Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Син екран след чиста инсталация на Windows-10

porata
 Сподели

Виж решението Разрешен от B-boy/StyLe/,

Препоръчан отговор

преди 5 часа, icotonev написа:

Това със драйвер  Verifier: Ми изглежда добре но не знам кое точно да цъкна като отметка за моята машина и моите неща какво точно ми трябва иначе смятам че ако има нещо збъркано при драйверите това ще помогне доста да разбера дали е драйвер или хардуер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Така направих ги тези неща след което рестартирах пц-то сега какво чакам да даде син екран или? да вляза в папката дъмп за да проверя грешките?
Въпорса ми е кога да спра верифайяра? и има ли проблем да работя с пц-то докато съм го включил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чете ли статията с разбиране?

на 4.04.2020 г. в 0:58, Stoyannnov написа:

Забележка: Преди да пристъпим към използването му, задължително трябва да създадем точка за възстановяване на системата. Ако случайно нещо се обърка винаги трябва да имаме 1 наум.

Забележка: След стартирането на Verifier-а. Системата може да е малко мудна, което е напълно нормално!

Забележка: Инструмента не трябва да работи повече от 48 часа. Преди 48 часа трябва да се спре или след получаването на син екран

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да работи поне 35-40 часа и за това време да видя дали ще ми даде син екран
а ми ако не даде син екран?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, цър-вул написа:

до 48 часа, спираш Driver verifier.

Има ли някакъв проблем за програмата ако в момента windows прави ъпдейт
Тъй като в момента съм с по стара версия и в момента winwdos-a автоматично ъпдейтва до тази версия  Feature update to Windows 10, version 20H2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

Не
Все пак стигна до инсталиране на актуална версия на Windows...

Честно казано бях забравил да спра автоматичната актуализация :Д иначе нямах не бих я инсталирал ;д

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да изключите Driver Verifier:  WIN +X -  Command Prompt (Admin) - команда:  verifier /reset ...след това рестарт..! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, icotonev написа:

За да изключите Driver Verifier:  WIN +X -  Command Prompt (Admin) - команда:  verifier /reset ...след това рестарт..! 

Благодаря но ще изчакам все пак да видя дали ще даде син екран преди 48-те часа
Command prompt Трябва да го отворя като администратор това админ това означава предполагам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено....чакаш за син екран ..това е задължително ......но след като мине всичко за да не работи инструмента ,трябва да изпълниш командата защото Driver Verifier ще продължи да работи ..! Само напомням за това ..! Аз продължавам да  съм на мнение че драйвер ви е проблема и мисля че проверката ще го покаже..! Все пак да не избързваме със заключенията..! :) 

преди 7 минути, porata написа:

Command prompt Трябва да го отворя като администратор това админ това означава предполагам?

Точно..! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, icotonev написа:

Естествено....чакаш за син екран ..това е задължително ......но след като мине всичко за да не работи инструмента ,трябва да изпълниш командата защото Driver Verifier ще продължи да работи ..! Само напомням за това ..! Аз продължавам да  съм на мнение че драйвер ви е проблема и мисля че проверката ще го покаже..! Все пак да не избързваме със заключенията..! :) 

Точно..! :)

В тези трудни времена повярвайте ми дори се моля да е драйвер а не някоя част :Д тъй като рам паметта все пак е нова на 1 година е..
Не ми се вярва да е от това
А какво става ако за тези 2 дена не излезе син екран? спра програмата и на 3 тия ден пак излезе син екран ;д

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.04.2021 г. в 16:01, porata написа:

Температурите са добре около 55,60 градуса на видеото 40-55 на процесора
.....
С амд-фх 8320е Процесор съм със видео г-форс 1060-3гб последните видео драйвери..

Това не е ли висока температура за тази видеокарта ако не е натоварена?

Моята е 1660 6GB DDR6 и в момента е 29 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, vpvelev написа:

Това не е ли висока температура за тази видеокарта ако не е натоварена?

Моята е 1660 6GB DDR6 и в момента е 29 градуса.

В момента са дори по малки от 45 но не е натоварена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е относително. Зависи от модела, охладителя, колко монитора са вързани, въздушния поток в кутията, околната температура, както и дали наистина нещо не ползва видеокартата, докато е уж неизползвана. Предната ми карта GTX 970 Asus Strix с включени постоянно 2 монитора си държеше над 50 градуса, когато не я товарех. Новата трудно мога да я видя "неизползвана", понеже копае, когато не я ползвам за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Това е относително. Зависи от модела, охладителя, колко монитора са вързани, въздушния поток в кутията, околната температура, както и дали наистина нещо не ползва видеокартата, докато е уж неизползвана. Предната ми карта GTX 970 Asus Strix с включени постоянно 2 монитора си държеше над 50 градуса, когато не я товарех. Новата трудно мога да я видя "неизползвана", понеже копае, когато не я ползвам за игри.

Ако трябва да бъда съмвсем честен не знам колко е точната температура в момента но не смятам че е от това смисал в стаята ми е не повече от 17-18 градуса 1 монитор е картата не се товари с излишни игри,програми и т.н не е изключено да бателнеква ли нз от старото дъно ма до ся не съм имал проблеми 2години така че не знам надявам се да е някой драйвер ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурите в покой не са важни, важно е колко вдига при товар - например какъв е максимума при игра. Ако е около/под 80 градуса, няма място за притеснения, въпреки че подобна карта едва ли ще достигне и 70 градуса при товар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Температурите в покой не са важни, важно е колко вдига при товар - например какъв е максимума при игра. Ако е около/под 80 градуса, няма място за притеснения, въпреки че подобна карта едва ли ще достигне и 70 градуса при товар.

Да не продължавам да те цитирам за глупости да те дразня само тука в форума ;д
ма само ще кажа че колкото и пъти да съм гледал температурите като запаля печката вкъщи и е 40 градуса ;д не съм виждал картата да има повече от 60 градуса докато съм в игра ;д не знам наскоро чистих процесора и забелязах че няма никаква термо паста... това е другото ми притеснение
Нямам представа от какво е тоя син екран..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Как така няма термопаста? Не му ли сложи?

Нищо не съм слагал честно казано не съм слагал до сега и не знам да не сложа повече от нужното пък и в тоя край на България кадето съм трябва доста да попатувам за да си купя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.04.2021 г. в 1:09, porata написа:

Нищо не съм слагал честно казано не съм слагал до сега и не знам да не сложа повече от нужното пък и в тоя край на България кадето съм трябва доста да попатувам за да си купя

Ти майтап ли си правиш? Как ще сглобиш охлаждане без термо паста? И къде живееш, в колиба в гората ли? За куриери да си чувал?

Arctic MX-5 Thermal Compound 4gr ACTCP00045A - цена. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Ти майтап ли си правиш? Как ще сглобиш охлаждане без термо паста? И къде живееш, в колиба в гората ли? За куриери да си чувал?

Arctic MX-5 Thermal Compound 4gr ACTCP00045A - цена. (nikem-bg.net)

То е слагано някога но за последната 1 година не е сигурно това казвам и не съм го зглобявал аз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване