Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Минах на червено на бул. Сливница.

Дали ще има честитка?

Скоро имаше новини че ще слагат нови 200 камери по светофарите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи едно кило боб, изпий чаша кафе, раздай едни карти, оглозгай едно пиле ... хвърли монета ...

И как точно минаваш на червено по погрешка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Купи едно кило боб, изпий чаша кафе, раздай едни карти, оглозгай едно пиле ... хвърли монета ...

И как точно минаваш на червено по погрешка?

Е бати сайта, простотии вместо един отговор.

Предполагам че и вие не знаете 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този, че и в следващите моменти никой не може да ти отговори. Може точно тогава да е мигнал тока (brownout), може момент преди това да им е спрял нета или да се скапала картата памет. Проблем е, че ще научиш чак след 1-2, даже след 3 месеца. Ако се тормозиш, ще продължиш да минаваш на червено и няма да доживееш. Затова keep calm!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, JKirilov написа:

В този, че и в следващите моменти никой не може да ти отговори. Може точно тогава да е мигнал тока (brownout), може момент преди това да им е спрял нета или да се скапала картата памет. Проблем е, че ще научиш чак след 1-2, даже след 3 месеца. Ако се тормозиш, ще продължиш да минаваш на червено и няма да доживееш. Затова keep calm!

Тоест според теб снимат?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, G557 написа:

Тоест според теб снимат?

Чакай!

Според теб за какво са сложени въпросните камери?

п.п. Принципно идва "честитка", но определено ще си забравил за това твое деяние. Ще разбереш какъв хубавец си. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен че ще има, такива издънки се записват от камерите които са сложени точно за тази цел - да записват всичко.

Може и да позакъснее малко или много но със сигурност ще се появи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, G557 написа:

То е ясно че съм направил грешка но, ще има ли фиш?

Влизаш в този сайт и проверяваш. Ако не ти се занимава може да отидеш и до КАТ. Може да са те снимали, а може и да не са. Ние няма как да знаем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че много хора не знаят, че на жълто се спира, а не да се натиска газта да минеш.Когато взех книжка две седмици след това, така се прекарах и глобата не закъсня.От тогава винаги спирам на жълто, макър да знам в целия град къде точно има камери.В Германия минах един път на червено, но бях много ядосан и направо ми беше паднало пердето.Така, че причини много човек да мине неволно на червено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, G557 написа:

Здравейте.

Минах на червено на бул. Сливница.

Дали ще има честитка?

Скоро имаше новини че ще слагат нови 200 камери по светофарите.

Сливница къде точно? Не на всяко кръстовище има камери, които снимат за червен светофар. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, G557 написа:

За незалепен нов стикер на ГО дават честитки , а за тази грешка ли няма да имаш ? Мисли малко по трезво ама си явно нов шофьор .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, G557 написа:

Я не се терзай, ами направо в КАТ и направи „самопризнания“!

Ще ги ошашавиш! Може и да почерпят!

Цитат

Спират един шофьор и го глобяват за превишена скорост. Катаджията му дава фиша, а шофьора:
- Много ми е притрябвал пък фиша!
Катаджията:
- Пазете го! Когато съберете 6 такива - ще получите велосипед!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Чингис Хан написа:

Проблема е, че много хора не знаят, че на жълто се спира, а не да се натиска газта да минеш.Когато взех книжка две седмици след това, така се прекарах и глобата не закъсня.От тогава винаги спирам на жълто, макър да знам в целия град къде точно има камери.В Германия минах един път на червено, но бях много ядосан и направо ми беше паднало пердето.

Ето така ще останеш без багажник! Защото сглупяваш! Опит да спреш на жълто води до внезапна спирачка, а именно тогава ти се лепят отзад за да могат да се класират. Това си е за твоята глава като не мислиш с нея. На всичко отгоре не ти е ясен правилника. Полицаите ще се заядат, ако преминеш на жълто от спряно положение. Ако преминеш бързо на жълто от зелен сигнал, покриваш нормата. Ако караш бавно и си могъл да спреш на жълто, но си се засилил, може да те спрат. Явно не си от добрите карачи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Бонбон с катран! написа:

Ето така ще останеш без багажник! Защото сглупяваш! Опит да спреш на жълто води до внезапна спирачка, а именно тогава ти се лепят отзад за да могат да се класират. Това си е за твоята глава като не мислиш с нея. На всичко отгоре не ти е ясен правилника. Полицаите ще се заядат, ако преминеш на жълто от спряно положение. Ако преминеш бързо на жълто от зелен сигнал, покриваш нормата. Ако караш бавно и си могъл да спреш на жълто, но си се засилил, може да те спрат. Явно не си от добрите карачи.

Още един „специалист“!!!

На много места вече светофарите са настроени - в последните няколко секунди „зеленото“ е мигащо! Значи - ще превключи на „жълто“ и трябва да спреш!

Ето цитат от ППЗДвП:

Цитат

Чл. 31. (7) Светлинните сигнали имат следното значение:

115569049_.jpg.dcc9cb80fdc85b751d49108c8ea47feb.jpg

4. жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за онези от водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е било разрешено преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да спрат, без да създадат опасност за движението. При подаване на този сигнал на кръстовище водачите, които навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да го освободят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Бонбон с катран! написа:

Аве тиквеник, кой ти е дал книжка на теб ве? Кажи кой? За това в България е по най-висока смъртност на пътя в цяла Европа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Сливница къде точно? Не на всяко кръстовище има камери, които снимат за червен светофар. 

Където се срещат Сливница и Константин Величков който преминава в улица Габрово

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, G557 написа:

Където се срещат Сливница и Константин Величков който преминава в улица Габрово

Там няма камера, която да снима за преминаване на червен светофар. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ostavime написа:

Там няма камера, която да снима за преминаване на червен светофар. 

Аз не видях никаква светкавица но, ти от къде знаеш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, G557 написа:

Аз не видях никаква светкавица но, ти от къде знаеш?

Знам. Няма такава камера. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, G557 написа:

Сигурно ти е ясно че си направил грешка, но не навреме. Когато си решил - да я направиш. А ако имаше човек и го блъснеш? Пак ли щеше да питаш дали ще имаш фиш? А дали има камера или не, е без значение. Има СВЕТОФАР, който е светил червено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, G557 написа:

Аз не знам изобщо има ли такива камери, има ли кой да ги гледа

Да, има такива камери и не е нужно някой да ги гледа. Тя снима, когато свети червено. Все едно като тази за скорост. Засича превишена скорост и те щраква. Тая работи само като свети червено и който мине го щраква. Снимали са ме на Попа на кръстовището посока Университета. Пресичаш трамвая и снима ако минеш на червено. Сега вече там има още една допълнителна точно пред Мимас за бус лентата и е супер тъпо, защото преди кръстовището си си в нормална лента, а веднага след него влизаш в бус лента и ако не се престроиш веднага те снима. На Орлов мост също има такава, която снима на червено. Едно време колко хора изгоряха там, защото излизаха от Иван Асен, после локалното и влизаха на Цариградско направо, защото иначе няма как. Трябва да правиш голяма врътка. Също така по канала като се движиш нагоре към НДК на Орлов мост също има такава за червен светофар. Там снимаше дори ако настъпиш маркировката, линията, преди която трябва да си спрял. То и на много други места има, но точно, където ти си минал няма. 

На всеки се случва. Мани ги тука професорите безгрешни, дето само четат морал по форумите, а като се качат в колите са същите камикадзета. Просто внимавай повече. 

А и не каза от къде на къде си се движил. Просто ми е интересно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване