Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

В ЕС: без пластмасови чаши, сламки и клечки от днес

Препоръчан отговор

Това го правят само много прости хора. Памперси в морето............

Ами, като не учат децата от малки кое къде се изхвърля и как различните боклуци въздействат върху околната среда............:speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Mickey_Mouse_love написа:

Това го правят само много прости хора. Памперси в морето............

Ами, като не учат децата от малки кое къде се изхвърля и как различните боклуци въздействат върху околната среда............:speak:

Като се замислиш....всичко, без памперса, е ..... ОК, дори необходимо )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, NewRedDragon написа:

Няма лошо, ама тук нещата са в друга плоскост = повярвайте ми Полимери Девня... няма да фалира, нито използването на чиниййки ще спре!

Няма да фалира - просто ще „хлопне кепенците“! Както и фирмите, произвеждащи тези неща.

А като няма производство - какво ще ползваш! Освен да пробваш - „Направи си сам“ шприц за чинийки!

Пп. Виж - една голяма фирма „ЖУ- БГ ООД - Производител на пластмасови изделия“ вече предлага ... дървени вилици!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

inadequately-managed-plastic_v3_850x600.

Сламките в Европа са проблема, даа...  Пълен фарс и просто нов начин да плаща обикновения гражданин. Обаче ще продължим да си пращаме боклука в Азия, че по-евтино. Опа, ЕКО имам предвид, разбира се :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, N1K17Y написа:

inadequately-managed-plastic_v3_850x600.

Сламките в Европа са проблема, даа...  Пълен фарс и просто нов начин да плаща обикновения гражданин. Обаче ще продължим да си пращаме боклука в Азия, че по-евтино. Опа, ЕКО имам предвид, разбира се :) 

То цялата еко - меко политика е сбъркана отначало до край.  Нищо не е "ЕКО", всичко е фалш и простотия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и „прословутите сламки“:

Биоразградими прави сламки х 150 - 3.90лв. с ДДС

Биоразградими прави сламки х 250 - 5.80лв. с ДДС

Биоразградими прави сламки х 500 - 9.60лв. с ДДС

Произведени от PLA - Polylactic acid или иначе казано - Полилактична (полимлечна) киселина - (C3H4O2)n

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Гост. написа:

Какво ли би си помислил Хитлер за спирането на пластмасовите изделия…😕

О, не, да не изместваме темата към историята и глупостите, че бирманската овца пак ще довтаса.

Да махат пластмасата - хубаво, но не и сламките!:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Mickey_Mouse_love написа:

О, не, да не изместваме темата към историята и глупостите, че бирманската овца пак ще довтаса.

Има хартиени като не харесваш стъклени или метални.Дали са ти линк и за биоразградими.Поръчай си и ще ти ги доставят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Гост. написа:

Има хартиени като не харесваш стъклени или метални.Дали са ти линк и за биоразградими.Поръчай си и ще ти ги доставят.

А хартиените издръжливи ли са?

Тези, хартиените нещо не ми вдъхват доверие,  да не глътне човек случайно хартия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествените сламки- от слама, са хем безвредни, хем елегантни, хем производството им ще помогне да се оползотвори всичко от пшеницата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, absurt написа:

Естествените сламки- от слама, са хем безвредни, хем елегантни, хем производството им ще помогне да се оползотвори всичко от пшеницата.

Такива не бодат ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А хартиените издръжливи ли са?

Тези, хартиените нещо не ми вдъхват доверие,  да не глътне човек случайно хартия?

😀😀😀 няма как,споко! Ами да,нормална сламка но направена от др материал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Леле, голям рев тука за сламките.
Вие със сламка в устата ли се сте родили уе?
Пиеш от чашата, край.

Ние сме Ентелегентни хора! Друго си е сламката! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Пиеш от чашата, край.

А от такъв буркан, в който си сипвам прясно изцеденият сок от моркови или краставици, с какво да го пия?

С буркана ми е удобно, а и нали сега такива буркани са модерни, а гледам да съм в крак с модата в някои отношения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Пиеш от чашата, край.

Да бе - да глътна ... чашата!
Направо от ... бутилката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Гост. написа:

Ние сме Ентелегентни хора! Друго си е сламката! 

Ауууу то па една елегантност да смучеш от сламка и свистиш с нея като напитката стигне дъното...

А от такъв буркан, в който си сипвам прясно изцеденият сок от моркови или краставици, с какво да го пия?

С буркана ми е удобно, а и нали сега такива буркани са модерни, а гледам да съм в крак с модата в някои отношения.

Хората са измислили чашата, преливаш си сока в шише и като ти се пие си го наливап в чаша и биеш или ако пък ти е по-сладко пий направо от шишето.

Големи бебета сте ей.

преди 1 минута, jhoro написа:

Да бе - да глътна ... чашата!
Направо от ... бутилката!

Ем ся ако си толко гладен може и да я глътнеш, познавам един дето ги яде... ...буквално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък има и др опция.Засичала съм вафлени чаши,защо да не се направят такива сламки.Пиеш си кафето и си ги изяждаш ☺️😃

Че колко му е да измислят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък има и др опция.Засичала съм вафлени чаши,защо да не се направят такива сламки.Пиеш си кафето и си ги изяждаш ☺️😃

Да, видях я тази простотия в  "Лидъл".  Вафлите стават за сладолед, но не и за кафе. А и аз вафли вече не мога да ям.

Още ме е яд обаче, че спряха стъклените бутилки на "Кока - Кола", бяха наистина много добра еко идея и само такива бутилки купувах. Ама нещо се отказаха, не разбрах защо?:speak:

Иначе ме радва страшно много връщането на платнените и мрежестите пазарски торбички. Едно такова носталгично ми става.......... И чудесна еко идея. По мое време нямаше детски ранички и баба ми ми носеше нещата за детската градина в една платнена торбичка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стават и за кафе и не се променя вкуса,което е много важно.Първо се пробва после се говори.Предполагам и лидълските няма да са лоши като качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не намекваш, че кафето в други чаши променя вкуса си?

Може би проблема ти е в неподходящата марка кафе.

Хубавото кафе си личи и се усеща във всякаква чаша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не намекваш, че кафето в други чаши променя вкуса си?

Може би проблема ти е в неподходящата марка кафе.

Хубавото кафе си личи и се усеща във всякаква чаша.

Говорим за вафлените чаши😀 Аз лично предпочитам стъклени чаши.А за кафето,хубаво е не ме мисли ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Иначе ме радва страшно много връщането на платнените и мрежестите пазарски торбички. Едно такова носталгично ми става.......... И чудесна еко идея. По мое време нямаше детски ранички и баба ми ми носеше нещата за детската градина в една платнена торбичка.

За какво „връщане“ говориш? Хората не са спирали да ги ползват!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...