Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Най-добра антивирусна програма за 2021. Потребителска оценка

Препоръчан отговор

Здравейте..! Позволявам си да публикувам тази анкета от сайта comss.ru

Лучший антивирус 2021. Рейтинг пользователей (comss.ru)

Пропуснали сме я и смятам че ще е интересно да отговорите и коментирате моментното състояние  в антивирусния свят..! На мен лично ми правят няколко неща впечатление ...Windows Defender  води пред Kaspersky като безплатен софтуер...!?! Също така ми е странно как другия руски гранд Dr.Web ..губи позиции ..а в същия момент е най-добрия безплатен антивирусен скенер...води пред Malwarebytes Free и Kaspersky Virus Removal Tool..! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Аз ще си позволя да изкажа моята гледна точка с която не принуждавам никой да се съгласява разбира се.

1, Нормално е WD да води като избор на безплатен антивирусен продукт, защото освен, че в последно време много дръпна нагоре, идва и вградена в Windows и доста хора не виждат смисъл да я заменят с външна програма. Това разбира се, не я прави най-добрия избори, нито пък не я прави и лош избор. Просто за повечето е напълно достатъчна в наши дни. Нито повече, нито по-малко. Има още какво да се желае като развитие и като бързина и като интерфейс най-вече, но мисля, че се развива в правилна посока.

2. Нормално е CIS да е на по-задна позиция, защото тя не е за всеки - сложна програма е, понякога своенравна и разбира се бъгава на някои системи. Иначе предлага изключителна защита, но просто и там има какво да се желае като стабилност, бъгове, опростяване на интерфейса и настройките. Скоро не е имало нова версия, чуват се противоречиви слухове, че уж ще бъде изоставена. Също така във форумите им често има противоречива информация относно решения от страна на ръководството на програмата. Като добавим и тъмното и минало и резултата е ясен.

3. Смешно ми е, че Kaspersky Free Antivirus води пред Kaspersky Security Cloud Free, която позволява повече настройки и като цяло е по-добрата програма и най-вече ще получи по-дълга поддръжка. От години се говори, че KFA ще бъде прекратена за сметка на KSCF. Засега не се е случило, но се очаква да стане в един момент и тогава всички трябва да мигрират към KSCF.

4. Изобщо не се учудвам, че KIS води при платените програми. Все пак TAM модула е доста добър. А и не може да се очаква друго от руска анкета все пак.

5. За MAC и за Android не мога да коментирам, защото там нямам много наблюдения като цяло и не е особено интересно, защото няма много зарази за тези платформи и без това. Има такива, но в пъти по-малко.

6. При безплатните скенери е интересно положението, но не знам защо изобщо се споменава Zemana след като тя беше прекратена, а и дава много фалшиви тревоги. Въобще не знам какво правят в списъка програмите с номер 8, 9 и 10, които нямат много добра слава сред тези среди, но пък липсват скенери като RogueKiller, NPE, и т.н. Отделно не мисля, че CureIt е по-добър от KVRT. И двата са добри и първи избор при полиморфни зарази и други, но според доста специалисти като CruelSister и други KVRT е най-добрия от свободните. Не видях и Sophos Virus Removal Tool, Panda Cloud Cleaner и други самостоятелни инструменти на големите антивирусни лаборатории.

Не лоша анкета, но се разминава доста с моите впечатления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, B-boy/StyLe/ написа:

1, Нормално е WD да води като избор на безплатен антивирусен продукт, защото освен, че в последно време много дръпна нагоре, идва и вградена в Windows и доста хора не виждат смисъл да я заменят с външна програма. Това разбира се, не я прави най-добрия избори, нито пък не я прави и лош избор. Просто за повечето е напълно достатъчна в наши дни. Нито повече, нито по-малко. Има още какво да се желае като развитие и като бързина и като интерфейс най-вече, но мисля, че се развива в правилна посока.

Жоре с теб сме говорили по този въпрос,сега ще го спомена и тук-не само,че дръпна и се развива ами в момента се явява може би най-големия "трън в з***ка" за хората които пишат малуеър.WD+AMSI са едни от най-трудните за байпас напоследък понеже постоянно се усъвършенстват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трън в задника е за тези дето ползват пиратски софтуер, дефендера като види крак се наежва като като някой котарак иначе е слаба ракия по отношение на пазенето. Тази анкета е тотален шит, авг и аваст са на практика почти едно и също като пазене и забавяне на компа - просто аваста ти го пробутват навсякъде дори и да не го искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и условно безплатни американски програми.   Има стената на Комодо, има и  360 TS.  Европрограмките никой за нищо не ги брои...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, ined написа:

Трън в задника е за тези дето ползват пиратски софтуер, дефендера като види крак се наежва като като някой котарак иначе е слаба ракия по отношение на пазенето. Тази анкета е тотален шит, авг и аваст са на практика почти едно и също като пазене и забавяне на компа - просто аваста ти го пробутват навсякъде дори и да не го искаш.

Ти четеш ли за кои е трън бре Инеде :D ?За писачите става въпрос.

Цитат

The Windows Antimalware Scan Interface (AMSI) is a versatile interface standard that allows your applications and services to integrate with any antimalware product that's present on a machine. AMSI provides enhanced malware protection for your end-users and their data, applications, and workloads.

AMSI is agnostic of antimalware vendor; it's designed to allow for the most common malware scanning and protection techniques provided by today's antimalware products that can be integrated into applications. It supports a calling structure allowing for file and memory or stream scanning, content source URL/IP reputation checks, and other techniques.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/amsi/antimalware-scan-interface-portal

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали четете коментарите под анкетата ..Има доста интересни мнения ,например:

Цитат

Вчера направих тест на Windows Defender, изтеглих архив с 20 000 вируса, естествено въведох паролата при разопаковане, изненадващо, нито един вирус не беше разопакован от архива и не зарази компютъра, защитникът работеше за солидни 5+. Така че сбогом на антивирусите на трети страни!....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си говорим за увереност и за самочувствие,  най-добри следва да са програмите на Симантек.  Обаче реално дали е така?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Вaсил написа:

Жоре с теб сме говорили по този въпрос,сега ще го спомена и тук-не само,че дръпна и се развива ами в момента се явява може би най-големия "трън в з***ка" за хората които пишат малуеър.WD+AMSI са едни от най-трудните за байпас напоследък понеже постоянно се усъвършенстват.

Може, само че AMSI може да се ползва от всяка дори външна антивирусна програма. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Може, само че AMSI може да се ползва от всяка дори външна антивирусна програма. :)

Че те външните програми на него разчитат за достъп до някой функции :) 

(oтплеснахме са,темата е за друго :D спирам със спама)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ined написа:

Явно живееш с няколко години назад. WD в последно време има доста добро ниво на защита. Разбира се, теста тук е изпълнен с настройки по подразбиране и без включване на Controlled folder access. Въпреки това, до 01:57 се вижда, че е блокирала всичко на 100% докато е била свързана с нета и е могла да използва репутационните услуги. След спиране на интернет разбира се, че и резултатите се влошават, но все пак си е впечатляващ резултат. Разбира се, не бих препоръчал да се използва САМА, както и винаги човек да си прави бекъп, но все пак предлага повече от прилична защита.

AVG и Avast е нормално да са почти едно и също, защото Avast купиха AVG и сляха технологиите, но оставиха и AVG, защото все още имаше потребителска база, а и някои хора бяха свикнали с нейния интерфейс. След това пък Norton купиха и Avast и станаха малко 3 в 1. Но те Norton купиха и Avira. Че ги пробутват на доста места е така и затова трябва да се гледа при инсталирането (особено на безплатни програми) кои отметки са включени. Аз също не одобрявам в последно време Avast, който е доста досаден за премахване, защото се набутва и в WinSxS папката, а триенето оттам може да счупи с лекота проверката на инструмента SFC. Поправката не е от най-лесните неща. Използват се данните от Components регистри гнездата + скриптове за SFCFix. Чак пълен шит анкетата не е, макар че подозирам, че има спонсорирани продукти в нея за да са там.

https://www.youtube.com/watch?v=K2AhNVdKq-A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, icotonev написа:

Не знам дали четете коментарите под анкетата ..Има доста интересни мнения ,например:

Но знаете, че този тип тестове не са особено надеждни, особено спрямо днешните реалности. Тези зловредни проби вече са били засичани. Не са "лайв" вируси. За последно мярнах новината за нов (всъщност е малко спрно - може да е вариант на Сатори) ботнет, насочен към IoT устройства, експлоатиращ над 30 уязвимости. Добре известни уязвимости, не 0day. Шест го хващаха във Вирус Тотал.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/botenago-botnet-targets-millions-of-iot-devices-with-33-exploits/

За съжаление, тея с черните шапки, винаги ще са пред онези с белите. Така мисля... Процент на успеваемост за коя да е антивирусна над 60% ми звучи нагло и безочливо от тяхна страна. Би ми било интересно да видя тест на някой антивир с honeypot в реално време. Аз нямам техническите познания да направя такъв тест, иначе бих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.11.2021 г. в 15:29, B-boy/StyLe/ написа:

Нормално е WD да води като избор на безплатен антивирусен продукт, защото освен, че в последно време много дръпна нагоре, идва и вградена в Windows и доста хора не виждат смисъл да я заменят с външна програма. 

Win 10 Pro  при мен стана съвсем като непревземаема крепост  като му добавих 360 TS  плюс стената на Комодо.  Безплатни уж, ама Винчо не е безплатен.  Ардес го продават за 300 лв. Все още са безплатни само Кихчо и Комодко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, attj написа:

Win 10 Pro  при мен стана съвсем като непревземаема крепост  като му добавих 360 TS  плюс стената на Комодо.  Безплатни уж, ама Винчо не е безплатен.  Ардес го продават за 300 лв. Все още са безплатни само Кихчо и Комодко.

Напротив, безплатен си е. Да, за тези, които са закупили Windows, но ти дори да ползваш Comodo или 360TS пак ползваш Windows нали? Обединяващата среда така или иначе е той. И се предполага, че е закупен. Ако е кракнат, то тогава всички не са безплатни, защото основата ти и тя не е безплатна (а нелегална). ;)

И как прецени, че само тези двете са безплатни. Има доста все още безплатни продукти за защита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Напротив, безплатен си е. Да, за тези, които са закупили Windows, но ти дори да ползваш Comodo или 360TS пак ползваш Windows нали? Обединяващата среда така или иначе е той. И се предполага, че е закупен. Ако е кракнат, то тогава всички не са безплатни, защото основата ти и тя не е безплатна (а нелегална). ;)

И как прецени, че само тези двете са безплатни. Има доста все още безплатни продукти за защита.

Тези двете просто са по-добри.   Win 10 Pro  отделно си е защитен повече спрямо предишните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, attj написа:

Тези двете просто са по-добри.   Win 10 Pro  отделно си е защитен повече спрямо предишните.

По-добри за кой? За теб може. За мен комбото е по-различно. И не е нужно да ми казваш колко защитен е Windows. ;)

Но така или иначе избяга от темата. 360 TS и Comodo и те не са безплатни по тази логика след като Windows е платен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, attj написа:

Аз съм  платил  за   Win 10 Pro, ама за Кихчо и Комодко не съм плащал.

Няма значение. Значи си платил и за WD и той ти е безплатен в случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Няма значение. Значи си платил и за WD и той ти е безплатен в случая.

Купен заедно с Win 10 Pro за 300 лв вместо някакъв друг избран вариант!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

С настройките ми у дома  WD  по репутация блокира старта дори на условно безплатния  SEP 14.   Настройките пак по репутация на Сепчо са си съвсем отделно. Не е зле с Win 10  с  такава двойна безплатна защита.   Май това е най-доброто от всичко, което досега съм пробвал и  инсталирал.  Лично впечатление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето класирането според италианския сайт "най-добрата антивирусна програма":

I migliori antivirus del 2021 a primo acchito:

Bitdefender Antivirus Plus

Kaspersky Antivirus

Norton AntiVirus Plus

McAfee Antivirus Plus

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

F-Prot Antivirus го помня малък бях още. Щом се е задържал още според мен трябва да е на едно от първите места . Не виждам никъде да го споменават де. https://www.safetydetectives.com/best-antivirus/f-prot/

Май са сменили името https://www.opswat.com/partners/f-prot

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...