Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за нова конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся да закупя настолен компютър за дъщеря си, която скоро навършва 13 години.

Обича да играе - Genshin, ROBLOX, Minecraft, Valorant. Също така проявява интерес в монтирането на видео, клипчета и тп. И разбира се, компютъра ще се използва и за “неприятната” работа - учене, което предполага, че ще ни трябва Office.

Ходих до Ардес/ние сме от Варна/, но според моите скромни познания, процесора ми се видя слабичък. Разбира се, може и да греша. Така или иначе видеокартата, която бяха заложили се изчерпи още същия ден. Другият магазин е на SpeedComputers. Виждам, че в момента имат промоции на геймърски компютри, но когато ги разглеждам, явно нещо се отплесвам и все избирам скъпички неща, а може би не е необходимо чак толкова за нашите цели.

Това, което знам е, че искам да е с SSD и HDD, да е в външна видео карта, RAM може би 2х8GB, Windows, Office. За процесора и всичко останало, нека да е нещо новичко и достатъчно силно, че да издържи следващите 5 години. Ще купуваме и монитор, тъй като нямаме. За него разбрах, че трябва да е поне 144Hz. и няма да е повече от 23,8’, тъй като ще го гледа отблизо. 
За бюджет, нещо от рода до 2500лв.+-малко. 
Ще съм много благодарна за Вашите предложения.

Прилагам 2 файла с предложения от Ардес, но както казах, видеокартата не е налична вече. А аз като че ли, не искам да е някоя, която започва с 16.. В този случай предпочитам да е следващ модел - 3060. Информирана съм, че и цената е различна. 
И за да не рискувам и да напиша някоя глупост, моля за вашата помощ.

image.jpg.fe968733e971da89e0a85a821fb9ba49.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да приемем, че това са едни базови компоненти ставащ за AMD или Intel система:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
DeepCool D-SHIELD V2 USB3.0 1 65.23 лв. 65.23 лв.
PSU SEASONIC SSR-650LM GOLD 1 158.56 лв. 158.56 лв.
Toshiba P300 High-Performance 4TB 7200rpm 64MB BULK HDWD240UZSVA 1 169.23 лв. 169.23 лв.
ADATA GAMMIX S5 1TB M2 PCIE 1 191.95 лв. 191.95 лв.
Patriot Viper Steel 16GB 2x8 3600Mhz PVS416G360C8K 1 156.07 лв. 156.07 лв.
Arctic Freezer 34 eSports DUO White 1 73.99 лв. 73.99 лв.
Междинна стойност: 815.03 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 16.29 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма

Обща стойност: 798.74 лв. с ДДС

Остава да се избере и добави:

- Дъно - около 200 лв.

- Процесор - тук е от 300 лв. нагоре в зависимост какво точно ще се вземе

- Видео карта - най-големия Х

Значи 800 + минимум 500 = 1300 лв. остават 1200 лв. за видео карта или по-малко.

Въпроса е каква видео карта може да се намери за тези пари в България и евентуално в чужбина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към момента и незнайно до кога на пазара "циркулират" само RX карти на AMD и тук там се появяват за не повече от ден геймърски карти на Nvidia.

Огледай наличностите тук. Може да се редактират и добавят компоненти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А този става ли?

Ако не, какво не му е наред?

Извинявам се предварително

преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Да приемем, че това са едни базови компоненти ставащ за AMD или Intel система:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
DeepCool D-SHIELD V2 USB3.0 1 65.23 лв. 65.23 лв.
PSU SEASONIC SSR-650LM GOLD 1 158.56 лв. 158.56 лв.
Toshiba P300 High-Performance 4TB 7200rpm 64MB BULK HDWD240UZSVA 1 169.23 лв. 169.23 лв.
ADATA GAMMIX S5 1TB M2 PCIE 1 191.95 лв. 191.95 лв.
Patriot Viper Steel 16GB 2x8 3600Mhz PVS416G360C8K 1 156.07 лв. 156.07 лв.
Arctic Freezer 34 eSports DUO White 1 73.99 лв. 73.99 лв.
Междинна стойност: 815.03 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 16.29 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма

Обща стойност: 798.74 лв. с ДДС

Остава да се избере и добави:

- Дъно - около 200 лв.

- Процесор - тук е от 300 лв. нагоре в зависимост какво точно ще се вземе

- Видео карта - най-големия Х

Значи 800 + минимум 500 = 1300 лв. остават 1200 лв. за видео карта или по-малко.

Въпроса е каква видео карта може да се намери за тези пари в България и евентуално в чужбина.

300 лв. не е ли малко за читав процесор? Като гледам и карта няма да намеря за 1200лв. Ще си кара с лаптопа май…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При новата избрана от вас система въпросния процесор I5-10400F е точно този за който си мислех и аз, с цена около 300 лв.

Ето го:

https://plasico.bg/protsesor-intel-core-i5-10400-12m-cache-up-to-430-ghz-142626.html

преди 6 минути, Gabi_k написа:

300 лв. не е ли малко за читав процесор?

преди 10 минути, Gabi_k написа:

Какво не ми харесва - първо няма пълна информация за това което закупувате!

Пример:

- nVidia GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 192 bit Ampere - от кой происводител на видео карти - не се знае, кой модел точно - също не се знае.

същото е за дъно, захранване, памет, SSD, HDD ...

Гаранция само 24 м. - по-компоненти имате поне 3, 5 и понякога и повече години гаранция.

Лично аз ако си я избирах, щях да взема по-бърза памет, по-добро Gold захранване, по-малко цветна дискотека. За дъното нищо не мога да кажа, след като не знам какво точно е то. Аз лично бих взел по-големи дискове, но това са пари.

Има шанс да го чакате цял месец.

Все пак е по-добро предложение от горните две - значи се движим в правилна посока.

Какъв лаптоп има?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Gabi_k написа:

А този става ли?

Като параметри е добре. Взимайте го докато го има, че народа скоро ще пощурее да пазарува и нищо хубаво няма да остане. 

Може да видите и машини с 6600ХТ видеокарта. Ето сравнение:

https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-GTX-1660-Ti-vs-GeForce-RTX-3060-vs-Radeon-RX-6600-XT/4045vs4345vs4444

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, plamen_petrov_80 написа:

При новата избрана от вас система въпросния процесор I5-10400F е точно този за който си мислех и аз, с цена около 300 лв.

Ето го:

https://plasico.bg/protsesor-intel-core-i5-10400-12m-cache-up-to-430-ghz-142626.html

Какво не ми харесва - първо няма пълна информация за това което закупувате!

Пример:

- nVidia GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 192 bit Ampere - от кой происводител на видео карти - не се знае, кой модел точно - също не се знае.

същото е за дъно, захранване, памет, SSD, HDD ...

Гаранция само 24 м. - по-компоненти имате поне 3, 5 и понякога и повече години гаранция.

Лично аз ако си я избирах, щях да взема по-бърза памет, по-добро Gold захранване, по-малко цветна дискотека. За дъното нищо не мога да кажа, след като не знам какво точно е то. Аз лично бих взел по-големи дискове, но това са пари.

Има шанс да го чакате цял месец.

Все пак е по-добро предложение от горните две - значи се движим в правилна посока.

Какъв лаптоп има?

Това е което има, но с голяма мъка играе. 
Значи аз съм много далече от истината. Като видях, че картата е Nvidia, реших че това е нещото. Нали си пише модела? Как така не се знае производителя? Както и да е. Със сигурно няма да се науча да сглобявам конфигурация с няколко чата. И няма да се справя да сама. По-добре ще е да взема нещо готово. А за гаранциите… ще пием по една студена вода, като не разбираме.
Дайте да го променим малко този модел, който намерих. Какво да пипна?

image.jpg

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Като параметри е добре. Взимайте го докато го има, че народа скоро ще пощурее да пазарува и нищо хубаво няма да остане. 

Притесни ме това, което каза plamen_petrov_80. 
Уж пише марки, модели, а не се знае производител. Лошо е човек да не разбира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Gabi_k написа:

не се знае производител

Затова има гаранция!

преди 38 минути, Joss Bomon написа:

Взимайте го докато го има, че народа скоро ще пощурее да пазарува и нищо хубаво няма да остане. 

!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Gabi_k написа:

Притесни ме това, което каза plamen_petrov_80. 
Уж пише марки, модели, а не се знае производител. Лошо е човек да не разбира. 

Той така си пише. Търси винаги оптимално решение, но на практика всичко хубаво на едно място не е никак лесно да се събере. В момента, колкото повече разбираш от хардуер, толкова по-трудно ще събереш конфигурация, точно заради наличностите. Ако се гонят и някакви срокове, проблема става по-голям.

Лошото е, че фирмите извиват ръцете на купувачите, като не пускат хубавите видеокарти като отделни компоненти, а ги слагат в готовите конфигурации. Затова дадох линк към сайт с подробно описание на всеки компонент и възможност за избор при конфигурирането. Принципно, процесорите на AMD дават по-добра производителност за лев, отколкото тези на Intel към момента и затова и наличностите им са малки и бързо се изкупуват. 

преди 5 минути, JKirilov написа:

!!!

До там стигнаха нещата с епидемията по криптовалутите. Положението с видеокартите няма да се оправи скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Той така си пише. Търси винаги оптимално решение, но на практика всичко хубаво на едно място не е никак лесно да се събере. В момента, колкото повече разбираш от хардуер, толкова по-трудно ще събереш конфигурация, точно заради наличностите. Ако се гонят и някакви срокове, проблема става по-голям.

Лошото е, че вносителите извиват ръцете на купувачите, като не пускат хубавите видеокарти като отделни компоненти, а ги слагат в готовите конфигурации. Затова дадох линк към сайт с подробно описание на всеки компонент и възможност за избор при конфигурирането. Принципно, процесорите на AMD дават по-добра производителност за лев, отколкото тези на Intel към момента и затова и наличностите им са малки и бързо се изкупуват. 

Отново ли го почваме това?

Хайде кажи ми каква марка е видео картата? Какви са скоростите на SSD-то, производител на HDD можеш ли да кажеш, а точни параметри на захранващия блок?

Кажи ми принципно кой е тоз процесор на AMD дето дава по-добра производителност и то точно на лев? Чудно ми е как точно ще ги сравниш и в какво точно!

И още нещо - гледайки наличната система (лаптопа) според мен може да се мине много по-тънко (2500 лв. са си пари), а видео задължително употребявано или такова по-бюджетен клас (може и комбинация от двете).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хайде кажи ми

Какво се правиш, че не знаеш?! Сложили са най-евтиното. Какво значение има марката в този случай? Ясно е, че ще е най-бюджетната марка. Затова дадох линка към сайт, където всички компоненти се знае какви са.

Само не вкарвай женицата във филмите с употребявани видеокарти или такива, с които ще трябва да реже от настройки, само и само да се каже, че е подкарала някаква игра.

Твоите еврейски сметки ги зная, и затова нека си останат твои. Ще се съглася с тебе, ако и осигуриш гарантирани наличности за всички части и гарантирано с тежки тестове видео втора ръка, което да не и направи проблем след първия "зор". Но само да си разтягаме възможности и варианти на теория, си е загуба на време.

Ето ти едно сравнение, че да не кажеш, че си правя пас по въпроса:

Intel-i7-11700F-vs-AMD-Ryzen-5-5600X-vs-Intel-i7-10700KF

На една цена в Nikem , а i7 е и по-нов и с повече ядра. Да не говорим за 10700KF, който е и по-скъп и с почти двойна консумация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хайде кажи ми каква марка е видео картата? Какви са скоростите на SSD-то, производител на HDD...

А коя марка и модел на RTX3060 лично според теб трябва да откаже авторката от покупка в тази криза на видео карти? Все пак тя може да звънне и да пита, но после...

Към авторката: Всеки магазин ако си поръчате частите от него ще ви сглоби конфигурацията, не е нужно вие да го правите. Проблема е, че няма карти, а където са останали единични бройки се продават на още по-безумни цени, заради спекулата. Бих ви предложил нещо от нашия сайт, но всички геймърски видео карти са разпродадени, а вносители само вдигат рамене.
Може да разгледате моделите на колегите от Десктоп в диапазона 2200-2700лв. На прима виста на мен това ми прави впечатление:

https://desktop.bg/grigs-powered_by_cougar-grigs_iron_blade_intel

https://desktop.bg/grigs-grigs_vip-grigs_pavel_kolev_icaka_igrachi_ng_amd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Gaming_Solutions написа:

...
Може да разгледате моделите на колегите от Десктоп в диапазона 2200-2700лв. На прима виста на мен това ми прави впечатление:

Подкрепям отвсякъде предложението! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Gaming_Solutions написа:

А коя марка и модел на RTX3060 лично според теб трябва да откаже авторката от покупка в тази криза на видео карти? Все пак тя може да звънне и да пита, но после...

Към авторката: Всеки магазин ако си поръчате частите от него ще ви сглоби конфигурацията, не е нужно вие да го правите. Проблема е, че няма карти, а където са останали единични бройки се продават на още по-безумни цени, заради спекулата. Бих ви предложил нещо от нашия сайт, но всички геймърски видео карти са разпродадени, а вносители само вдигат рамене.

Много Ви благодаря!
Тъй като наистина не разбирам, готова конфигурация за мен е по-добрия вариант. Не бих искала да досаждам с въпроси нон стоп, а то неминуемо ще се случи. А и още повече, че от коментарите разбрах едно - че хубавите видеокарти са вложени в готовите компютри. Така че, явно нямам кой знае какъв избор. 
Дали ли сте ми 2 модела. Този на Intel, май е по-добър, но бих искала и HDD. Кое става от предлаганите?

Също така искам процесора да е с 8 ядра. Ако го сменя, сигурно ще трябва да сменя и нещо друго - захранване, охладител, RAM, нещо друго. Всяка промяна най-вероятно води до други.

Разбирам, че Intel Core i5-11400F  е 11 gen, но този Intel Core i7-10700KF, не е ли по-добър? Ако да, какво трябва да променя в конфигурацията? 
Благодаря!

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Подкрепям отвсякъде предложението! 

Благодаря!

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Какво се правиш, че не знаеш?! Сложили са най-евтиното. Какво значение има марката в този случай? Ясно е, че ще е най-бюджетната марка. Затова дадох линка към сайт, където всички компоненти се знае какви са.

Само не вкарвай женицата във филмите с употребявани видеокарти или такива, с които ще трябва да реже от настройки, само и само да се каже, че е подкарала някаква игра.

Твоите еврейски сметки ги зная, и затова нека си останат твои. Ще се съглася с тебе, ако и осигуриш гарантирани наличности за всички части и гарантирано с тежки тестове видео втора ръка, което да не и направи проблем след първия "зор". Но само да си разтягаме възможности и варианти на теория, си е загуба на време.

Ето ти едно сравнение, че да не кажеш, че си правя пас по въпроса:

Intel-i7-11700F-vs-AMD-Ryzen-5-5600X-vs-Intel-i7-10700KF

На една цена в Nikem , а i7 е и по-нов и с повече ядра. Да не говорим за 10700KF, който е и по-скъп и с почти двойна консумация. 

От сравнението, което сте дал тук, излиза, че AMD 5 5600X e по-добър от Intel i7 10700FK или греша? Не говоря за 11700F, тъй като цената там е по-висока. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Gabi_k написа:

От сравнението, което сте дал тук, излиза, че AMD 5 5600X e по-добър от Intel i7 10700FK или греша? Не говоря за 11700F, тъй като цената там е по-висока. 

По-добър е от i7 на същата цена, логично и от i5 11400F

AMD Ryzen 5 5600X vs Intel Core i5-11400F @ 2.60GHz [cpubenchmark.net] by PassMark Software

Хард диск си добави 2TB 7200rpm Seagate BarraCuda. От синята на серия на WD имам само лоши впечатления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези сравнения изобщо не ги гледайте! Реално не виждам нуждата от такъв лаптоп да се скача на 8 ядрен процесор, било то и с видео 3060. Повече от 6 ядра скоро няма да ви трябват, а и не само бройката е важна. Към конкретната дата да се гони покриването на 5 години с 2500 лв. е трудна задача, може би в някой друг момент е било възможно, но не и сега. Реално имате ли нужда и ще го използвате ли на 100% това което платите днес?

Според мен правите грешка.

Какво става с монитора - той избран ли е, включва ли се в посочения бюджет? А останалата периферия? Клавиатура, мишка, слушалки или колонки?

Преглеждали ли сте как биха се справяли

- вграденото ядро в AMD Ryzen 5600G

- отделна видео карта GT1030 DDR4/5

с изброените игри, направете съпоставка и с моментната видео карта. Да тук вероятно ще има промяна на резолюцията - лаптопа сигурно е около 720p, а новия ви монитор с 1080p.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Gabi_k написа:

Също така искам процесора да е с 8 ядра. Ако го сменя, сигурно ще трябва да сменя и нещо друго - захранване, охладител, RAM, нещо друго. Всяка промяна най-вероятно води до други.

Разбирам, че Intel Core i5-11400F  е 11 gen, но този Intel Core i7-10700KF, не е ли по-добър? Ако да, какво трябва да променя в конфигурацията? 
Благодаря!

За изброените игри компютър за 2500-2600лв. е овъркил (твърдя го без да съм запознат с първите 2). Шест ядрен процесор (с 12 логически ядра) е повече от достатъчен за каквито и да е игри, защо държите да е 8 ядра, още повече пък с индекс К? При 10700KF, К означа, че е предвиден за овърклок и е с малко по-висока честота, а F, че е без вградена видео карта в процесора. Ако все пак искате 8 ядрен по-добре вземете чистия 10700, хем е по-евтин, хем при евентуален проблем с видео картата ще имате резервен вариант с вградената в процесора.

Иначе от конфигуратора може да си избирате какъвто и да е от посочените процесори без да сменяте нищо друго.

Защо държите на HDD, не е ли по-добре да си доплатите за по-голямо SSD?

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тези сравнения изобщо не ги гледайте! Реално не виждам нуждата от такъв лаптоп да се скача на 8 ядрен процесор, било то и с видео 3060. Повече от 6 ядра скоро няма да ви трябват, а и не само бройката е важна. Към конкретната дата да се гони покриването на 5 години с 2500 лв. е трудна задача, може би в някой друг момент е било възможно, но не и сега. Реално имате ли нужда и ще го използвате ли на 100% това което платите днес?

Според мен правите грешка.

Какво става с монитора - той избран ли е, включва ли се в посочения бюджет? А останалата периферия? Клавиатура, мишка, слушалки или колонки?

Преглеждали ли сте как биха се справяли

- вграденото ядро в AMD Ryzen 5600G

- отделна видео карта GT1030 DDR4/5

с изброените игри, направете съпоставка и с моментната видео карта. Да тук вероятно ще има промяна на резолюцията - лаптопа сигурно е около 720p, а новия ви монитор с 1080p.

Монитор не съм избрала, но съм се насочила към Acer, 23.8’, 144Hz., нещо от рода на 300-350лв. За останалата периферия, не съм мислила. Сега зора ми е да избера компютъра. После ще мисля за останалото. Много се обърках вече… 
А и предполагам сте прав, няма да ни трябва 8-ядрен. Може би предложения AMD , но да добавя HDD и може би SSD. Предложете и вие нещо, ако трябва да се добави още при положение, че съм променила някои параметри.

преди 25 минути, Gaming_Solutions написа:

За изброените игри компютър за 2500-2600лв. е овъркил (твърдя го без да съм запознат с първите 2). Шест ядрен процесор (с 12 логически ядра) е повече от достатъчен за каквито и да е игри, защо държите да е 8 ядра, още повече пък с индекс К? При 10700KF, К означа, че е предвиден за овърклок, а F, че е без вградена видео карта в процесора. Ако все пак искате 8 ядрен по-добре вземете чистия 10700, хем е по-евтин, хем при евентуален проблем с видео картата ще имате резервен вариант с вградената в процесора.

Иначе от конфигуратора може да си избирате какъвто и да е от посочените процесори без да сменяте нищо друго.

Защо държите на HDD, не е ли по-добре да си доплатите за по-голямо SSD?

Не че държа, просто мислех, че е по-добре да има и HDD.
След като няма нужда от 8 ядра, то може би ще се спра на AMD-то, което предложихте, но ще увелича SSD-то. Кажете кое да е и с колко, и има ли нужда и от друго да добавя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Gabi_k написа:

Здравейте!

Търся да закупя настолен компютър за дъщеря си, която скоро навършва 13 години.

Обича да играе - Genshin, ROBLOX, Minecraft, Valorant. Също така проявява интерес в монтирането на видео, клипчета и тп. И разбира се, компютъра ще се използва и за “неприятната” работа - учене, което предполага, че ще ни трябва Office.

А моят 14 годишен син на игри не играе.
Дават им безплатно Office от училището със акаунта им за Тиймз. Трябва и и-мейла който училището е регистрирало за него с истинските му имена, което си е гадно, ама ... на харизан кон зъбите не се гледат.
Моят син има ( за всеки случай) на втори твърд диск и безплатен Уиндоус заради Office инсталиран на него, но си ползва от SSD Linux със Libre Office, който е безплатен за всички. И Teams си го ползва и на Xubuntu. За монтирането на видео има безплатни софтуери за Линукс, не е задължително  Уиндоус да се ползва.
А като няма Уиндоус, ами няма и вируси у компютъра и не си скубе човек косата как да преинсталира Уиндоуса и как да си спаси данните от диска. Пък той тоя Уиндоус струва 160€, лошо, много лошо ...

Абе заради едни тъпи игрички, да се прахосват луди парички, май не е най-разумното нещо.
Ама ако целта е компютърът да служи за детегледачка, да не трябва да ѝ се обръща внимание на дъщерята и да си стои затворена в стаята ѝ, ами тогава не знам ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Gabi_k написа:

Не че държа, просто мислех, че е по-добре да има и HDD.
След като няма нужда от 8 ядра, то може би ще се спра на AMD-то, което предложихте, но ще увелича SSD-то. Кажете кое да е и с колко, и има ли нужда и от друго да добавя?

Явно има някаква техническа грешка в описанието на конфигуратора, защото вместо името на стандартната дънна платка са сложили наименованието на рам паметта, т.е там където пише дънна платка при мен поне излиза 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz Crucial Ballistix RGB. Иначе за +50лв. може да се замени дъното с  MSI MPG X570 GAMING PLUS, което е хубаво и предполагам си заслужава, но все пак трябва да се обадите и да проверите какво е стандартното дъно за тази конфигурация. Преценете дали 1Тб дисково пространство ви стига и ако е достатъчно заменете SSD-то с това, което е 1TB. Ако няма да ви стига изберете някое по-малко (250 или 500) за системен диск и за сторидж си добавете HDD според нуждите. На моята лична машина от няколко години нямам механичен диск и съм много доволен, като цяло съветвам нашите клиенти да избягват ако е възможно механични дискове. Сигурен съм, че ако се обадите на колегите от десктоп ще получите адекватна помощ за избора на частите, съобразен с бюджета и изискванията ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Gaming_Solutions написа:

Явно има някаква техническа грешка в описанието на конфигуратора, защото вместо името на стандартната дънна платка са сложили наименованието на рам паметта, т.е там където пише дънна платка при мен поне излиза 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz Crucial Ballistix RGB. Иначе за +50лв. може да се замени дъното с  MSI MPG X570 GAMING PLUS, което е хубаво и предполагам си заслужава, но все пак трябва да се обадите и да проверите какво е стандартното дъно за тази конфигурация. Преценете дали 1Тб дисково пространство ви стига и ако е достатъчно заменете SSD-то с това, което е 1TB. Ако няма да ви стига изберете някое по-малко (250 или 500) за системен диск и за сторидж си добавете HDD според нуждите. На моята лична машина от няколко години нямам механичен диск и съм много доволен, като цяло съветвам нашите клиенти да избягват ако е възможно механични дискове. Сигурен съм, че ако се обадите на колегите от десктоп ще получите адекватна помощ за избора на частите, съобразен с бюджета и изискванията ви.

Отново сърдечно благодаря! И при мен излиза така на дънната платка, затова не бях сигурна, коя да избера. Благодаря, че ме насочихте. За дисковото пространство, не мога да преценя, така че отново ще се доверя. Горе долу ми се изясни конфигурацията, благодарение на всички вас!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Памет/дисково пространство винаги може да се добави при нужда. Важно е, да има бърз /NVMe/PCIe/ диск за операционната система и за програмите, с размер поне 256GB. Аз също от няколко години съм премахнал напълно HDD от личната машина. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Памет/дисково пространство винаги може да се добави при нужда. Важно е, да има бърз /NVMe/PCIe/ диск за операционната система и за програмите, с размер поне 256GB. Аз също от няколко години съм премахнал напълно HDD от личната машина. 

Важното е да има необходимия обем + поне 15% SSD диск, дали ще е nVMe или SATA все тая за домашна употреба. Никакъв кеф не е половината ти неща да са на едно физическо устройсто другите на друго визическо устройство, също така две малки устраойства идват по-скъпо от едно с обема на двете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме цитирай мен, защото аз не се нуждая от обяснения. Аз предпочитам неголям диск за ОС и програми, и 1ТВ за склад. За мен това е предостатъчно, но всеки се ориентира според неговите си потребности. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Не ме цитирай мен, защото аз не се нуждая от обяснения. Аз предпочитам неголям диск за ОС и програми, и 1ТВ за склад. За мен това е предостатъчно, но всеки се ориентира според неговите си потребности. 

Ама виж как нищо не каза, този диск за OS - Sata ли е? nVMe ли е? Пък колко точно е бързо, щото от nVMe до nVMe има балкан разлика (тоест в пъти). А това 1TB за склад - SSD ли е отново или HDD ... и ако е едното или другото, то какво точно ... малко става като искам килограм домати ама червени ли, жълти ли или сини ... божа работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...