Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Платена работа за софтуер/решение срещу Geocomply

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся някой доста напреднал програмист, хакер, Ай-Ти, whatever за доста сложна и непосилна за много хора, с които вече съм говорил работа 😀 Похабих няколко хиледарки вече за калпави американски девелъпъри, които се провалиха и ми казаха ''търси си някой магьосник''.

Става въпрос за Geocomply, това е компания, която предоставя геолокационен софтуер на Американските сайтове за спортни и фентъзи залози. Нещо като защита от това, че Вадим от Новосибирск няма да може да залага в родния Ефбет. За да играеш в щатските сайтове, трябва да изтеглиш плъгина Geocomply, който с две думи ще ти прерови целия компютър и ако нещо му се стори suspicious ще ти блокира достъпа до сайтовете. Забравете за VPN/VPS, всякакви подобни щуротии, блокира дори teamviewer, иначе лесно щях да си намеря някой в Америка и да се включа към компютъра му. Може да прочетете повече за това как работят на сайта им, добре е описано, аз не разбирам нищо от подобни неща, но от малкото което ми обясниха е, че сканират wifi връзките ви в известен радиус за да се уверят, че сте в правилният щат, мисля, че се нарича wifi triangulation. Забравих да отбележа, че тези сайтове са легализирани в няколко щата засега, а не мен конкретно ми трябва Ню Джързи.

Преди месеци, украинец разработи софтуер с виртуални машини и рутери, но решението му работи едва седмица преди някой да го репортне на компанията и го блокираха веднага. Малко инфо, което може да е полезно, условието беше да купиш 4 рутера микротик и доколкото разбрах си играе нещо и ги прави да изглеждат все едно са от Джързи чрез сайта wigle. После намери някакви резиденшъл проксита и заглуши със wifi адаптър от aliexpress сигналите на рутерите на съседите ни, за да не се мешат и да изглежда, че сме в щата NJ. Не знам какво точно оправиха за да не работи, но не работи. Съжалявам и за левашките обяснения за софтуера на украинеца, но си нямам хал хабер от тези работи.

Ако някой смята, че има силите да разработи решение, нека да ми пише на лично. Готов съм да платя добри пари, ако някой извърши геройство 😀 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Толкова много текст, а на „прима виста“ виждам няколко дупки!

Казваш - не може VPN/VPS, тунели, къртичини и други подобни. Не е въпроса само за „триангулацията“ - „wifi triangulation“. Нали като си пуснеш едно елементарно „Traceroute“ - и показва междинните точки. Как ще „видя“, че съм в NJ - при положение, че съм в Тибет?

Криминалистите казват - както липсата на улики, така и много, еднозначни улики - говорят за едно. Нагласена работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора на темата да ми обясни как тогава аз си щракам в bet365 от Франция където платформата не е достъпна тука, само с Avast VPN?
Да акаунта ми е стар, правен е още в България, но това не вярвам да е от голямо значение.
Освен това още докато бях в България имаше време когато освен ефбет друг онлайн букмейкър не беше достъпен и влизахме през заобиколни линкове които се сменяха почти всеки ден.

Накратко - За всяка болка, си има билка.
А и никъде в написаното не присъства крайна цел на исканото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че отново вместо помощ ще ме налазят хитри тролове. На последния, в Америка има geocomply за всички букмейкъри и казина, във Франция няма. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kris Ronchev написа:

Знаех си, че отново вместо помощ ще ме налазят хитри тролове. На последния, в Америка има geocomply за всички букмейкъри и казина, във Франция няма. Благодаря

Ко си знаел?
Не казваш каква ти е крайната цел...
...Чакай, ти не си ли онзи дето се опитваше да играе някаква някаква игра в американски сървър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Bubbles написа:

Автора на темата да ми обясни как тогава аз си щракам в bet365 от Франция където платформата не е достъпна тука, само с Avast VPN?

Виж как сам си противоречиш! „само с Avast VPN“ изобщо не е „само“!

преди 6 минути, Kris Ronchev написа:

Ти гледай, да не те „налазят“ от Cyber Crime - FBI - троловете ще ги преживееш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Виж как сам си противоречиш! „само с Avast VPN“ изобщо не е „само“!

Нещо не схванах къде е противоречието. Здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Ко си знаел?
Не казваш каква ти е крайната цел...
...Чакай, ти не си ли онзи дето се опитваше да играе някаква някаква игра в американски сървър?

Да, спомням си, че и там си чеша езика. Ще помоля, ако нямате ни най-малка представа как може да се реши гореспоменатия проблем, просто да не коментирате. И аз не знам какво очаквам, популярни американски devs от github не успяха да се справят, пък бъбълс от лил и жорката от люлин ще се... благодаря на всички за подкрепата и помощта, хайде оставям ви да остроумничите на нечий друг пост

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Нещо не схванах къде е противоречието. Здраве.

Спиш или ...

преди 12 минути, Bubbles написа:

платформата не е достъпна тука, само с Avast VPN

преди 33 минути, Kris Ronchev написа:

Забравете за VPN/VPS, всякакви подобни щуротии, блокира дори teamviewer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Kris Ronchev написа:

Ти си си отговорил сам на въпроса, защо е невъзможност още в самия пост. Не знам как очакваш някой да хакне нещо, което се защитава сериозно да не бъде хакнато и играят милиони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ти си си отговорил сам на въпроса, защо е невъзможност още в самия пост. Не знам как очакваш някой да хакне нещо, което се защитава сериозно да не бъде хакнато и играят милиони.

Отделно - как очаква в публичен форум, някой да отговори сериозно?

Идва някакъв, от някъде си и пита ... 

А нещо като бонус - куфарчето с ядрените кодове, ключовете за Федералния резерв  и Fort Knox ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Отделно - как очаква в публичен форум, някой да отговори сериозно?

Идва някакъв, от някъде си и пита ... 

А нещо като бонус - куфарчето с ядрените кодове, ключовете за Федералния резерв  и Fort Knox ...

Никой няма да си занимава с подобно нещо, защото си слага главата в торбата. Ще трябва да му се извади доста голяма сума и пак не е сигурно дали ще се навие.

преди 3 минути, Kris Ronchev написа:

Къде си намерих белята аз да питам бълХари за подобни неща, все са големи специалисти и разбирачи, дева и мизерната нация... и те айтита ми станали, форумни драскачи, които се изчервяват, когато касиерката в Била им каже 1 дума. Идвам като човек да питам, предлагам, ако има някой по-кадърен из стадото да му платя добре, те мизерниците долни тръгнали да ми тролят, да ми разсъждават и да ми хитреят. Като не можеш да помогнеш, подмини поста бе маека ти ще ева некадърна...

Сега разбираш ли, защо удряш на камък и защо няма как да ти се случат нещата. А това че ме псуваш за мен е без значение. Дано осъзнаеш какво съм написал в постовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Спиш или ...

Е това противоречие ли е?
Той твърди че VPN не може, аз му казвам че го правя точно така.

преди 1 час, Kris Ronchev написа:

Да, спомням си, че и там си чеша езика. Ще помоля, ако нямате ни най-малка представа как може да се реши гореспоменатия проблем, просто да не коментирате. И аз не знам какво очаквам, популярни американски devs от github не успяха да се справят, пък бъбълс от лил и жорката от люлин ще се... благодаря на всички за подкрепата и помощта, хайде оставям ви да остроумничите на нечий друг пост

Виж какво бе пич, дали ще е Жоро от Лом или Пешо от Лондон, ти се опитваш да направиш нещо, НО самия ти не знаеш какво, нито пъйк знаеш какво искаш.
Виж си заглавния пост, обясняваш за някакви американци, някакви хилядарки и нищо повече.
Аз помня темата и се сетих за какво иде реч, ама който не я чел оная тема ще трябва да хвърля боб.

Искаш нещо да направиш, обясняваш ЯСНО и ТОЧНО "Искам това и това, целта е тая и тая" "Може ли да се направи?"

В старата тема ти се дадоха дозини идеи, казваш не става, което значи че или ти не знаеш да се оправяш с методите или системата която се използва за защита в тая платформа е много сериозна, а ако е второто то за няколко хилядарки никой нема да седне да се занимава с такива неща.  Така и не спомена коя е играта, което води до мисълта че някоя от ония розовите или друга не за пред хората щуротия.
Казах ти, за всяка болка си има билка, бъди конкретен и ще ти се помогне, иначе само си щракаме по клавиатурите.

Ето ти все пак идея : Пусни си проект в някоя по-голяма Freelancer платформа, токувиж някой се навие да се пробва, но да знаеш че с няколко хилядарки няма да ине ако е толкова сериозна работата колкото я описваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Bubbles написа:

Е това противоречие ли е?
Той твърди че VPN не може, аз му казвам че го правя точно така.

Казано беше, че не просто не трябва / може (по правилата), а и контролиращия софтуер ще те излови!
При теб минава, щото не се следи!

преди 27 минути, Bubbles написа:

Виж какво бе пич, дали ще е Жоро от Лом или Пешо от Лондон, ти се опитваш да направиш нещо, НО самия ти не знаеш какво, нито пъйк знаеш какво искаш.
Виж си заглавния пост, обясняваш за някакви американци, някакви хилядарки и нищо повече.

Най-малкото - когато искаш нещо „на ръба на закона“ - не се прави така. Тук не е The Dark web!
А там - още повече внимават с анонимните!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Казано беше, че не просто не трябва / може (по правилата), а и контролиращия софтуер ще те излови!
При теб минава, щото не се следи!

Ок. :)

преди 5 минути, jhoro написа:

Най-малкото - когато искаш нещо „на ръба на закона“ - не се прави така. Тук не е The Dark web!

А там - още повече внимават с анонимните!

У мазето може всичко ама ако не внимаваш, 'ем ще те оправят, 'ем ще си платиш за гяволията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като ...

Цитат

Един млад сицилианец решил да стане мафиот. Отишъл при един от бригадирите и се помолил:
- Приемете ме в мафията.
- Няма мафия. - казал онзи и го отпратил.
Младежът отишъл при съветника на дона и му казал:
- Искам да ме приемете в мафията.
Съветникът казал:
- Няма мафия.- и го отпратил.
Тогава младежът отишъл при самия дон и казал:
- Искам да ме приемете в мафията.
Донът и той казал:
- Няма мафия. - и го отпратил.
С разбито сърце младежът се върнал в родното си село. Приятелите му го попитали:
- Приеха ли те в мафията?
- Няма мафия.
И всички веднага разбрали, че са го приели, и почнали да се страхуват от него...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работата има много "ако", които са неизвестни.

преди 2 часа, Kris Ronchev написа:

Америка има geocomply

Това какво е? И въпросната услуга

преди 3 часа, Kris Ronchev написа:

Американските сайтове за спортни и фентъзи залози.

ако става въпрос за уеб, има много неща, които е добре да знаете и много неща, които е добре да имате не само за да влизате където си поискате, а и да си пазите анонимността.

Колкото до VPN, който важи за всичко, не само за уеб, за корпорации не е проблем да ги блокират. Те не ги "засичат", а просто не им е проблем да имат акаути за по 3-4 долара на месец в топ 100 (или 1000) световните (или на съответната територия) VPN провайдъри и да им гледат адресите, които после блокират. Или си плащат някому да върши работата. Това се "избягва" с прост VPN, ама собствен. За целта ще Ви трябва възможност да си пуснете машина, на домашен интернет, в Ню Джърси.

Колкото до уеб - става страшно. Най-вече заради браузера, който има една способност - да изпълнява програмния език JavaScript. Иначе казано всеки ресурс, който посещавате, Ви рънва код, донякъде ограничен от DOM-a. Колкото извън уеб, потребителят на всеки Уиндоус 10 се е съгласил да "споделя" информация с Microsoft, които пък са свободни да я споделят с трети лица (сиреч с целия Свят). Та, тези компании за " geo" могат да набират информация за потребителите от всевъзможни източници. Ако ресурът върви само под Windows/Mac, според мен решението е машина с Windows 10 без WiFi, Bluetooth,  mic etc., ествствено настроена адекватно със съответна часова зона, език и т.н. През рутер с VPN клиент под линукс, който пък е свързан с ръчно конфигуриран VPN сървър, пак под Linux, в Ню Джърси. Ест, и малко "играчка", за да не го засичат, че е линукс по мрежата. Ако и доставчиците са "в играта" с търгувията на потребителски данни, тогава ще трябват два такива при сървъра. От единят входящият VPN с як флууд, за да не засичат кога потребителят е онлайн, а другият за "изходящ" трафик за съответният ресурс. Горе-долу същата система имам в БГ и не е трудно да се направи, стига да имаш няколко машини и жилище, в което по възможнст да живее някой. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Kris Ronchev написа:

блокира дори teamviewer,

Блокират го, защото го засичат с JavaScipt,  вероятно (но не само) сканорат портовете. Една проста проверка само за най-най-базовите неща, които са само върхът на айзберга и вашият браузер "снася" https://browserleaks.com/

За това написах по-горе, че дори VPN на Windows няма да свърши работа. Най-сигурно е през рутер с VPN. Но без физическа възможност за вдигане на собствен VPN  сървър на дадената територия, няма никакъв шанс не само на теория, ми и в областта на фантастиката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Kris Ronchev написа:

Ню Джързи

Хващаш един пич от там който да попълва желаните от теб неща, стискате си ръцете за парите и Geocomply ряпа да яде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хващаш един пич от там който да попълва желаните от теб неща, стискате си ръцете за парите и Geocomply ряпа да яде.

Нека аз, нека аз ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, plamen_petrov_80 написа:

Живееш в желаната локация?

Колко му е?

Автора ... ще спонсорира!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване