Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп не засича WLAN карта

Kaлoян
 Сподели

Препоръчан отговор

Дори и на Лан картата има термо паста! Там сменяте ли я?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 70
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 9 минути, Bubbles написа:

да погледнеш двете кабелчета които се закачат за нея

преди 1 минута, Bubbles написа:

ще има карта, но ще е глуха

Да първото нещо беше да почистя с мека четка входа на картата и да проверя дали са стабилно свързани кабелчетата, но да както казахте дори и да не съм свързал кабелчетата поне трябва да я листне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

0-02-05-1a2a9d7912b9b0b8b7b116b8806e4719dd925513817b76b76c9c67887d15399e_4c4d5746a3814260.jpg

Под Miscellaneous  Devices какво се появява? А да не би да има по корпуса ключ за изключване на мрежовата карта и да е изключен. Не съм ровил в ръководството на лаптопа ти...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е във пастата, за смяна е, преди колко време я смени за последно, абе не от значение. Трябва пак да я смениш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, цър-вул написа:

Под Miscellaneous  Devices какво се появява

Нищо, за включване и изключване на USB и SATA портове. И да не намирам външни switch-ове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

Нас*а се! И замириса простащината ти!

Явно мирише около теб, разбирам те, виж хората използват душ против миризмата която усещаш!

Спирам се, това беше за последно, но все пак искам да кажа че не е постъпил правилно като е тръгнал да сменя пастата и като не сие е консултирал със някой който разбира.

Най-лесно е да разглобиш нещо и да го повредиш!

Сещаш ли се.

Сега ти върви му помагай!

Той утре пак ще започне да пипа там където не трябва, Кръга ще продължи да се върти, и пак ще последва тема от рода на ПОМОЩЩЩЩЩ.

Аз съм работил във сервиз и такива като него на ден ги посрещах по десет човека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ДзВяРа! написа:

Аз съм работил във сервиз

По нищо не си личи! И с такова поведение кой ли работодател те е траял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ДзВяРа! написа:

Аз съм работил във сервиз и такива като него на ден ги посрещах по десет човека.

И слагаше паста на мрежовата карта нали?
Много ма'стори ей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

По нищо не си личи! И с такова поведение кой ли работодател те е траял.

Ами, не знам, питай ги, бях май този който най много търсеха, но това беше преди 13 години, тогава и бях много активен във темата за овърклок на процесори тук във Калдата.

Разбира се има хиляди изтрити теми и мои постове от тогава, но все ми е тая, тогава при интелските процесори знаех и пържех и овърклоквох това което.... дрън дрън че пляс. Май взех да се рекламирам. Било на времето, но знам че когато има проблем със определена температура, НИКОГА ПРОБЛЕМА НЕ Е ВЪВ ТЕРМО ПАСТАТА!!!!!!!!!!!!!!

преди 7 минути, цър-вул написа:

И на звуковата тоже.

И там на компонентите има термо паста!

Автора на темата има проблем със WLAN картата а е тръгнал да сменя ТЕРМОПАСТАТА! Затова и се жегнах и реагирах, Няма никаква връзка между двете,двата проблема??????

Какво общо има има лмисъл, връзка????

Все едно, чистачките ми не пръскат течност, НО АЗ НАПОМПАХ ЗАДНАТА ЛЯВА ГУМА, сещате ли се????????????

Аре оправете му проблема!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ДзВяРа! написа:

...

Предлагам да спреш. Каквото има каза и съответно помогна. Помолиха те много пъти!

Това е въпросния модел.

делл

Монтаж-демонтаж и никаква нужда от  паста. Картата е Intel centrino-нещо си и са доста капризни. На първо време с волтметър, да се провери налични 3.3V на излазите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Profruit написа:

Монтаж-демонтаж и никаква нужда от  паста. Картата е Intel centrino-нещо си и са доста капризни. На първо време с волтметър, да се провери налични 3.3V на излазите.

При тия Centrino.... нямаше ли някаква зависимост с chipset драйвърите? Имам много смътен спомен, че преди коректно инсталирани драйвъри за chipset-a имаше ядове....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, NewRedDragon написа:

При тия Centrino.... нямаше ли някаква зависимост с chipset драйвърите? Имам много смътен спомен, че преди коректно инсталирани драйвъри за chipset-a имаше ядове....

Колега притежава въпросния модел. Предложих му dual-boot - Ubuntu 20.04 / Windows 10. За мое учудване той възприе Ubuntu и ползва само него, но честите обновявания на системата завличат драйвера на nVidia и той ми го носи веднъж месечно за ритуал. Обновяваме го от нета на телефона му и забелязах, че всеки път Wi-Fi-модула проявява характер и тръгва след молитви и ръчкане. Определено има клавишна комбинация за вкл/изкл на картата.

Тест по Ubuntu също е вариант.

spacer.png

spacer.png

Приятна вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвали с драйверите от тук 

https://www.dell.com/support/home/en-bg/product-support/product/inspiron-17r-n7110/drivers 

Ако пак не отчете картата свали си https://getin-topc.com/tag/driverpack-solution-15-12-iso-free/ програмата има пълен пакт драйвери. И след всеки качен драйвер задължително рестартирай лаптопа а на една от снимките забелязах 3 лавиша над малката клавиатура горе в дясно виж да ли някой от тях не е за включване на лайфито

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Аре, стига глупости, де! Няма устройство, ти го караш драйвъри да инсталира...

Няма устройство защо? Защото не е отчетено като такова следователно няма и драйвер нали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Няма устройство защо? Защото не е отчетено като такова следователно няма и драйвер нали

Хайде помисли как се вижда неразпознат хардуер от Windows в управление на хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Защото не се засича като хардуер! Какви драйвъри ще се инсталират, за нещо, дето го няма?

Към автора: Сигурно ли е, че са имста;ирани chipset драйвърите за конкретния модел и ОС? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Защото не се засича като хардуер! Какви драйвъри ще се инсталират, за нещо, дето го няма?

Към автора: Сигурно ли е, че са имста;ирани chipset драйвърите за конкретния модел и ОС? 

Автора не е казал дори каква ос на windows е инсталирал а ти ми говориш за хардуерен проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Автора не е казал дори каква ос на windows е инсталирал а ти ми говориш за хардуерен проблем

Нямам идея какво означава написаното ...

Но ако питаш за версия на Windows - ти коя мислиш, че е?

Аз залагам на 7, синьо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Къде съм казал за хардуерен проблем? Единственото, което казах е, че при Centrino технологията на Intel, трябва да има инсталирани КОРЕКТНИ драйвъри за chipset.... в противен случчай, определени хардуерни компоненти не се листват по никакъв начин, като налични в OS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

Къде съм казал за хардуерен проблем? Единственото, което казах е, че при Centrino технологията на Intel, трябва да има инсталирани КОРЕКТНИ драйвъри за chipset.... в противен случчай, определени хардуерни компоненти не се листват по никакъв начин, като налични в OS

преди 16 минути, NewRedDragon написа:

Защото не се засича като хардуер

Според теб какво е това каквото си написал ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, vlado1985 написа:

Според теб какво е това каквото си написал ?

Че ОС не знае за наличието на този хардуер. А самия модул си ОК най-вероятно, защото BT явно се е инициализирал, макр и generic грайвър. Казах з чипсета вече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване