Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп не засича WLAN карта

Kaлoян
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 30 минути, vlado1985 написа:

Няма устройство защо? Защото не е отчетено като такова следователно няма и драйвер нали

Аре мисли - работещ лаптоп се отваря за обслужване! Дали няма драйвъри, а? Хайде да се поспреш да лееш немислени съвети!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 70
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

току-що, NewRedDragon написа:

Че ОС не знае за наличието на този хардуер. А самия модул си ОК най-вероятно, защото BT явно се е инициализирал, макр и generic грайвър. Казах з чипсета вече

Проблема е по скоро некоректно инсталирани и липсващи драйвери за това е добре да даде информация за ос да се знае каква е и да разкара всичко което е качил. И да качва драйверите отново един по един, щом преди да отвори лаптопа е работила картата няма пречина и сега да не работи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Аре мисли - работещ лаптоп се отваря за обслужване! Дали няма драйвъри, а? Хайде да се поспреш да лееш немислени съвети!

Аре да прочетеш темата на автора отново и явно несмислените отговори ги даваш ти в момента

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

И да качва драйверите отново един по един,

Брей, цудницък съвет! И къде е устройството в диспечера на устройства? Няма гооо...и за кого инсталира драйвър? По кристална топка? Ей тъй да си играе да инсталира нещо там
Явно и тъпо и нахално паче ще дойдеш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Брей, цудницък съвет! И къде е устройството в диспечера на устройства? Няма гооо...и за кого инсталира драйвър? По кристална топка? Ей тъй да си играе да инсталира нещо там

Ако си мислиш че само с лаене си интересен и помагаш грешиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ДзВяРа! написа:

Защото така си искам!

Термопаста не сменя без причина, ти правиш ли го?

Без причина не се прави чиста инсталация, което споменах в една друга тема. Прехвърля се ОС на друг диск поне!

преди 4 часа, Kaloyan.K написа:

Не, не го листва в Device Manager, нямаго и като скрито устройство изобщо не разбира че има включена WLAN карта и с двете е така.

преди 19 минути, цър-вул написа:

Ами няма, ама ти не четеш!

преди 16 минути, цър-вул написа:

Явно и тъпо и нахално паче ще дойдеш!

Аз не виждам какво има в диспечера, така че...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

ама ти не четеш!

Брей, ей го още един експерт!

преди 1 час, JKirilov написа:

Аз не виждам какво има в диспечера, така че...

И? Щом ти не виждаш, е единствената меродавна истина, да? Няма как да видиш- четеш разказ и това е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна...

Автора, извади платката на WiFi и с гумичка за моливи разтъркай контактните пластинки и от двете страни до блясък. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На всички които отговаряха по темата и се опитаха да помогнат, благодаря! Проблема се оказа софтуерен, всичко по WLAN картата си е било наред. След няколко преинсталации с различни версии на Win7 реших да сложа Win10 въпреки че му е доста тежък и проблема се самооправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.09.2021 г. в 21:12, Profruit написа:

Предлагам да спреш. Каквото има каза и съответно помогна. Помолиха те много пъти!

Това е въпросния модел.

делл

Монтаж-демонтаж и никаква нужда от  паста. Картата е Intel centrino-нещо си и са доста капризни. На първо време с волтметър, да се провери налични 3.3V на излазите.

на 4.09.2021 г. в 21:54, Profruit написа:

Колега притежава въпросния модел. Предложих му dual-boot - Ubuntu 20.04 / Windows 10. За мое учудване той възприе Ubuntu и ползва само него, но честите обновявания на системата завличат драйвера на nVidia и той ми го носи веднъж месечно за ритуал. Обновяваме го от нета на телефона му и забелязах, че всеки път Wi-Fi-модула проявява характер и тръгва след молитви и ръчкане. Определено има клавишна комбинация за вкл/изкл на картата.

Тест по Ubuntu също е вариант.

spacer.png

spacer.png

Приятна вечер!

Добре че не те послуша, щеше да си изгори платките!

на 4.09.2021 г. в 20:44, цър-вул написа:

По нищо не си личи! И с такова поведение кой ли работодател те е траял.

Термопаста, мажи повече, трябва да има мазало, накрая проблема сфтуерен! Професоре, пак аз се съм прав!

на 5.09.2021 г. в 14:02, Joss Bomon написа:

Само да вметна...

Автора, извади платката на WiFi и с гумичка за моливи разтъркай контактните пластинки и от двете страни до блясък. 

Дано и твоя съвет да не последва.

Просто няма знания за обикновенно инсталиране, правилно инсталиране и подправяне на ОС-тема.

То затова има има и сервизи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ДзВяРа! написа:

Термопаста, мажи повече, трябва да има мазало, накрая проблема сфтуерен! Професоре, пак аз се съм прав!

Що не мажеш у вас по стените, а не тук във форума, мажуретке?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

Професоре, пак аз се съм прав!

Няма значение кой е прав, важното е че проблема се оправи. А и цялото упражнение беше доста полезно за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Kaloyan.K написа:

На всички които отговаряха по темата и се опитаха да помогнат, благодаря! Проблема се оказа софтуерен, всичко по WLAN картата си е било наред. След няколко преинсталации с различни версии на Win7 реших да сложа Win10 въпреки че му е доста тежък и проблема се самооправи.

Щом преди ти е работила wifi картата няма проблем и след преинсталация на системата да не работи проблема ти е бил софтуерен а не хардуерен важното е че сисе справил а не си избързал да правиш други гимнастики 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре че не се е подвел да запоява със поялника или на професора глупостите! Слава богу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Добре че не се е подвел да запоява със поялника или на професора глупостите! Слава богу.

wifi карта не гори толкова лесно освен ако неи е подадено по високо напрежение а това няма как да се случи в случая при условие че дъното на лаптопа си бачка без никакви забележки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

wifi карта не гори толкова лесно освен ако неи е подадено по високо напрежение а това няма как да се случи в случая при условие че дъното на лаптопа си бачка без никакви забележки

Така лиии???? Не Знаех??? Добре че ми каза!!!!

И ти ли не разбра че питащия не е професор, професионалист? Какви платки го съветвате да запоява да замерва, какъв волтаж??? Алооооо, има проблем,  ами нека се опитаме по нянакъв начин да го оправим. Нещо което всички ще разберем, нещо конкретно, нещо елементарно! А не от рода, тази платка разпои, другата запои или професионалният съвет на професора! Няма да го коментирам защото е супер безмисленно и тъпо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата е приключена, но за N-ти път - 99% от проблемите са винаги в софтуера, хардуера е железен!

Проблемът е, че понеже нищо не разбирате, карате нещастните потребители да си чупят комповете и да пускат тестове до припадък. Ето, вече требе и поялник?:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте,

Чета и чета и се сцепвам от смях на коментарите на Дзверо.. Искам да попитам дали някой знае човек за ремонт на лаптоп, че моя е пълна скръб..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, RemontLaptop написа:

Здравейте,

Чета и чета и се сцепвам от смях на коментарите на Дзверо.. Искам да попитам дали някой знае човек за ремонт на лаптоп, че моя е пълна скръб..

Какъв е лаптопа, какви са симптомите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, RemontLaptop написа:

Искам да попитам дали някой знае човек за ремонт на лаптоп, че моя е пълна скръб..

Да, аз знам, даже двама :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване