Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Син екран след чиста инсталация на Windows-10

Виж решението Разрешен от B-boy/StyLe/,

Препоръчан отговор

След като няколко пъти ми изкарваше син екран в продължение на 2 седмици с различни грешки..
Реших да направя чиста преинсталация но уви след 2 часа след инсталацията отново син екран като грешката този път беше win32kbase.sys
пробвах какво ли не и вече нямам никаква представа какво да правя проверявах рам-паметта проверявах хард диск-а за грешки уж всичко е наред... не знам какво става 

C:/Windows/Minidump/  В тази папка няма нищо свалих bluescreenview и при следващ рестарт ще кача данните но за сега е това..

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 112
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ма ти имаш блускриин, ма нямаш какво да четеш . Няма и да имаш ако не направиш горното . Нищо не бараш по системата. Просто променяш вида на файла при грешка.

Последната версия на windows 10 от сайта на microsoft ли инсталираш или някоя по-стара? Дай и пълна и точна информация за хардуера, нещо клоквано ли е и температури по време на товар на CPU и GPU.

Добре , ясно ..! Пак ще дам трите линка ..!  Test RAM with PassMark MemTest86 | Sysnative Forums Test RAM with memtest.org MemTest86+ | Sysnative Forums Test RAM with Windows MEMORY DIA

Публикувани изображения

Последната версия на windows 10 от сайта на microsoft ли инсталираш или някоя по-стара? Дай и пълна и точна информация за хардуера, нещо клоквано ли е и температури по време на товар на CPU и GPU.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирам тази версия win-10 x64_pro_enu_june_2017
Температурите са добре около 55,60 градуса на видеото 40-55 на процесора
Аз бях и със последната версия на лин-а преди преинсталацията но пак го вадеше синия екран.. не смятам че е от това
преди малко инсталирах дискорд и се ресна сега го изтрих и от тогава не се е рескал но смятам че до час-2 пак ще се ресне
Грешките буквално са тези
"IRQL_NOT_DISPATCH_LEVEL
NO_EXCEPTION_HANDLING_SUPPORT
"DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
kmode_exception_not_handled
И още и още дори не ги помня вече
С амд-фх 8320е Процесор съм със видео г-форс 1060-3гб последните видео драйвери.. последните аудио драйвери..
Не знам

Не е оверклокван
Сега пуснах проверка със sfc/scannow
Windows Resource Protection did not find any integrity violations. Това изписа след проверката !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, porata написа:

win-10 x64_pro_enu_june_2017

Свали си актуална версия на Windows от тук или Windows Media Creation Tool от тук и инсталирай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, цър-вул написа:

Свали си актуална версия на Windows от тук или Windows Media Creation Tool от тук и инсталирай

Пак казвам бях с тези версии и пак даваше син екран не смятам че е от лин-а

преди 23 минути, Raze написа:

Пробвай с плочките памет 1 по 1 на различни слотове дали ще го има проблема.

Аз имам само 2 слота а съм със 16гб рам тоест 2х8
И мисля че последния път ги размествах не съм сигурен но и това ще опитам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, porata написа:

бях с тези версии

Не казва нищо. Конкретна версия...

преди 49 минути, porata написа:

win-10 x64_pro_enu_june_2017

Стара и неподдържана вече версия. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами бях с последната версия на лин-10 не я знам как е по регистрация и т.н
Но ъпдейтвах до вчера и синия екран постоянно излизаше смисал на мене най големият ми проблем е че не знам от какво е ако е от някакъв проблем с драйвери,линове-проблемни регистри и т,н ще се радвам
защото ако не е от това значи е рам памет,диск и т.н тове вече е проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последният ъпдейт на Win 10 дава понякога сини екрани на някои компютри . Не мога да разбера и аз каква точно е причината. На два абсолютно еднакви нови лаптопи при първа инсталация с актуален Win , правена флашка с Media Creation Tool - на единия всичко е ок, на другия -син екран след последния ъпдейт. След премахване на ъпдейта лаптопа бачка без проблем.

ПС - акуалната версия на Win 10 e 20H2 =

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следното:
Десен клик по Старт бутона и избери Run. В полето за писане напиши cmd и натисни [Ctrl]+[Shift]+[Enter].
В отворилия се черен прозорец постави следния текст:

bcdedit /set {default} safeboot network
shutdown /r /t 000 /d p

Системата ще рестартира и ще влезе в Safe mode with networking
Виж в този режим ще има ли BSOD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • kokomil промени заглавието на Син екран след чиста инсталация на Windows-10

Ами то по някога няма сини екрани с дни смисъл :Д под save-mod Мога ли да правя нещо с пц-то тъй като не мога 3 дена да стоя под  този режим

преди 27 минути, kokomil написа:

Последният ъпдейт на Win 10 дава понякога сини екрани на някои компютри . Не мога да разбера и аз каква точно е причината. На два абсолютно еднакви нови лаптопи при първа инсталация с актуален Win , правена флашка с Media Creation Tool - на единия всичко е ок, на другия -син екран след последния ъпдейт. След премахване на ъпдейта лаптопа бачка без проблем.

ПС - акуалната версия на Win 10 e 20H2 =

Надявам се и се моля да е от това но не съм сигурен аз от г/д вече над 1 месец имам сини екрани първо бях с лин-7 бъгваше яко най вероятно е имало нещо от лин-а тъй като е стар съгласен съм но след като сложих 10-ката нямах проблеми може би 2 седмиц и псоле пак всичко на ново напраов не знам какво да правя сега смених слотовете на плочките рам друго не знам какво да правя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще пробвам
Ма честно казано се надявах тука да има по разбиращи от мен и ако случайно пак почне да дава сини екрани от логовете да ви покажа какви са и да се разбере от какво идва тоя скапан проблем
Това че еррора не е всеки 1 и същ по сериозно ли е смисъл проблема може да е на 2 различни места едновременно или просто си е срив в системата ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В по-новите и последни компилации на Сергей Стрелец има нови и различни програми за тестове на паметта освен MemTest. Тествай паметта за грешки по-продължително.

Не си казал какво ти е захранването и в какво състояние е то?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

wdc wd 10ezex-08y20a0 https://www.westerndigital.com/product-portfolio Това ми е хард диск-а
Thermal take 500w Ми е захранването
адата 2х8гб 1333мхз ми е рам паметта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема е хардуерен. Вероятно нямаш възможността да пробваш с други рам, диск, захранване и т.н. Затова най-добре го занеси на сервиз.

Защото тия грешки, които ти изписва не могат да конкретизират точно кой хардуер е причината.

https://www.auslogics.com/en/articles/fix-irql-not-dispatch-level-bsod-0x00000008/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icotonev написа:

Вчера обнових драйверите на н-видията до последния ъпдейт
Но честно казано и преди преинсталацията беше до последния ъпдейт и пак даваше син екран
Има ли някаква програма която може да ми покаже кои ъпдейти са ми outofupdate и да ги ъпдейтне ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активирай си minidump файл да записва. По дефолт  не е. ->https://www.windows10forums.com/articles/how-to-enable-minidump-logs-in-windows-10.50/

Трябва от падащото меню да избереш ->Small Memory Dump

Затова нямаш записи в папката. Ако пак имаш син екран, ще имаш вече запис. Погледни го с bluescreenview

Качи снимка на лога. Ако е неопределена грешката, тогава ще мислим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darco написа:

Активирай си minidump файл да записва. По дефолт  не е. ->https://www.windows10forums.com/articles/how-to-enable-minidump-logs-in-windows-10.50/

Трябва от падащото меню да избереш ->Small Memory Dump

Затова нямаш записи в папката. Ако пак имаш син екран, ще имаш вече запис. Погледни го с bluescreenview

Качи снимка на лога. Ако е неопределена грешката, тогава ще мислим.

Аз имам блуескрийн така че от него ще качвам снимки на грешките че не ми се пипа по системата ;д

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма ти имаш блускриин, ма нямаш какво да четеш :) . Няма и да имаш ако не направиш горното :). Нищо не бараш по системата. Просто променяш вида на файла при грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, darco написа:

Ако няма активна виртуална памет (pagefile.sys) системата ще генерира грешки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се появява рядко, изтегли и пусни няколко теста с бенчмарк софтуер, като Heaven, Valley, тест за стабилност от Aida64...

Според мен, на тестовете ще се прояви проблема.

Качи и снимка с един статус на S.M.A.R.T на хард диска, че е 8-9 годишен... Използвай резултатите от горната програмка Aida64 -> Съхранение на данни -> SMART

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване