Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как мога да си сменя, или премахна паролата за влизане в уиндоус?

SimonaMonche
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте 😊 Уиндуса е 10, когато заспи или включа лаптопа иска парола, но как мога да я премахна или сменя и от кои настройки се прави това? Че съм много непохватна, пък и няма разбиращи покрай нас. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А паролата знаеш ли си я?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, SimonaMonche написа:

Здравейте 😊 Уиндуса е 10, когато заспи или включа лаптопа иска парола, но как мога да я премахна или сменя и от кои настройки се прави това? Че съм много непохватна, пък и няма разбиращи покрай нас. 

Сериозно ли задавате такива въпроси или си мислите че тук във форума сме олигофрени! Това е все едно да кажете, че ключовете ви за входната врата са на ключодържател, който не ви харесва и вие питате как да разбиете вратата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Сериозно ли задавате такива въпроси или си мислите че тук във форума сме олигофрени! Това е все едно да кажете, че ключовете ви за входната врата са на ключодържател, който не ви харесва и вие питате как да разбиете вратата.

Извинявам се, ама като не съм наясно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, SimonaMonche написа:

Извинявам се, ама като не съм наясно...

За кое по-точно? Искаш да кажеш че ползваш машината а не си знаеш паролата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

За кое по-точно? Искаш да кажеш че ползваш машината а не си знаеш паролата?

Зная паролата, не зная как да я премахна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SimonaMonche написа:

Зная паролата, не зная как да я премахна

Просто си пиши паролата за да не стане беля. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.laptopmag.com/articles/disable-windows-10-password-prompt-on-wake

Start>Run> пишеш gpedit.msc
Разгръщаш в левия панел:
Computer Configuration 
> Administrative Templates 
> System 
> Power Management 
> Sleep Settings

Двукратно кликване по всеки от червените редове и маркираш Disabled

image.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Емил Костов написа:

Отворко, голям мъж се извъди. Видя потребител с момичешки ник и веднага реши да се правиш на мъж. Я, по-спокойно. Че не си прочел и въпроса на питащата/щия :angry:

Ще ти го напомня:

преди 17 часа, SimonaMonche написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, 2249 написа:

Отворко, голям мъж се извъди. Видя потребител с момичешки ник и веднага реши да се правиш на мъж. Я, по-спокойно. Че не си прочел и въпроса на питащата/щия :angry:

Ще ти го напомня:

Брей виж ти колко отворен съм бил. 

Вместо да ми се ежиш насреща като пубер вземи ти помогни. На хора, които не са наясно какво и къде се пипа аз съвети не давам. Че после ще стане ти беше виновен. И не виждам какъв е проблемът да си въвежда паролата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Емо, отговорът е даден от @цър-вул . Няма нужда да пиша каквото и да било. Ами то хората затова питат - защото не са наясно ... Ако знеха кое и как  - нямаше да питат. Не намираш ли логика ?!? И пак ти обръщам внимание - девойката пита къде е тази настройка, която премахва искането на поролата. И ако не си разбрал - не ми хареса хъса, с който се нахвърли срещу потребител. Още повече /най-вероятно/ дама. И то с постове, които с нищо не помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, че и аз съм чел-недочел -дал съм само за след събуждане. Ето и решение за премахване на искане за парола при вход:
Start>Run>пишеш netplwiz и натискаш [Enter]. Махаш отметката на User must.... Ще пита за въвеждане на настоящата парола в две полета. Въвеждаш и потвърждаваш с [OK].
2014-10-11_21-56-16.png

Забележка: Ако този ред липсва (при зададено лицево разпознаване), затвори прозореца на netplwiz, изтегли прикачения файл на десктопа и кликни двукратно на него. Потвърди добавянето в регистратурата.
Сега отново стартирай netplwiz и изпълни процедурата, описана по-горе.

DevicePasswordLess.reg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, 2249 написа:

Емо, отговорът е даден от @цър-вул . Няма нужда да пиша каквото и да било. Ами то хората затова питат - защото не са наясно ... Ако знеха кое и как  - нямаше да питат. Не намираш ли логика ?!? И пак ти обръщам внимание - девойката пита къде е тази настройка, която премахва искането на поролата. И ако не си разбрал - не ми хареса хъса, с който се нахвърли срещу потребител. Още повече /най-вероятно/ дама. И то с постове, които с нищо не помогна.

Нищо лично към теб разбира се или към постващият ( щата) темата. Но нали не смяташ, че човек който среща трудности да си напише паролата на акаунта, за да влезе в Windows ще направи стъпките описано от ЦЪР-ВУЛ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Емил Костов написа:

човек който среща трудности да си напише паролата на акаунта

Къде го прочете това ? Имам чувсвото, че четем различни теми ... Девойката няма проблем с помненето и въвеждането на паролата. Търси начин за деактивиране на определена опция.

@цър-вул ти хубаво, ама девойката я няма никаква ... Дано да е на лекции ... :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми че то трябва да има и начин при изгубена (забравена) парола! :) Това още от Windows XP / 7 си имаше фасулски начин за елиминиране изискването на парола! Влизаш и започваш работа. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, 2249 написа:

Къде го прочете това ? Имам чувсвото, че четем различни теми ... Девойката няма проблем с помненето и въвеждането на паролата. Търси начин за деактивиране на определена опция.

@цър-вул ти хубаво, ама девойката я няма никаква ... Дано да е на лекции ... :wink12:

.....Здравейте 😊 Уиндуса е 10, когато заспи или включа лаптопа иска парола...... // Заспиването може да се изключи, но да ти е проблем да си напишеш паролата при включване на машината...........!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, B-boy/StyLе/ написа:

Можеш да махнеш паролата без да я знаеш за 5 минути! :)

:lol6:Абе вие след малко ще накарате постващият да си купи нов комп'тър. Човекът не може да си напиша паролата при логване вие го карата да прави неща дето хич хабер си няма на идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

вие го карата да прави неща дето хич хабер си няма на идея

Пишмян е станал , че пуснал тема .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

Пишмян е станал , че пуснал тема .

Въобще не е станал пишман. Това са просто мнения и нищо повече. Време е всеки да разбере, че това е интернет, а не сервиз или учебно помагало. Просто след като постващият казва, че не знае какво да прави, нормално да има такива коментари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Его те - спамърът изгре!

Е не съм още спамър, но както кажете милорд!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писахме заедно, но ти ме изпревари с 5ns.
За тоя, дето ти се е изхилил в реакциите, ставаше дума.

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Но нали не смяташ, че човек който среща трудности да си напише паролата на акаунта

Къде го прочете това? А дали не е, защото на авторкката й е досаден процесът на вписване? Не казва, че не знае как или неможе да се впише, а не иска!

преди 2 часа, Емил Костов написа:

който среща трудности да си напише паролата на акаунта, за да влезе в Windows ще направи стъпките описано от ЦЪР-ВУЛ?

Кое в стъпките, описани от меен, е трудно за повторение? А и ако сбърка ОС е достатъчно интелигентна, за да нее й позволи да продължи при грешкка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...