Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за предусилвател

Препоръчан отговор

Здравейте,незнaя дали е тук мястото но искам да попитам за помощ при избор на предусилвател,защото апсолютно нищо не си вдявам по тази тема. Разполагам с 2 броя тонколони Cerwin Vega Xls 215 и усилвател Crown xti 4002. Ако можете да ми предложите нещо добро за тях ще съм много благодарен.
А ето и характеристиката на усилвателя и колоните:

Crown xti 4002:

• DSP controlled
  • Power: 2x 1600 W (2 ohm), 1200 W (4 ohm), 650 W (8 ohm), 2400 W bridge (8 ohm), 3200 W bridge (4 ohm)
  • DSP Applications: input EQ with 6 parametric filters per channel with adjustable Q- factor and +/- 15 dB gain
  • Crossover with high and low pass
  • Each channel with 6/ 12/ 18/ 24 dB per octave and switchable polarity
  • Output EQ with 8 parametric filters per channel with adjustable Q- factor and +/- 15 dB gain
  • Delay up to 50 ms
  • Subharmonic synth
  • Peak plus limiter with adjustable threshold, attack and release
  • 50 Presets
  • 3 Switchable fan-mode controls
  • HiQnet band manager and system architect control software via USB port
  • Display for the mains voltage and power supply temperature
  • Connectors: 2x NL4 speaker twist out, binding post out, XLR in/ out
  • Dimensions: 19” (485 mm) x 2 U (89 mm) x 311 mm

Cerwin Vega Xls 215:

• 1" Soft Dome Tweeter with Ferro Fluid
  • 6.5" Woofer with Fiber Impregnated Cone
  • Dual 15" Cast Frame High Excursion Woofer
  • Proprietary Mid and High Frequency Waveguide
  • Fuse Protection
  • Elegant Black-Ash Enclosure
  • Performance Data:
  • Frequency Response
  • 38 Hz - 20 kHz (-3 dB)
  • 36 Hz - 20 kHz (-10 dB)
  • Power Capacity: 500 watts (Peak )
  • Sensitivity in SPL: 95.3 dB (@ 8 ohms @ 1 meter full)
  • Impedance: 6 ohms
  • Crossover Frequencies: 280 Hz / 2.4 kHz
  • 250W RMS
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този усилвател си има входен еквалайзер с 6 параметрични филтъра на канал,с регулируем Q-фактор и +/- 15 dB усилване,също така пише че Subharmonic Synth осигурява потребителски контрол върху честотата, усилването и типа на филтъра за специфична системна настройка.Т.Е. може да си го слушаш и без предусилвател.Пробвал ли си да пуснеш музика така?Не те устройват корекциите ли,че искаш допълнителен предусилвател?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не съм го получил усилвателя,само е поръчан. А човека от когото закупих колоните ми каза че е нужен предусилвател,защото иначе само линейно щяло да свири и нямало добре да разпределя звука,както и нямало да работят горните две колони,който май се водят пищялки. Нищо не си разбирам та затова питам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, mitkosven написа:

А човека от когото закупих колоните ми каза че е нужен предусилвател,защото иначе само линейно щяло да свири и нямало добре да разпределя звука,както и нямало да работят горните две колони,който май се водят пищялки. Нищо не си разбирам та затова питам.

Човека може да си казва каквото иска.Предусилвател е нужен в случай,че купуваш само крайно усилвателно стъпало,което е без корекции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

Човека може да си казва каквото иска.Предусилвател е нужен в случай,че купуваш само крайно усилвателно стъпало,което е без корекции.

Благодарая ти за информацията. Значи не ми е нужно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не се знае, но горното не е вярно. Предусилвател се купува, когато имаш 2-3 DAC-a, грамофон, тюнер, касетен дек, ролков дек и т.н.

Когато дойде всичко, послушай една-две седмици и ще решиш.

Засега кажи откъде ще идва музиката, т.е. сигнала?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е до 900лв. Намерих чрез познат един модел: onkyo integra p 3370 Мисля че ще свърши работа за свързването с компютъра,грамофон и тн.

А дали ще е втора или нова употреба,както със или без дистанционно нямам претенции стига да се вмества в този бюджет. Но предполагам със Onkyo-то ще свърша тази работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не ми е много ясно защо си избрал усилвател за професионална употреба. Същото се отнася донякъде и за тонколоните. Такива свирки използват предимно разни диджеи за озвучаване на заведения, купони и т.н.

Къде ще слушаш тази система - в домашни условия? Прекалено е мощна, меко казано, особено ако става дума за стая в апартамент.

Конкретно за усилвателя - той има само един вход, така че правилно си се насочил към външен предусилвател. Обърна ли внимание, че входът е с XLR конектори? Предусилвателят Онкио е с RCA входове и изход - т.е. на чинчове. За да свържеш изхода на предусилвателя към входа на усилвателя ти трябват преходници от XLR мъжко към RCA женско и два кабела с чинчове. Или готови кабели XLR мъжко - RCA (чинч) мъжко. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Михайлов написа:

Честно казано не ми е много ясно защо си избрал усилвател за професионална употреба. Същото се отнася донякъде и за тонколоните. Такива свирки използват предимно разни диджеи за озвучаване на заведения, купони и т.н.

Къде ще слушаш тази система - в домашни условия? Прекалено е мощна, меко казано, особено ако става дума за стая в апартамент.

Конкретно за усилвателя - той има само един вход, така че правилно си се насочил към външен предусилвател. Обърна ли внимание, че входът е с XLR конектори? Предусилвателят Онкио е с RCA входове и изход - т.е. на чинчове. За да свържеш изхода на предусилвателя към входа на усилвателя ти трябват преходници от XLR мъжко към RCA женско и два кабела с чинчове. Или готови кабели XLR мъжко - RCA (чинч) мъжко. 

Ще се използва в домашни условия - къща,както и на открито лятото за (лятно кино) например. За усилвателя не разбирах и затова го взех,сметнах че ще е достатъчен да покрие двете колони,като мощност на 8 ома.  За преходника зная. Купил съм такъв модел: 

hi-4165-210116-Adapter-XLR-male-RCA-female.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тотално си объркал свързването.

1. Изход на предусилвателя към вход на усилвателя.

Изходите на предусилвателя са двете букси най-вдясно, гледани отзад. Над тях пише Output - изход. Горната е ляв канал - L, долната е десен канал - R.

Входовете на усилвателя са вътрешните две XLR букси, които са женски, а не външните - те са някакви изходи - няма да ги ползваш.

Свързват се с единични кабели с чинчове накрая. От букса L - с единичен кабел с чинчове към XLR букса с преходник към усилвателя. Същата работа и от букса R - втори кабел с чинчове към другата XLR букса на усилвателя. Повтарям - към женските, средните XLR букси. Преходниците RCA - XLR трябва да са с мъжко XLR - Със стърчащи три щифта.

По твоята схема с жълто ти си свързал два входа на предусилвателя, като си дал накъсо ляв и десен канал.

2. Изходите към колоните. На твоите колони има мостчета, с които са свързани двата чифта изводи на всяка колона за биампинг или биуайъринг. При това положение няма нужда от допълнителните червени и черни мостчета, които си нарисувал. Свързваш всеки червен кабел към един от червените изводи на всяка колона и всеки черен кабел към един от черните изводи на всяка колона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се коригирам -  под единични кабели имам предвид отделни кабели с чинчове за всеки канал - ляв и десен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Михайлов написа:

усилвател за професионална употреба

Усилвателят е много добър, а и 600W не е чак толкова много. Интересно ми е само къде е произведен?

преди 8 часа, mitkosven написа:

onkyo integra p 3370

ще свърши работа. Действай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Входовете на предусилвателя са отляво, гледани отзад: phono, който е само за грамофон и е за много по-слаб сигнал отколкото останалите  входове. Ще го използваш само ако имаш грамофон с директен изход от дозата без вграден RIAA коректор.

Останалите входове са CD, Tuner, Line 1 и Line 2.

Тях трябва да използваш. Останалите 4 входа/изхода (Tape) са за включване на два магнетофона или касетни декове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Михайлов написа:

Входовете на предусилвателя са отляво, гледани отзад: phono, който е само за грамофон и е за много по-слаб сигнал отколкото останалите  входове. Ще го използваш само ако имаш грамофон с директен изход от дозата без вграден RIAA коректор.

Останалите входове са CD, Tuner, Line 1 и Line 2.

Тях трябва да използваш. Останалите 4 входа/изхода (Tape) са за включване на два магнетофона или касетни декове.

Компютъра ще е на CD предполагам пак с   3.5 мм. жак към 2 чинча (RCA)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос - как ще подаваш сигнал от компютър към предусилвателя?

Имаш ли отделен външен DAC или външна звукова карта?

Ако нямаш, както предполагам, трябва да подадеш сигнал от вградената звукова карта на компютъра. За целта ще ти трябва един кабел стерео мини жак - два чинча.

Нещо подобно на това:

spacer.png

Има и много по-хубави и много по-скъпи модели кабели.

А на кой вход от четирите - няма значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за такъв кабел имах предвид. Вградена в компютъра е звуковата карта. Но доколкото виждам и усилвателя има вход,но със юсб за компютър. Незная кой варянт ще е по удачен. Мисля че през предусилвателя ще е най-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си упътването на усилвателя. Аз не се задълбочих много, но доколкото видях, този USB вход е предназначен да се използва, само ако имаш някаква си програма за усилвателя, която не знам за какво служи. В техническите му данни не видях да има вграден цифровоаналогов преобразовател - ЦАП, т.е. DAC.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mitkosven написа:

Компютъра ще е на CD предполагам

По-скоро не, но изчакай нещата. Така е малко прибързано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, JKirilov написа:

По-скоро не, но изчакай нещата. Така е малко прибързано.

Доколко го разбирам,става с юсбто: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, човеко! USB входът е за управление на стъпалото с компютър. Аз написах мнение за CD входа, вероятно в него ще е по-тихо. Ако можеш да дадеш списък на чувствителностите на отделните входове, ще видим кое как...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване