Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с активни тонколони с блутут NUMAN Retrospective

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следният проблем с моите колони. Когато ги свържа към компютъра или телефона, било то с кабел или блутут трябва да усиля изходящият сигнал от компютъра или телефона до край, иначе не се възпроизвежда никакъв звук. Още по-лошото е че когато една песен започва или свършва с плавно увеличаване или намаляване за звука колоната се активира чак когато си получи нужният силен сигнал, реже песните от началото  и от края.

МОЛЯ за помощ. Предложения и идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, bahamata написа:

Привет. Пълното име е NUMAN Retrospective 1978 Aktive

Това ли са колоните? Правил ли си им настройки? Откога е този проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е повреда или нужда от настройки, но поначало принципът е източникът (CD плейър, касетофон и т.н.) да са усилени докрай, а нивото да се регулира от крайните стъоала, в случая има даже дистанционно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да ми е усилен източникът, когато дадена песен започва с плавно увеличаване или свършва с плавно намаляване на музиката проблемът остава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че е на старо и явно нямаш ръчно ръководство по работата и настройките с тях. Мисля, че го имаше в интернет публикувано. Защо не го потърсиш и да се занимаеш с него на първо време, ами почваш от зад напред?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.05.2021 г. в 19:53, Емил Костов написа:

Това ли са колоните? Правил ли си им настройки? Откога е този проблем?

В този пост Емил Костов е дал линк към ръководството - на немски и английски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, JKirilov написа:

Toгава има ли някакъв софтуер за настройки?

Незнам за такъв софтуер, имали нямали нямам представа.

преди 21 часа, Kolev71 написа:

Виждам че е на старо и явно нямаш ръчно ръководство по работата и настройките с тях. Мисля, че го имаше в интернет публикувано. Защо не го потърсиш и да се занимаеш с него на първо време, ами почваш от зад напред?

Вече съм търсил. Това което намерих е най-обикновенно ръководство за употреба, как се пуска, как се избира поредната функция, как се усилва как се настройват ниски и високи, такива неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, bahamata написа:

Незнам за такъв софтуер, имали нямали нямам представа.

Вече съм търсил. Това което намерих е най-обикновенно ръководство за употреба, как се пуска, как се избира поредната функция, как се усилва как се настройват ниски и високи, такива неща.

Потърси помощ от специалист тогава. С писане нищо няма да направим или помогнем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Потърси помощ от специалист тогава. С писане нищо няма да направим или помогнем.

Благодаря. Преди да започна форума и да ви моля за помощ се обърнах за помощ към два сервиза но те ми казаха че не могат да ми помогнат. Здраве да е. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ЗА ЖЕЛАНИЕТО ДА МИ ПОМОГНЕТЕ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bahamata написа:

Благодаря. Преди да започна форума и да ви моля за помощ се обърнах за помощ към два сервиза но те ми казаха че не могат да ми помогнат. Здраве да е. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ЗА ЖЕЛАНИЕТО ДА МИ ПОМОГНЕТЕ.

С удоволствие бих помогнал, но предполагам че сме далеко един от друг. Аз съм от Велико Търново

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Kolev71 написа:

С удоволствие бих помогнал, но предполагам че сме далеко един от друг. Аз съм от Велико Търново

Да, прав си, далече сме. Живея в чужбина. Двата сервиза за които писах са в Швейцария. Дори и не пожелаха да им ги занеса, поне да ги видят.😟 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, bahamata написа:

Няма как сервиз да ти помогне в този случай, а и който и да е друг, защото не могат да дадат гаранция. За пореден път се оказвам прав. Само като видях, че си написал взех ги втора употреба и ми става ясно, че предишният собственик е искал да се отърве от тях, защото са имали проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си в Швейцария, това е начинът:

преди 2 часа, цър-вул написа:

пишете на съпорта на производителя

Там няма тън-мън! ;)

А тая глупост я игнорирай:

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Няма как сервиз да ти помогне в този случай, а и който и да е друг

Аз примерно мога да ги оправя за максимум няколко часа, може да се окажат (примерно) винтове, за които нямам инструмент...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JKirilov написа:

Щом си в Швейцария, това е начинът:

Там няма тън-мън! ;)

А тая глупост я игнорирай:

Аз примерно мога да ги оправя за максимум няколко часа, може да се окажат (примерно) винтове, за които нямам инструмент...

Може, но гадаеш и си залагаш главата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Изобщо не гадая, знам какво му има.

bahamata!

Виждаш ли какви "майстори " имаме в България? Винаги се обръщай към тоя чук. Той тук във форума няма нещо да не го знае и може. Дори предварително може да ти каже кога ще ти се повреди телевизора  с толеранс  + - 2,3 часа. Единственото условие е да си тук и то активен, за да му прочетеш глупостите. Колоната, които си публикувал, той в живота си я вижда за първи път от твоя пост, но знае какво и как трябва за да го оправи. Ако съм на теб, купувам му билет до Швейцария и си глася бухалтата. Въобще не му обръщай внимание. Хапе го мухата ужасно! Нали се сещаш кой може да ти напише такъв пост? Само един идиот!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване