Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Предстои ми сглобяването на нова конфигурация до няколко месеца. Бъдещ билд със AMD R7 5800X + GTX 1050 Ti (от старата),

във CM TD500 Mesh W (налична).  Но, с условието видео картата да се смени с RTX 3060 (при нормализиране на цените ,да се надяваме)

Проблема е с избора на захранването (засега ще се взема само PSU + SSD NVMe) .

Гледах тази листа, от препоръчваните захранвания в категория B. (за среден клас)

Необходимо ли е да се взема по-мощно захранване от 750 W, за успокоение, или ако се оверклоква ,тогава е разумно да се вземе 850 W?

За сега съм се спрял на:

Seasonic 750W, FOCUS GX Series, 80 PLUS Gold

Има доста стряскащи/лоши коментари за развалено/избухнало захранване в Amazon.com за Seasonic Focus GX серията.

Очаквам и други предложения до към 250 лв.  Например от EVGA, Corsair, Cooler Master, Be quiet.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- на кое нвме си се спрял ?

- захранването е много добра платформа, 30% пасивен режим , плоски кабели , 10 години гаранция и имай предвид че съпорта на сийсоник е на добро ниво

... ако си намериш на подобна цена super flower leadex III Gold 750W е добър избор също, но е с по -корави кабели, имат кондензатори в някои ... естествено има bq straight power 11 gold 750w, но не виждам защо да взимаш fsp пред сийсоник или sf и то с разделена 12v ... даже ако искаш да си алтернативен по-добре да е ion+ 760p на fractal, което е платина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung 980 PRO 500GB M.2 PCIe

или

Samsung 970 EVO Plus 500GB M. 2 PCIe

Самсунга зарaди старото 860 Pro SSD SATA 3 (което ще се мести и при новият билд за проекти при Adobe Premiere).

Първото заради PCiex gen 4. Като за Evo-то ако е в промоция за 1TB e по-добре. Но няма сега.

За това и не бързам. Мога да ги поръчам и по Великден, ако "пуснат" нещо изгодно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- почакай и си вземи 1ТБ, което и да е от двете, не взимай по-малко , защото цената за ГБ е друга и контролера се разгръща повече на големия обем, особено при 980 про с новите чипове..... и за премиер нека да има място, аз ползвам 2ТБ 980 про и съм доста доволен, но не мога да ти кажа че направих голяма разлика със старото 970 ево (без плюс) 1ТБ, което имах ... иначе и клонирането е много удобно с Magician и бекъпа е удобен ако имаш sata Самсунг за сторидж .. Corsair mp510 960GB е добър избор също, но вече не е по-евтино от Ево+ , почти нищо не пестиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Сигурно ще взема 1TB  Evo-то тогава.

Да се избера 750 W PSU, или да взема 850 W за да се застраховам?

Някой със Seasonic  Core GC / GM / GX от 650 W/750 W/ 850 W, "натоварено", за отзиви?

П.П. Иначе, имам пряко впечатление от Seasonic  Core GM 500W, на i5 7500, без външна видеокарта.

Захранването има "реленце", които се включва и изключва за да пести енергия, когато е необходимо.

Предполагам е свързано със "златния сертификат".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RTX 3060 консумира около 170, пиково може да отиде до/малко над 190 вата, но ще е инцидентно и моментно. Като сметнеш, че от тях 75 вата са от слота: MSI GeForce RTX 3060 Gaming X Trio Review - Power Consumption | TechPowerUp

Процесора го дават около 105 вата

Ryzen™ 7 5800X | Elite Gaming Desktop Processors | AMD

но реално може да отиде малко над това

Ryzen 7 5800X Power Consumption, Thermals - AMD Ryzen 7 5800X Review: The Pricing Conundrum | Tom's Hardware

Разликата не е голяма. Вече ако клокваш, там нещата стават по-сложни. При всички случаи, дори и с RTX 3070, че и с 3080, 750 вата gold сертификат или по-добро захранване ще ти стигне отвсякъде. Аз съм с Ryzen 1600 AF, клокнат на 3.9 GHz е около/под 90 вата, RTX 3070 максимум съм я виждал да консумира към 270 вата, а общо захранването малко над 430 вата (има функция за отчитане на консумацията).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.04.2021 г. в 19:19, Mr. ?? написа:

Захранването Focus GX 750W е взето. Следва M. 2 SSD + aftermarket охлаждане. 

Охладител: https://www.jarcomputers.com/Be-Quiet-Dark-Rock-4-BK021_prod_FANCPBEQUIETBK021.html?ref=prod https://www.jarcomputers.com/Ohladitel-Arctic-Freezer-34-eSports-DUO-White_prod_FANCPARCTICACFRE00061A.html?ref=prod

SSD: Прочетох, по-горе, че искаш 1TB, ако бъркам може си вземеш същите с по-малък размер. https://www.jarcomputers.com/Kingston-1TB-A2000-PCIe-Nvme-M2_prod_SSDKINGSTONSA2000M81000G.html?ref=prod https://www.jarcomputers.com/Samsung-SSD-970-EVO-Plus-1-TB-MZ-V7S1T0BW_prod_SSDSAMSUNGMZV7S1T0BW.html?ref=prod

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, tepmu написа:

Исках направо да избера "чудовището" Noctua NH-D15 chromax black.

Но, кутията не позволява монтаж на охлаждане с височина повече от 165 mm.

Но, ще сигурно някой от двете, тъй като Arctic Freezer 34 eSports DUO Grey/White е доста шумен:

Noctua NH-U12S black (най вече заради лесният монтаж и демонтаж) + Noctua NF-F12 PWM chromax.black.swap (да го закача и него)

Be Quiet Dark Rock 4

Относно SSD-то предпочитам Samsung  (Evo-то) или ако се появи оферта Crucial P5 или Corsair MP510

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.04.2021 г. в 18:22, arestant написа:

почакай и си вземи 1ТБ,

По-добре да  не чака,че  Чиа идва и ще стане като с графичните карти до седмици...😄

В Китай цените на сторидж вече са с 500% инфлация, поне вчера бяха според една статия.

Тоя народ изтрещя тотално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах 500 GB 970 Evo plus . Бях замислил и охлаждане за CPU (височина до 160 мм за по-сигурно) да взема за настоящият билд за видео редакция.  Но, поради факта, че AMD 5800X, го дават доста горещ чип (вдига до 90 градуса в Cinebench), съм на раздвоен.

Дали изобщо да вземам въпросният процесор, щом има проблем с охлаждане-то (дори и с по-голям охладител).

След коригирането на PBO-то в BIOS и underevolt на процесора се решавал проблема (поне така прочетох в чуждите форуми).

В youtube, даже има доста негативни ревюта на content creator-и.

Помислих си да "играя на сигурно" с 5600X, или 3800X, който не толкова ефективен.

Не ми се иска да поглеждам към Intel .

Така, че ще премисля през следващата седмица.

Ако някой предложи добър съвет, ще съм му благодарен. 😉

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Mr. ?? написа:

Поръчах 500 GB 970 Evo plus . Бях замислил и охлаждане за CPU (височина до 160 мм за по-сигурно) да взема за настоящият билд за видео редакция.  Но, поради факта, че AMD 5800X, го дават доста горещ чип (вдига до 90 градуса в Cinebench), съм на раздвоен.

Дали изобщо да вземам въпросният процесор, щом има проблем с охлаждане-то (дори и с по-голям охладител).

Избора на SSD nvme не е лош . Няма за какво да съжаляваш. Разбира се има и по-добри опции ,но цените са доста нагоре . Та ,ако се съобразяваш с определен бюджет си струва . Продава се за около 179 -190 лева при различните търговци. Относно процесора 5800Х важно е и с каква дънна платка се комбинира .При определени ситуации си струва малко по-скъпо дъно с подобрена захранваща схема ,радиатори и съответно по-приемливи температури при натоварване . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм гледал доста ревюта и препоръчваните охладители. Водно изобщо не искам да поставям.

Проблема на големият двоен охладител е трудното охлаждане на VRM-те на дъното. Както и от факта ,че височината на РАМ-та, трябва да е ниско профилна в повечето случаи.

Затова точен избор няма, както е при всичко, Всеки охладител има предимства и недостатъци.

За сега съм се загледал към Be qute, Dark Rock 4, поради факта, че може да охлажда процесор с 200W TDP.

Докато 5600X, 3700X  се охлажда добре и със Noctua U12s chromax black.

Дъната ги гледах доста преди да търся процесор. Но, още не съм се спрял на конкретен модел. Дъното, което ще избирам трябва да е поне с 10-12 фази/phases.

Може би Asus B550F tuf gaming.

Гледах, също Asrock X570 Steel Legend. Доста горещо дъно + с избора на 5800X, не мисля, че е добра идея.

Сайта който открих (не съм влизал преди),  могат да се видят компонентите на сглобените конфигурации. И какви са те.

Възможен е избор на различни PC части от листата в ляво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от Антонио Антонов
      Здравейте приятели !
      Имам въпрос относно телефонна платка.
      Та преди известно време започна да ту светне ту гасне телефона, занесох го на ремонт и смених батерията.
      След два дни не успя да се включи,пак на ремонт 80 лв захранване(телефона е по-евтин)и два дена пак същия филм та...до днес.
      Въпроса ми е, колеги
      Гръмнал кондензатор,нормално ?майстора го сменя, обаче дисплейа сменен и запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен(така си мисля аз)сменя го 2дена и пак същото, казвам му да го преоразмери, отговаря ми, че щял да пробие?!
      Възможно ли е да пробие в процесора ?!?!?

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване