въпрос. B-boy/StyLe/

"Не, не сте минали през раздела ни!"

Хич не мога да се оправя. О Боже Господи, какво ми дойде на главата....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, aivanov1 написа:

Хич не мога да се оправя. О Боже Господи, какво ми дойде на главата....

Как да не можете? Аз виждам, че темата е точно там, където трябва и когато момчетата имат време, ще ви обърнат внимание. За толкова години до сега, на никого не са отказали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kolev71 написа:

Как да не можете? аз виждам, че темата е точно там, където трябва и когато момчетата имат време, ще ви обърнат внимание. За толкова години до сега, на никого не са отказали.

Да де, ама май нещо стана и са ми блокирали темата. 

cats.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата вече е преместена от модератор където трябва да се намира.

Всичко необходимо е описано тук:

Добре де, може би не е приложимо може би в случаи като твоя напълно или поне не лесно, но съвет от мен:

След като компютъра (лаптопа) е едва ли не неуправляем, то тогава силно препоръчително е да се изпълняват стъпките от друг компютър и този да си стои временно с изключен интернет.

Пояснявам: Пак ще изпълняваш стъпките на проблемния лаптоп, но може да прехвърляш файлове и програми между двете машини с USB флашка, карта с памет или друг носител на данни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, [email protected] написа:

Темата вече е преместена от модератор където трябва да се намира.

Всичко необходимо е описано тук:

Добре де, може би не е приложимо може би в случаи като твоя напълно или поне не лесно, но съвет от мен:

След като компютъра (лаптопа) е едва ли не неуправляем, то тогава силно препоръчително е да се изпълняват стъпките от друг компютър и този да си стои временно с изключен интернет.

Пояснявам: Пак ще изпълняваш стъпките на проблемния лаптоп, но може да прехвърляш файлове и програми между двете машини с USB флашка, карта с памет или друг носител на данни.

Въпросът е, ако реша да преинсталирам, трябва ли да прехвърлям файловете от локален диск де на флашка, и възможно ли вирусът да се пренася заедно с файловете. И фактически да се налага всички мои файлове да си ги трия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, aivanov1 написа:

Въпросът е, ако реша да преинсталирам, трябва ли да прехвърлям файловете от локален диск де на флашка, и възможно ли вирусът да се пренася заедно с файловете. И фактически да се налага всички мои файлове да си ги трия...

Човекът от антивирусният раздел, който ще се занимава с вашият проблем най добре ще ви обясни какво и как след прегледа трябва да направите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kolev71 написа:

Човекът от антивирусният раздел, който ще се занимава с вашият проблем най добре ще ви обясни какво и как след прегледа трябва да направите.

Разбирам, да. Много благодаря...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, aivanov1 написа:

Предполагам че повечето, ако не всички файлове могат да се дезинфектират... накрая на чистката специалистите от отдела за вируси ще кажат дали има остатъци от зловредни програми по системата.

Нещата се случват последователно - или ще се махат вируси, или ще се преинсталира... но гледам че е пусната и тема за офис пакет... няма как всичко наведнъж ;)

Най-малкия проблем в момента е той, ако става въпрос за пакет за същия лаптоп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, [email protected] написа:

Предполагам че повечето, ако не всички файлове могат да се дезинфектират... накрая на чистката специалистите от отдела за вируси ще кажат дали има остатъци от зловредни програми по системата.

Нещата се случват последователно - или ще се махат вируси, или ще се преинсталира... но гледам че е пусната и тема за офис пакет... няма как всичко наведнъж ;)

Най-малкия проблем в момента е той, ако става въпрос за пакет за същия лаптоп.

Да, да, разбира се. Просто се замислих, е ако преинсталирам, трябва да избера и офис пакета, та затова писах и за това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване