Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, иска ми се да сменя старото HDD със SSD, но не знам до колко е удачно, тък като ще се ползва за съхранение на снимки, музика и най вече филми над 10-20GB.Дали ще му разкажа играта за 2-3 гидини, или вече са достатъчно издръжливи, че да се ползват и за съхранение, не само за ОС?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, karnozavur написа:

Здравейте, иска ми се да сменя старото HDD със SSD, но не знам до колко е удачно, тък като ще се ползва за съхранение на снимки, музика и най вече филми над 10-20GB.Дали ще му разкажа играта за 2-3 гидини, или вече са достатъчно издръжливи, че да се ползват и за съхранение, не само за ОС?

Каквото и да си вземеш винаги ценната информация се държи поне на 2 места. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, karnozavur написа:

Здравейте, иска ми се да сменя старото HDD със SSD, но не знам до колко е удачно, тък като ще се ползва за съхранение на снимки, музика и най вече филми над 10-20GB. Дали ще му разкажа играта за 2-3 гидини, или вече са достатъчно издръжливи, че да се ползват и за съхранение, не само за ОС?

Няма смисъл!
Идеята на SSD е, че работи бързо. За съхранение не ти трябва бързина на достъп, а издръжливост. Което е характерно за HDD.
Лошото при SSD е, че малко или много издръжливи - спират „от раз“. В един момент работи, в следващия - няма никой.

Затова - за същите пари, си купи по-голям HDD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти трябва пространство което е твърде малко - 20-30 гигабайта, ето ти идея от мен за абсолютно безплатно такова.

Правиш си два, три акаунта  с действителни имеил адреси (имейлите се проверяват дали са работещи) на този адрес  www.mega,nz и веднага получаваш към всеки имеил по 50 гигабайта безплатно пространство. Където и да си по света имаш достъп до него при условие че имаш интернет. Дали той ще е на компютър, телефон или на таблет е без значение. Ако използваш този метод, препоръката ми е да не правиш синхронизиране на облака било с таблета или компютъра. Не е необходимо файловете в този случай да ги имаш и на компютъра, за да ти заемат излишно място на диска. Достъпът е много лесен за качване сваляне или гледане и слушане на филми и музика - онлаин. Сторидж за мен е нещо от рода на 10 - 20 и повече ТЕРАБАЙТА, а не 10-20 гигабайта. Що за филми , музика и филми записваш на това малко пространство?

https://mega.nz/login

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сторидж за мен е нещо от рода на 10 - 20 и повече ТЕРАБАЙТА, а не 10-20 гигабайта. Що за филми , музика и филми записваш на това малко пространство?

Останах с убеждение, че става дума за „10-20 гигабайта” на филм - не общ обем.
Колкото до „облачните услуги” - спор няма. Просто - понякога се работи и офлайн.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, karnozavur написа:

най вече филми над 10-20GB

преди 21 минути, Kolev71 написа:

Щом ти трябва пространство което е твърде малко - 20-30 гигабайта

Мисля, че той говори за обема на един филм само - тоест не си пада по стандартните 700-1400MB филми.

Добре е питащия много точно да си опише желаните обеми и цялостната идея - защото едно е съхранение - свалям си музиката подреждам я и после само слушам, друго е всеки ден свалям и гледам по два филма от по 20GB всеки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, jhoro написа:

Останах с убеждение, че става дума за „10-20 гигабайта” на филм - не общ обем.
Колкото до „облачните услуги” - спор няма. Просто - понякога се работи и офлайн.

Сега, като се зачетох, може и това да е искал да каже питащият. Ако е така, се извинявам.  По другия въпрос за офлаин - ако ползва метода  за такова ползване, вкючва синхронизацията и на компютъра си му има всичко, което го има и на облака. За мен "облакът " служи единствено за да си освободя пространство по дисковете.

А при положение че гледа филми от които всеки един от тях е с голям обем и ако държи на "облак" то тогава единственото му спасение е платен абонамент за 2-4 терабайта, което няма да му хареса. Питащият е на страницата, но нещо не му се отговаря. Стои и не издава и стон -( невидим за участниците в темата)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

… друго е всеки ден свалям и гледам по два филма от по 20GB всеки.

Откакто има „гледай филми онлайн” и достатъчно бърз интернет достъп - не съм свалял филми!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Откакто има „гледай филми онлайн” и достатъчно бърз интернет достъп - не съм свалял филми!

Няма достатъчно данни къде се гледат въпросните филми. Също така интернета винаги има едно много "хубаво" свойство - да спира винаги когато най-много ти трябва.

Глобално за сваляне и гредане на филми - един дори стар (в частност проблемен) механичен, бавен (леко удрян) твърд диск може да върши работа постоянно на него да се свалят, четат и трият големи обеми. И аз лично изобщо не бих комбинитал това със съхранение на лични снимки в единствено копие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Няма достатъчно данни къде се гледат въпросните филми. Също така интернета винаги има едно много "хубаво" свойство - да спира винаги когато най-много ти трябва.

Глобално за сваляне и гредане на филми - един дори стар (в частност проблемен) механичен, бавен (леко удрян) твърд диск може да върши работа постоянно на него да се свалят, четат и трият големи обеми. И аз лично изобщо не бих комбинитал това със съхранение на лични снимки в единствено копие.

Пламене!

Към теб ми е коментара!

В продължение на 6-7 години съм нямал никакъв проблем със спирането на интернета. В София сте и наистина ли ги имате често тези проблеми? Явно е, че ПЛОВДИВЧАНИ са най добрите интернет доставчици в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Kolev71 написа:

ПЛОВДИВЧАНИ са най добрите

Имам регистрация в това Мега от няколко години и работи безупречно. И макар, че нещата , които качвам в него, са безобидни, си мисля кой още ги вижда и в каква степен са конфиденциални?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NEVADA написа:

Имам регистрация в това Мега от няколко години и работи безупречно. И макар, че нещата , които качвам в него, са безобидни, си мисля кой още ги вижда и в каква степен са конфиденциални?

Никой, освен ТЕБ. Бъди спокоен. Аз имам регистрация от как са го пуснали и то не една. Можеш да прочетеш по подробна информация на страницата им най отдолу. А до преди 2 години облакът им имаше и български език.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Доколкото знам Mega е най-защитения облак. Аз също имам там регистрация отдавна и забелязвам, че от месец-два се забелязва чувствително повишаване на скоростта на работа с облака. Едно не ми харесва - лимит за трансфер .

По темата: при всички положения SSD са по-издражливи от преди. Въпросът е да отговориш на питането на колегите - сваляш-гледаш-триеш, или сваляш-да има ... Тогава ще получиш и по - адекватни отговори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, karnozavur написа:

Няма проблем да ползваш SSD. 

https://www.kaldata.com/хардуер/12-мита-за-ssd-които-е-време-да-забравим-318424.html

https://bg.stjosephsomerspoint.com/211083-how-can-data-be-lost-ZIMUXQ-article

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, 2249 написа:

:offtopic_s: Доколкото знам Mega е най-защитения облак. Аз също имам там регистрация отдавна и забелязвам, че от месец-два се забелязва чувствително повишаване на скоростта на работа с облака. Едно не ми харесва - лимит за трансфер .

По темата: при всички положения SSD са по-издражливи от преди. Въпросът е да отговориш на питането на колегите - сваляш-гледаш-триеш, или сваляш-да има ... Тогава ще получиш и по - адекватни отговори.

Това с лимита се пусна от Mega преди около 2,5 години(не си спомням точно) което значи, че ти си го ПРИЕЛ. Можел си и да го отхвърлиш тогава както направих аз. Но не съм сигурен за какъв точно лимит пишеш - дали за обем или за скорост. Иначе когато се появи съм сигурен в това, че си го видял след като си се регнал в акаунта си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kolev71 написа:

Това с лимита се пусна от Mega преди около 2,5 години(не си спомням точно) което значи, че ти си го ПРИЕЛ. Можел си и да го отхвърлиш тогава както направих аз. Но не съм сигурен за какъв точно лимит пишеш - дали за обем или за скорост. Иначе когато се появи съм сигурен в това, че си го видял след като си се регнал в акаунта си.

Говори за трафик. Може би имаче дори по IP ограничение ... не ги ползвам често не им помня подводните камъни, но хубаво и безплатно няма - винаги има някакви дребни камъчета в обувката, важното е дали на теб ти пречат или не.

Забелязвал съм го и още някъде - не може да изтеглите този файл, защото е достигнат лимита за сваляне ... нещо такова беше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рязко ми изкочи ангажимент та не успях да отговоря на време.

Та става въпрос за големина на файловете, не за обема на диска.

Общо взето винаги свалям най-големия торент, който има 4к. И го пускам на тв през компа.Нета ми е бърз,(според моята гледна точка) но онлайн качеството е ужас.По груби сметки на месец по 200GB  свалям, като естествено варира.Има месеци дето и грам не свалям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200GB * 12 месеца = 2,4TB/година - нека да ги заклъглим на 8

Дори да вземеш диск с 80TB "живот" - ще те изкара 10 години (по математически сметки).

Сега както обясних, аз лично едно и също SSD за сваляне-триене и отделно за това за единствен backup на файлове не бих взел/комбинирал. Ясно е, че backup на файлове трябва да имаш на няколко носителя и т.н.

Не става ясно и какво се цели със замяната на HDD със SSD - диска е проблемен, да няма шум, да стене ударо устойчив компютъра и т.н.

Също така аз бих погледнал какво системно SSD имам и дали за там не мога да взема по-ново и хубаво, а старото да иде "жертва".

Варианти и размисли много, но само ти можеш да прецениш дали сега е момента или може и в бъдеще да направиш замяната - все пак глобално погледнато с всеки изминал ден вземаш по-голямо и по-евтино SSD, може би и по-добро ... ама божа работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах - сваляш-гледаш-триеш, или сваляш-да има ... Т.е. запазваш сваленото.

@Kolev71 За обем иде реч. Виж им плановете. И, да, каквото и да са написали - съгласил съм се. И без това не го ползвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Общо взето винаги свалям най-големия торент, който има 4к. И го пускам на тв през компа.

И защо??? Какъв телевизор ползваш - 160 инча ли?
Като гледам - как „изглежда” 720р на 43” ТВ … Голямата резолюция излишно увеличава файловете.
200GB * 12 месеца = 2,4TB/година - нека да ги заклъглим на 8 …

Ти да не си кръчмар (барман, сервитьор)???
Такова „закръгляне” - 12*0,2=2,4 … закръглено 8!!! Не можа ли да закръглиш на 2, на 3 …?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Ти да не си кръчмар (барман, сервитьор)???
Такова „закръгляне” - 12*0,2=2,4 … закръглено 8!!! Не можа ли да закръглиш на 2, на 3 …?

Щом аз го смятам мога да закръглям на колкото поискам, както и да ползва коефициент на сигурност по моя преценка ...

Но щом желаеш закръгли го на 3TB/година, вземи диск с 40TB живот и отново би трябвало да издържи 10 години без проблеми - теоретично. И затова иди вземи A-Data Su630 ...

След 10 години ... филмите може да са 16K, холограмни или вече да сме изчезнали, всичко се оказва сметка без кръчмар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но щом желаеш закръгли го на 3TB/година, вземи диск с 40TB живот и отново би трябвало да издържи 10 години без проблеми - теоретично.

Забравяш, че ако цикъла е „теглене-запис-гледане-триене” - най-вероятно ще се използват предимно начални сектори.
Накрая - ще изгърми „само” половината SSD!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Забравяш, че ако цикъла е „теглене-запис-гледане-триене” - най-вероятно ще се използват предимно начални сектори.
Накрая - ще изгърми „само” половината SSD!

Половината SSD казваш ... аз споменах ли обема на SSD-то? Защото при теглене на 200GB в месеца едно 240-256GB SSD пасва добре в сметките.

А да - там някъде нямаше ли една джвъчка дето убиваше равномерно диска? Питам за приятел ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, jhoro написа:

Лошото при SSD е, че малко или много издръжливи - спират „от раз“. В един момент работи, в следващия - няма никой.

Когато контролерът или вътрешния кеш са пишман. Напоследък май са добри. Да подесетя - моето ADATA умира бавно. Тъкмо се бях присетил оня ден да си видя гаранцията и да реша дали да го връщам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еййй, един път да пусна темичка, и ме заринаха от работа, не мога едно мнение да постна.

преди 4 часа, 2249 написа:

Аз така и не разбрах - сваляш-гледаш-триеш, или сваляш-да има ... Т.е. запазваш сваленото.

@Kolev71 За обем иде реч. Виж им плановете. И, да, каквото и да са написали - съгласил съм се. И без това не го ползвам.

Обикновенно трия, когато харда се напълни(1 път на 1 или 2 месеца), и почвам да трия първите свалени.Също да кажа, че харда е 1ТБ и половината е пълен с игри, музика и снимки.Като снимките, които са единственото важно на компа, са качени в облак.

преди 3 часа, jhoro написа:

И защо??? Какъв телевизор ползваш - 160 инча ли?
Като гледам - как „изглежда” 720р на 43” ТВ … Голямата резолюция излишно увеличава файловете.

Гледам на 55, че не нещо уау не е, ама толко са ми възможностите.Аз намирам разлика между FHD и UHD, и за това  предпочитам да си сваля по-големия файл.

преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Не става ясно и какво се цели със замяната на HDD със SSD - диска е проблемен, да няма шум, да стене ударо устойчив компютъра и т.н.

Идеята е, че понякога се чува, а ме е обзела манията да го направя максимално тих компа.Даже вентилатора на захранването мисля да сменям.:angry::D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване