Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Напоследък купих два смарт телевизора- 32" LG и 40" TCL. До сега бях с чиния на Виваком и приемници свързани с HDMI. Понеже съм в къща, оптика скоро няма да дойде, оправят блоковете.  Подписах нов договор при същото положение, но исках вместо приемниците да сложа CA модули, за да отпадне второто  дистанционно и главно, за да мога от телевизора да си подредя предпочитаните канали в началото. (приемниците на Вива не могат, странно, толкова години не оправиха тоя кусур с нов софтуер... на Булсат винаги са можели). 

Идваха, монтираха ги, не бях доволен и останах пак с приемниците. Тях никога не ги изключвам, изключвам само телевизора и при включване образът тръгва веднага. При CA модулите при включване, върви някаква инициализация над 45 сек преди да излезе образ, което не ме кефи. 

Сега вече си обяснявам защо е така и излиза, че с чиния е неизбежно, когато е с кабел, вероятно това го няма. Ако изключа приемника, при включване, той също прави много време Boot преди да тръгне, за това и не ги изключвам. Излиза, че CA модула е без захранване при изключен телевизор и при включване, винаги прави тази бавна инициализация. Предполагам, че и при Булсат с чиния и CAM, ще е същото. Ако предварително го знаех, нямаше да се напъвам за такива модули.

Въпросът ми е- да не би телевизорите да имат някъде опция, CA модулът да е винаги захранен при изключен телевизор ? (както инфра черв. приемник)

Другият въпрос- да не би новите, малки  HD приемничета на Вива, които са без карта, да могат да подреждат каналите? (питал съм в офисите, дават противоречиви отговори, те са само търговци)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kibik промени заглавието на CA модули за телевизор...

И при оптиката приемниците им трябва доста време да тръгнат, затова майка ми която е на виваком си гаси само телевизора, но не и приемника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тия нерви за 45 секунди? Като ни прасне астероида ще се ядосваш, че цели 10 секунди сме чакали да си отидем? ;)

Аз лично, ако пускам за новини, капки и др. под. след натискане на копчето на разклонителя пускам на антена, там са 5-6 секунди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си питал преди да дадеш парите. Я смятай само андроида на смартовете колко време стартира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от оператора. Имам телевизори с модули - стари и един SMART, и никога не съм чакал подобно нещо при включване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да подреждаш каналите по твой избор, когато си със стб. Независимо от модела. Модулът само ти отключва каналите, нали ползваш тунера вграден в телевизора. И аз съм с LG нямам проблем с модула. Най-вероятно TCL-ла ти стартира бавно.

преди 5 минути, Raze написа:

Това е от оператора. Имам телевизори с модули - стари и един SMART, и никога не съм чакал подобно нещо при включване.

Тогава щеше да се оплаква от липса на сигнал към транспондерите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kibik написа:

Другият въпрос- да не би новите, малки  HD приемничета на Вива, които са без карта, да могат да подреждат каналите? (питал съм в офисите, дават противоречиви отговори, те са само търговци)

Питай ги дали новата услуга която предлагат EON с андроид боксовете може ли да подрежда каналите.

Свържи се по-телефона с техническия отдел и ги питай. По офисите са най обикновени служители и рядко може да се попадне на компетентен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kibik написа:

Що го питаш? Сложени са устройства да поразцъкаш и оцениш предложенията, избереш и чак след това да плащаш!.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И новите приемници са пак с карта, само че не се вади. Като изключваш приемниците после трябва да оторизираш картата. Звъниш на виваком да ти ги оторизират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Стойчев написа:

Не може да подреждаш каналите по твой избор, когато си със стб. Независимо от модела. Модулът само ти отключва каналите, нали ползваш тунера вграден в телевизора. И аз съм с LG нямам проблем с модула. Най-вероятно TCL-ла ти стартира бавно.

Техниците първо сложиха да сканира TCL-а и се започна едно сканиране...което завърши за почти час, защото намери над 1000 канала. Вивата има 170, другите вероятно са някакви свободни или празни. Не ги гледахме изобщо и не стигнахме до проба, защото докато сканираше, настройваха LG-то... и там имаше някакви трудности, не стана от раз, но накрая като видях как стартира (според тях било нормално за сателита на Вива), се отказах от модулите. Те анулираха поръчката през таблета си и от централата деактивираха модулите, та не видях как ще стартира TCL-а...

преди 46 минути, Филипов написа:

Що го питаш? Сложени са устройства да поразцъкаш и оцениш предложенията, избереш и чак след това да плащаш!.

Само питах ако някой знае дали новите могат да подреждат,само за инфо, макар, че и да може, новият договор е влязъл в сила със старите приемници, а малките се полагат само на нови абонати... (май можем да развалим договора и да искам нови, ама трябва да ги плащам...)

преди 31 минути, Емил Костов написа:

И новите приемници са пак с карта, само че не се вади. Като изключваш приемниците после трябва да оторизираш картата. Звъниш на виваком да ти ги оторизират.

Както казах, не изключвам приемниците..., само исках да знам (ако някой ползва такъв) дали са с нов софтуер, с който можеш да подреждаш каналите. В старите незнайно защо, можеш в списъка да маркираш "любими" с едно сърчице, но после няма възможност поне да извадиш  само любимите (без останалите) в отделен списък, макар и да не могат да се подредят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, JKirilov написа:

От човешко любопитство - ти колко канала всичко гледаш, че и да са подредени?

Жика, когато са подредени удобството и бързия избор на това какво ще се гледа е несравнимо.

20210430-083145.jpg

20210430-083328.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, JKirilov написа:

От човешко любопитство - ти колко канала всичко гледаш, че и да са подредени?

Да речем десетина петнайсет, но трябва да помня номерата им и в тъмницата да налучквам верните бутони...

По-лесно да ги обходя напред/назад докато спра някъде...

Както е известно, CA служи само за декодиране на заключените канали, т.е. имитира приемника, който наистина при включване изкарва картина след инициализация около 30-40 сек. 
Сега без CA модул, като сложа сат. кабел директно в ТВ (с CA когато сканирахме хвана над 1000 програми), свободните/некодирани не вивакомски програми са си останали, но разбъркано и те си тръгват веднага при включване на ТВ... Значи излиза, че забавянето става от декодирането на всичките 150-60 вивакомски канала от CA преди да покаже последният избран при изключване на телевизора. Само мои предположения, но ако е така, значи, че програмистите не са  си свършили работата да е юзърфрендли, а не както им е по-лесно, същото и с невъзможността за подреждане в приемниците...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си попаднал на хора да ти отворят очите.:emoji_smiley-01:
Независимо от телевизора трябва да си добавиш сателит(потребителски,по избор, друг 1 или там както го именува системата) и ръчно да си добавиш транспондерите. След което сканираш само ръчно добавения с въведените ръчно транспондери и трябва да си готов. Те са сканирали някакъв сателит предварително добавен с незнайни транспондери и затова ти излизат толкова много канали. Макар, че половината са празни позиции.

https://www.lyngsat.com/packages/Vivacom-TV.html

11475 Vertical

SR 30000

11555 Vertical

SR 30000

12520 Vertical

SR 30000

12560 Vertical

SR 30000

12600 Vertical

SR 30000

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Стойчев написа:

Не си попаднал на хора да ти отворят очите.:emoji_smiley-01:
Независимо от телевизора трябва да си добавиш сателит(потребителски,по избор, друг 1 или там както го именува системата) и ръчно да си добавиш транспондерите. След което сканираш само ръчно добавения с въведените ръчно транспондери и трябва да си готов. Те са сканирали някакъв сателит предварително добавен с незнайни транспондери и затова ти излизат толкова много канали. Макар, че половината са празни позиции.

https://www.lyngsat.com/packages/Vivacom-TV.html

11475 Vertical

SR 30000

11555 Vertical

SR 30000

12520 Vertical

SR 30000

12560 Vertical

SR 30000

12600 Vertical

SR 30000

Ама аз не съм го правил, двама вивакомски техници бяха, но не бяха в час много..., много пъти повтаряха процедурите...

На LG-то стана точно както си описал, ръчно въвеждаха транспондерите, бързо излязоха каналите, макар и с няколко опита, но точно на него видях закъснението при стартиране и се отказах от CAM...

На TCL нещо не направиха както трябва с транспондерите, та намери 1200 канала за час, но не можах да пробвам стартирането, защото като се отказах от CA, спряха поръчката и нещо централно деактивираха модулите преди да е свършило сканирането... 

Всее пак вярно ли е твърдението им, че когато вивакомският CAM е със сателит, винаги стартира бавно? Има ли го и при Булсата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Kibik написа:

Всее пак вярно ли е твърдението им, че когато вивакомският CAM е със сателит, винаги стартира бавно? Има ли го и при Булсата?

Не мога да разбера кой ти го каза това - САМ е със сателит? Чинията се настройва към сателита и това е. САМ е модула с карта в него, който се слага в слота на телевизора. Това как стартира телевизора не зависи от сателити, модули и т.н..
Ползвай си приемниците и си свиркай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък аз даже не знам за какво говорите, понеже  САМ е съкращение с огромен брой значения. Вижте:

https://acronyms.thefreedictionary.com/CAM

От компютърна машинна обработка до Ясно кат мъгла... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Стойчев написа:

Не мога да разбера кой ти го каза това - САМ е със сателит? Чинията се настройва към сателита и това е. САМ е модула с карта в него, който се слага в слота на телевизора. Това как стартира телевизора не зависи от сателити, модули и т.н..
Ползвай си приемниците и си свиркай.

Може би не си разбрал какво имам предвид...За първи път използвам CAM, понаучих за какво е и се оказва, че когато се използва чиния на Вива, не се използва масово, може би по причина, която мен ме отказа.

CA модула е декодер и може да декодира сигнал от спътник/чиния или от кабел. Под стартиране на телевизора разбирам показване на картина след включване на ТВ с дистанционното. 

Познати, които са с CAM, но с кабел на друг оператор, не чиния, казват, че образ има след 3-4 сек. При виваком, когато е с чиния, образ има 45 сек след включване на телевизора., което е дразнещо да се случва всеки път като решиш да гледаш телевизия.

Възможно вивакомският CAM да е с различен алгоритъм на декодиране/обработка, а на другите оператори да е по-добър. За това питах който е с CAM, но с чиния на Булсат, същото ли е? Без CAM и с Булсат приемник знам как е.

Всъщност и да разбера истината, няма да промени нищо, ще си ползвам приемниците...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.05.2021 г. в 23:39, Kibik написа:

Може би не си разбрал какво имам предвид...За първи път използвам CAM, понаучих за какво е и се оказва, че когато се използва чиния на Вива, не се използва масово, може би по причина, която мен ме отказа.

CA модула е декодер и може да декодира сигнал от спътник/чиния или от кабел. Под стартиране на телевизора разбирам показване на картина след включване на ТВ с дистанционното. 

Познати, които са с CAM, но с кабел на друг оператор, не чиния, казват, че образ има след 3-4 сек. При виваком, когато е с чиния, образ има 45 сек след включване на телевизора., което е дразнещо да се случва всеки път като решиш да гледаш телевизия.

Възможно вивакомският CAM да е с различен алгоритъм на декодиране/обработка, а на другите оператори да е по-добър. За това питах който е с CAM, но с чиния на Булсат, същото ли е? Без CAM и с Булсат приемник знам как е.

Всъщност и да разбера истината, няма да промени нищо, ще си ползвам приемниците...

CA модула не е декодер. Както казах по-горе аз проблем нямам с телевизията на Виваком. Проблемът си остава в твоят телевизор. За Булсат нямам наблюдения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Стойчев написа:

CA модула не е декодер. Както казах по-горе аз проблем нямам с телевизията на Виваком. Проблемът си остава в твоят телевизор. За Булсат нямам наблюдения.

А какво е щом  не е декодер? Без него телевизорът лови свободни програми.

Като нямаш проблем, за колко време се показва картина след включване?

Какъв е проблема в моят телевизор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, JKirilov написа:

Замисли се над следния проблем - как там разните модули/кутийки/чинии и т.н. разбират, че си включил талавизора?

Кутийката /приемника когато се включи, подава захранване на конвертора на чинията, правят си инициализация и след 30-40 сек са готови за работа и телевизора не го интересува да разбира, защото приемникът е включен към него чрез HDMI, съответният канал вече си е наличен на вх. на телевизора. Когато включиш телевизора той показва това което е на входа му веднага.

Когато вместо приемник има CAM, кабелът от конвертора е включен в телевизора и CAM и конвертор нямат захранване. То се подава след включване на телевизора и чак тогава започва/протича инициализацията, описана за приемника. Ето защо след вкл. на ТВ отнема над 40 сек за да покаже образ. 

За да тръгва образът веднага, трябва при изключен телевизор, трябва CAM и конверторът да стоят захранени/в гтовност, което едва ли е предвидено, поне не в моето LG. За това и питах дали винаги при комбинацията CAM/ чиния, го има това закъснение на образа след включване на ТВ, т.е. дали зависи от телевизора, дали от оператора, т.е. дали освен при Вива го има и при други доставчици/телевизори... Не, че нещо ще промени при мен, оставам си с приемник и две дистанционни, защото не мога да сменя доставчика или телевизора, исках да знам принципно за в бъдеще...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително лошо обяснение, но отговаря на глупостите, написани по-горе!

Та защо

преди 2 часа, Kibik написа:

Кутийката /приемника

не са винаги включени, щом се борим за некви секунди?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, JKirilov написа:

Изключително лошо обяснение, но отговаря на глупостите, написани по-горе!

Та защо

не са винаги включени, щом се борим за некви секунди?

С какво беше полезен на питанията ми??

Трябваше по-рано да спра да пиша, не разбрах навреме, че не си добронамерен, но твоето "глупости" без да се обосновеш, ме провокира да кажа, че не ставаш за нищо и не си за този форум и имам чувството, че не е само мое мнение.

Количество постове не прави качество!

Спирам, Ignore!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване