Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как мога да си сменя, или премахна паролата за влизане в уиндоус?

SimonaMonche
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 15 минути, цър-вул написа:

Писахме заедно, но ти ме изпревари с 5ns.
За тоя, дето ти се е изхилил в реакциите, ставаше дума.

Къде го прочете това? А дали не е, защото на авторкката й е досаден процесът на вписване? Не казва, че не знае как или неможе да се впише, а не иска!

Кое в стъпките, описани от меен, е трудно за повторение? А и ако сбърка ОС е достатъчно интелигентна, за да нее й позволи да продължи при грешкка.

Досаден е процесът на вписване. Казваш, че понеже ми тежи ключодържателят или не ме кефи ключът може ли да ми кажете как да си разбия вратата, за да не я отключвам. (Здравейте 😊 Уиндуса е 10, когато заспи или включа лаптопа иска парола, но как мога да я премахна или сменя и от кои настройки се прави това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Емил Костов написа:

Досаден е процесът на вписване.

досаден е
именно за това съм си инсталирал джама без парола

преди 24 минути, Емил Костов написа:

Казваш, че понеже ми тежи ключодържателят или не ме кефи ключът може ли да ми кажете как да си разбия вратата, за да не я отключвам.

именно за това сме с чип, за да не търсим дупки, дето да ръгаме ключове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дръндю написа:

досаден е
именно за това съм си инсталирал джама без парола

именно за това сме с чип, за да не търсим дупки, дето да ръгаме ключове

Досаден - 5 секунди от живота ти са досадни, за да си въведеш паролата за елементарна сигурност! Аз ли изперквам или верно ни ръсят с нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Досаден - 5 секунди от живота ти са досадни, за да си въведеш паролата за елементарна сигурност

не съм маниак на тема сигурност
пп
катинара няма да те опази, само съобщава на извънземните, че влизането е нежелателно

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден един познат изгоря с 2000 евро, защото не е маниак на теми сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Онзи ден един познат изгоря с 2000 евро, защото не е маниак на теми сигурност.

виж, на туй му се вика съдба
като щеш и сто супер секретни ключалки да сложиш, като ти е писано да бъдеш ограбен, няма да се размине
и аз исках да не се раждам циганин, ама такова ми е писано...съдба
горкият аз, колко съм нещастен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво пази тази парола на този Windows? Да не би някой да изпълнява команди на машината вместо мен? Това ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Емил Костов написа:

Досаден е процесът на вписване. Казваш, че понеже ми тежи ключодържателят или не ме кефи ключът може ли да ми кажете как да си разбия вратата, за да не я отключвам. (Здравейте 😊 Уиндуса е 10, когато заспи или включа лаптопа иска парола, но как мога да я премахна или сменя и от кои настройки се прави това?

Досаден ставяаш и ти като повтаряш едно исъщо ГРЕШНО нещо по няколко пъти. Ако компютърът е у дома и никой друг не го ползва, какъв е смисълът от ключ и ключалка? Весе едно да си сложа патрон и ключ на тоалетната в апартамента или вътре в къщата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Досаден ставяаш и ти като повтаряш едно исъщо ГРЕШНО нещо по няколко пъти. Ако компютърът е у дома и никой друг не го ползва, какъв е смисълът от ключ и ключалка? Весе едно да си сложа патрон и ключ на тоалетната в апартамента или вътре в къщата...

С кое съм досаден, че не е прочетен коментарът на постващия? Не мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някога да си казал "Сгреших"? Аз приключих тая тема, която мина на прехвърляне от пусто в празно!
@Емил Костов, добре е когато не можеш да помогнеш, да не пречиш!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голяма дискусия,голямо чудо....всъщност въпросът е

"...но как мога да я премахна или сменя и от кои настройки се прави това?"

останалото е леко залитане в посока сигурност....Щом питащия(та) е решил(а) да я махне или промени,не разбирам защо и давате друг акъл!?

Можеше (и всъщност е казано де..)простичко да обясните,че в настройките има секция "Акаунти" и "Опции за влизане"...а пък те да си преценят кога да ползват опцията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Някога да си казал "Сгреших"? Аз приключих тая тема, която мина на прехвърляне от пусто в празно!
@Емил Костов, добре е когато не можеш да помогнеш, да не пречиш!!!

1. Не се перча и никога не съм го правил и 2. Ако ми прегледаш коментарите ще видиш, че не само съм казвал, че греша но и съм се извинявал и 3. Знам, че не ме харесвате по неведоми от мен причини, но това е ваше право.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

3. Знам, че не ме харесвате по неведоми от мен причини, но това е ваше право.

От няколко часа съм във форума и вече и аз не Ви харесвам.
На всяка манджа мерудия е причината, окей?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Можеш да махнеш паролата без да я знаеш за 5 минути! :)

Това бъг ли е? Според мен ще го оправят в някой бъдещ пач.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, S197 написа:

Това бъг ли е? Според мен ще го оправят в някой бъдещ пач.

Къв бъг? Такава му е функционалността на Windows още от 2000-та година!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Къв бъг? Такава му е функционалността на Windows още от 2000-та година!

В такъв случай да си махна паролата, няма смисъл о нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Емил Костов написа:

Човекът не може да си напиша паролата при логване

Не, че не може, а не иска да я пише всеки път при логване/събуждане! А това е съвсеем различно!

преди 16 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Можеш да махнеш паролата без да я знаеш за 5 минути! :)

И защо трябва да я маха за пет минути, като може да я заобиколи за една?? Ай да не караме дамата да си преинсталира системата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Наскоро инсталирах W10 pro и не можах да премахна искането на парола при влизане по познатия отдавна начин с "control userpasswords2" (netplwiz), явно Майкрософт скоро са го изключили. Познавам много хора, които не искат и смятат за досадно и ненужно въвеждането на парола при входа в ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли файла на десктопа и го добави към регистратурата.
Стартирай control userpasswords2

DevicePasswordLessBuildVersion.reg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Изтегли файла на десктопа и го добави към регистратурата.
Стартирай control userpasswords2

DevicePasswordLessBuildVersion.reg 354 B · 0 изтегляния

Току що го направих, но не стана -- само се появи акаунта на "Гост". Уиндоус-а е 21H2. Интересна работа, в нета не пише нищо за тези "нововъведения"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо акаунта е на "Гост"? И аз съм Н2 и съм си изключил искането за вход по същия начин.,,Гост" не е ли с ограничени права?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, dimi073 написа:

А защо акаунта е на "Гост"? И аз съм Н2 и съм си изключил искането за вход по същия начин.,,Гост" не е ли с ограничени права?

Не знам, преди да стартирам скрипта го нямаше, както писах се появи лед това.

преди 14 часа, цър-вул написа:

Покажи картинка на netplwiz и на 
Стартирай ms-settings:signinoptions и покажи картинката

За съжаление не мога да продължа с експеримента (имаме гости). Картинката е без реда "...User....". Сетих се, че май съм имал подобен случай с Hоme версията. Пиша от моя лаптоп, който е на Линукс. Весела Нова Година Ви пожелавам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В cmd as admin постави и изпълни следното:

reg query "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device"

и покажи картинка на резултата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...